Vučić ponovo plaši građane: Nećemo preživeti bez nuklearne elektrane

Pogledajte prilog 1518653

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, uoči Međunarodnog samita za nuklearnu energiju, da bez nuklearne energije Srbija neće biti u stanju da preživi i da važnost koja se pridaje ovom samitu pokazuje da će struja biti sve više potrebna. Ovo nije prvi put da Aleksandar Vučić plaši građane. Setimo se da je pominjao mogućnost da nećemo preživeti najhladniju zimu u istoriji čovečanstva.

Vučić je novinarima rekao da će Srbija morati da menja navike, da dovodi ljude iz inostranstva, jer nema dovoljno stručnjaka, ali će morati da menja i zakonske norme i obezbeđuje značajne finansije za budućnost.

- Da to pojednostavim, bez nuklearne energije mi nećemo biti u stanju da preživimo i dolazak veštačke inteligencije, ni električnih automobila - zaključio je Vučić.

Vučić je pomenuo da se Srbija suočava sa tri problema - nema stručnjaka kada je reč o korišćenju nukelarne energije, ne zna kako će finansirati projekte, iako postoji interesovanje za četiri modularne nuklearne elektrane, ali to podrazumeva sumu od 7,5 ili osam milijardi evra.
link

Svaki put kada treba nešto da se progura , plaši se narod a to znaci ponovno zaduživanje i placanje stranih strucnjaka da nam izgrade četiri nuklearne elektrane
Нуклеарне електране су потребне, али да их не води Грчић и да пре тога Вучић направи први мост у Београду.
 
Mi smo čini mi se najgluplji. Taman se jedan kvisling nafatira, mi ga sklonimo i dovedemo nekog novog golju da lapa !

Savo deluje tako studentski izgladneo ...
Zato treba uvesti mač za politicare.

1714160568487.jpeg
 

Back
Top