Krsta ili bubreg?

Poruka
4.413
Mozda nije pametno da postavljam ovo pitanje ali rizikovacu...
Imam 20 godina, sto verujem da ste vec apsolvirali:) Imala sam koksaki do pre godinu dana, nije ostavio vece posledice. Pre nekih 6 meseci sam iduci po raznim lekarima jer niko nije mogao da utvrdi uzroke umora, dosla i do ultrazvuka stomaka. Doktorka koja mi je radila ultrazvuk je pricajuci sa koleginicom dok me pregledala konstatovala:"Kako je ova danasnja omladina drugacija, visoki pa su im i organi izduzeni". Ja sam je pitala jel nesto nije u redu, ona je rekla da je sve u granicama normale. Onda je presla da mi gleda, pretpostavljam bubreg, levi, i tu se neko vreme zadrzala i pitala me da li me nekad tu boli. Ja rekla ne, jer tad nisam razmisljala, na sta je ona rekla da je to onda sigurno od visine. "To" nije definisala niti sam ja pitala jer mi se nije ucinilo bitnim. Uostalom ako dr kaze da je u redu, onda je tako-moje tadasnje razmisljanje Rezultat koji sam dobila mi je kasnije od dr opste prakse protumacen kao normalan.
Posle nekoliko meseci je pocelo da me boli bas tu sa leve strane. E sad, problem je sto je mene to bolelo i pre pregleda ali sam uvek mislila da me bole krsta, i povezivala sa menstruacijomm, jer mi je receno da pred menstruaciju mogu da bole krsta i da su krsta tu gde je mene bolelo. Jednostavno nisam obracala paznju. Ali kad mi se taj bol javio posle pregleda nekoliko puta, setila sam se da me dr pitala da li me tu boli nekad, a rekla sam ne jer se nisam ni setila da povezem krsta sa tim. To mi je palo na pamet tek kad me decko koji je imao kamen u bubregu pitao "Da te ne boli bubreg?" I tu ja ukljucila mozak, povezala stvarii i resila da pratim kad me boli. Zakljucila sam da to nema veze sa menstruacijom, da me nekad boli posle, nekad pre, nekad u sred ciklusa... Bol mi se javlja otprilike svakih mesec dana, samo sa leve strane. Traje 10-15 minuta i u odredjenom polozaju me ne boli, pa opet kad se malo pomerim boli...Nije neki strasan bol, al dovoljno da ne mogu mirno da sedim kad me boli nego trazim taj polozaj u kome me ne boli.

Pretpostavljam da ne mozete puno toga da mi kazete, ali mozda imate ideju sta je to dr mogla da vidi na ultrazvuku. I da li je moguce da imam neki problem sa bubregom koji se manifestuje tako retkim bolovima? Ili su mozda ipak krsta u pitanju? Zakazala sam opet ultrazvuk al treba da cekam 2 nedelje.
Hvala unapred
 
Dovoljno si dugo sa nama ovde da znas da nismo cudotvorci.
Bubreg ne boli ukoliko nije pod infekcijom, sto nije slucaj kod tebe.
Mislim da ne bi bilo lose da snimis kicmu, kriva kicma, a od toga pate svi mladi mahom, daje bol u krstima, nekad tup koji traje danima, nekada ga nema.
Inace savet za ubuduce, cuvaj svoju medicinsku dokumentaciju.
Lepo uzmi jednu fasciklu i sve sto ikada radis od pretraga ispitivanja, nebitno koji organ je u pitanju cuvaj, specijalisticke izvestaje narocito.
 
Hvala na odgovoru.
Znam da niste cudotvorci, nisam ni ocekivala da mi kazete "to ti je to i to", ali eto bar ste me utesili za ovo da bubreg ne boli ako nije pod infekcijom. A i kicma mi nije pala na pamet, kao mala sam inace imala krivu kicmu pa sam je nekim vezbama ispravila.
Sto se medicinske dokumenatice tice, naravno da sve cuvam, ne znam na osnovu cega ste zakljucili suprotno?
 
_Look_Of_Expectancy_:
Hvala na odgovoru.
Znam da niste cudotvorci, nisam ni ocekivala da mi kazete "to ti je to i to", ali eto bar ste me utesili za ovo da bubreg ne boli ako nije pod infekcijom. A i kicma mi nije pala na pamet, kao mala sam inace imala krivu kicmu pa sam je nekim vezbama ispravila.
Sto se medicinske dokumenatice tice, naravno da sve cuvam, ne znam na osnovu cega ste zakljucili suprotno?
Zato sto nisi spomenula sta je pisalo na tom nalazu ultrazvuka.
 
Ok moze i tako, i tom smislu treba pomenuti i ureter i m.besiku i uretru i ceo put kojim prolazi pesak ili kamen i kojim se siri taj bol.....ali pritom treba voditi racuna o tome da se obracamo civilu, pacijentu koji blage veze nema o anatomskim strukturama nekog organa....

Hm....sad mi nesto pade na pamet,,,, jedan dr pita svog kolegu: "Kako si?", a ovaj mu odgovara :"Ma pusti me, boli me bubrezna kolika".....zvuci smesno, zar ne? :)
 
dr:
Zato sto nisi spomenula sta je pisalo na tom nalazu ultrazvuka.

Aha, izvinjavam se, to je zato sto mi je doktorka rekla da je nalaz u redu a i meni se tako cini. Ipak evo:

"EHO pregled abdomena:
Jetra, pankreas i slezina normalne velicine, homogenog i odgovarajuceg parenhima(nisam sigurna da sam poslednju rec dobro napisala). Bilijarni vodovi i z. kesa bez stranog sadrzaja. Oba bubrega normalne velicine, sirine parenhima bez zastoja i kalkuloze kanalnog sistema.
h.(ili neko drugo slovo :oops: ) besika ispraznjena."

Stvarno ne znam sta je ona to mogla da vidi da bi me pitala "da li te tu nekad boli"... Kud je ne pitah :-?
 
Mozda je bubreg u neobicnom polozaju, mozda visi, mozda je urodjeno malo drugacije polozen nego sto je uobicajeno - pa je to videla i pitala da li te nesto boli. MAda, i d aje tako valjda bi napisala tu neobicnost u nalazu. Svakako, u nalazu nema nista neobicno i nemam ideju sta je mogla da vidi pa da te pita je l te boli....
 
Ja imama kamenčić od 3 mm u bubregu, i za to sam znala 20 godina, ali jednom prilikom mi je je ultrazvuk radio neki drugi lekar a ne onaj iz doma zdravlja i kaže: da li su vam nekad rekli da ovde imate dupli kanalni sistem pa zato ne možete izbaciti tako mali kamenčić? Naravno da nisam znala, a to je samo dokaz da ne vidi svaki lekar isto, niti će isto pacijentu reći. A pošto smo mi medicinski nepismeni, i ne znamo na šta treba da obratimo pažnju, često i sami ne znamo: Kada je urolog pitao da li imam krv u urinu kada me boli, rekla sam da nemam, moje kupatilo je teget i u tamnoj wc šolji ništa se ne vidi. A onda me je to zaintrigiralo pa sam sledećom prilikom piškila u neku posudu i šokirala se: mokraća je bila puna krvi, što tečne, što komadića. MOŽDA i ti imaš neki mali kamenčić ili pesak pa te to boli kada se pokreće. Idi ti ponovo kod tog lekara i pitaj šta je pod time mislio, bolja da saznaš što više dok je ranije. Ako nije bubreg, pa dobro, jedna nevolja je eliminisana, kreni dalje.
 
Mozda je bubreg u neobicnom polozaju, mozda visi, mozda je urodjeno malo drugacije polozen nego sto je uobicajeno - pa je to videla i pitala da li te nesto boli. MAda, i d aje tako valjda bi napisala tu neobicnost u nalazu. Svakako, u nalazu nema nista neobicno i nemam ideju sta je mogla da vidi pa da te pita je l te boli....

znam da podizem temu iz pepela, ali ovo je bas ono sto me zanima. meni je doktor rekao (i napisao u nalazu) da mi je desni bubreg urodjeno spusten (visi) i da me to moze boleti. mene zaista boli, i ponekad vrlo intenzivno i konstantno i u tim situacijama moram da sednem da bi se bol smirio... zanima me da li to znaci da ce to tako biti uvek i da tu nema pomoci? (rekli su mi da je operacija previse ozbiljan poduhvat , jer sam jos mlada... i da je bespotrebna). ali pored toga imam i neke kristale koji mogu biti vrlo bolni ako krenu napolje kroz moj savijeni mokracni kanal.... osim toga skoro su i krsta pocela da me bole (lumbalni deo), pa ne znam da li je to povezano. (jedan homeopata mi je rekla da mi pocinje okostavanje...).

hvala!
 
znam da podizem temu iz pepela, ali ovo je bas ono sto me zanima. meni je doktor rekao (i napisao u nalazu) da mi je desni bubreg urodjeno spusten (visi) i da me to moze boleti. mene zaista boli, i ponekad vrlo intenzivno i konstantno i u tim situacijama moram da sednem da bi se bol smirio... zanima me da li to znaci da ce to tako biti uvek i da tu nema pomoci? (rekli su mi da je operacija previse ozbiljan poduhvat , jer sam jos mlada... i da je bespotrebna). ali pored toga imam i neke kristale koji mogu biti vrlo bolni ako krenu napolje kroz moj savijeni mokracni kanal.... osim toga skoro su i krsta pocela da me bole (lumbalni deo), pa ne znam da li je to povezano. (jedan homeopata mi je rekla da mi pocinje okostavanje...).

hvala!

Ono sto je urodjeno, to je urodjeno, tako je, kako je.
Nisi napisala koliko imas godina , nije na odmet da se pregleda kicma, obrati se svom lekaru.
 
da, ok... hvala vam. imam 25 godina, ali trebalo bi da pregledam kicmu, porodicno nam je da se rano ukocimo (mama se prvi put ukocila sa 22). samo mi je bezveze sto nemogu nista da uradim po pitanju "spustenoog bubrega"... nervira kad nesto nepredvidivo boli, nikad ne znas kad ce...
 

Back
Top