Plasnik:Nema ukidanja viza bez reformi na Balkanu!!!

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
SALCBURG - Balkanske zemlje treba da nastave reforme pravosuđa i bezbednosti ukoliko žele ukidanje viza za svoje građane za putovanja u Evropsku uniju (EU), izjavila je večeras u Salcburgu austrijska ministarka inostranih poslova Ursula Plasnik.

Ona je na neformalnom sastanku premijera zemalja jugoistočne Evrope rekla da ukidanja viza ne može biti bez ulaganja napora balkanskih država i da reforme "treba da budu sprovedene".

Austrijska ministarka je pozdravila saradnju balkanskih zemlja i EU u poslednjih nekoliko godina, kao što su sporazumi o viznim olakšicama za studente i osobe koje obavljaju određene profesije.

Šesti neformalni "Sastanak o stabilnosti u jugoistočnoj Evropi 21. veka" održava se na poziv austrijskog kancelara Alfreda Guzenbauera, pored kojeg prisustvuju i premijeri Albanije Sali Beriša, Hrvatske Ivo Sanader, Crne Gore Željko Šturanović, i prvi put, premijer Moldavije Vasile Tarlev.

Kako je agenciji Beta rečeno u Vladi Srbije, premijer Srbije Vojislav Koštunica primio je poziv organizatora, ali zbog ranije preuzetih obaveza vezanih za rešavanje statusa Kosova nije u mogućnosti da prisustvuje skupu.
Politika.
Ovo je kao u ''MTS'' reklami:imate prijatelje! :lol:
 
Karlito Brigante:
Šesti neformalni "Sastanak o stabilnosti u jugoistočnoj Evropi 21. veka" održava se na poziv austrijskog kancelara Alfreda Guzenbauera, pored kojeg prisustvuju i premijeri Albanije Sali Beriša, Hrvatske Ivo Sanader, Crne Gore Željko Šturanović, i prvi put, premijer Moldavije Vasile Tarlev.
Pametan Voja sto nece da ide kod Guzenbauera :D

Nego sad je i Moldavija sa nama :roll:
 
Karlito Brigante:
Gde ti uvek nalaziš radikale??? :shock: Mora da imaš Vučićev poster pored monitora? :D

dogadjajdana1_2.jpg
 
Moja neka procena je da bi iz Srbije,u slucaju ukidanja viza,otislo najvise 100 000 ljudi.Sto je za Evropu od oko 400 miliona,mizerna cifra. Mizerna cifra i u odnosu na 7-8 miliona u Srbiji. Ko je hteo da ode njega nikave vize nisu zadrzale. Ogroman broj ljudi koji su poreziveli 90te su se uglavnom ovde pozenili,poudali,dosla deca i sada nemaju kud'. Ne mogu da povedu porodicu sa sobom,jer nema uslova za to,a ne mogu da ih ostave ovde same. A ove novo generacije,koje su se rodile na pocetku 90tih su toliko sterilnei,zatupjene i zaglupljene u svakom pogledu da i ne znaju da tamo negde postoji nesto lepse i bolje.
Ima sam X puta priliku da nekima ponudim da rade preko,nekima sam i nudio,ali...nisam dobijao potvrdan odgovor. A razlozi su bili devojka,zena,deca,drustvo,roditelji stari...nece da rade,jednostavno. Nemaju viziju,nemaju zelju. Dok sa druge strane neki misle da ih samo viza sprecava. I? Jacu da mu sredim vizu,neka sedne na avion i kada sleti sta da radi? Gde ce? Sta ce? Gomila ljudi ne zna jezik. Zamislite u glavi takvu situaciju,da sami sletite na neki aerodrom u nekoj stranoj zemlji,sa par stotina evra u dzepu koji su vam najvise za 7-10 dana da ne umrete od gladi...nemate koga da zovete,niko vas ne ceka i morate da idete i trazite neki posao odmah,pod uslovom da znate jezik. A iz iskustva znam da rodbina uglavnom nece da pomogne,nece da sredi vizu,kuka kako je tesko...bla,bla,bla...znaci treba vam vise nego celicna volja da opstanete u takvoj situaciji. U tom trenutku kroz glavu vam prolaze slike i misli kako vam je kuci super,kako je toplo,ima krevet,ima sta da se guzzi,ima kuvano...ko to prezivi,taj postaje neko i nesto preko.
Znaci,oni koji misle da su im samo vize smetnja,neka se zamisle malo,da li im je samo viza smetnja i sta bi kada slete na Hitrou,Kenedi,Sarl de Gol...Viza je sad nista.Koliko znam potrebna vam je garancija,sto nije problem ako imate nekoga preko i da ste u kakvom takvom radnom odnosu i 90% posla ste zavrsili,ostalih 10% je da niste osudjivani,eventualno da doneste izvod racuna iz banke i da sluzbenik u ambasadi kada odlucuje o vam nije nadrkan i da je imao dobar sex tog dana.
Znaci,vize nisu prepreka ni za sta. Varaju se oni koji misle da jesu. Ako sa necim imam iskustva imam onda su to vize. Nudio sam ljudima da im sredim sve,niko nije hteo ni da proba. POslovi su bili prilicno ozbiljni i posteni i nije bilo rmbanja,kopanje,pranje sudova i sl. Daleko do toga. Ali...
 

Back
Top