Puna Podrska Cjelovitoj I Nedjeljivoj BiH

marine nama ne pada na pamet da se odricemo drzave koju smo mi stvorili i u kojoj su se carevi zvali kraljevima Srba to jest drzavu poznatijom pod imenom Bosna
e sad ako bi ti da se Hrvati sele iz zapadne Hercegovine koja je istoriski Hrvatski teritorij kasnije osvojen od strane Bosne ti im to predlozi
nama ne pada na pamet...
 
Marin55:
Jerry ja raspolazem ciform od prije rata.Srba u BiH je bilo negdje oko 30% Hrvata 18% ostalo su bili Bosnjaci.Ali nema veze u Sandzaku je prije rata zivjelo mnogo Bosnjaka u Pribojskom i Prijepoljskom kraju da bi se oni iselili.Drugi fakat je da danasnja Republika Srpska nije nikad postojal kroz historiju a da je Sandzak postojao i da je on uvrsten u medjunarodno pitanje.Sandzak ima veci vrijednost za medjunarodnu javnost nego Republika Srpska.I taj fakat se mora racunati da bi se premestanjem stanovnistva Bosnjaci odrekli historijske teritorije.

po popisu iz 1991 u BIH je zivelo 43% Bosnjaka, 17% Hrvata, 34% Srba i 5% Jugoslovena

vidis za tebe sandzak postoji kao medjunarodni subjektivitet a ne postoji republika srpska. za mene republika srpska postoji ne postoji sandzak i to ti je taman super situacija kao uvod u novi rat.
 
Marin55:
Princip Bosnjaka je cjelovita BiH pa stoga je vrlo mogucno da pukne ponovni rat da bi se sprovela ta cjelovitost.

tacno vi bosnjaci ste nezadovoljni trenutnom podelom BIH i mislite da vam pripada vise sto je uvod u novi rat. Mi Srbi cemo se braniti e sad rat je kocka i vi mozda u tom ratu ostvarite svoje ciljeve, a mozda i ne ostvarite pa se svedete na jos manju teritoriju od one koju trenutno zauzimate i jos vas pride pogine par stotina hiljada.

Sad sanse za pobedu su vam veoma male , jer su se Srbi i Hrvati dogovorili unutar BIH da je BIH potrebno podeliti, Hrvati zele treci entitet, pitanje RSK je reseno, tako da bi doslo do novog rata mislim da bi vi Bosnjaci opet najebali jer bi se sada , u odsustvu problema Krajine konacno sproveo srpsko-hrvatski dogovor o podeli BIH na srpski i hrvatski deo dok bi vama bilo ostavljeno malo teritorije u dolini reke Bosne.
 
svetolik trpkovic:
Pa Srbi i muslimani pa i Hrvati su ziveli u miru i skladu samo u vecim urbanim centrima poput Sarajeva gde je bio i najveci broj mesanih brakova i gde ljudi nisu zadrzali toliko stara primitivna plemenska shvatanja zivota posl je i tamo puklo naravno al uglavnom sto e kraj zaostaliliji i nerazvjeniji to jer mrznj i netrpeljivost veca a musimani iz Sandzaka vaze za najzatucanije i najprimitivnije od svih poznato je recimo da ih Sarjlije-muslimani ne mogu videti rodjenim ocima u sta sam se i uverio licno vise puta sicno kao sto je i kod nas uvek u ruralnim krajevima veci nacionalizam i snsge koje propagiraju takve stavove u njima najbolje prolaze.


tacno je ovo sto ti navodis, e sad zamisli kad ti kultivisaniji i manje ekstremni nisu mogli zajedno, kako mogu ovi kako navodis zaostaliji i nerazvijeniji.

ideja o suzivotu i multietnicnosti je cista iluzija.
 
Jerry Ropero:
nesha taxista,

i dalje lupas gluposti. uopste nikakav trud narocit nije ulozen 90tih da se ubede narodi kako ne mogu nikako zajedno.
I da to , ko je na vlasti generalno ne menja nista. Mrznja ostaje i opstaje. Sve ostalo je iluzija i laz.
Pa mrzite se vi u Sandžaku, hoćete li i da zaratite? Idealne ljubavi nema, ali suživot je postojao, dok takvi kao ti nisu uzeli stvar u svoje ruke. I dalje živimo u višenacionalnoj državi sviđalo ti se ili ne. Etničko čišćanje zaboravi i pomiri se s situacijom.
boki1979:
da samo sto bi hrvatski i muslimanski narod sutra izbacili nekog novo aliju i tudjmana i ista stvar bi se desila samo s vremenskom razlikom
s nacin razmisljanja vecina hrvata i muslimana su ti alije i franje...
...i našeg Slobe. Propaganda jaka, dugo trajalo, lečenje svih trajaće dugo.
 
nesha taxista:
Pa mrzite se vi u Sandžaku, hoćete li i da zaratite? Idealne ljubavi nema, ali suživot je postojao, dok takvi kao ti nisu uzeli stvar u svoje ruke. I dalje živimo u višenacionalnoj državi sviđalo ti se ili ne. Etničko čišćanje zaboravi i pomiri se s situacijom.

...i našeg Slobe. Propaganda jaka, dugo trajalo, lečenje svih trajaće dugo.

pa rat visi u vazduhu. ove pohapsene vehabije se nisu spremale za takmicenje u streljastvu vec za rat i teroristicke akcije.

do toga bi i doslo da nije bilo pravovremene akcije nase policije.

sve u svemu rat i dalje visi u vazduhu. kada ce do njega doci je samo pitanje vremena.

naravno to bivsim komunjarama i jugonostalgicarima kao sto si ti covek ne moze objasniti.
 
Marin55:
Moje osobno misljenje je da bi se jedino na ovaj nacin moglo rijesiti pitanje bivsih SFRJ naroda. Da u Hrvastkoj zivi samo Hrvatski narod a da se Srbi iz Hrvatske isele za Srbiju, u BiH da zive samo Bosnjaci tj Bosnjaci iz Sandzaka da se isele svi za BiH, a Bosanski Srbi da se isele za Srbiju tacnije Sandzak.Takodje i Bosanski Hrvati da se isele za Hrvatsku.
Na taj nacin bi smo definitivno izbjegli bilo kakve nerijesen racune a i medjusobno Bosnjaci, Srbi i Hrvati se ne bi vidjali.Mislim na obican narod.

Јеси ти нормалан? 51.129 км2 БиХ само за 2 милиона Бошњака?
Ајде овако: сви Бошњаци из Србије и Српске у Федерацију БиХ, а сви Срби из Федерације БиХ и Хрватске у Србију и Српску!
 
nesha taxista:
Pa mrzite se vi u Sandžaku, hoćete li i da zaratite? Idealne ljubavi nema, ali suživot je postojao, dok takvi kao ti nisu uzeli stvar u svoje ruke. I dalje živimo u višenacionalnoj državi sviđalo ti se ili ne. Etničko čišćanje zaboravi i pomiri se s situacijom.

...i našeg Slobe. Propaganda jaka, dugo trajalo, lečenje svih trajaće dugo.
ne mozhe da bude .... suzivot ....... sa genocidnim narodom .... fakt
 
Jerry Ropero:
pa rat visi u vazduhu. ove pohapsene vehabije se nisu spremale za takmicenje u streljastvu vec za rat i teroristicke akcije.

do toga bi i doslo da nije bilo pravovremene akcije nase policije.

sve u svemu rat i dalje visi u vazduhu. kada ce do njega doci je samo pitanje vremena.

naravno to bivsim komunjarama i jugonostalgicarima kao sto si ti covek ne moze objasniti.
Oko trećine naroda u Srbiji su manjine. Znači, po tebi treba da ratujemo s njima?
 
nesha taxista:
Oko trećine naroda u Srbiji su manjine. Znači, po tebi treba da ratujemo s njima?

Постоје људи припадници националних мањина који су потпуно нормални и против којих НИКО у Србији нема неких замерки.....али постоје нац.мањине као што су 'рвати ЧИЈА ЈЕ МАТИЧНА ДРЖАВА ПРОТЕРАЛА И ПОБИЛА ОКО 300 000 СРБА САМО У ОВИМ СУКОБИМА. Ако хитно не буду вратили имовину, пензије и људе у своје домове - СВЕ ХРВАТЕ ТРЕБА ПРОТЕРАТИ ИЗ СРБИЈЕ..........
И што је најцрње у целој овој причи из Пакла - управо су усраше и 'рвати овде најревноснији учесници у дискусијама - и често веома сагласни у антисрпству са тобом.

Да сам на твом месту ја бих се забринуо да ме подржавају овдашње усраше и Шипари......
 
tokyo:
a šta albance na Kosovu ne smatrate manjinom :confused: :confused: :confused:

Ја сам се помирио са одласком Косова (осим северног дела).
Ако би оно остало у саставу Србије, Албанци би за 100 година постали већина у земљи.
Зато се треба окренути Републици Српској!
 
AltinaD:
Јеси ти нормалан? 51.129 км2 БиХ само за 2 милиона Бошњака?
Ајде овако: сви Бошњаци из Србије и Српске у Федерацију БиХ, а сви Срби из Федерације БиХ и Хрватске у Србију и Српску!

Ako treba samo dva miliona ce ostati u BiH, ali razdvajanje BiH ne dolazi u obzir.
Ako Srbi i Hrvati ne zele cjelovitu BiH, onda neka idu u maticne im drzave, a mi cemo Bosnu dodatno naseliti Bosnjacima sa Kosova, Makedonije i Turske.
 
AltinaD:
Ја сам се помирио са одласком Косова (осим северног дела).
Ако би оно остало у саставу Србије, Албанци би за 100 година постали већина у земљи.
Зато се треба окренути Републици Српској!

vi se možete bilo kome okrenuti
to je vaša stvar

ali samo okrenuti uzeti

e to malo teže

BiH će ostati jedna zemlja triju naroda

nema cjepkanja
 
Marin55:
Ako treba samo dva miliona ce ostati u BiH, ali razdvajanje BiH ne dolazi u obzir.
Ako Srbi i Hrvati ne zele cjelovitu BiH, onda neka idu u maticne im drzave, a mi cemo Bosnu dodatno naseliti Bosnjacima sa Kosova, Makedonije i Turske.

ne dolazi u obzir neka oni hrvati iz hercegovine ostanu tamo

daleko im lijepa kuća

ne trebaju nam ovdje

ono je njihova domovina i neka ih tamo
 
Marin55:
Ako treba samo dva miliona ce ostati u BiH, ali razdvajanje BiH ne dolazi u obzir.
Ako Srbi i Hrvati ne zele cjelovitu BiH, onda neka idu u maticne im drzave, a mi cemo Bosnu dodatno naseliti Bosnjacima sa Kosova, Makedonije i Turske.

Види ти њега! Оће етнички да очисти Бања Луку, Бијељину, Пале, Требиње. :?
Мало си се прешао брале. Ајде молим те ово што си сад рекао кажи на главном тргу у неком граду Српске па би видео како би прошао...
 

Back
Top