Lefkada i okolina - vodic za avanturiste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na Lefkadu i ne treba dolaziti ako ne mislis da uzmes auto ili motor

Ne mislim.:(
Pa nista, ici cemo dva tri puta brodicem da obidjemo te predivne plaeze, pa sta sad....
Verujem da treba auto, ali nije fer da se tako kaze ljudima koji jednstavno hoce da se odmore i vide nesto novo a bez auta su...
A i nikad se ne zna, mozda upoznamo nekoga ko nema drustvo a ima na meru da iznajmi kola pa nam bude super!
Pre 6 godina sam tako krenula na Skiathos, bez ikakve pripreme, kola, tamo upoznala divne ljude uzeli rent-a-car, obisli svih 66 plaza, fenomenalno se proveli, tako da, bitna je volja...ostalo Bog ugodi!
 
Ma je l postoji bar gradski prevoz npr do te Desimi plaze ili te Poros, onda sledi neka plaza na A..? Citam da su te plaze 3-5km od Nidrija, pa bar tamo da se kupamo?
Ako nema, ne preostaje nam nista drugo nego da par puta odemo brodicem kao sto sam malopre napisala i to je to!
Kakvo je vreme juna, drugarica i ja idemo 19.juna, kakva je voda, tj da li je spremna za kupanjac?:cool:
Tamigo je l ti zivis tamo, sad sam protrcala kroz neke stranice od ranije pa videh da te vec neko pitao isto ali nisam nasla odgovor?
Kazi mi ukratko kakve su cene hrane, da li da nosimo nesto malo odavde ili se moze naci nesto pristupacno?
I smesteni smo u vili Phillipos, i o toj vili sam citala sve najgore, pa ako znas nesto lepo, reci...da mi ne propadne unapred letovanje, :hahaha:
 
ne citas pazljivo temu :D
hebes brodic i ostalo veruj mi Lefkada je keva da se dozivi na skuteru !

i jopet skuter je nas (mene i moje :heart: ) izasao za 9 dana 72e sa sve osiguranjem tj u prevodu ne treba ti dozvola niti ti ko trazi jedino sto je litar goriva bio 1,79e ali sipas 4 lit i prelazis cca 120km (a to ti je Lefkada u obimu) pa sad vidi da li bi i jedan taxi io tako jeftin a o camcima da ne pricam

i opet naravno preporuka na 10km od Nidrija ima "K beach club" koji je za blejanje dusu dao...

eto malo surfuj po netu naci ces dosta info o Lefkadi

:D

Cao.
Koji skuter predlazes za dvoje, mislim na kubikazu? Lidl je u Lefkasu ako ne gresim? Ima li neki veliki a povoljan market u Nidriju, posto mi je tu baza :)?
 
pa mi smo vozikali piaggio cini mi se da je imao 50ccm i "graviran"do 80 :D ali je posluzio jer nema potrebe da ides preko 50 (uzivas u okolini)
a da Lidl je na 17km okruglo od Nidrija i veruj mi da se isplati da svaki dan palis motor da kupujes tamo jer su cene u Nidriju 3x vise !
primera radi voda od 1.5lit je 1,5E uNidriju a u Lidlu je pakovanje od 6 kom toliko !!! ali samo je voda tako drasticno skupa jer niko ne pije sa "cesme" :D

evo kako izgleda motor

IMG_1670.jpg
 
pa mi smo vozikali piaggio cini mi se da je imao 50ccm i "graviran"do 80 :D ali je posluzio jer nema potrebe da ides preko 50 (uzivas u okolini)
a da Lidl je na 17km okruglo od Nidrija i veruj mi da se isplati da svaki dan palis motor da kupujes tamo jer su cene u Nidriju 3x vise !
primera radi voda od 1.5lit je 1,5E uNidriju a u Lidlu je pakovanje od 6 kom toliko !!! ali samo je voda tako drasticno skupa jer niko ne pije sa "cesme" :D

evo kako izgleda motor

Pogledajte prilog 287291

Hvala. Ove informacije mi bas znace. Izgleda da se isplati uzeti skuter za sve dane letovanja, posebno ako je razlika u cenama tako velika. Dobro izgleda ovaj tvoj skuter :) I jos jedno pitanje imam, mozda je vec neko i pitao :) Pretpostavljam da si obisao ostrvo vise puta, koliko si potrosio za gorivo, otprilike cisto da znam koliko da racunam za tu stavku :)
 
Poslednja izmena:
Hvala. Ove informacije mi bas znace. Izgleda da se isplati uzeti skuter za sve dane letovanja, posebno ako je razlika u cenama tako velika. Dobro izgleda ovaj tvoj skuter :) I jos jedno pitanje imam, mozda je vec neko i pitao :) Pretpostavljam da si obisao ostrvo vise puta, koliko si potrosio za gorivo, otprilike cisto da znam koliko da racunam za tu stavku :)

iskuter je nas (mene i moje :heart:) izasao za 9 dana 72e sa sve osiguranjem tj u prevodu ne treba ti dozvola niti ti ko trazi jedino sto je litar goriva bio 1,79e ali sipas 4 lit i prelazis cca 120km (a to ti je Lefkada u obimu ali putevima je manje oko 90km) pa sad vidi da li bi i jedan taxi io tako jeftin a o camcima da ne pricam

i opet naravno preporuka na 10km od Nidrija ka Lefkasu ima "K beach club" koji je za blejanje dusu dao
 
Pozdrav svima!Uskoro krecem na Lefkadu sa devojkom u mesto Nidri preko Argusa 19.06.,pa me zanima da li treba dozvola za skuter i automobil ili ne,posto sam procitao dosta razlicitih komentara!Ako neko zna koja je sigurnija agencija neka napise! Koji skuter je najbolje iznajmiti,kojih skutera najvise ima?Kakve su cene u tom periodu? Hvala unapred
 
Pozdrav svima!Uskoro krecem na Lefkadu sa devojkom u mesto Nidri preko Argusa 19.06.,pa me zanima da li treba dozvola za skuter i automobil ili ne,posto sam procitao dosta razlicitih komentara!Ako neko zna koja je sigurnija agencija neka napise! Koji skuter je najbolje iznajmiti,kojih skutera najvise ima?Kakve su cene u tom periodu? Hvala unapred

za skutre do 50ccm i malo jace ne traze ti dozvolu za rentakar ne znam ali ti licno preporucujem skuter jer je dozivljaj neverovatan
 
iskuter je nas (mene i moje :heart:) izasao za 9 dana 72e sa sve osiguranjem tj u prevodu ne treba ti dozvola niti ti ko trazi jedino sto je litar goriva bio 1,79e ali sipas 4 lit i prelazis cca 120km (a to ti je Lefkada u obimu ali putevima je manje oko 90km) pa sad vidi da li bi i jedan taxi io tako jeftin a o camcima da ne pricam

i opet naravno preporuka na 10km od Nidrija ka Lefkasu ima "K beach club" koji je za blejanje dusu dao


Ćao :mrgreen:

E, gle čuda, idem i ja na Lefkadu u septembru, s čovekem, da da, i ja se udadoh :))))
Reci mi za taj bar, je l on negde oko Ligije, ako sam ja dobro skontala?

Mi smo u Ligiji uzeli apartman, kao pravi penzosi mapetovci mizantropi, da nam bude baza a odatle da kružimo.
Kao lešinari :lol:
 
Da li je neko bio u mestašcu Agios Nikitas, preporučila mi je jedna osoba koja baš ima stila.

Ja sam bila u vili iznad mestasceta Agios Nikitas...:)

To je malo,mirno mesto,sa jednom sirokom pesackom ulicom,koja se od magistrale spusta skroz do mora...u njoj se nalaze 2 ili 3 marketa marketa,kafici,restorani,poslasticarnica i pekara...
Iz nje,poprecno vode male,uske ulicice u kojima su apartmani.
Uz plažu ima nekoliko kafića,plaža je šljunkovita i sa nje voze brodići do plaže Milos koja je iza brda,a koja je fenomenalna. Do nje može da se dodje i stazicom uz brdo,al je prilično zeznuto kad upeče zvezda :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top