Lefkada i okolina - vodic za avanturiste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zna li neko kakva je avantura biciklom po Lefkadi :mrgreen: ? Može li se iznajmiti, koje su cene ?

cena bicikala je od 3 do 7 evra po danu, zavisi od toga na koliko dana uzimas bicikl i od kvaliteta bicikla. posto pretpostavljam da hoces da ides biciklom po ostrvu ciljaj na skuplje bicikle. ;-)
ove godine se u nidriju otvorila agencija atlantis koja radi biciklisticke ture po ostrvu i oni imaju bas dobre bicikle.
 
Poslednja izmena:
poz,ljubiteljima lefkade, jedno pitanje ako moze, koja je nabolja i najnebezbolnija konekcija od lefkade za beograd?

ja nisam cuo da ima carter let tako da je jedino resenje ili auto ili bus njesra je sto busevi uglavnom povezu i putnike koji idu u Pargu pa se nepotrebno skrece sa puta :(
ako ides automobilom ceo put je izuzetno dobro obelezen i vecim delom nov (zato su i prezaduzeni izmedju ostalog) tako da put od cca 1000km do Lefkade moze da bude uzivanje
 
pozdrav svima,

planiram sa devojkom na lefkadu sada u Nedelju 15.07. Krenuli bi preko agencije njihovim autobusom do Lefkade (grada), pa da onda trazimo smestaj dole. Interesuje me da li je to pametna ideja po Vasem misljenju. Takodje me interesuje za koliko se moze naci smestaj, ne mora u samom gradu. Planiramo i da iznajmimo skuter, pa ako je neko iznajmljivao zanimala bi me cena i da li je to uopste pametna ideja :))

molio bih Vas za brz odgovor jer je Nedelja vrlo blizu :D

unapred hvala svima.

Bio kao sto sam napisao i mogu Vam reci da smo extra prosli. Topla preporuka da se na Lefkadu ide u svojoj reziji, pa cak i autobusom agencije. Smestaj je vrlo lako naci, a i dosta je jeftiniji, ukratko agencije su trazile min. 300e po osobi za smestaj bez prevoza (u Junu), a dole smo nasli odlican smestaj za upola manje novca.
 
Zanima me, da li neko zna da mi kaze, ako odem u Levkas u drugoj polovini jula, oko 17.jula (to bi bilo sreda, cetvrtak), da li je moguce da pronadjem smestaj ispod 40e po danu za studio za dvoje?ja sam slao upite mnogim vilama i uglavnom su oko 50e po danu. ako neko mozda zna, da li je tesko pronaci smestaj na licu mesta u tom periodu, s obzirom na guzve itd.Naravno, ja mislim na iole pristojan smestaj.
 
Zanima me, da li neko zna da mi kaze, ako odem u Levkas u drugoj polovini jula, oko 17.jula (to bi bilo sreda, cetvrtak), da li je moguce da pronadjem smestaj ispod 40e po danu za studio za dvoje?ja sam slao upite mnogim vilama i uglavnom su oko 50e po danu. ako neko mozda zna, da li je tesko pronaci smestaj na licu mesta u tom periodu, s obzirom na guzve itd.Naravno, ja mislim na iole pristojan smestaj.

Teško ćeš za manje od 50 Eur naći iole pristojan smeštaj u samom gradu...:aha:
 
cao drugari :))) htela sam da vas zamolim ako je neko voljan da mi malo opsirnije opise Nidri,koje su plaze u blizini,a do onih najlepsih koliko treba recimo konkretno -KATHISMA beach koliko je udaljena ??, kakva je grad uvece , cene itd :) Hvala unapred ... Svakiiiiiiii opsirniji opis jeeee od velike pomoci :*

Kada se krene ka LEFKASU (gl grad Lefkade) na 10 km cca je K BEACH CLUB keva bre :D
fora je da imaju sve sto ti dusa iste a placa samo pice koje popijes na sanku tj koje ti donesu na plazu(frape oko 3e pivo oko 3.5e
Nidri kao "grad" obidjes za vece za otprilike 27,62min :D lep je gradic ali obavezno ali OBAVEZNO da jedete "vafle"i ako vas put navede a hoce u Lefkadu giros kod "Daltona" jer je ubedljivo najbojli na celoj Lefkadi i da ne budite lenji nego kupujte u LIDL - u koji je na 17km od Nidrija tj u predgradju Lefkasa jer je PREJEFTIN cak i za Beograd npr 6*1.5lit vode je oko 3e dok je na trafikama voda oko 1 e ali od 0,5 ! i nikako nemojte da pijete vodu sa cesme. Nasa preporuka tj mene i moje zene je plaza EGREMNI koja je otprilike 30km od Nidrija. Jes da je oko 200. 300 milion stepenika do plaze ali je uzivanje zagarantovano !!!!!!!!!!!!!!!

i da najbitnije auto ili jos bolje skuter su na Lefkadi obavezni a rentiranje je oko 7,8E dnevno sa ukljucenim taksama i osiguranjem


malo i sami istrazujete...tako je uzivanje jos izrazejnije
lep provod :D
 
Kada se krene ka LEFKASU (gl grad Lefkade) na 10 km cca je K BEACH CLUB keva bre :D
fora je da imaju sve sto ti dusa iste a placa samo pice koje popijes na sanku tj koje ti donesu na plazu(frape oko 3e pivo oko 3.5e
Nidri kao "grad" obidjes za vece za otprilike 27,62min :D lep je gradic ali obavezno ali OBAVEZNO da jedete "vafle"i ako vas put navede a hoce u Lefkadu giros kod "Daltona" jer je ubedljivo najbojli na celoj Lefkadi i da ne budite lenji nego kupujte u LIDL - u koji je na 17km od Nidrija tj u predgradju Lefkasa jer je PREJEFTIN cak i za Beograd npr 6*1.5lit vode je oko 3e dok je na trafikama voda oko 1 e ali od 0,5 ! i nikako nemojte da pijete vodu sa cesme. Nasa preporuka tj mene i moje zene je plaza EGREMNI koja je otprilike 30km od Nidrija. Jes da je oko 200. 300 milion stepenika do plaze ali je uzivanje zagarantovano !!!!!!!!!!!!!!!

i da najbitnije auto ili jos bolje skuter su na Lefkadi obavezni a rentiranje je oko 7,8E dnevno sa ukljucenim taksama i osiguranjem


malo i sami istrazujete...tako je uzivanje jos izrazejnije
lep provod :D


E pa sad...ima samo 356 stepenika...brojale moja cerka i ja jedne godine :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top