Studentski domovi

Ni to što ćeš imati 41 poen ne znači da ćeš sigurno imati Karaburmu na raspolaganju. Prošle godine je 123 ljudi (govorim o muškima) imalo maksimalan broj bodova. U Karaburmi daju manje mesta za raspodelu, 60-65 tj. dva poslednja sprata, dok u Patrisu imaš više od 200 mesta u potpuno brucoškom III bloku. Obično Karaburma i Studenjak najpre odu. E sad... Prednost Karaburme je bolja lokacija. Ima više prevoza, što buseva, što tramvaja, i povezana je sa svime, dok do Patrisa imaš samo bus 65 koji je relativno čest. S druge strane, Patris je zavučeniji i na mirnijoj lokaciji. Sobe u Karaburmi su dvokrevetne i za nijansu manje od trokrevetnih u Patrisu. Ako budeš imao dva cimera, može da bude malo gužve. Spratno kupatilo ti ne gine. Patris ima brži i stabilniji internet i tople vode, kad krene da radi kotao krajem oktobra, imaš 24/7, a u Karaburmi zna da zeza net i imaju termine za toplu vodu (koliko sam ja obavešten). Zimi u Patrisu mnogo dobro greju, a čuo sam da u Karaburmi preko zime gore na 13-14. spratu nije baš prijatno, ne dihtuju dobro prozori. Karaburma je bila u prednosti zato što u Patrisu dugo, sve do početka ove godine nije radila menza, ali je sad OK. Ni u jednom domu nije mirno, ali, u svakom slučaju, tu su čitaonice. U Patrisu ih je tri, tako da možeš da nađeš mir za učenje. Društvo je sjajno i u jednom i drugom domu, sigurno ćeš upoznati mnogo ljudi. U Patrisu su isključivo brucoši, tako da ste svi u istoj situaciji. Još nešto. Veoma je bitno ko će ti biti cimer...

Ja, kao sad već bivši brucoš, nakon provedenih godinu dana u Patrisu, mogu da kažem da se ni najmanje nisam pokajao što sam dobio baš Patris i preporučio bih ti ga. Ne bih ga menjao za Karaburmu.
 
Kolins,hvala na savetu. Slušao sam iskustva ljudi koji su u domovima bili pre 10 i više godina. Tako nisam mogao da stvorim pravu sliku onoga što me očekuje jer se mnogo toga promenilo. Zanima me još da li u Patrisu za nas brucoše daju dvokrevetne sobe.
 
U prvom bloku Patrisa postoje dvokrevetne, ali taj blok se ne daje brucošima. Sve sobe u III bloku su trokrevetne i identične. Ako budeš imao sreće, može da se desi da budete dvojica u sobi tj. da se treći ne useli/odustane/ne živi tu sve vreme. To i nije tako redak slučaj, znam bar desetak soba u kojima je tako bilo, među njima i moja. Kao što rekoh, ako vas je trojica i ako niste složni, može da bude nezgodno. Nije lako biti u 20-ak kvadrata s nekim ko ti ne odgovara. Zato se bolje unapred dogovori s nekim drugarima pa neka na raspodeli onaj ko bude prvi na redu pita da rezerviše mesta za ostale. To se radi
Ako se na kraju budeš opredelio za Patris, slobodno me pitaj da ti kažem koji su brojevi soba sa boljim pozicijama.
 
Hvala, Kolins! Znači postoji mogućnost da se rezerviše za drugare čak i ako će oni biti, nažalost, negde na dnu liste. Neki su mi pričali da su prošle godine hteli da budu u istoj sobi u Patrisu.Medjutim, jedan dečko je hteo da rezerviše,ali čovek mu se na raspodeli nasmejao i rekao da je to nemoguće. Ne znam koliko je to zaista tačno.
 
Treba da se premestim sad u septembru iz 3. bloka Patrisa da bi se oslobodilo mesto brucosima. Nadam se da ce biti mesta na Karaburmi pa sam hteo da pitam da li ima neko da je bio u Karaburmi ili da je sad tamo da mi kaze koji brojevi soba su na istocnom ili severnom delu muske kule jer mi sunce po nekad bas mnogo smeta ? Hvala
 
Zdravo,
Ja sam iz Makedonije i zelio bi da pitam dal je moguce kao drzavljanin Makedonije da stanujem u nekom od beogradskim studentskih domova zasto zelim studirati u Beograd. Ako je moguce, recite mi vise oko cene kako se dvizi i cena fakulteta takodje.
Hvala unapred.
 
Је ли онај образац о просечним приходима што се купује у дому исти као онај што се може наћи у матичној Општини? Нисам баш близу Београда и не би ми се исплатило да идем два пута.
 
Znam da makedonski državljani nemaju tu "privilegiju", poput studenata iz CG ili RS. Jedino možda kao strani državljanin, ali malo verovatno.

Ja sam nosio uverenje o prihodima koje su mi dali u matičnoj opštini i niko nije pravio nikakav problem.

Mene zanima da li iko zna da li će na sledećoj raspodeli (za starije studente) biti ponuđena mesta u II bloku u Patrisu. Užurbano ga rade i izgleda kao da je posao pri kraju. Ima li ikakvih informacija?
 
Moja sestra bliznakinja i ja smo ove godine upisale fakultet, BU, na budzetu, ona ce dobiti dom, a ja necu, jer nemam dovoljan broj bodova iz skole (37.3 imam). Kada sam pozvala sluzbu receno mi je da postoji neka mogucnost, ukoliko odobri upravnik, o deljenju kreveta, kao neka prenocista, da li neko zna kako to funkcionise ? :) Hvala unapred.
 
Иако на сајту студентског центра пише да се пре предаје оригиналних докумената овере фотокопије за дом, ја, говедо, сам заборавио. Зна ли неко из БГ могу ли у некој општини ту да оверим и плаћа ли се шта или је бесплатно пошто је у вези студирања?
 
Ма знам то, узимам их од факса на реверс тај један дан кад конкуришем за дом. Само ме занима могу ли то да оверим у било којој општини у БГ, пошто нисам одатле и плаћа ли се шта ил ије бесплатно.
 

Back
Top