Da li je stvarno moguce???

Ne verujem da je moguce.Mozda nije smrsala 10 kg,nego je smrsala manje,ali naprimer masne naslage su spale sa onih delova tela gde su i bile najvise uocljive.Mada nema ona mnogo vajde od te njene 'dijete''.Jer cim pocne normalno da se hrani,ugojice se 15 kg.Sigurno.Ako zelis da smrsas,a da pri tom ostanes zdrava i da zadrzis dobru liniju,onda ne mozes to da izvedes za 10 dana.Potrebno je da promenis nacin ishrane,izbacis sve namernice koje goje........to su masti i ugljeni hidrati,potrudis se da naucis da kombinujes namernice,budes fizicki aktivna.I smrsasec,a ostaces zdrava i nece ti se kilogrami munjevito vratiti.
 
Moguce je izgubiti dosta kilograma za kratak period, ali tesko da moze da bude zdravo. Ja sam se pre 5 godina razbolela i zavrsila u bolnici i za 20 dana izgubila 17 kilograma. Jesam bila debeljuskasta, ali to i nije tako cudno u tom ranom tinejdzerskom dobu, pa je malo reci da sam licila na akrepa, i trebalo mi je dosta vremena da se ugojim bar jedan kilogram. Inace, mislim da je zdrava ishrana jedini nacin da se regulise tezina, i da covek izgleda lepo. Uzalud drzanje drasticnih dijeta, kad nakon njih izgledas kao da si bila u logoru, dobijes podocnjake, koza ti dobije neku sivu nijansu i opusti se, dobijes strije, a kilogrami se vrate brzo. Niko za 10 dana nije dobio 10 kilograma, pa ne bi ni mogao da ih za toliko vreme skine.
 
AnaBg:):
Moja drugarica tvrdi da je za 10 dana skinula 10 kg...a hranila se ovako...bolje reci nije se hranila...


nije doruckovala
nije rucala
pila je po 2lvode na dan
radila po 200trbusnjaka
a veceru ponekad npt svaki drugi dan i to pizza,pljeskavica,ili makaorne... :roll:

dal je to moguce?ona ima ista kao ja 16godina...


Moguće ... moja drugarica je u tom fatalističkom fazonu kad hoće da skine kilograme. Ne jede ništa danima, puši i pije kafe .... eventualno koricu hleba ili tako nešto.
Jednom je nisam videla 2 meseca i zapanjila se .... ona ne samo da je smršala, ona se bila i smanjila ..... katastrofa.
 
crnobelo:
Nije starasno pojesti 3-4 sarme...
sta nije strasno? ja bez 3-4 neeej da pocinjem :)
ali ne mesam to sa rozenima i pecenjima.
sarma je car.

ana bg, dete drago, imas samo 16 godina, i mani se izbegavanja obroka!!!
jedi redovno (3 obroka + 2 uzine), jedi raznovrsno (sve tipove namrinica), ne prezderavaj se, kreci se puno i imaces normalnu kilazu.
 
AnaBg:):
Moja drugarica tvrdi da je za 10 dana skinula 10 kg...a hranila se ovako...bolje reci nije se hranila...


nije doruckovala
nije rucala
pila je po 2lvode na dan
radila po 200trbusnjaka
a veceru ponekad npt svaki drugi dan i to pizza,pljeskavica,ili makaorne... :roll:

dal je to moguce?ona ima ista kao ja 16godina...

ne mogu da vjerujem...gladan čovjek da uradi 200 trbušnjaka?:roll:
 
AnaBg:):
Moja drugarica tvrdi da je za 10 dana skinula 10 kg...a hranila se ovako...bolje reci nije se hranila...


nije doruckovala
nije rucala
pila je po 2lvode na dan
radila po 200trbusnjaka
a veceru ponekad npt svaki drugi dan i to pizza,pljeskavica,ili makaorne... :roll:

dal je to moguce?ona ima ista kao ja 16godina...

:shock:
Ovo je po meni recept za anoreksiju.
 
Tanja Boskovic je u jednoj emisiji rekla da nista nije jela 45 dana i da je skinula 25 kg. Pila je vodu sa molo limuna i svaki treci dan jela kockicu cokolade. Doktorka koja je bila takodje prisutna u emisiji rekla je da tako nesto sme da se radi samo ako neko hitno mora da skine kilazu pre operacije srca npr.
 
ja jedem voce ko blesava i nikad se od toga nisam ugojila,ali nikad.
osim mozda banana i avokada,i tako toga.to je ultrakaloricno,ali zdravo pa valja ponekad...
ono od cega se ja gojim su slatkisi,tj cokolada,zato je izbegavam u velikom krugu ali cokolada je moja ljubav zivota :(
 
Hajde koliko je to ko blesava....
Možda se ovde razlikuje mera za količinu....

jabuke ne goje, jer nemaju mnogo šećera....
kruške imaju šećera , ali ih uglavnom ne mogu ljudi mnogo pojesti jer šećer iz krušaka odmah ulazi u krv....i povećava šećer u krvi odmah...služi šećerašima da hitno podižu šećer kad im padne....brže nego kocka šećera....
šljive su čudna rabota , imaju šećera ali su na sredini što se gojenja tiče...
lubenica je prepuna vode, pa teško da goji , ali naduva.
kajsije goje, ali ih retko ko jede više od pola kila dnevno
breskve isto goje, iako su vodene, jer ako su zrele imaju veliku količinu šećera, ali ih retko ko pojede više od dva kila dnevno....
banane goje, više zbog skroba, ali opet zbog naduvanja retko ko pojede više od kila
groždje, goji, a ljudi mogu da ga pojedu dosta....a goji pa rastura.
smokve goje
papaja goji
ananas goji, ali ga retko ko pojede više od 300g, ima poseban jak ukus pa može da se smuči ljudima
jagode ne goje, ali mene lično naduvaju....
trešnje naduvaju , ali i goje....samo što kod nas uglavnom stignu one koje su ubrane dok su još bile zelene ili prozelene
višnje naduvaju, kisele su , pa ih malo ljudi pojede više od kila, umereno goje....

sad još da dodam da većina uz jagode koristi šećer, a on ne da goji , nego rastura, naročito ako je metabolizam jetre poremećen, ili ako je na neki način jetra načeta....

Dok ste do 21 godine, ne samo da nijedno voće ne goji , već zbog zdrave jetre i kretanja sav taj voćni šećer biva preradjen i iskorišten, ali kasnije taj šećer postaje lepljiv.....
Isto kao što mnogi ljudi imaju do 6 godine , 1/4 do 14 godine mogućnost varenja laktoze , a kasnije to nemaju , pa im mleko smeta i naduva ih ....(dijareja)

Ovo jeste specifično za svaku osobu, i naravno da je ishrana koja odgovara zavisna od ishrane u doba deteta i razvoja te osobe (to je oblikovalo organe i njihovu funkcionalnost) , ali zavisi i od zdravlja i stanja organizma u nekom trenutku . Ravnoteža kad se poremeti , onda se poremeti i zdravlje i ravnoteža se mnogo teže vraća.....
Zato pratite kako svaka hrana deluje na vas i budite više hedonisti u društvu , kreacijama, ljubavi, a manje za stolom.....i onda će te moći da povremeno budete sve , hedonisti u svemu , mera u svemu....
 
E ne znam stvarno...Sve zavisi od organizma...Moja sestra od emsa jede samo pljeskavicu,ne jede hleb-pa opet ima visak kg...Mislim ona bi da smrsa 5kg,i ja sam joj predlozila da ne jede posle 6,i da pije dosta vode...Vise manjih obroka i to je to
 

Back
Top