Iskrivljene predstave o pravoj ljubavi

allice:
Ovo je za sluchaj kada nije ogromna ljubav u pitanju vec zaljubljenost koja posle nekog vremena jednostavno nestane....postane navika koja te gushi...a nemash hrabrosti da o tome diskutujesh sa partnerom, jer nekada te diskusije mogu da se zavrshe bolno... za takvu situaciju po meni je totalni prekid kontakta kao penicilin...takodje bolno ali efikasno


Ne pricaj sa njim, nabodi gaaaaaaaaa!!!!!! :lol:
 
@Mario, ja bih se odusevila kad bi ti bas na mojoj temi doziveo preobrazaj i otkrio nam nesto iz tvoje bogate prakse...sto bi mi sa skromnijim iskustvom mogli da iskoristimo...hehhe
...ovo ja zato sto procitah da muskarci vole da budu od koristi...da savetuju...da pomazu...mada je i to mozda diskutabilno...
 
allice:
Shto se tiche veze....kada vishe ne postoje vishe nikakva zajednichka interesovanja i aktivnosti, kada su svi osecaji: cheznje, ustreptalosti, uzbudjenja nestali tj. kada je veza preshla u cistu naviku.
Tada treba preseci i ne javljati se na telefon narednih mesec dana


Ti osecaji ne nestanu ako se partneri trude, da ih odrze....navika je uvek prisutna, cak je i dobrodosla...daje neki osecaj sigurnosti i poverenja...Ako su partneri zaista bili toliko pasivni i nestane sve...e onda brate svako na svoju stranu....

Na tvoj post sam stela samo da se nadovezem....jer ljudi cesto pogresno tumace, kad neko spomene, da je najbolje rastati se kad veza predju u naviku i shvate to kao da se odma moraju da razilaze...navika je deo zivota i od partnera zavisi dal ce im navika "pregaziti" vezu i ljubav....

Prava ljubav je kad ti navika ne moze lako, da "pokvari" vezu, brak...kad se oba partnera podjednako trude za vezu...+ svi ostali vec spomenuti faktori kao sto su ljubav, postovanje, seks....itd...
 
Nisam ni ja nikada bio u braqu..ali kad bi bio znachilo da imam debeo razlog za to...da su u pitanju istinske vrednosti a ne foliranje&samoobmanjivanje ili neko prikriveno kalkulisanje/koristoljublje.
Na srecu ili zalost velika vecina se zeni/udaje iz pogreshnoih razloga....svesno ili nesvesno.Da se svi venchavaju iz pravih razloga sa osobama koje im odgovaraju ne bi bilo takvih problema..odnosno bilo bi problema ali oni kod vecine ne bi vodeli do pucanja braka.Na zalost zivot je nepravedan i istinski odgovarajucih osoba za svakog nema....ili ih ima ali ih vecina nikada ne nadje ili nije dovoljno kvalitetna za njih pa ide forom"daj shta dash"...ali to sebi ne zeli da prizna i pravda drugim razlozima ili nekom "mudroshcu"zivotnog iskustva jer im je muka od samoce i ochekivanja drushtva.I kad vremenom pukne to je samo posledica tih pogreshnih razloga kojih je bilo i u startu ali su se na ovaj ili onaj nachin,iz ovog ili onog razloga zanemarivali,bacali pod tepih.Ko nije apsolutno iskren prema sebi na kraju uvek nayebe..u braku i van njega..zivotu uopshte.
 
draga gossca
neko gore reče i ja ću samo ponoviti
svaka ljubav je prava
inače nikada ne bežim jer se ne može pobeći od sebe
za vezu je neophodno dvoje
50 % nije dovoljno za kvalifikovanu većinu
nije više to,,, kada mi ne nedostaje
kraj je,,, kada postanem svestan toga
ne tolerišem,,, da me ne voli
ali ovo se samo na mene odnosi
svi smo različiti
sama najbolje znaš odgovore
ili ne znaš?
 
...malo po malo...@Mario...i nacedicemo mi od tebe neke pouke...osmeh...

...ja sam dugo mislila da kad nastupi mir, da je to kraj ljubavi...dugo sam mislila da ljubav iskljucuje svadju i konfikte...dugo sam mislila da je ljubav neko stalno osecanje srece...zablude moje mladosti...ali tek sad...ja ne znam nista...hahaha...ljubav je cudo...

...jednostavno sam pomislila da je mozda lakse definisati sta ljubav nije, nego sta ljubav jeste...
 
gossca:
...malo po malo...@Mario...i nacedicemo mi od tebe neke pouke...osmeh...

...ja sam dugo mislila da kad nastupi mir, da je to kraj ljubavi...dugo sam mislila da ljubav iskljucuje svadju i konfikte...dugo sam mislila da je ljubav neko stalno osecanje srece...zablude moje mladosti...ali tek sad...ja ne znam nista...hahaha...ljubav je cudo...

...jednostavno sam pomislila da je mozda lakse definisati sta ljubav nije, nego sta ljubav jeste...

Ljubav ne iskljucuje svadju i konflikte, ali ako je ima, to se prevazidje brzo, jednostavno, bez iscrpljujucih rasprava, obostranog cutanja od po par nedelja, cinicnih i uvredljivih komentara, itd itd.
Ljubav nije stalno osecanje egzaltiranosti zbog prisustva neke osobe, nego osecanje da ni po koju cenu tu osobu neces ostaviti na prvoj krivini, na prvi znak da nesto ne funkcionise i na prvi znak da TEBI nije lepo. Ljubav nije proizvod koji se potrosi ili zastari pa se baca stari i kupuje novi cim se pojavi bolji ili lepsi model.

Mozda malo konfuzno, ali u sustini, poverenje, postovanje, tolerancija i pomalo ljubomore samo ako ima pravog i realnog povoda za to i ako je covek dovoljno zdrav u glavi da oceni sta je pravi i realni povod.
 
kraj je kad jedan od njih ne bude vise zadovoljan istim stvarima koje su ga odusevljale na pocetku veze... koje su, uzgred, nepromenjene... kraj je ka... ma... koga je briga? bas nesto gledam ljude... samo jure... jure... jure... a nista ne stignu da urade... umesto da zastanu na trenutak... da se osmehnu nepoznatoj njusci koja prolazi pored njih... umesto da zatvore oci i udahnu vetar... umesto da urade nesto sto do sad nisu uradili... samo jure... kada je kraj? nek' sam proklet... kraj je onog trenutka kad pocnes da razmisljas o njemu... kao crv... udje i nece da nadje put napolje... a i zasto bi" pa ima tu sasvim dovoljn... ma... valjda je kraj kad se predamo... svako to iskusi... na kraju...
 
otkud znam...po meni su to laz i naravno prevara,pa da...kad jednom izvalim i totalno benignu laz to vise nije to!
a kad bi pitali moje bivshe bilo bi xy razloga,ono...zato sto nisam dobar sa njenim matorcima,drugaricama,ono...razna posecivanja istih i to..pa jbt evo bas ovoj pretposlednjoj nikako nisam mogao da objasnim da nisam u vezi sa njenom debelom mamom (sa kojem je komunikacija za 1,5 god. bila: dobar dan i dovidjenja,i chini mi se da sam je jednom pitao "kako ste?" ,ali se ne secam odgovora) sa njenim jebenim drugaricama i sa likovima od tih drugarica,koji su po nekom nepisanom pravilu prokleto dosadni retosi,bosanci i gistro mali privrednici, ono...ozbiljni su i sve to...a ja kao nisam :?
a kod ove prosle nikad nisam ni bio na gajbi....u stvari serem,bio sam jednom ali tad nismo bili zajedno
ali mislim da je ipak glavni razlog to sto neko misli da nekoga moze da promeni,pa daj jbt k'o da smo deca,a ne formirane licnosti,i onaj rad...kao "znala sam kakav si,ali sam mislila da ce se to vremenom promeniti"..da,da evo...sa' ce :lol:

i tako... :)
 
lyon69:
Ljubav ne iskljucuje svadju i konflikte, ali ako je ima, to se prevazidje brzo, jednostavno, bez iscrpljujucih rasprava, obostranog cutanja od po par nedelja, cinicnih i uvredljivih komentara, itd itd.
Ljubav nije stalno osecanje egzaltiranosti zbog prisustva neke osobe, nego osecanje da ni po koju cenu tu osobu neces ostaviti na prvoj krivini, na prvi znak da nesto ne funkcionise i na prvi znak da TEBI nije lepo. Ljubav nije proizvod koji se potrosi ili zastari pa se baca stari i kupuje novi cim se pojavi bolji ili lepsi model.

Mozda malo konfuzno, ali u sustini, poverenje, postovanje, tolerancija i pomalo ljubomore samo ako ima pravog i realnog povoda za to i ako je covek dovoljno zdrav u glavi da oceni sta je pravi i realni povod.

Lepo napisano...slazem se...
 
gossca:
Sta vas natera u bekstvo kad ste u vezi (braku)?

Na osnovu cega zakljucite da to vise nije to?
Kada je stvarno kraj?

Koje partnerove postupke ne mozete da tolerisete?
Sta prava ljubav nije?

Mene bi nateralo, kad bi provalio da sam ozenio zenu. A ti garant brises zato sto je dragom ponestalo kesha.:lol:

A prava ljubav nije ustvari pocinje da ne bude, kad se pi,ca prestane vlazit i kita dizat.
 

Back
Top