Ko su Bosnjaci sa Kosova ?

Vmax @ ko je stanovnike Gore proterao ? Trenutna globalna situacija je dovela do migracije stanovnista ( gde je bolje tamo se i ostaje ), kao i "opijenost" onima kojima ne pripadas. Sto se tice drzave , svako ima svoje misljenje, moja baka je rodjena u SHS, zivela u Kraljevini Jugoslaviji, pa FNRJ, SFRJ, SRJ, SCG, SR, i na kraju Republika Kosovo. A sta reci za one starije pretke kojih se ja nesecam a samo znam da su zivjeli u Otomanskom Carstvu.
@Flexoman
Dzamija u selo Mlike datira iz vremena Krstaskih ratova ,ugledna Sirijska porodica Aga se naselila u Vardarskoj Makedoniji pre dolaska Turaka na Balkan. Imam i pismo poslato iz Sirije, tacnije iz grada Halepa. Imam sliku tog pisma i natpisa sa Mlicke dzamije pa cu ga sigurno za neki dan postaviti.
samo mi prevedi sta to znaci posto ni arapi ne znaju sta je tocno napisano po starom arapskom
 
mozda si bio u kontaktu s porodicom njihovih pradedova ,dolazili su oni iz sirije tokom 96-97 da obidju dzamiju,,a ko je oterao oni koji su im bacali bombe nakon dolaska okupatora kojima je svima mir poremetio i podrzao albanske ubice u svemu sto se desilo i desava se i dalje

Evo postavljam pismo koje je poslato iz grada Halepa 1995 godine i koje je prevedeno u Prizrenu ( malo je nejasno, zbog fotokopiranja )......
Prevod
PismoodSirija1640-1.jpg

Orginal
PismoodSirija2Orginal-1.jpg
 
Poslednja izmena:


Oni koji žive u Srbiji kada se deklarišu sebe nazivaju Gorancima, a oni koji su van Srbije sebe nazivaju Bošnjacima. Ono što je istina je to da ne beže toliko od svog porekla kao što je to slučaj sa Bošnjacima ( muslimanima ) ili šiptarima. To što imaju tako specifičan jezik to je samo zato što jednostavno žive vekovima na tromedji, Srbije , Makedonije i Albanije. Kada bi ponekad čula kako govore Metohijski Srbi videla bi koliko u njihovom govoru ima uticaj makedonski dijalekat zato te taj jezik Goranaca verovatno i zbunjuje.Što nije čudno. Jednoim sam pročitao ali ne znam gde da zapravo taj govor Metohijskih Srba i Goranaca predstavlja u neku ruku najstariju verziju srpskog dijalekta
A ako se pitaš zbog čega se Goranci predstavljaju van Srbije - Bošnjacima, odgovor je jednostavan. Evo ti si skoro čula o Gorancima, a šta misliš znali neko na samom Balkanu a da ne krenemo dalje ko su zapravo Goranci. Tako je njima jednostavnije da se deklarišu, da bi ih nekako svrstali u neku grupu naroda!

Ja u šali volim ponekad da kažem za sve one koji "lutaju" i traže svoje gnjezdo na Balkanu a to su pretežno svi oni koji su muslimani bez obzira jesu li šiptari, Goranci, Muslimani, Aškalije, Čerkezi, Cigani:

" DA JESU ONO ŠTO NISU I DA NISU ONO ŠTO JESU"I]


****A narod kome nije stalo do kulture i
tradicije podložan je nestajanju, pretapanju.
Uvek ga može snaći sudbina Hazara.
Bojim se za svoj narod, bojim se platiće
visoku cenu svoje nezrelosti.
Od kako je otišla Turska sa ovih prostora,
naš narod preživljava krizu identiteta.***
S.I.A
 
****A narod kome nije stalo do kulture i
tradicije podložan je nestajanju, pretapanju.
Uvek ga može snaći sudbina Hazara.
Bojim se za svoj narod, bojim se platiće
visoku cenu svoje nezrelosti.
Od kako je otišla Turska sa ovih prostora,
naš narod preživljava krizu identiteta.***
S.I.A
mislim da sadik idrizi ne treba o tome puno da govori o gori i gorancima jer je covek kao vetar
ide na stranu kako vetar puse dvolicnjak...zato njegove prikazne nam ne trebaju
 
mislim da sadik idrizi ne treba o tome puno da govori o gori i gorancima jer je covek kao vetar
ide na stranu kako vetar puse dvolicnjak...zato njegove prikazne nam ne trebaju

"Slabo mislis a jos slabije znas "
Nije mi cudno sto tako mislis,poznato mi je da su stanovnici Gore vaspitavani da vole i postuju tudje, a svojeg su se stideli i jos se stide.
On ima vise prava da pise i govori o Gori .
Te njegove "prikazne" su istorijski tacne, uz malo knjizevnog uljepsavanja.
Covek kao sto je Sadik zasluzuje postovanje, jer koliko je meni poznato puno je pozitivnih stvari uradio za Goru i njegove stanovnike, svidjalo se to nekome ili ne.
 
kao na primer,jos ni jednom nije osudio albanske napade na stanovnike gore,njemu je dobro posto greje svoju fotelju kao ministar zdravstva, a bio nastavnik...sta je dobrog uradio ajde reci 98% gore je odseljeno nemoj narod da lazes mali,pricaj drugome nekom koji to ne zna...
 
kao na primer,jos ni jednom nije osudio albanske napade na stanovnike gore,njemu je dobro posto greje svoju fotelju kao ministar zdravstva, a bio nastavnik...sta je dobrog uradio ajde reci 98% gore je odseljeno nemoj narod da lazes mali,pricaj drugome nekom koji to ne zna...

Nemam namere da se raspravljam, ali Sadik, koliko je meni poznato, nije ministar zdravlja. Hvala na komplimentu " mali ", ali sigurno se ne poznajemo pa da mozete tako da me oslovljavate, jer mozda sam i stariji od vas ( respect ).
Vuces me za jezik u vezi neosudjivanja "albanskih napada" ( samo mi reci ko je uhvacen pa da sa tolikom sigurnoscu tvrdite da su to Albanci uradili ).
Cista laz , ako nisam u pravu neka me neko demantuje .....
SWScan00022-1.jpg


Po cijim statistikama koristite brojku od 98 % iseljenih stanovnika Gore?
Koliko ja primecujem vi ne znate puno stvari ...
 
Poslednja izmena:
Nemam namere da se raspravljam, ali Sadik, koliko je meni poznato, nije ministar zdravlja. Hvala na komplimentu " mali ", ali sigurno se ne poznajemo pa da mozete tako da me oslovljavate, jer mozda sam i stariji od vas ( respect ).
Vuces me za jezik u vezi neosudjivanja "albanskih napada" ( samo mi reci ko je uhvacen pa da sa tolikom sigurnoscu tvrdite da su to Albanci uradili ).
Cista laz , ako nisam u pravu neka me neko demantuje .....
SWScan00022-1.jpg


Po cijim statistikama koristite brojku od 98 % iseljenih stanovnika Gore?
Koliko ja primecujem vi ne znate puno stvari ...
upravo zato sto nisu uhapseni zna se da su albanci...ima svedoka o ubistvu u selu krstec,ko je koga napao izbo nozem i isti taj albanac nije bio priveden za taj akt...ispasce da su sami sebe ubijali napadali,pljackali kuce kao u restelici 2006 preko 20 kuca je obijeno pljackano..kao u prizrenu , pristini,nasli su stvari po pojicama kako ih prodaju...govorim i govoricu da je sadik idrizi bio ministar zdravlja u kosovskoj vladi ,jedino ako je doslo do promena nakon samoproglasavanja nezavisnosti...drugo imam drugova kojima je naneo stetu u inozemstvu citao sam pisma koje im je on slao licno tako da sad nisu mogli ostati vvani pa su bili proterivani iz tih zemalja...znaci nije meni do prepucavanja...ali ako govoris o stvarima koje nisi upucen onda te trebam skrenuti paznju
po kojim statistikama pa samo tim sto je u dragasu zivelo 100 % goranaca tacnije 20 000,a i u samoj gori je bilo cisto etnicko,opstina je bila goranska i ostale uprave..pa nisu ti ljudi odleprsali samo tako jer im se htelo...a zna se koliko su oni kao narod privrzeni gori...to sto je za arape i jevreje jerusalim gora je za gorance..da tio govorim o ljudima u kosovu polju kome je sta unisteno,zapaljeno ko im zivi u kucama,u pristini kome je oduzeta kuca radnja.kome su obijeni..koliko im para traze da im sve to povrate
 
Poslednja izmena:
upravo zato sto nisu uhapseni zna se da su albanci...ima svedoka o ubistvu u selu krstec,ko je koga napao izbo nozem i isti taj albanac nije bio priveden za taj akt...ispasce da su sami sebe ubijali napadali,pljackali kuce kao u restelici 2006 preko 20 kuca je obijeno pljackano..kao u prizrenu , pristini,nasli su stvari po pojicama kako ih prodaju...govorim i govoricu da je sadik idrizi bio ministar zdravlja u kosovskoj vladi ,jedino ako je doslo do promena nakon samoproglasavanja nezavisnosti...drugo imam drugova kojima je naneo stetu u inozemstvu citao sam pisma koje im je on slao licno tako da sad nisu mogli ostati vvani pa su bili proterivani iz tih zemalja...znaci nije meni do prepucavanja...ali ako govoris o stvarima koje nisi upucen onda te trebam skrenuti paznju
po kojim statistikama pa samo tim sto je u dragasu zivelo 100 % goranaca tacnije 20 000,a i u samoj gori je bilo cisto etnicko,opstina je bila goranska i ostale uprave..pa nisu ti ljudi odleprsali samo tako jer im se htelo...a zna se koliko su oni kao narod privrzeni gori...to sto je za arape i jevreje jerusalim gora je za gorance..da tio govorim o ljudima u kosovu polju kome je sta unisteno,zapaljeno ko im zivi u kucama,u pristini kome je oduzeta kuca radnja.kome su obijeni..koliko im para traze da im sve to povrate
:whistling::whistling::super: Biser si
Reko si da Sadik nikada nije osudio napade pa sam ti ja sve to dokazao i oprvgao tvoje neistinite tvrdnje. Sto se tice obijenih i pljackanih kuca u Restelici, vidi se da nemas pojma, jer su KPS uhvatili pocinitelje tih zlodjela, i zamisli koga su uhvatili, Restelicane, a ne Albance:nono:
Bio je ministar zdravlja ( "je" i "bio je" su sasvim dva razlicita izraza i dosta se razlikuju u vremenu ).
Oni koji su otisli znam zaasto su otisli, a one kojih su vratili isto znam zasto su vratili ( za vecinu njih ), ne mozes nesto da gradis na neistinama i lazima, kao sto je bio slucaj kod vecine Goranca koji su otisli u Zapadnu Evropu. Lazima nikada kraja! Ako nisi upoznat ove godine za vreme djurdjevdanskih praznika je Goru posetilo nekoliko delegacija ambasadora drzava Evropske Unije. Sve su snimili, tj. koliko je gorancima ugrozena sigurnost i sve ostalo. :sad2:
Poredjenje sa Jeverijima i Arapima ne stoji nikako Goranima jer nisu narod, koje selo je Jerusalem. :think: Normalno je da svako voli svoj kraj............................................
Ako cemo taako o obijanju i nevracanju, pa hajde mi kazi koliko je toga bilo u Bosni, koliko je Srba uzurpiralo kuca i ducana .......... jednostavno rat je bio pa najsabiji ispastaju.
 
Poslednja izmena:
:whistling::whistling::super: Biser si
Reko si da Sadik nikada nije osudio napade pa sam ti ja sve to dokazao i oprvgao tvoje neistinite tvrdnje. Sto se tice obijenih i pljackanih kuca u Restelici, vidi se da nemas pojma, jer su KPS uhvatili pocinitelje tih zlodjela, i zamisli koga su uhvatili, Restelicane, a ne Albance:nono:
Bio je ministar zdravlja ( "je" i "bio je" su sasvim dva razlicita izraza i dosta se razlikuju u vremenu ).
Oni koji su otisli znam zaasto su otisli, a one kojih su vratili isto znam zasto su vratili ( za vecinu njih ), ne mozes nesto da gradis na neistinama i lazima, kao sto je bio slucaj kod vecine Goranca koji su otisli u Zapadnu Evropu. Lazima nikada kraja! Ako nisi upoznat ove godine za vreme djurdjevdanskih praznika je Goru posetilo nekoliko delegacija ambasadora drzava Evropske Unije. Sve su snimili, tj. koliko je gorancima ugrozena sigurnost i sve ostalo. :sad2:
Poredjenje sa Jeverijima i Arapima ne stoji nikako Goranima jer nisu narod, koje selo je Jerusalem. :think: Normalno je da svako voli svoj kraj............................................
Ako cemo taako o obijanju i nevracanju, pa hajde mi kazi koliko je toga bilo u Bosni, koliko je Srba uzurpiralo kuca i ducana .......... jednostavno rat je bio pa najsabiji ispastaju.
kao prvo ovde se ne govori o bosni vec o gorancima , ti imas svoje vidjenje na situaciju ja imam svoje ..a to sto oni dolaze neka dolaze i neka snimaju kao sto oni vole svoje tako goranci vol svoje...pa ako im i to uskrate sta da rade pa ne zavisi im zivot od tih okupatora...cionista...svaka cast ti kako vidim sva znas i ko je otiso i zasto i kako kad ti budem postavljao pitanja u 4 okaa necez ovako da odgovaras i lazes saam seb i ove koji obde prate citaaju...
 
:whistling::whistling::super: Biser si
Reko si da Sadik nikada nije osudio napade pa sam ti ja sve to dokazao i oprvgao tvoje neistinite tvrdnje. Sto se tice obijenih i pljackanih kuca u Restelici, vidi se da nemas pojma, jer su KPS uhvatili pocinitelje tih zlodjela, i zamisli koga su uhvatili, Restelicane, a ne Albance:nono:
Bio je ministar zdravlja ( "je" i "bio je" su sasvim dva razlicita izraza i dosta se razlikuju u vremenu ).
Oni koji su otisli znam zaasto su otisli, a one kojih su vratili isto znam zasto su vratili ( za vecinu njih ), ne mozes nesto da gradis na neistinama i lazima, kao sto je bio slucaj kod vecine Goranca koji su otisli u Zapadnu Evropu. Lazima nikada kraja! Ako nisi upoznat ove godine za vreme djurdjevdanskih praznika je Goru posetilo nekoliko delegacija ambasadora drzava Evropske Unije. Sve su snimili, tj. koliko je gorancima ugrozena sigurnost i sve ostalo. :sad2:
Poredjenje sa Jeverijima i Arapima ne stoji nikako Goranima jer nisu narod, koje selo je Jerusalem. :think: Normalno je da svako voli svoj kraj............................................
Ako cemo taako o obijanju i nevracanju, pa hajde mi kazi koliko je toga bilo u Bosni, koliko je Srba uzurpiralo kuca i ducana .......... jednostavno rat je bio pa najsabiji ispastaju.
a sta su gorani ako nisu narod ljudi zivotinjsko carstvo jeli
 
kao prvo ovde se ne govori o bosni vec o gorancima , ti imas svoje vidjenje na situaciju ja imam svoje ..a to sto oni dolaze neka dolaze i neka snimaju kao sto oni vole svoje tako goranci vol svoje...pa ako im i to uskrate sta da rade pa ne zavisi im zivot od tih okupatora...cionista...svaka cast ti kako vidim sva znas i ko je otiso i zasto i kako kad ti budem postavljao pitanja u 4 okaa necez ovako da odgovaras i lazes saam seb i ove koji obde prate citaaju...


Apap ko je spomenuo Bosnu, i normalno je da svako ima svoje vidjenje. Jednostavno ne bi bilo zanimljivo kada bi svi imali isto misljenje.
" Cioniste " i " okupatore " vidim koliko stanovnistvo Gore mrzi, mislim da im trenutno zivot zavisi od njih ? ( zasto se bune kad ih vracaju, zasto ostaju u "cionistickim " i " okupatorskim zemljama ).
Sve sto ja pricam ima neki dokaz. Slobodno neka se bilo ko javi ako je od mojih postova uvredjen.....
 
Apap ko je spomenuo Bosnu, i normalno je da svako ima svoje vidjenje. Jednostavno ne bi bilo zanimljivo kada bi svi imali isto misljenje.
" Cioniste " i " okupatore " vidim koliko stanovnistvo Gore mrzi, mislim da im trenutno zivot zavisi od njih ? ( zasto se bune kad ih vracaju, zasto ostaju u "cionistickim " i " okupatorskim zemljama ).
Sve sto ja pricam ima neki dokaz. Slobodno neka se bilo ko javi ako je od mojih postova uvredjen.....
e ne zavisi niko od njih vec od dragog Allaha stvoritelja mocnog
Boga
Sajbija
ostaju tamo zato sto im albanci ne daju mira
 
Apap ko je spomenuo Bosnu, i normalno je da svako ima svoje vidjenje. Jednostavno ne bi bilo zanimljivo kada bi svi imali isto misljenje.
" Cioniste " i " okupatore " vidim koliko stanovnistvo Gore mrzi, mislim da im trenutno zivot zavisi od njih ? ( zasto se bune kad ih vracaju, zasto ostaju u "cionistickim " i " okupatorskim zemljama ).
Sve sto ja pricam ima neki dokaz. Slobodno neka se bilo ko javi ako je od mojih postova uvredjen.....
o dokazima bih voleo da mi pokazes zasto su ljudima po kosovu zapaljene kuce..oduzete radnje pa svoju radnju treba da je otkupis.to mi dokazi a nemoj na prazno da pricas...a sto se tice tvojih prica ja sam prvi uvredjen jer poznajem gorance maksimalno i to cenjene porodice pristine peci i da ne nabrajam sad...koji su bili proterani odduzete kuce srusene...a kda ti budem pokazao ako te zaista interesuje istina..neces ovako da pricas...
 
Apap ko je spomenuo Bosnu, i normalno je da svako ima svoje vidjenje. Jednostavno ne bi bilo zanimljivo kada bi svi imali isto misljenje.
" Cioniste " i " okupatore " vidim koliko stanovnistvo Gore mrzi, mislim da im trenutno zivot zavisi od njih ? ( zasto se bune kad ih vracaju, zasto ostaju u "cionistickim " i " okupatorskim zemljama ).
Sve sto ja pricam ima neki dokaz. Slobodno neka se bilo ko javi ako je od mojih postova uvredjen.....
evo 1 pitanje pa mi odgovori zasto su cenjenog neuropsihijatra doktora kajkusa u bvisoj drzavi pa i sad,proterali sa posla siptari 99,,,sta je on njima lose uradio sem toga sto mu je bila struka da im pomaze u bolnici prvo kao covek a posle kao lekar..
odgovor molicu
 
o dokazima bih voleo da mi pokazes zasto su ljudima po kosovu zapaljene kuce..oduzete radnje pa svoju radnju treba da je otkupis.to mi dokazi a nemoj na prazno da pricas...a sto se tice tvojih prica ja sam prvi uvredjen jer poznajem gorance maksimalno i to cenjene porodice pristine peci i da ne nabrajam sad...koji su bili proterani odduzete kuce srusene...a kda ti budem pokazao ako te zaista interesuje istina..neces ovako da pricas...

Mozda navedes imena porodica kojima su kuce spaljene i radnje oduzete?
 
ne bih sad ja ovde o tome da pisem ali se manje vise zna kome sta ..

Ja stvarno ne poznajem nikog kome je radnja oduzeta ili spaljena.
Prodavane su kuce i radnje, po nizim cenama naravno...ali oduzete nisu.
Gora je oduvek bila podeljena na dva dela, jedan deo nije podrzavao Milosevicevu politiku( mrzi me da nabrajam koja su to sela) i drugi deo, koji je bio uz Milosovica samim tim i sve sto je ta politika predstavljala.
Taj drugi deo je otisao pod pretnjama a dosta njih i dobrovoljno sa povlacenjem vojske sa kosova
 
Ja stvarno ne poznajem nikog kome je radnja oduzeta ili spaljena.
Prodavane su kuce i radnje, po nizim cenama naravno...ali oduzete nisu.
Gora je oduvek bila podeljena na dva dela, jedan deo nije podrzavao Milosevicevu politiku( mrzi me da nabrajam koja su to sela) i drugi deo, koji je bio uz Milosovica samim tim i sve sto je ta politika predstavljala.
Taj drugi deo je otisao pod pretnjama a dosta njih i dobrovoljno sa povlacenjem vojske sa kosova
kao sto sam rekao ne zelim o imenima da govorim ali cu ti navesti par slucajeva
u glogovcu je spaljena prije 2 godine radnja
u kosovo polje na zeleznickoj stanici buregdzinica odmah posle ulaza nato trupa ili tokom ulaska nisam bas siguran je prvo bila opljackana pa spaljena , ovom istom coveku su u kucu koju je imao u kosovo polje takodje usli siptari iz medvedje preseva koristili unistili ali totalno znaci proterao ih je un-ov ured 2006
za one koji su iz pristine 100 metara od slovenije sporta bila je jedna kuca sa lokalom tacnije mesara goranac iz sela brod prije godinu i pol mu je prvi komsija albanac i to zamisli doktor srusio kucu do temelja..nakon sto je proveo 7-8 godina koristio kucu kao svoju,
zatim pizzeria slasticarnna CORZO kod granda njima je radnja bila oduzeta na samom ulasku nato trupa i zna se sve ko sta ..zadnji koji je radnju koristio bio je Geci KOJI JE izbego par atentata a u zadnjem mu je bio ubijen brat kod pijace u automobilu a on je bio tesko ranjen i sad je hendikepiran, inace koji je na listi haskih begunaca ,jedino ako je sad uhapsen nisam siguran on je ljudima trazio 75 000 eura da bi im oslobodio radnju zamisli da trebas svoje da odkupljujes....
i da ne nabrajam dalje mislim duga je to lista
 
kao sto sam rekao ne zelim o imenima da govorim ali cu ti navesti par slucajeva
u glogovcu je spaljena prije 2 godine radnja
u kosovo polje na zeleznickoj stanici buregdzinica odmah posle ulaza nato trupa ili tokom ulaska nisam bas siguran je prvo bila opljackana pa spaljena , ovom istom coveku su u kucu koju je imao u kosovo polje takodje usli siptari iz medvedje preseva koristili unistili ali totalno znaci proterao ih je un-ov ured 2006
za one koji su iz pristine 100 metara od slovenije sporta bila je jedna kuca sa lokalom tacnije mesara goranac iz sela brod prije godinu i pol mu je prvi komsija albanac i to zamisli doktor srusio kucu do temelja..nakon sto je proveo 7-8 godina koristio kucu kao svoju,
zatim pizzeria slasticarnna CORZO kod granda njima je radnja bila oduzeta na samom ulasku nato trupa i zna se sve ko sta ..zadnji koji je radnju koristio bio je Geci KOJI JE izbego par atentata a u zadnjem mu je bio ubijen brat kod pijace u automobilu a on je bio tesko ranjen i sad je hendikepiran, inace koji je na listi haskih begunaca ,jedino ako je sad uhapsen nisam siguran on je ljudima trazio 75 000 eura da bi im oslobodio radnju zamisli da trebas svoje da odkupljujes....
i da ne nabrajam dalje mislim duga je to lista

Tipican primer zenskih razgovora "rekla - kazala". :rtfm::???:
Daj dokaze
Ja ne kazem da toga nije bilo ali svi ti koji su pobegli nisu nista dobro mislili za svoje komsije Albance kao i za svoje musterije, jer koliko je meni poznato na Kosovu je u svim gradovima bilo 90 % a i vise musterije Albanaca . A tipican Srbin dodje za Slanim Stapicima i samo pita : Gazda kako se prave ovi kolaci, od cega su? Koliko je vremena potrebno ? i sl. gluposti i nista nekupi, dok su Albanci bili veliki potrosaci. ( Dojdje familija iz Nemacke (Swiss) i onda sledi pravo porodicno slavlje, kupovinom torti, kolaca, boze, limunade itd. ))
 
Poslednja izmena:

Back
Top