sta pokloniti klincima?

ginjasvinja

Zainteresovan član
Poruka
333
Htela bih da poklonim nesto deci moje koleginice. Ona ima sina od 15 godina za koga imam dosta ideja i cini mi se da cu da ubodem poklon koji ce da mu se svidi (zivo se secam tinejdzerskih dana :) ), ali ima i cerku od 10 godina za koju nemam predstavu sta bih izabrala :(. Ne bih htela da to bude neka glupost koja ce joj biti zanimljiva par dana za igru, opet ne bih volela ni da bude nesto sto ce oduseviti njenu mamu a njoj biti totalni smor. Ne secam se uopste sta sam zelela da imam sa 10 godina, a i cini mi se da su se deca ipak malo promenila...Zato mame devojcica, a i vi ostali, javite se sa predlozima!
 
Sa 10 god ja sam se radovala da dobijem spomenar, lepu knjigu, sesir, bojim se da su danas zahtevi drugaciji.
Ako deca imaju pc, obicno poklonim usb ili paket diskova za narezivanje, uvek dobro prodje. Decaci su zadovoljni prakticnim stvarima a devojcice... uglavnom kontra od onoga sto kupim. Danas idem na jedan 9. rodjendan, dobice komplet japanke i maramu za plazu sto je trazila, devojcice u tim godinama direktno pitam sta zele.

Mislim da je dopuna za mobilni telefon nesto sto ih svakao obraduje, ko se jos igra sa lutkama i loptom... :(
 
E vidis, to sa japankama i maramom ti nije losa ideja! A gde to kupujes za klince? Ja najvise volim da kupim knjigu, jer to je stvarno lep i trajan poklon, ali cini mi se da si u pravu kad je ova dopuna za mob u pitanju, nazalost...
 
Dopuna za mobilni, a 10 godina samo? :roll: Mislim da se ne bi bas tome mnogo obradovala. Inace, devojcice se sa 10 godina jos uvek igraju lutkicama i sl. Bogami, moja cerka se do 12. igrala.
Udji u neku lepu knjizaru i videces koliko tu ima sarenisa. Neces znati sta da odaberes. Uostalom, mozes da pitas i prodavacicu za savet.
U "Idea extra" sam videla preslatke ukrasne plisane jastucice. Mozes da kompletiras sa isto takvom torbicom (torbica se nalazi na istom mestu gde i jastucici).
 
Ovu maramu sa japankama nasla sam u jednoj radnji u Enjub-u u bl. 45 za 650 din. Inace ne volim da cunjam po radnjama i prevrcem grad, ne radim to ni za sebe i svoju porodicu, ali uvek volim da cufnem po onim za 95 din. Pre neki dan sam koleginici kupila jako lep pamucni sorc.
Devojcice vole i one dzidze sto se kace na mobilni umesto trakice, jednoj sam kupila (doduse starijoj, 15 god.) lakove za nokte, znas one male malene, 5 kom. po 30 din, po parfimerijama imas tih ludorija tipa cetkica za zube sa spajdermenom na vrhu. Ne pucam na originalnost koliko na upotrebnu vrednost.
Ne pratim trendove za decu stariju od 2 god. ali koliko vidim decu iz kraja, ni jedna napolje ne ide sa lutkom, samo drndaju mobilne, ruzno ali realno.
 
1. clickits-lego potpuni uspeh za taj uzrast
http://www.toywiz.com/clickits.html
2. dopuna, ali to pre koristim za novu godinu, tj neki sveopšti praznik....
3. neki šiz komplet za šminkanje, doterivanje..
4. knjiga! (enciklopedija)
5. karte za provod sa drugaricom? (kupiš joj dve karte za pozorište)
poslednji put kada sam "kupovala " poklon sličnom uzrastu...12...
odvela sam je u pozorište, pa u hayatt na kolače...;)
devojčice treba učiti lepim manirima...i visokim zahtevima:p
 
devojcice u tim godinama direktno pitam sta zele

I ja uvek pitam sta zele tako da mi je drago kad ocekuju bas taj poklon . Pre nekih dva meseca bio rogjendan kerki jedne moje drage prijateljice. Bila sam kod njih negde pre rogjendana i pitala malu sta hoces za rogj. barbi ili bluzu ? ona rekla barbi . Pitala sam je dali ima barbijev dvorac ona mi rekla ne , rekla sam joj sad biraj dvorac ili barbi nemogu obe. Ona ipak ostala pri barbiki .Kupila sam joj obe , pa nemogu vam opisati kako se radovala kad je otvorila poklon.
 
Зависи колико си блиска са тим дететом, колико је добро познајеш и колико си новца спремна да потрошиш.
Ја имам ћерке тог узраста, али оне су толико различите да им рођаци и пријатељи који их знају, увек купују сасвим различите поклоне.
Једино им је љубав према брац луткама заједничка.

Данас сам отишла у ону ''све за 99 динара'' и накуповала им масу џиџа-биџа, и шналица, и гумица, једној мараму за косу, другој каубојски шешир за лето, једној спортску, другој мајичицу са шљокицама....стварно има свашта.
Можеш погледати и у оним продавницама ''Уради сам'''. Купила сам им боје за стакло, коштају 1000 динара, слика се тим бојама на фолију, а после се скида са фолије и као налепница може да се лепи свугде (и да се поново скида и лепи)...
Креативно је, корисно, интересантно....и не можеш да погрешиш.
Такође, воле и оне комплете перлица где саме нижу и праве наруквице и ланчиће...

Ма, данас има свашта за клинцезе.... Ја не бих знала дечаку да купим поклон.
 
Ljudi, hvala vam puno, sad kapiram da treba da joj kupim ono sto bih i sebi :) bas se lozim na sve sto ste nabrojale. Zaista hvala na idejama. Malo mi je problem sto devojcicu znam iz maminih prica i ponekad je vidim kad svrati na posao, ali posto trenira atletiku i non-stop igra fudbal, cini mi se da lutke nisu prve na spisku. E, ali znam da je volela da pravi neke ukrase i narukvice i svidja mi se ideja da joj kupim tako nesto kreativno da moze sama da napravi i ukrasi. Sad, Hellen jos jedna pomoc: gde se nalaze te prodavnice "Uradi sam" ? Svidjaju mi se i ovi clickits-lego (i ja sam obozavala slicne stvari kad sam bila mala), pretpostavljam da ih ima u prodavnicama igracaka?
 
dopadaju mi se boje za staklo...ja bih se time igrao ......traba i razmisliti o tome da li biste se vi nekoj igrački obradovali...
sve zavisi kakva interesovanja deteta, najlakše je ako je sklono muzici ili sportu........najlepši poklon nekome je gitara ili lopta........kakve sad prave dečje gitare, ja sam se oduševio......
ali baš svako dete biće oduševljeno mobilnim telefonom...ili dopunom...pošto sad sva deca imaju mobove....ne znam što je to čudno...mobovi su igračke...klinac mog brata ima 5,5 godina i već godinu dana je ponosni vlasnik telefona...i najbrži potrošač kredita.....porukice su mu fenomenalne.......i meni je baš ok. što je on to savladao...dok krene u školu interesovaće ga druge stvari...na kompu ne klikće dvaput mišem...nego klik-enter.....to je sam provalio....ali ne zna bicikl da vozi, ne zanima ga fudbal...smejao se ljudima koji trče maraton....
važno je znati kakvo je dete....a ne kog je uzrasta...i zato je najbolje pitati decu šta žele da dobiju na poklon...ja uvek pitam...i dobijem iskren odgovor..........
 
Da su nam deca ziva i zdrava, neka imaju sto raznovrsnija interesnovanja kad vec savremeno doba omogucava da se igraju sa onim o cemu mi nismo ni mastali. Lutka, lopta, sminka, kompjuter... Meni je najvaznije da se dete iskreno obraduje.

Moram da priznam da su me ove boje za staklo oooopasno zainteresovale. Hocu da napisem nesto posebno i poklonim njemu posebnom...
 
uplati im letovanje u pravoslavnom kampu "Pahomije"

kupi im elektrošoker, ima u armyshopu u Bg.

kupi im dildo i posmatraj da li znaju šta je to.

idi kod odgajivača nekih kućnih ljubimaca, pazari neku
životinju na samrti i pokloni im.

ako su fina deca - učlani ih u box klub,
ako su budući propaliteti - upiši ih na literarnu radionicu.

prošetajte do urgentnog centra u subotu uveče.

ma ima milion mogućnosti.
 
moonja:
važno je znati kakvo je dete....a ne kog je uzrasta...i zato je najbolje pitati decu šta žele da dobiju na poklon...ja uvek pitam...i dobijem iskren odgovor..........
Da, ovo i mi uvek radimo, i najvise volimo kad i nas neko pita. Naravno, ako se radi o nekom bliskom.
Ginjasvinja, sta mislis o kupacem kostimu?
Majcica neka na bretele?
U Merkatoru, tamo gde je osh kosh imas kreativne komplete, npr. moja cerka je dobila komplet sa materijalom za pravljenje tasnice, vrlo slatko i zabavno i korisno, sve je iskrojeno, samo treba spojiti.
 
Pa, ja licno mislim da mrezaste carape, tigraste bluze, stikle itd, itd, nisu za male devojcice. A mozda me je vreme pregazilo, ne kazem.

Mрежасте хулахопке и доколенице, које су сад хит међу клинкама, не изгледају тако како нам при првој мисли пада на памет...
Оне су скроз рупичасте, у разним живим бојама, розе, плаве, беле, зелене...и својим изгледом никако не асоцирају на штикле, тиграсте блузе и тај стил...
 
Иначе, ја нисам у БГ, живим у малој вароши, али имамо ту једну продавницу (бар ја знам за једну) где се продају тако све те ствари за креативне клинце...
Верујем да их у БГ има много, али не могу да ти помогнем.
 
ja sam pitala seku koja takodje ima 10 godina sta bi volela da joj kupim i rekla je da oce kuče! naravno ja joj ne mogu kupiti kuče jer roditelji ne dozvoljavaju ali smo se dogovorili da joj kupim patuljastog zeca
 
Eto, posle vece dileme i razgledanja raznih prodavnica, ja sam se odlucila da devojcici kupim spomenar iliti dnevnik ili kako to vec danas klinci zovu, znaci onu lepu ukoricenu debelu svesku sa sarenim listovima, pa tu ima i raspored casova, razlicite boje su listovi za razlicite mesece u godini, pa ima deo gde moze da pise svoje neke utiske, pa onda deo gde mogu drugari nesto da napisu, pa neke sarene nalepnice, telefonski imenik i sve na taj fazon...I jos sve sa nekim sljokicama, pa sam uzela i one olovke sto pisu sa sljokicama. Mala se odusevila, a i ja sam :razz: .
Nesto su mi oni kreativni kompleti ipak za malo mladju decu, tj. ovi koji mogu da se pronadju kod nas.
 

Back
Top