Tema za starije

Saint:
Saint& Nina:
Leone po drugi put se slazemo sa tobom... Alo ljudi osudiste coveka sa nedostatkom dokaza...
Prvo i prvo, veliko je pitanje kog je klinac uzrasta, a drugo mislimo da je u vecini slucajeva dete koje zivi sa jednim roditeljem izuzetno navezano na njega i svakog novog gleda kao uljeza nekog ko odvlaci paznju njegovoj mami/tati i javlja se neminovna ljubomora cija jacina varira naravno od deteta do deteta. U takvim okolnostima dete ume da bude itekakav pain in the ass prema novom tati ili mami pa ma koliko ta osoba bila dobra. Ima i dece kojima je ljubav jednog roditelja sasvim dovoljna ako vec ne mogu da imaju pored sebe svog drugog bioloskog roditelja tako da niko ne moze da zameni njihovog pravog tatu ili mamu. Kao drugo, ne vidimo toliko osudjivanje ni nje kao majke, pa pobogu zar nema pravo na ljubav? A vi biste je odmah na lomacu, kako ljudski zaista. Jako je lako osudjivati a ne biti u istoj situaciji, sve je lakse kada se gleda sa strane zar ne i svi smo mi pametni kada se ne radi o nama samima. Mislimo da je ruzno sto se na pitanje coveka koji je u nevolji i nedoumici(jer ocigledno tu zenu zaista voli inace ne bi prihvatio in the first place da bude sa zenom sa detetom)obrusilo drvlje i kamenje bez ikakvog prethodnog pitanja ili podrobnijeg upoznavanja sa situacijom. Nase misljenje je da mozda majka treba da porazgovara sa svojim detetom, mozda mu na neki nacin objasni da ono ne gubi ljubav vec dobija vecu ljubav i normalniji dom.
p.s. verujemo i nadamo se da se covek prema detetu odnosio najbolje moguce i da nije zasluzio da mu dete u najmanju ruku ne da bar sansu.

Hej dete je dete! Koliko shvatam, pokretac teme je odrastao. Ili bi, bar trebao da bude!
Niko ne osudjuje majku zato sto ima dete, vec zato sto svoje zadovoljstvo i svoje zelje (ne, to nema veze sa ljubavlju!) stavlja ispred ne samo ispred interesa svog deteta, vec i ispred svoje odgovornostikoju kao roditelj koji je preuzeo starateljstvo nad detetom ima. No, necemo o njoj...
Tip tvrdi kako je jedina smetnja njihovoj idilicnoj vezi klinac koji ga iritira! Kakve veze ima da li dete ima 2 ili 12 godina? Da li je razmazen i posesivan ili ne? Cinjenica je da se b]odrastao[/b] covek upustio u nesto cemu nije dorastao. Pa zamislite da sutra imaju zajednicko dete i da ga i ono iritira!?
Mene citava ova prica ne da iritira, vec nervira i cinjenica da je neko uopste mogao da se postavi tako, a ne jos i javno iznese svoj "problem". Jedini problem koji covek ima je onaj sa samim sobom...
Ko je ono pominjao ljubav?!
 
Hej dete je dete! Koliko shvatam, pokretac teme je odrastao. Ili bi, bar trebao da bude!
Niko ne osudjuje majku zato sto ima dete, vec zato sto svoje zadovoljstvo i svoje zelje (ne, to nema veze sa ljubavlju!) stavlja ispred ne samo ispred interesa svog deteta, vec i ispred svoje odgovornostikoju kao roditelj koji je preuzeo starateljstvo nad detetom ima. No, necemo o njoj...
Tip tvrdi kako je jedina smetnja njihovoj idilicnoj vezi klinac koji ga iritira! Kakve veze ima da li dete ima 2 ili 12 godina? Da li je razmazen i posesivan ili ne? Cinjenica je da se b]odrastao[/b] covek upustio u nesto cemu nije dorastao. Pa zamislite da sutra imaju zajednicko dete i da ga i ono iritira!?
Mene citava ova prica ne da iritira, vec nervira i cinjenica da je neko uopste mogao da se postavi tako, a ne jos i javno iznese svoj "problem". Jedini problem koji covek ima je onaj sa samim sobom...
Ko je ono pominjao ljubav?![/quote]

Dragi moj ili moja, cini nam se da ti bas jos nisi osetio/la zivot kada mozes takve izjave da dajes. Ali da krenemo redom. Kazes dete je dete...stoji, ali ne mozemo da se slozimo sa izjavom da nije bitno koliko ima godina, kanda ipak tu ima nekih razlika da li je od 2 ili 12 godina. Kao drugo, ocigledno da neznas niti jedan primer decijeg ljubomornog ponasanja prema novonastaloj situaciji odnosno novom partneru njegovog roditelja. Slucajno znamo primer gde je zena bas zbog takve uzasne ljubomore svog deteta ostala citavog zivota sama jer je ono na vrlo bezobrazan nacin terorisalo svakog novog coveka u njenom zivotu i to jednostavno zato sto nije zelelo da deli njenu ljubav. Dete je naravno sada odraslo, ozenilo se i ima svoju porodicu a ona je gle, gle...jos uvek sama. Da li je to fer? Kada osudjujes majku za koju sa takvom nevidjenom sigurnoscu tvrdis da nije zaljubljena i da nije ljubav u pitanju vec zelja, pitamo se kako li ti to dozivljavas majku deteta..kao monstruma koja samo ima zelje a vise nezna da voli? JEr ima dete, sta, nerazumemo? Mislimo da je to nevidjeno sebicna izjava osobe koja sigurno nije nikada ni bila blizu slicne situacije da bi mogla uopste da se usudi da da svoje sebicno misljenje o njoj, ili je manjak godina u pitanju.
Uostalom, odakle svima pravo da osudjuju coveka a da neznaju detalje price. Nije ni cudo sto se vise ne javlja.
 
Mozda je akcenat stavljen na pogresno mesto.Svi se kacite za to "mene klinac iritira".Covek mozda nije spreman da gaji dete, mozda to ne zeli, na sta ima puno pravo, ne moramo svi da zelimo isto i mozda taj postulat "vrhunskih vrednosti", u koji "imati dete" spada, treba ipak po nekada preispitati. Covek voli zenu koja ima dete, ne oseca se spremnim da to dete prihvati.
On sada mora da izabere.Rekao bih da je akcenat na tom problemu, a ne na njegovom "cedomrstvu".
 
Covek je upotrebio rec "iritira", sto, otprilike podrazumeva da mu smeta i sama njegova pojava... Odnos izmedju dece i odraslih duktiraju odrasli. Zato se odrasli smatraju odraslim, a deca - decom. I to bez obzira koliko godina imaju. A ako neko nije spreman da prihvati da se suoci sa decom i decjim "bubicama", vec se prema detetu ophodi kao prema konkurenciji ili, ne daj Boze, "neprijatelju" iz bilo kojih razloga - tu nema mnogo izbora. Sustina je upravo u tome da tu nema mogucnosti za bilo kakav izbor. Nemoguce je resiti problem tako da svako dobije ono sto zeli, ako ne postoji dobra volja da se dete razume - bez obzira da li je razmazeno ili ne... Ja se slazem da su deca nekad vrlo surova. Ali nisu trazila ni da se rode, niti da zive sa samo jednim roditeljem. I opet je na majci sa kojom dete zivi, da ga pripremi i sa njim izgradi takav odnos da ono prijateljski prihvati njenog partnera. Samo, plasim se da je nemoguce prijateljski prihvatiti nekog ko slobodno izjavljuje da ga iritirate...
I, da... sustina i jeste da ovaj covek nije spreman da se suoci sa cinjenicom da ta zena ima dete i da je nemoguce voleti je, a ne prihvatiti njeno dete. dete...
 
Hm...
Ako je on voli potrudice se da ga zavoli i dete, jer ce mu to biti bitno.
Ako ga dete "samo" iritira jer je tu bolje da pokupi stvari i ucini svima uslugu da ode iz veze. Ako ne zeli necije tudje dete u vezi neka lepo ode i nadje zenu koja nema decu.
Ako ona voli sebe prestace da balansira izmedju deteta i coveka koji kao voli nju, ali ne i sve ono s to pripada njoj... I to dete je ona... Nije to kucni ljubimac koga mozes da drzis u dvoristu ako nekome smeta... (mada bih ja debelo razmislila i o tome)
Ne bih volela da sam na njenom mestu. Nikako. Nekim muskarcima je tesko da prihvate zene sa decom iz ranijeg braka... Jel Boze moj to nije njihova krv, vec se ponasaju kao da im je ona uvalila nesto kao kucavicije jaje, a oni jadni nisu znali u šta se upuštaju. Hvala Bogu ima i normalnih, pa tu decu prihvataju kao svoju... kako i ne bi kada je to dete neodvojiv deo zene koju on voli.
Da deca umeju da budu neprijateljski raspolozena prema novim osobama u maminom zivotu umeju... pogotovu sto su starija. A i mnogo zavisi od uticaja oceva koji znaju da huskaju decu protiv svakog novog muskarca u zivotu svoje bivse zene osvete radi (ako nista drugo). I zene to znaju da rade... Nije da nije. Ali ce lakse muskarac lupiti sakom o sto i reci detetu "to mi je nova zena", nego sto ce majka uspeti da presece i kaze "to mi je nov muz". Da su ljudi normalni (sto je naravno bajka), da nema te zelje za osvetom (ali koji se brak zavrsio prijateljskim dogovorom?!), svi bi se potrudili da tom detetu bude najbolje sto moze i da se ne stvara negativna atmosfera oko toga.
Sve u svemu treba mnogo ljubavi i podrske i strpljenja sa sve tri strane da bi sve bilo kako treba. Ako bilo sta od ovog manjka... Onda nema tu srecnog zivota u troje.
 
Princezo, dosta depresivan pogled na odnose medju ljudima. Nisu bas svi mentoli.
Sto se ljubimaca tice, njih imas ili nemas, kao i dete.
Cini mi se da je fokus ponovo prebacen na dete, a ne na to da je covek pred izborom.On ima problem da prelomi.Zamislite da je neki drugi problem u pitanju, recimo, ona pusi a njemu to smeta.Molim vas, ne kacite se za poredjenje problema pusenja i deteta, samo hocu da kazem da je u pitanju problem izbora, a ne sta je uzrok tome.
 
Ne kazem da su svi mentoli, ali je cinjenica da je vecina odnosa (80%) izmedju ljudi koji su se razveli, a imaju decu takva... Budimo realno. A realnost nije bas uvek buket cveca...
Da ti sada ne navodim primere samo iz moje okoline...
Treba traziti kompromise naravno... Gde je to moguce. Ne treba biti iskljuciv. Ja bih prestala da pusim, ako on prestane da provodi sve moguce slobodno vreme ispred PC... i slicno... (dajem samo primer), ali je za kompromis potrebno dvoje. Naravno da ima kompromisa i oko kucnog ljubimca. Kad je dete u pitanju... ne znam da li ima kompromisa i kakav moze da bude. Ali da se ne hvatamo za to... to su druge stvari.
Mene je kao i vecinu izmervirala recenica da ga njeno dete iritira... I posle toga se -naravno- nije javio da objasni detalje... Zato svi dajemo misljenja samo na osnovu onoga sta je napisao.
On ima izbor... moze da ode i moze da ostane. Ako je voli ostace i potrudice se da ga dete ne iritira, jer ce mu biti bitno da sazna uzroke iritiranja i da se izglade odnosi. Ako ode... srecan mu put. On nije za nju (ili ona za njega-kako god da to postavite) i spasena jos jedna potencijalna losa veza ili brak.
 
Ne mora da znaci da je poseta bilo mnogo... to je mogao da uradi i samo jedan muskarac koji je bio samo tri puta tu...
"Oterao" te je samo zato sto si ti odlucio da odes... da ti je ona bila bitna ne bi odlazio. Zasto ljudi misle da ako ja sada (na primer) imam dete i razvedena sam... ili uopste nisam bila u braku ... da vise nemam prava da se vidjam sa muskarcima? Znaci rodi se dete u 20-toj i posle toga gotovo... nema za tebe vise ni muzeva ni momaka... nista... kaznjena si... ajde u cosak?! Ili da napravimo geto?! A sta bi vi radili kada bi ostali sami sa detetom? Zelite sebi da vam nikada vise ne pridje ni jedna zena... jer nije sigurna da li ce joj vase dete traziti cokoladu, jer je tako ocito da je vec bilo zena kod vas... Stavite se malo u tu poziciju. Ajde ljudi ukljucite malo mozak!
 
Prvo je pitanje ljubavi. Ako volim nekoga ja ga volim svestan svih njegovih mana i spreman sam da ga volim i u dobru i u zlu, i da sa tom osobom podelim sve lepe i sve ruzne trenutke. Prosto mi je neshvatljivo da mogu da volim nekoga, a da pritom okrecem glavu od nekih problema koje ta osoba ima, pa jos da me ti njeni problemi iritiraju.
Prosto receno, ja ne mogu voleti osobu cije mi dete smeta.

Idemo dalje. Dete je razmazeno, zeli svu ljubav samo za sebe, ljubomorno je i ne dozvoljava majci da udje u neku svoju vezu. Desava se to, ali zaista dosta retko. Desava se tamo gde roditelj ne ume da napravi granicu sta se detetu sme dozvoliti a sta ne sme.
Morate jedno da shvatite. Dete zeli da ima normalnu porodicu, sto ce reci mamu i tatu sa kojima ce zajedno da zivi. Detetu niko ne moze da zameni roditelja. Ako krenete sa pricom da neko treba da udje u majcin zivot i da treba da zameni oca, ono ce napraviti otpor i nece dozvoliti da bilo ko udje u njegov zivot.
Jeste li gledali mozda film "Moj tata na odredjeno vreme"? Vidite nesto. Kada dete oseti da ga ne volite, ono vas nece nikada prihvatiti. Ali, ako se prema njemu postavite kao drugar, kao neko s kim ono moze da se igra, razgovara, ono ce vas prihvatiti i cak ce mamu i terati da ima vezu sa vama. Dete tacno oseti ko ga voli a ko ne.
 
Hteo si da cujes jos neciju pricu...
E, pa... On je razveden, ima troje dece. Najvise me je njemu i privukao upravo nacin na koji je pricao o deci i svom odnosu prema njima... Kad smo se upoznali, jos uvek je bio u strahu da ga oni ne vole dovoljno da su samo majcini... Mnogo puta smo razgovarali na tu temu, davala sam mu razne primere sve u cilju da mu objasnim kako im je i on jednako vazan i kako ni po koju cenu ne sme dozvoliti da se od njih udalji...
Danas mi kaze kako sam mu "puno pomogla" oko dece, a on, ako je sa necm u zivotu zadovoljan, onda je to odnos koji ima sa njima...
Dakle... njegova deca ne da me "iritiraju" (hajde da verujem kako si samo upotrebio pogresnu rec), vec su mi i strasno draga, jer su deca coveka koga volim... Zajedno sa njim, prihvatila sam i njegov kompletan dotadasnji zivot i sve ono sto ga cini...
Nema tu mnogo izbora: ili uzmes, ili ostavis...
Pozdrav!
PS Licno mislim da je za sve vas bolje da ti lepo napustis ovu pricu. Jednostavno, nisi za to.
 
Stvarno smo, sto neko rece malocas, isprepadali coveka koji se vise i na pojavljuje.Ocigledno da nas je stvar dotakla pa smo se svi bacili na razmisljanje i pisanje.Dugacki, emotivni, ozbiljni postvi, ni jedne sale, duhovtitosti.
Deca jesu ozbiljna stvar u zivotu, jedna od retkih definitivnih stvari gde nema nazad.Istina je da nismo svi za decu i da ne treba svi da ih imamo i to je sasvim u redu.Mozda je dobro sto je covek shvatio na vreme sta jeste za njega a sta nije.
 
Savetnica:
S obzirom da sam i ja razvedena i imam sina iz prvog braka, slobodno mogu da tvrdim da tu zenu o kojoj pricas treba pravo na lomacu! Kakva je to zena, majka i osoba kad moze da bude sa nekim ko ne moze da smisli njeno dete. U zivotu ne bih bila sa nekim kome ce moje dete toliko da smeta da ga jos i iritira. I treba da vam dodje kraj! Bilo bi to najbolje za to dete. Ti si izgleda toliko egoistican covek da te bas zabole za to dete, kako je njemu, kako se ono oseca. Ni jednom detetu nije milo ni drago sto su mu roditelji razdvojeni a sad mu mamica servirala nekog tipa koji jos ne moze da ga podnese. Uzas za jedan mladi mozak.
Ako je ona vec toliko luda da i dalje pokusava da balansira onda ti budi dovoljno fer i pametan i napusti to. Nadji sebi neku koja se nije udavala i nema dece pa stvarajte zajednicki sebi dom i porodicu. Mada, kakav si ti, mozda ce ti jednog dana i rodjeno dete ici na zivce.
Znas, ja sam se nedavno verila i udajem se uskoro za jednog fenomenalnog coveka koji cini se voli moje dete vise nego njegov rodjeni otac.
Kako moze neko dete da te iritira??? Sta to dete radi da bi moglo bas takvo osecanje da izaziva kod tebe?

Svak cast :!: :idea: Ovo ni ja ne bih bolje rekao :!: Tri pojupca autorki!
 
Vronski:
Ovo je pakao!
Ona i ja, voda i vatra, sve i nista.
Bila bi to jedna topla ljudska prica, brak i zajednicki zivot iz ljubavi, ali, ona ima dete iz prvog braka.
Vise od godinu dana smo zajedno, dosta smo prosli, znamo se u prste.Ona zna da me klinac iritira, da je kompromis-zajednicki zivot sa detetom nemoguc, pokusava da balansira izmedju porazavajucih opcija.
Kraj je neminovan.Vidi se iz aviona.
Voleo bih da cujem jos neciju pricu.

Da balansira izmedju PORAZAVAJUCIH opcija?????????? O Boze, kakva je to majka koja bi svoje dete sputavala u normalnom odrastanju zarad coveka kojeg je upoznala pre samo godinu dana!? Dete nije voda, dete nije igracka, dete je njena krv i ono bi trebalo da joj bude na prvom mestu... Nista drugo nije vazno!!! A ti?
Zar se ni jednog trena nisi zapitao kako se oseca to dete u tvojoj blizini? Kako bi se ti osecao da umesto bioloskog oca gledas coveka koji ti 'otima' mamu? Razmisli malo... Ma ne malo, mnogo... Ti si taj koji se pojavio u njihovim zivotima, ti bi trebalo da se njima prilagodis, a ako nisi sposoban da promenis svoje ponasanje, najbolje je da se istog trena povuces sa 'bojnog polja'... Razmisli koliko ljubavi to dete prima od vas dvoje? Koliko negativne energije dobija pri svakom sukobu 'vatre i vode'?
Svako dete ima pravo na normalan zivot, normalno odrastanje ispunjeno ljubavlju, a ne mrznjom, trzavicama, svadjama! Razmisli kakav covek ce to biti ako vec u ranim godinama dobija takve 'lekcije' o zivotu!? I posle se pitamo gde i kako da pronadjemo normalnu osobu, a mi smo tvorci svega loseg sto se desava oko nas!!!
 
Ni u jednom trenu nisi napisao na koji nacin te dete iritira i koliko ima godina...

Obzirom da smo svi ostali uskraceni za te podatke, mozemo samo da nagadjamo. U svakom slucaju, ono sto jos zelim da pridodam je to da ukoliko je to dete razmazeno i zbog toga te iritira, onda ti ne umes sa decom, ni ti, ni njegova majka. Ako je uspela da ga razmazi, to je samo zato sto je previse vremena odvajala na neke druge stvari, ne na njega, a dete je osetilo odredjenu slobodu u svom ponasanju, pa je pocelo da radi neke stvari koje bi u ovom trenu samo 'cvrsta muska ruka' (ne u smislu da ga tuce, vec glas razuma) mogla da mu zabrani i da mu objasni sta se sme, sta se ocekuje od njega, a sta nije lepo. U svakom slucaju, ti ocigledno nemas autoritet nad njim, a ni majka... Dete je na gubitku, jer nema ko da ga usmeri na pravi put.

A ukoliko te dete iritira zbog toga sto te ne voli ili ne znam ni ja zbog cega, a u sustini je dobro dete i lepo se ponasa, onda zaista nemas osecaj za decu! Ma ne samo sto ga nemas, nego ne zelis da napravis harmonican odnos izmedju vas dvojce, vec dovodis u pitanje da majka bira!!??? Zar bi trebalo da bira? Mislim da je njen izbor vec odredjen i 9 meseci pre rodjenja deteta, jer ako ga nije zelela, trebalo je da razmislja o tome na vreme. Sada je ona kamen temeljac, oslonac svome detetu i trebalo bi da se potrudi da ga izvede na pravi put, da klinac oseti iskrenu, pravu majcinsku ljubav!!!
 
A mozda si i ti jos uvek dete, pa te iritira sama pomisao da delis ljubav zene koju 'volis' sa drugim detetom... Mozda se sukob izmedju vas dvojice (makar i sukob prezrivim pogledima) javlja bas iz tog razloga jer si jos nedorastao i nisi spreman da se upustis u neku veoma ozbiljnu vezu... Onog trena kada budes osetio potrebu da imas svoju porodicu sa zenom koju volis, onda budi siguran da si delimicno odrastao, a ako pri tom izabranica tvog srca ima i dete iz prvog braka, a ti ga prihvatis kao svoje najrodjenije... onda si spreman za ozbiljan zivot!!!
 
Vronski:
Ovo je pakao!
Ona i ja, voda i vatra, sve i nista.
Bila bi to jedna topla ljudska prica, brak i zajednicki zivot iz ljubavi, ali, ona ima dete iz prvog braka.
Vise od godinu dana smo zajedno, dosta smo prosli, znamo se u prste.Ona zna da me klinac iritira, da je kompromis-zajednicki zivot sa detetom nemoguc, pokusava da balansira izmedju porazavajucih opcija.
Kraj je neminovan.Vidi se iz aviona.
Voleo bih da cujem jos neciju pricu.
vronski, izgleda da zahtevas da se majka odrekne deteta u tvoju korist, znam za slucajeve ali mislim da je to idiotizam. Ja sam u vezi sa osobom koja je starija od mene 5 godina i ima dete.... nikada me u zivotu nije spopala ideja da zahtevam da bira, moras da shvatis da ona za razliku od tebe ima zasta da zivi , e to je izgleda mnogo visoko za tebe, ok?
 
[/quote]A posto pominjes vec nesto sto mene licno gadja, pa moram da ti kazem. U zivotu postoje i drugaciji primeri od tog stereotipa koji se nalazi u tvojoj glavi. Ne napustaju muskarci svoje porodice i ne zene se sa drugim zenama tek tako. I ne ostaju zene same sa decom, vec su jos pre razvoda obezbedile sebi drustvo...[/quote]


Zao mi je sto si imao takvo iskustvo, naravno da se ne moze gledati jednostrano,ali ja licno znam mnogo zena ili devojaka koje imaju decu iz prvog braka, ili vanbracno i koje nisu, kako kazes "obezbedile sebi drustvo" vec su se dosta mucile same; ne radi se samo o razvodima, znam jednu koja je izgubila muza u nesreci, i ostala sa dvoje male dece. Nije se opet udala, jer muskarci radije biraju devojku bez dece, ima izuzetaka, ali ja mnogo vise znam zena koje su ostale same sa decom, nego muskaraca. Takodje, ako muskarac ima vanbracno dete, posto ono zivi s majkom, njega niko ne osudjuje, nikakav problem, dok se na zenu drugacije gleda, svi joj se podsmevaju...Govorila sam samo o razlicitim arsinima i da je teze zenama koje imaju decu koja zive sa njima, nego ocevima te dece koji zive odvojeno (bilo da su se razveli, bilo da se nisu ni vencavali).
Pozdrav
 
Mislim da je diskusija na ovu temu bez javljanja Vronskog iluzorna, jer se svako raspisao pretpostavljajuci neke sopstvene cinjenice, koje nemaju veze sa konkretnom pricom.
Sa ovo malo cinjenica, mogu samo da kazem da ni u kom slucaju ne osudjujem Vronskog. Na kraju krajeva, zasto to dijete ne bi moglo da ga iritira? I zasto je on monstrum zbog toga?
Hajde da krenemo malo dublje, pa da kazemo, ko to moze biti normalan, ako ga bilo koji covjek iritira? Zar nismo svi braca i sestre bla bla
Mislim da su djevojke isuvise emotivno reagovale na ovu temu.
Ali kao sto rekoh ne bih se upustao u diskusiju, dok nam Vronski ne saopsti vise detalja...
 
E pa Vronski, ja sam neko ko zna celu pricu, ko poznaje doticnu osobu i ko je uz njeno dete proveo jaaaaaaaaaako jako dugo vremena. Moj kratki komentar na tebe je da si bolesni, nezresli, nesposobni kreten!
Da, sasvim licno i odmah na licnost. A uostalom kakav si to covek da tu temu iznosis ovde? Da li je to neka tvoja bolesna fiksacija, neka nada da ce ona ovo procitati i vratiti ti se? Slusaj momce, ti si svoje sanse prokockao i jako mi je drago zbog trenutnog razvoja situacije. Recimo samo da imas jako puno srece sto se ja vise ne krecem po krugovima po kojima sam se nekad kretao inace bi prosao jako jako lose...
...A sto se deteta tice, licno se zbog njega nadam da te nikada necu sresti...
Kazes iritira?
Iritira te jer si razmazen i netolerantan. Deca mogu da budu pomalo i povremeno dosadna, ali ja sam uz to dete proveo dane i dane i ON me nikada nije iritirao.
Ti si slucaj za psihijatra ako te "iritira" dete zene koju, navodno, volis, i ako te ono sprecava da svoju vezu sa njom sacuvas ili preneses na "drugi nivo".
A posto sam zaista dobro upucen, potpuno sam svestan da su to sve samo tvoje lazi i izmisljotine, jer da si zeleo nesto vise ti bi bio spreman da promenis svoje bolesne osobine, poput shkrtosti, nezrelosti i posesivnosti.

...
Uz zelje da uvidjash bolesne crte svog karaktera...
 
Vronski:
Ovo je pakao!
Ona i ja, voda i vatra, sve i nista.
Bila bi to jedna topla ljudska prica, brak i zajednicki zivot iz ljubavi, ali, ona ima dete iz prvog braka.
Vise od godinu dana smo zajedno, dosta smo prosli, znamo se u prste.Ona zna da me klinac iritira, da je kompromis-zajednicki zivot sa detetom nemoguc, pokusava da balansira izmedju porazavajucih opcija.
Kraj je neminovan.Vidi se iz aviona.
Voleo bih da cujem jos neciju pricu.
Neznam,sta da ti kazem,nemogu da te podrzm jer ja sam sama samohrana majka,doduse nemam jos nameru da se udajem.....ali opet nisam imala nekih probelma sa muskarcima zbog toga!Sa zrelim muskarcima.Da li si ikad razmislio zasto te to dete iritira?Da li je to obicna decija ljubomora,ili je to pak tvoja ljubomora?
Nemoj sve da unistis zbog toga,ipak je to dete,koje mozes mnogo zavoleti
 
Uvek,kada komentar dajem o zivotu necijem,o bolu njegovom i vapaju za pomoc,zavirim prvo u njegov pocetak-u ime njegovo koje mu nije kum njegov nadenuo-samog je sebe tako krstio.
E pa,dragi moji,nas dragi Vronski je lik iz (cuvenog)romana koji i sam obiluje zivotnom dramom ljudi,koji u mnogome podsecaju na Vronskog(naseg).Mislim da ovom coveku suprotnosti,ovom totalitarcu,banalisti,plagijatoru,ovom...coveku treba pomoci.Pa ljudi moji,zar ne vidite da se on poistovecuje sa likom iz romana.I na kraju ce,verovatno,od svoje "voljene"zene(sa detetom)da ocekuje da nesto slicno uradi sa sobom,nesto na sta vozovi asociraju coveka.Takvog.
Mislim da je sam Vronski,kao covek suprotnosti,u navodjenju istih resio,sam,dilemu-ONA je vatra i sve,on voda i...nista,cucemo se opet.
 

Back
Top