HDD is frozen!

fester970

Ističe se
Poruka
2.197
Уффф... Другови,браћо ,пријатељи помагајте

конфигурација није битна али ево да би било по протоколу
плоча: ASUS k8n-e
процесор AMD sempron 300+
RAM 512 mb
АТА hdd1 WDC 160gb
АТА hdd2 WDS 120gb

систем ми је био инсталиран на диску од 160гб јер је он са 8мб кеша (и примарни је) и све је функционисало супер све док једног дана нисам добио висту(проклињем га) све је то било ок док је нисам активирао и регостровао на "легалан" начин, пошто ми се није свидела и реших да ћу ипак остати на ХР-у док не нађем погодне програме ,за оно што радим, на линуксу. Обришем хард, јер било је ту свакаквих глупости и већ сам требао да дигнем нов систем, и хоћу да инсталирам кад оно неће.Пробао сам све што ми је пало на памет(напомињем да сам други хард откачио пре инсталације висте - за сваки случај) и није хтео чак ни Hirens boot(partition magic i ostale alatke)...али сам дошао до интересантних сазнања ево их:

DCO: FROZEN!
SECURITY: FROZEN!
MBR: NOT EXIST


покушавах све што знам, незнам кога нисам питао и сви смо се сложили да такво нешто нисмо још видели нити чули за такву опцију под виндовсом :(
ниједна од алатки које сам пробао са Hirens boot диска ми није помогла нити да обновим мастер бут (немогуће писање на диск) нити да га одмрзнем зна ли неко одговор и решење,макар идеју?
 
Pretpostavljam da si probao full format? Uradi low-level format pomocu nekog programa koji to ume i trebalo bi da ti sve bude normalno. E sad mana tog formatiranja je da traje i po ceo dan(u zavisnosti od velicine harda).
 
@Klothius
ни фул ни low-lewel нису дали ефекта

али јесте dr_Borа -ин предлог... са тиме га одкључах и одмрзнух без проблема


хвала на помоћи
 
Trebao si bar napisati sta ti je pomoglo jer ima i onih kojima je mrsko da tumaraju po linkovima.
Ovo je zaista cudan problem, koji do sada nisam sreo, a sretao sam inace svakakvih (narocito kad se dokopam Partition Magica). U rukama sam imao ATA HDDove od 40MB, do 200 i kusur GB i to prilican broj njih, ali me ovako nesto nikada nije obradovalo.

Q2: How to bypass a Security and/or DCO frozen state ?

A2: Turn off PC, remove ribbon (data) cable from this hard drive (not the power cable), turn on PC and after boot from floppy you can connect ribbon (data) cable back to hard drive and start up HDAT2. Don't worry - program can detect this device.
Notice: this is valid only for PATA drivers, not for SATA drivers.

If you have SATA drive in Security and/or DCO frozen state, simple solution is connect this drive to PC with BIOS which doesn't set security mode.
 
Кулиража:
Trebao si bar napisati sta ti je pomoglo jer ima i onih kojima je mrsko da tumaraju po linkovima.
Ovo je zaista cudan problem, koji do sada nisam sreo, a sretao sam inace svakakvih (narocito kad se dokopam Partition Magica). U rukama sam imao ATA HDDove od 40MB, do 200 i kusur GB i to prilican broj njih, ali me ovako nesto nikada nije obradovalo.

нисам се до сада ни ја срео са тиме,чак ни круг пријатеља(који је повелик) није се срео са тиме, ствар је у томе да се некако закључао биос на диску,а то ми се десило након активације висте(проклета да је) тако да је Master Boot Record (MBR) био нечитљив и није могао ни да се форматизује хард нити било шта друго(партиције сам избрисао али нисам могао да их поново направим... ма тотални хаос

мислих да је довољно ако кажем да је линк спасоносан....

веруј да само прати то тамо написано и ради проверено...

за проверу да ли је одрадио посао пробаш после метод 1 или 2 (описано изнад твог цитата...
 

Back
Top