Антисрпске медије у Србији

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sorab1

Primećen član
Banovan
Poruka
587
Оно што ви­дим и чу­јем при­па­да хр­ват­ској на­ци­ји, при­па­да шип­тар­ској на­ци­ји, а пре све­га при­па­да аме­рич­кој на­ци­ји.

Не при­па­да мо­јој на­ци­ји!

Јер да при­па­да мо­јој на­ци­ји при­ка­зи­ва­ла би дру­ге ли­ко­ве, из­но­си­ла би дру­га ми­шље­ња.

При­ка­зи­ва­ла би оне ко­је во­ли мој, срп­ски, на­род. Из­но­си­ла би њи­хо­ва ми­шље­ња.

Не­ћу да пла­ћам Тв сер­вис јер сер­ви­си­ра не­ке дру­ге. Јер је “сер­вант” не­ком дру­гом. То им је ста­ње ду­ха. Да слу­же ту­ђи­ну. И то не би­ло ком ту­ђи­ну, не­го баш оном ко­ји мр­зи мој на­род ко­ји је уби­јао мој на­род и ко­ји за то уби­ја­ње кри­ви баш на­род ко­ји је уби­јао.

И не тре­ба то ту­ђин сам да ра­ди.

То све за ње­га ра­ди ње­гов сер­вис.

Кад су ухап­си­ли и осу­ди­ли ди­рек­то­ра те­ле­ви­зи­је која је пре би­ла, срп­ска, а ухап­си­ли су га и осу­ди­ли да би ам­не­сти­ра­ли пра­ве зло­чин­це, оче­ки­вао сам со­ли­дар­ност са њим свих из но­ви­нар­ских сре­ди­на, оче­ку­ју­ћи да је но­ви­нар­ство све­та ду­жност. А оно ис­па­де да је но­ви­нар­ство ис­ком­про­ми­то­ва­но, јер из­ба­ци­ше оне ко­ји су но­ви­на­ри би­ли, а до­ве­до­ше оне ко­ји­ма је из­дај­ство уно­сна про­фе­си­ја.

А ови што ра­де у на­ци­о­нал­ној, слу­же злу, а про­тив свог на­ро­да.

Зар би ина­че са њи­хо­вих екра­на све­тле­ли ба­ти­ћи, че­де, чан­ко­ви, ча­на­ци или чан­ци не знам ка­ко се већ та ствар ка­же.

Ма не­ћу ви­ше њих да гле­дам! Сму­чи­ли су ми се!

До­бро су они на­у­чи­ли од Ге­бел­са.

“Хи­ља­ду пу­та по­но­вље­на лаж је лаж” ре­че Ге­белс. “Али ми­ли­он пу­та по­но­вље­на лаж по­ста­је исти­на”.

А да се до­ђе до ми­ли­он је ипак мно­го. За­то су по­треб­не че­де сва­ки дан, за­то су по­трб­не ве­сне сва­ки дан, за­то су по­треб­ни чан­ци, чан­ко­ви или ча­на­ци сва­ки дан. Не знам већ ка­ко то чу­до да на­зо­вем.

Кад је би­ла го­ди­шњи­ца зли­ко­вач­ког бом­бар­до­ва­ња Ср­би­је оче­ки­вао сам да ће “на­ци­о­нал­на”, про­грам­ски ожа­ли­ти по­ги­ну­ле у том бом­бар­до­ва­њу. А они при­ка­зу­ју фил­мо­ве за де­би­ле из ши­ро­ког ре­пер­то­а­ра њи­хо­вих фил­мо­ва, кул­ту­ре њи­хо­ве ко­ја слу­жи баш за де­би­ли­са­ње.

Па да су бар при­ка­за­ли њи­хо­ва ор­ги­ја­ња кад су ни­шче до­ве­ли на власт и пре­да­ли им “на­ци­о­нал­не” и јед­ну и дру­гу, и цр­ну и ру­жи­ча­сту, не би ли им на­ци­о­нал­не одр­жа­ва­ле и при­ка­зи­ва­ле све оно што је ана­ци­о­нал­но за Ср­бе! Та­да би бар би­ли до­след­ни се­би!

А они су ве­ро­ват­но до­ве­ли Пол­та да им ка­же шта мо­гу, а шта не мо­гу.

Као што Полт хо­ће да пи­ше прав­не срп­ске књи­ге. Да бу­де про­фе­сор пра­ва Ср­би­ма. Да пре­да­је ње­го­ву прав­ду са ка­те­дри са ко­јих би тре­ба­ло да пре­да­ју срп­ски ве­ли­ка­ни.

А ја мо­ју де­цу учим да не иду у шко­ле у ко­ји­ма Полт пи­ше на­став­не про­гра­ме.

Да не гле­да­ју те­ле­ви­зи­је у ко­ји­ма Полт пра­ви “тв” про­гра­ме.

Учим де­цу да им је онај ко­ји во­ди аме­рич­ку по­ли­ти­ку не­при­ја­тељ, а да им је Но­ам Чом­ски при­ја­тељ.

Учим де­цу да им је Билт не­при­јатљ, а Ха­ролд Пин­тер при­ја­тељ.

Учим де­цу да су им Ши­рак и Шре­дер не­при­ја­те­љи , а да су им Бе­сон и Ханд­ке при­ја­те­љи.

Учим де­цу да су при­пад­ни­ци истог на­ро­да као и Ру­си али да и Ру­си има­ју сво­је ДОС-ов­це.

А “на­ци­о­нал­на” нас учи да је бу­дућ­ност на­ша са не­при­ја­те­љи­ма на­шим.

А “на­ци­о­нал­на” нас учи да смо ми ти ко­ји смо кри­ви што су нас уби­ја­ли.

“На­ци­о­нал­на” нас учи да су они у пра­ву што су нас уби­ја­ли.

Јер ми смо “оно што је­смо, а ни­смо оно што ни­смо” – ре­че пе­сник До­бри­ца Ерић.

А сад јед­на се­квен­ца из “на­ци­о­нал­не”.

По­лу­пи­сме­ни во­ди­тељ-(ка), ко­ја ина­че има за­вр­ше­ни бр­зо­по­те­зни курс за спре­ча­ва­ње да се од­ре­ђе­не те­зе чу­ју, а ко­ји се за­вр­ша­ва код го­спо­да­ра њи­хо­вих, окру­же­на де­се­ти­ном ДОС-ова­ца, и сва­ке де­се­те еми­си­је и по не­ким Ра­ди­ка­лом, из­но­си сво­јим пи­та­њи­ма углав­ном сво­је, од­но­сно ста­во­ве не­при­ја­те­ља срп­ских, и на њих да­је од­го­во­ре или са­ма или пре­ко до­ве­де­них го­сти­ју. Ра­ди­ка­лу се до­зво­ља­ва да из­но­си углав­ном уста­ље­не ста­во­ве и чим по­ку­ша да ка­же не­ки ар­гу­мент, за­тво­ре му се уста но­вим пи­та­њем.

То во­ди­те­љи вр­ло до­бро ра­де, и при­ма­ју од 1000 до 4000 Евра, па и ве­ћу пла­ту.

За­ра­ди­ли су!
 
Сред­ња пла­та ин­же­ње­ра пак, ко­ји се ле­ти и зи­ми ло­ма­та по пре­дај­ни­ци­ма на пла­ни­на­ма и ви­си че­сто на сту­бо­ви­ма од по 120 ме­та­ра, во­де­ћи ра­чу­на о то­на­ма елек­тро­ни­ке, енер­ге­ти­ка и ан­те­на, је од 100 до 200 Евра ме­сеч­но.

А њи­хов прин­ци­пал, по­лу­свр­ше­ни та­ко­ђе, ка­же да су па­ре ње­го­ве и да има пра­во да их да­је ко­ме хо­ће. Уо­ста­лом та­кав је ка­пи­та­ли­зам.

Е не­ћу да пла­ћам “на­ци­о­нал­ну”. Не дам па­ре њи­ма. Ни­су их за­слу­жи­ли.

Рад­ни­ци њи­хо­ви не мо­гу ма­ње ни при­ми­ти од оног што при­ма­ју. А мо­је па­ре их не­ће за­др­жа­ти на по­слу. Са­мо ће их да­ти они­ма ко­ји већ има­ју не­за­слу­же­но мно­го.

Пар­дон! За­слу­же­но, али за не­при­ја­те­ље мо­је.

Не­ћу да пла­ћам на­ци­о­нал­ни сер­вис.

У сер­ви­су ра­де “сер­вант”-ти (слу­ге), а то је ста­ње ду­ха ко­ји не под­но­сим.

Они пре­но­се “Фај­нал фо­ре” и “Ау­стра­ли­ан опе­не”. Не пре­но­се отво­ре­но пр­вен­ство Ау­стра­ли­је. Они да­ју мо­је па­де­же они­ма ко­ји не­ма­ју па­де­же јер го­во­ре при­ми­тив­ним ана­ли­тич­ким је­зи­ци­ма. Не ду­хов­ним син­те­тич­ким, ка­кви су ла­тин­ски је­зик и је­зи­ци Сло­ве­на.

Они има­ју “пер­фор­ман­се” и “бек стеј­xо­ве”. У “бек стејx” ста­вља­ју свој на­род, а ис­ту­ра­ју про­ти­ће. Бо­же и та­ко не­што по­сто­ји.

А шта је са дру­гом “на­ци­о­нал­ном”?

Исто!

Она је упре­гла у сво­ја ко­ла још и за­пад­ну под­кул­ту­ру ко­јом тру­је на­ци­ју. А и она је на­ци­о­нал­на, а не срп­ска те­ле­ви­зи­ја. Они ни име не­ма­ју срп­ско. Њи­хо­ва бо­ја леп­ше зву­чи на ту­ђем је­зи­ку.

Код њих је Срп­ски Па­три­јарх днев­ни по­ли­ти­чар, а ка­то­лич­ки би­скуп или над­би­скуп или фра­тар су све­ци. Ду­хов­ни­ци.

Не ма­ри што су нас они, под бла­го­сло­вом њи­хо­вих би­ску­па и над­би­ску­па и фра­та­ра уби­ја­ли.

За­што Па­три­јарх срп­ски да се бри­не за Ср­бе на Ко­сме­ту?

Пи­та се во­ди­тељ­ка.

Пи­та­ње Ко­сме­та ће ве­ро­ват­но да ре­ше њи­хов па­па, над­би­скуп, би­скуп итд. Све­тач­ки. Ду­хов­но.

Ми­сли она.

Ва­жно је до­па­сти се оним дру­ги­ма. Они дру­ги има­ју све­тач­ке по­ру­ке. 78 да­на су нам сла­ли те по­ру­ке.

И ни­ко јој не да­де от­каз. Ни њој, ни днев­ни­ку њи­хо­вом на­ци­о­нал­ном, ни те­ле­ви­зи­ји њи­хо­вој на­ци­о­нал­ној.

Бо­же ко­ли­ко су Ср­би ве­ли­ко­ду­шан на­род!

Због то­га их и мр­зе. Ни­ко се не мр­зи то­ли­ко ко­ли­ко онај ко­ји је бо­љи!

А Б92! ?

Пар­дон! Бее!92 од­но­сно В 92? Из­ви­ња­вам се што сам им под­мет­нуо ћи­ри­лич­но сло­во.

И де­ци на­шој су на­ме­ни­ли њи­хо­ве те­ле­ви­зи­је.

На­ша де­ца не тре­ба да бу­ду срећ­на не­го “хапи”, из­ви­ња­вам се. Опет не­ко­ме не­ко­рект­но под­ме­ћем ћи­ри­ли­цу.

Е па не­ћу да пра­тим ТВ про­гра­ме!

А и ра­дио!

Књи­ге мо­гу ба­рем да би­рам!
 
KoscheiBesmertnii:
Јес` брате, тај сам!

Aj' baćo moj izadj' do oBservatorije pa da idemo na boćanje a može i lopte da šutamo...

7f0860881c10675b374574d733f57574.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top