elektronika i elektrotehnika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da ces nesto ozbiljnije vrlo tesko da nadjes. U svakom slucaju potrazi kad si vec na Krstarici...

Mogu da ti kazem da se i softwer za simulaciju i projektovanje elektricnih kola prilicno tesko nalazi, a kamo li radovi za koje bi neko trebao da izgubi podosta vremena i da ih onda okaci na mrezu za dzabaka...

Ako ti lezi engleski sigurno ces nesto naci po svetu... Proveri sajt IEEE tamo sigurno ima nesto, ili jednostavno kupi neku ozbiljniju literaturu (sa faksa i sl.)
 
sto se software-a tice imas da nabavis Orcad 10 ili recimo Protel kod SKC-a po ceni od samo 100 din, naravno piratski diskovi...ali boze moj....ta dva paketa sadrze sve sto ti treba a da je vezano za projektovanje i proracun, testiranje i prakticnu realizaciju elektronskih sklopova....
Mozes da probas na sajtu vise elektrotehnicke skole
www.vets.edu.yu
nadji na smeru elektronika predmet koji se zove elektrometrologija-na njihovoj stranici ces pronaci dosta linkova ka nekim stranim sajtovima zgodnim za elektronicare
Pozdrav...i ne odustaj tako lako
P.S. uvek mozes na google-u da kucas schematic + sta te vec zanima pa ces vec pronaci nesto
 
Toga na netu ima bar koliko hoces!!! Neces naci direktno gradivo sa druge godine iz Elektronike I i OET II, ali ako znas sta te interesuje skoci na google. Imas brdo sema sa objasnjenjima, principe rada kola, karakteristike komponenata, i ostalo u vezi sa elektronika I. Za osnove se ne trudi mnogo, bolje kupi knjigu za faks.

P.S. I ja sam II razred ETS u Novom Sadu
 
Idem u drugi razred eth skole i interesuje me da li postoji neki domaci sajt koji je realizovao neke ne nastavne teme iz predmeta elektronika l kao i osnove elektrotehnike ll tj. taj sajt da mi pomogne da prosirim znanje

Braco, zasto da trosis oci i baljezgas po netu i gledas u ovaj budjavi ekran? Ako imas i malko parica, otidi u neku knjizaru i kupi knjigu! Uzmes, otvoris je, pogledas sadrzaj pa vidis! Ja nikada nisam i necu biti za e formu ucenja, tako da ti toplo preporucujem knjizicu! E sada, jedino ako bi ti da budes u toku i pratis trendove, onda ce ti pomoci net. Ali nemoj se zamarati, imas kada kada krenes na fax! Ja studiram robotiku i veruj mi koliko god da volis nesto, postoje dani kada ti se i to smuci, tako da nemoj se preterano opterecivati sa tim!
Svako dobro ti zelim i puno uspeha u skolovanju!!!
 
Braco, zasto da trosis oci i baljezgas po netu i gledas u ovaj budjavi ekran? Ako imas i malko parica, otidi u neku knjizaru i kupi knjigu! Uzmes, otvoris je, pogledas sadrzaj pa vidis! Ja nikada nisam i necu biti za e formu ucenja, tako da ti toplo preporucujem knjizicu! E sada, jedino ako bi ti da budes u toku i pratis trendove, onda ce ti pomoci net. Ali nemoj se zamarati, imas kada kada krenes na fax! Ja studiram robotiku i veruj mi koliko god da volis nesto, postoje dani kada ti se i to smuci, tako da nemoj se preterano opterecivati sa tim!
Svako dobro ti zelim i puno uspeha u skolovanju!!!

EE GDE STUDIRAS MEHATRONIKU, JA PLANIRAM DA UPISEM SLEDECE GODINE, PA TE MOLIM DA ME MALO UPUTIS KAKAV JE SMER??? miloss037@hotmail.com
 
Napravio sam elektronski sklop i ugradio ga u aluminijsku kutiju i sve radi savršeno. ALI...pošto je sklop montiran na jednu građevinsku mašinu koj je stalno napolju , stvara se kondez unutar kutije i pravi mi probleme.
Znam da ima sredstvo za upijanje vlage iz vazduha, pakovano u platnene vrećice, neki granulat staklastog izgleda,veličine pirinča....Ima veliku moć apsborbovanja vlage...Često se nalazi i u paketima gde je upakovana elekronska ili električna roba...
Moj problem je što ne znam ni kako se to zove, ni gde može da se kupi.
Svaka pomoć bi mi dobrodošla...
 
Napravio sam elektronski sklop i ugradio ga u aluminijsku kutiju i sve radi savršeno. ALI...pošto je sklop montiran na jednu građevinsku mašinu koj je stalno napolju , stvara se kondez unutar kutije i pravi mi probleme.
Znam da ima sredstvo za upijanje vlage iz vazduha, pakovano u platnene vrećice, neki granulat staklastog izgleda,veličine pirinča....Ima veliku moć apsborbovanja vlage...Često se nalazi i u paketima gde je upakovana elekronska ili električna roba...
Moj problem je što ne znam ni kako se to zove, ni gde može da se kupi.
Svaka pomoć bi mi dobrodošla...

SILICA GEL!

Sto se tice kondenzata, lakiraj pcb!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top