viza za kanadu

smokvicica

Elita
Banovan
Poruka
21.194
ljudi,da li je skoro neko vadio vizu za kanadu?nije mi jasno,kazu svi formulari treba da su na engleskom ili francuskom.da li to znaci da moram da nosim kod sudskog tumaca da mi prevodi ili da podnesem original na srpskom i moj prevod na engleski?i jos me interesuje kazu da je prijem od 8 do 10,ali da li se red stvara od sest ujutru.dajte mi par saveta.
 
ako znas engleski popuni ti ili nadji neku drugaricu da ti popuni formular na engleskom
ne morash da nosish kod tumacha
ja sam uvek odlazila u 8 i nisam videla nikakve redove, to mozda bude za vreme raspusta
 
hvala,nazvala sam ambasadu danas,kazu naravno njihov formular mora na engleskom,nego ja nosim silne druge papirice,zivotno osiguranje,izvode iz banke,tapije na nekretnine,decije krstenice,vencani list,dozvolu od muza da vodim decu...(potvrdu da se macka vakcinise i da stavljam omeksivac u ves...)za to kaze da moze na srpskom,ali na poledjini svakog dokumenta da na engleskom napisem sta je to.
 
smokvicica:
hvala,nazvala sam ambasadu danas,kazu naravno njihov formular mora na engleskom,nego ja nosim silne druge papirice,zivotno osiguranje,izvode iz banke,tapije na nekretnine,decije krstenice,vencani list,dozvolu od muza da vodim decu...(potvrdu da se macka vakcinise i da stavljam omeksivac u ves...)za to kaze da moze na srpskom,ali na poledjini svakog dokumenta da na engleskom napisem sta je to.
oni svakome drugachije kazu
ja nisam nishta na poledjini pisala (niti mi je recheno), i opet su znali shta je shta
to su ti rekli samo da te dodatno opterete :roll:
 
A, kada putuješ? Koliko si platila avionsku kartu sa sve taksama i preko koga? I, koliko košta viza?

Ja takodje planiram da idem kod drugarice na jesen, pa me užasno zanima!
 
saro imam rezervaciju za 9 avgust,vracam se 27 avgusta.kartu sam rezervisala preko tango travela n.sad ubitacno je skupo u avgustu,nema vise jeftinih karata u to vreme.za mene, dete od sedam godina i dete od 12(to je vec omladinac )cena je 201,588 dindzi.to je britisom i najpovoljnije(veruj da sam sve probala)to je sa taksama.inace sestra mi je tamo,pa postoje neke jeftine karte carterom koje se uzasno brzo rasprodaju,a i nece da ih rezervisu,nego kupis kad dobijes vizu.u ponedeljak ako dobijem vizu odmah zovem sestru da proba da nabavi karte.inace stvarno su jeftine.ona je sada kupila dve povratne za juni za 600 kanadskih dolara,sve sa taksama.
 
A, reci mi jesi li platila tu rezervaciju, ili ćeš tek platiti? Kakvi su to čarteri - preko koga? I da li ti treba rezervacija za avion da bi dobila vizu?

I ja bih tako rado da odem kod drugaricu u Kanadu!! Mislila sam negde tamo na jesen.. Da li su tada jeftinije karte?
 
rezervacju nista ne placas,mozes da izvadis bilo gde.posle kad dobijes vizu,odes pa platis kartu.a taj carter ide preko dablina,tamo se stoji sat vremena dok ne napune gorivo. vizu ne mozes da vadis bez rezervacije,ali to nije nikakav problem.sto se za jesen tice,cim prodje turisticka sezona,karte padaju dole.ako meni sestra nabavi kartu,javicu ti preko koje je to agencije kupila ,da kazes drugarici.
 
Smokvicice, kazi molim te jesi li imala problema oko dobijanja vize.Mene su jako uplasili rekli da ni ne pokusavam predati da sigurno necu dobiti.Isli bi ja,suprug icerkica od deset godina,dobili smo garantno pismo od muzeve familije koja tamo zivi nekih 40 godina.Ostaju nam ovde jos troje dece koji su svi punoletni.Imamo imovinu i pare,sta mislis hocemo li uspeti dobiti vizu?
 
javicu u ponedeljak kako sam prosla.ja imam taj nedostatak sto nisam zaposlena i nemam nikakve prihode,ali racunam na to da imam dosta nekretnine i para na racunu.odlucila sam da ih bombardujem papirima,svim mogucim.to je sve sto nisu trazili,a to su potvrde da deca idu u skolu,moje zivotno osiguranje,muzevljev izvestaj o plati(on inace ne ide)tapija o posedovanju garaze(?) izvod iz maticne knjige vencanih,posedovanje viza kartice...racunam da sto posto dobijam vizu,druga solucija ne postoji.idem tamo rasterecena,bez straha.to je za mene provod,pa ako to ukapiraju,bice ok.sigurna sam da sa takvim stavom prolazite i vi.puno srece,svakako pokusajte.
 
trazili su uobicajene stvari,izvestaj o nekretninama,deciji izvod,vencani list,izvestaj o zaposlenju,bancin izvestaj,rezervacije karte,garantno pismo i neke njihove formulare iz kanade koje ce vam poslati rodjaci,uplatu vize.cula sam da traze i vojnu knjizicu.ponesite i izvode od dece koja ne idu i njihove dokaze da su ucenici ili studenti ili da rade.dobijate sigurno,samo budite opusteni.moj savet vam je da uplatite vizu u banci koja je desno od ambasade dan ranije(banka radi od 8) i da stanete u red vec u 7,45.onda ste gotovi vec u 11.inace primaju od 8 do 10 i ne zakazuju.
 
Hvala!Bas si srce!Nadam se da cemo i mi dobiti vizu.Deca studiraju,muz radi kao vozac za radio taxi ja radim u Italiji i imam talijanske dokumente (permeso,licnu kartu i zdrastvenu).Mozda cu zbog toga imati problema oko dokazivanja posla ovde nema radnih knjizica kao kod nas.
 

Back
Top