Smrdljiva Naucna Fantastika !!! Ili samo Fantastika .

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
YOF13:
Koji su po vama najgori filmovi ( serije ) ili druga dela Naucne Fantastike ?


Ko je ambiciozan moze navesti i najbolji odgledani film ili procitanu knjigu Naucne Fantastike , ali taki ce sa pravom biti retki jer su dobra dela retka ( mislim uglavnom na filmove ) ...
Idi na "kultne stvari".... postavio sam ti temu o "letećim vevericama"...a odavde odyebi u skokovima...(veruj mi, to je najkulturniji način koji mi je pao na pamet da ti se obratim)....
 
rokavec:
Autostoperski vodic kroz galaksiju je najgori film koji sam ikada pogledao ... stvarno bruka za SF kinematografiju...


Najgori film koji si ikad pogledao?
Ne razumem te ni sec...

Autostoper nije neko extra delo, ali razumi da nije mogao biti bolji, barem po mom misljenju..
Od Daglasovog remek dela, tesko da bi se moglo napraviti ista bolje...

Prevelika ocekivanja od ekranizacije jednog kompleksnog i obimnog dela sajberpanka.

Zamisli samo da nikad nisi cuo za Daglasovo stopersko cedo, kako bi ti onda izgledao taj film?

Drugo, anonimus Gart Dzenings niti je Ridli Skot (koji uzgred uzima kesh i ime samo na survival sf/hororima, ciljajuci najmasovniju publiku), niti je jedini i nikad ponovljeni Tarkovski (koji je defacto uspeo da priblizi velika dela sf-a na ekran)

A ni Daglas nije Karl May, da sa svojim Vinetuom napravi caroliju za predpubertetske klince na platnu, jer kao sto rekoh, Autostopera je jako tesko ekranizovati, i nesmemo anonimusu Dzeningsu to previse zameriti.

Sumnjam da bi iko uspeo u tome.
 
Kao sto je opste poznato zvanicno najgori SF film svih vremena je ''Plan 9 from outer space'', koji
nazalost jos nisam imao prilike da pogledam.

A od onih koje sam gledao u secanju po ne-kvalitetu su mi ostali ''Battle beyond stars'', jedna losa kopija ''Star Wars'' s pocetka 80-tih i ''Zardoz'' (sada moram da potegnem imdb) iz 1974.
Ne bih bas mogao da se opredelim koji je od ta 2 gori, mada ima tu jos nekih kandidata starijih filmova snimanih po motivima svetske katastrofe, mutanata i polugolih ''devica''.

Sto se knjiga tice tu je situacija malo teza, jer svaka knjiga koju sam procitao do kraja je znaci ipak bila dovoljno dobra da to zasluzi.
Jedan roman mi je recimo ostao u secanju kao izuzetno bljutav ''Different Light'' od Elizabeth Lunn.

A posto je jedina knjiga SF & Fantastike koju nisam procitao do kraja (nisam stigao dalje od 50 strane) ''Gospodarica Bisera'' Erika Van Lustbadera, bice da je onda na vrhu top-liste najgorih.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top