Divan primer srpske sloge i zajednistva!

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Sidnej -- Srpska zajednica u Australiji obećala da će finansirati odbranu Dragana Vasiljkovića kako ne bi bio izručen Hrvatskoj.

Srpska zajednica navodi da će pred najvišim sudom te zemlje platiti odbranu kako bi sprečila izručenje Vasiljkovića, poznatog i kao Kapetan Dragan, Hrvatskoj. Vasiljković, koji živi u Australiji, a ima i srpsko državljanstvo, uhapšen je januara 2006. i u zatvoru čeka odluku o zahtevu Hrvatske za izručenje, u kojoj je optužen za ratne zločine.

Grupa "Srbi za pravdu i demokratiju" saopštila je da je prikupila 500.000 australijskih dolara i da namerava da sakupi još toliko kako bi Vasiljković mogao da se brani pred vrhovnim sudom.

"Mi ćemo platiti. Nije važno koliko će koštati niti koliko će trajati, nije važno ako košta i milion dolara", rekao je Džordž Bubalo, predsednik komiteta. "Dragan je australijski državljanin", dodao je on.

Prošlog vikenda je jedan sud Australije odlučio da postoji osnov za izručenje Vasiljkovića Hrvatskoj, a njegovom timu advokata dao je 15 dana da uloži žalbu.

Hrvatska tvrdi da je Vasiljković odgovoran za mučenje i ubistvo hrvatskih vojnika i civila i ubistvo jednog stranog novinara dok je bio komandant srpske paravojne jedinice tokom rata u Hrvatskoj, od 1991. do 1995.

Dragan Vasiljković se u Australiju preselio kada je imao 12 godina, ali se vratio u Srbiju 1991.

-----------------------

Sta reci na sve ovo sem SVAKA CAST BRACO SRBI! Ponosan sam danas na sve vas i sto ste kao jedan svi skupa tamo, i demokrate, i radikali, i spsovci, i julovci i spoovci - bez obzira na politicko opredeljenje, se slozili i kao jedan ustali u odbranu drugog Srbina protiv razularene ustaske bande iz Nezavisne Drzave Hrvatske! Svaka cast!
 
Slozili su se jer su to vecinom Srbi koji su proterani (ili su deca proteranih) sa svojih ognjista. Oni znaju sta je to patnja i sta je to patriotizam. Neki su verovatno i zahvalni tom istom Kapetanu Draganu sto su izvukli zive glave. Drago mi je da se barem negde Srbi slazu. Kad ovde imamo ovaj sljam od 'demokratije'.

Hrvatska svakim danom pokazuje koliko je ta zemlja jadna i bedna... kako su krenuli sa tuzbama, podicice optuznice i protiv onih koje su poubijali.
 
adem_ks:
ako je optuzen za ratne zlocine, lep gest je da srbi prikupe dovoljno novaca da bi mu obezbedili dobrog advokata, ali to ne znaci da ako je kriv [pretpostavka] sada srbi treba da ga kriju kao i ovde neke "heroje"
Jesi li ti procitao uvodni post?
Ne radi se o tome da ga neko krije,vec da mu se sudi u Australiji,a ne u Hrvatskoj.
Nije ni fazon da mu se sudi u Hrvatskoj.
Kao sto se Skorpionima sudilo u BG ili sto se nekima sudi u Hagu(zamisli da se Haradinaju sudi u BG....pa sve da presuda bude i najpravicnija,bila bi jako opterecena svojim mestom donosenja),bilo bi dobro da se i Vasiljkovicu sudi negde,ako ima osnova,ali ne u Hrvatskoj.Njima treba "trofej",a ne zadovoljenje pravde.A nisu se bas ni do sada proslavili sudeci "svojima".Zao mi je,ali nisu dorasli.
 
Jerry Ropero & Iron Lord:

Albanci i Srbi švercuju narkotike zajedno. Da bi se roba proturila preko granice, ne sme biti podvaljivanja. Takodje, Srbi sa Muslimanima švercuju cigarete. Ne sme biti verskih zatucanosti jer para veru ne gleda a vera paru pregleda. Panduri muku muče ali tu već postoje razlike u radu.
Ko izda - (Y)

-----------------------

Sta reci na sve ovo sem SVAKA CAST BRACO SRBI! Ponosan sam danas na sve vas i sto ste kao jedan svi skupa tamo, i demokrate, i radikali, i spsovci, i julovci i spoovci - bez obzira na politicko opredeljenje, se slozili i kao jedan ustali u odbranu drugog Srbina protiv razularene ustaske bande iz Nezavisne Drzave Hrvatske! Svaka cast!

Svaka svaka...
 
......njega vec cekaju lijane za ruke i amper za hitnu nuzdu.....apartman 2x3.....a da ce ga drapnit hoce....pa on je nase domace pravoslavce nagovarao na zlo.....nece ga spasiti ni engleska kraljica.....nas Stipe je to sve vec dogovorio....eto njega uskoro u Cro......a zamisli pokvarenjaka...prvo je rako da to nije on bio u Cro...kad su mu nasi stavili sve pod nos eee...promijenio je plocu.....cak je rekao da ziv nece u Cro.....eto njega uskoro...reko ja Vama...
 
Кеп је рекао јос пре 7 или 8 година да ће ићи у Хаг ако га буду тражили, чак и када је направио ону спрдњу са сведочењем "против" Милошевића и онако понизио тужилаштво, одбио је имунитет који му је нуђен, ех, да је био паметан, сада би могли да му дувају!
 
Ko se god prihvatio komandnih polozaja u bilo kojoj vojsci kod nas za vrijeme rata, trebao je znat da pojedine hajvane nece moci kontrolisat, ako i nije sam radio zlocin ostaje komandna odgovornost, tako da se moze smatrat sretnim svaki komandant koji nije zavrsio u cuzi. Za Dragana ne mogu tvrdit je li on licno radio belaj, ne znam, ali neki njegovi sigurno jesu, e sad je pitanje zasto on to nije sprjecio ili sankcionisao, jeli smio, mogao i jeli uopste htio, ako nije htio onda mu ugodan boravak u cuzi. Ko zna, mozda mu sudjenje i bude posteno, s obzirom na strane posmatrace, pa se dokaze da i nje kriv koliko ga se optuzuje.
 
aca9020:
Zdravo zelim da porucim Srbima na forumu da ne odgovaraju Ademu-ks,i ostalim ustasama.Samo ako ih budemo ignorisali otici ce sa foruma,te ce forum ostati samo za Srbe.Ajde budimo malo pokvareni kaooni,na njihovim forumima cim se pojavi neki srbin oni ga sklone.
.....eeeeeeeeeeee ..svaka ti dala......bas si samo jos ti falio s tim demokratskom misljenjem....ja nisam ustasa...vec Hrvat....jel i samnom neces da divanis....
 

Back
Top