Globalno zagrevanje: velika opasnost koja preti jadnoj Srbijici!

sever.sena

Obećava
Poruka
75
Globalno zagrevanje postaje vrlo ozbiljan problem celom covecanstvu. Sa problemima s kojima se danas suocava Srbija (Kosovo i Metohija, siptarski i islamski fundamentalizam, opste siromastvo ...) a koji svakim danom postaju sve izrazeniji, Srbija ce sa globalnim zagrevanjem biti suocena sa nedostatkom vode, hrane i drugim neophodnim potrepstinama. O tome niko ne brine niti misli u toj opusteloj Srbijici! Krstarica treba da pokrene jednu siroku akciju da se prica o tome, da ta opasnost dopre do svesti obicnog gradjana i do onih koji o toj opasnosti treba da brinu. A ja apelujem, pre svih, na mlade koji ce najvise biti pogodjeni ovom vrlo opasnom nevoljom, naucnike, profesore, nastavnike, ucitelje, medije i druge da pocnu da pricaju o tome i da delaju odmah!
 
lako cemo. treba samo da malo vise citamo, te da razumemo da se narazimo na kraju interglacijalnog perioda i da je u toku zapravo globalno zahladjenje kao klimatski makrotrend. u tom smislu, veru u globalno zagrevanje mozemo da prepustimo onima severnije, koji se jos uvek nadaju da ce bajkom o buducem globalnom zagrevanju resiti ili spreciti svoje sadasnje ili buduce probleme.
 
"Глобално загревање" је чиста глупост, Пројекат који је смишљен на Тависток институту и усмерен је наа застрашивање наивних.Додуше климатске промене су неоспорне, али оне су дириговане и контролисане:

http://www.haarp.alaska.edu/

сетите се само за време бомбардовања каква је грмљавина била, да ли је икада пре или после тога било тако?
 
KoscheiBesmertnii:
"Глобално загревање" је чиста глупост, Пројекат који је смишљен на Тависток институту и усмерен је наа застрашивање наивних.Додуше климатске промене су неоспорне, али оне су дириговане и контролисане:

http://www.haarp.alaska.edu/

сетите се само за време бомбардовања каква је грмљавина била, да ли је икада пре или после тога било тако?
Вала Бесмртни, сад се сетих. То је шарало од муња, а облаци густи и тамни па и кад муња севају оно мрачно ... Е сад, можда претурујем, ал чини ми се да је и онај земљотрес био необичан ...
 
MalaKosava:
......hebe mi se ja imam apartman u Dugoj uvali u Istri....od 1.6-1.9...guzu tunkam u moru i bas me briga za sve ostalo.....naravno da sam ga jeftino kupio od jednog Srbina....dao covjek povoljno..aj da vidim sta ce sad neko da napise....
А шта ћеш кад се буде подигао ниво мора, и све то се потопи? ;)
 
Jevdjo:
Jel ides na pecanje na Crvenu Baru
Ц. Не мрдам из дворишта. Имам огромну липу и само ту уживам. Могу сатима "да блејим", ништа да не радим, кафа, сок, воће, цигаре ... А кад се "уморим", физикалишем по својо вољи, шта ми се допада. :lol:
 
sever.sena:
Globalno zagrevanje postaje vrlo ozbiljan problem celom covecanstvu. Sa problemima s kojima se danas suocava Srbija (Kosovo i Metohija, siptarski i islamski fundamentalizam, opste siromastvo ...) a koji svakim danom postaju sve izrazeniji, Srbija ce sa globalnim zagrevanjem biti suocena sa nedostatkom vode, hrane i drugim neophodnim potrepstinama. O tome niko ne brine niti misli u toj opusteloj Srbijici! Krstarica treba da pokrene jednu siroku akciju da se prica o tome, da ta opasnost dopre do svesti obicnog gradjana i do onih koji o toj opasnosti treba da brinu. A ja apelujem, pre svih, na mlade koji ce najvise biti pogodjeni ovom vrlo opasnom nevoljom, naucnike, profesore, nastavnike, ucitelje, medije i druge da pocnu da pricaju o tome i da delaju odmah!
Jesi gledao Al Gora pa turio ovo na politici?:)
 
Lacibg:
Ц. Не мрдам из дворишта. Имам огромну липу и само ту уживам. Могу сатима "да блејим", ништа да не радим, кафа, сок, воће, цигаре ... А кад се "уморим", физикалишем по својо вољи, шта ми се допада. :lol:
Ja sam isti takav. Imam kucu u Orascu od 97g. i mogu ti reci da nema boljeg odmora od sela.Ja nemam lipu al zato imam lozu koja takodje pravi odlicnu hladovinu.A sto se tice pecanja C. bara je raj na zemlji,ukrug brda i bukova suma a jzero iz 5 krakova.
 
KoscheiBesmertnii:
"Глобално загревање" је чиста глупост, Пројекат који је смишљен на Тависток институту и усмерен је наа застрашивање наивних.Додуше климатске промене су неоспорне, али оне су дириговане и контролисане:

http://www.haarp.alaska.edu/

globalno zagrevanje je vrlo ozbiljna stvar, i ako tu negde postoje "ONI" koji to dirigiju, oni upravo zele da ti mislis da je to glupost..
haarp program je nesto malo drugacije, a da bi u potpunosti skontao sta je, obrati paznju na razliku izmedju klime i meteoroloskih uslova

KoscheiBesmertnii:
сетите се само за време бомбардовања каква је грмљавина била, да ли је икада пре или после тога било тако?

u datim uslovima - da, zasto ne bilo. uopste nije tajna da su koristili bombe za kontrolu vremena...

Lacibg:
Вала Бесмртни, сад се сетих. То је шарало од муња, а облаци густи и тамни па и кад муња севају оно мрачно ... Е сад, можда претурујем, ал чини ми се да је и онај земљотрес био необичан ...

vala, preterujes...
pogotovo za taj zemljotres...

Jevdjo:
A secate li se 2000g. leto nenormalne vrucine nebo vedro i bez oblaka a munje sevaju li sevaju.Neznam za ostale delove Srbije al ovo se desavalo u Arandjelovcu.

grom iz vedra neba takodje nije nesto PRETERANO neobicno, dakle, ta pojava se javlja i u drugim zemljama :), ali je kod nas verovatno bila izrazenija zbog promena u mikroklimi...misim da se za to u narodu kaze: seva na sušu....
 
JABUCHILO:
lako cemo. treba samo da malo vise citamo, te da razumemo da se narazimo na kraju interglacijalnog perioda i da je u toku zapravo globalno zahladjenje kao klimatski makrotrend. u tom smislu, veru u globalno zagrevanje mozemo da prepustimo onima severnije, koji se jos uvek nadaju da ce bajkom o buducem globalnom zagrevanju resiti ili spreciti svoje sadasnje ili buduce probleme.


to je to....

sve ostalo je politika za siroke mase..
al gore & co u borbi protiv kapitalizma..
omiljena tema za foliranje u ''starbucks'' bastama :roll:
 

Back
Top