PUDLE

Još ga nisam češljala, mnogo mi je sladak ovako.A fen-ništa.Normalno.Mada je juče bilo jako toplo,tako da nisam uključivala klimu(zbog njega),i nisam ga skroz osušila fenom.Nego, kada bi trebalo da počnem da ga ostavljam samog?Čim se ja udaljim cvili-ubija.Komšije su pomislile da je neki pas u liftu ili podrumu.(Ja sam na prvom spratu od četrnaest postojećih).Sutra ga čuva muž,u utorak ću morati da ga vodim(nosim) na posao, i tako organizujem celu nedelju.I šta kasnije???:think:
 
Bilo bi dobro da krenesh da ga navikavash shto pre i na fen i na cetku i na ostajanje kod kuce. Shto pre, to bolje. Manje cesh imati problema kasnije.
Prvo ide cetka, a onda cheshalj, sve dok bez problema ne prodje kroz dlaku. Sada sa ovako kratkom nece biti problema, ali kasnije kada poraste.... Znaci, odmah navikavanje :D
 
Kad ga navikavas da bude sam pocni od par minuta, pa postepeno povecavaj. Nemoj odmah satima da ga ostavis samog, istraumirace se. Ovako ce nauciti da to nije nesto strasno i da cete se pre ili kasnije vratiti. I kad je sam vodite racuna da ne ostavite u blizini nesto sto moze da unisti :mrgreen:
 
A on je tako mali, i misli da sam mu mama.Uđem u tuš kabinu, i on se izbezumi što mi ne vidi noge.Cvili,cvili i cvili.Jedva se tuširam.Nadvoje-natroje :roll::rotf:

Pocni da vaspitavas ti njega, nemoj dozvoliti da on vaspitava tebe kako on hoce.
Shvatam da ti je zao kad cvili ali morace da bude po tvom a ne po njegovom da se posle ne bi kajala sto si ga mnogo razmazila. Ipak, mora da se zna ko je "vodja copora". Ti odluci da li ces to biti ti ili ces tomesto prepustiti njemu;)
 
Joooj Savo, kako je to tesko kad nam je "jedince" u pitanju :zper:
Shalim se, naravno, u pravu si, ali smo ti mi zene "tugaljive" pa im svashta dozvoljavamo. Mada njima, kao velikim dramaticarima je neophodna malo cvrshca ruka, mada priznajem, ovaj moj je razmazen do bola, pa nisam bash kompetentna da mnogo pricam o tome. Sve znam kako treba, ali to ne radim!:confused:
 
Ali, zato kako piškimo na pelenici:roll:, pa uglavnom promašujemo:sad2:, ali šta sad.Ta tu smo tek tri dana.Savet za one koji tek treba da dobiju štene: moj Ogi, je od onih koji se kriju kada "uriniraju" , tako da su nam dve pelenice u stanu na skrovitim mestima koje je on izabrao(ispod stola u dnevnoj, i u maloj sobi malo dalje od dnevne).Daklen, gledajte gde oni to odmah u startu rade, pa tu podmećujte pelenice, novine, šta već.:cool: Mada mu ga Ogi da i na drugom mestu kada mu pelenica nije na vidiku:think:(e, kako i ja postadoh iskusna za par dana, pa delim savete-iskustva);)
 
Stigao je Pasa i divan je ,lici na malog covjeka.Gleda me pametnim okicama i prati gdje god krenem.Stvari obavlja gdje sam mu pokazala-vecu stvar vec nekoliko puta ali ja jos nisam vidjela da piski :think:,mozda obavi sa prvom pa je tako malo da se i ne vidi a prospem i malo onih kapi za trening pa mozda zato-po kuci sam sve obisla,niceg nema :eek:..Ogrlicu sam mu sinoc stavila,pocesao se malo i prihvatio odmah.Nece da spava u kreveticu nikako,parket mu je omiljen a i plocice voli.Slike cu poslati uskoro-tehnika mi se pokvarila.Pasa je iz Jagodine,od Dragana Savica,sive boje(jos je crn sa sivilom kod njuske i sapica).;)
 
Mi smo sa Djulijom imali jedno za nas novo i zanimljivo iskustvo. Imala je ona prvo teranje i kad je sve to prošlo, otprilike kad je trebalo da se ošteni, dobila je "napad lažnog materinstva". Navrzla se na jedno žuto gumeno pile koje svira kad se stisne i koje je do tad bila samo njena igračka. Međutim. odjednom je počela da cvili oko njega, da ga liže, mazi i pazi kao štene. Trajalo je to dobrih nekoliko dana, da nismo znali šta da radimo, danonoćno ga je nosila tamo-amo i na momente režala na nas ako krenemo ka piletu. Konsultovali smo veta i žena nam je rekla nikako da krijemo pile već da sačekamo da je prođe. I tako i bi, posle nedelju dana otprilike je prošlo, ali baš su svi bili iznenađeni tako jakim materinskim instiktom, obzirom da joj je ovo bilo prvo teranje u životu. Ona sad ima 15 meseci. Ovo verovatno nekim novim vlasnicima u dogledno vreme može da pomogne kao iskustvo!
 
Mi smo sa Djulijom imali jedno za nas novo i zanimljivo iskustvo. Imala je ona prvo teranje i kad je sve to prošlo, otprilike kad je trebalo da se ošteni, dobila je "napad lažnog materinstva". Navrzla se na jedno žuto gumeno pile koje svira kad se stisne i koje je do tad bila samo njena igračka. Međutim. odjednom je počela da cvili oko njega, da ga liže, mazi i pazi kao štene. Trajalo je to dobrih nekoliko dana, da nismo znali šta da radimo, danonoćno ga je nosila tamo-amo i na momente režala na nas ako krenemo ka piletu. Konsultovali smo veta i žena nam je rekla nikako da krijemo pile već da sačekamo da je prođe. I tako i bi, posle nedelju dana otprilike je prošlo, ali baš su svi bili iznenađeni tako jakim materinskim instiktom, obzirom da joj je ovo bilo prvo teranje u životu. Ona sad ima 15 meseci. Ovo verovatno nekim novim vlasnicima u dogledno vreme može da pomogne kao iskustvo!

Pudla moje prijateljice je sakrivala cerkine barbike u orman:hahaha: Nikome nije bilo jasno gde su barbike zavrsavale na kraju su nasli 10ak komada u ormanu na tavanu:lol: Sa Kiki do sad nisam imala tih problema ali sa prethodnom pudlom jesam, imala je nekoliko laznih trudnoca ali nikad se nije majcinski ophodila prema igrackama, jedino joj je islo mleko stalno:neutral:
 
Evo nas ponovo :)
Da znate da vas redovno citamo, ali smo se nesto ulenjili, tako da ne pisemo nista duzi vremenski period. :D

Evo malo update-a o Luni :)
-palo je prvo sisanje...ja sam je sisala :D, mozete misliti na sta to lici haha, ali morala sam-dlaka joj je bila predugacka, smetala joj je, a ovde nema ljudi koji sisaju pse :P.
-usla je u neku novu fazu-carapa ima po celom stanu sad :P...i tako ih i posakriva, pa kad joj je dosadno, samo uhvati jednu i tako sa carapicom u ustima dodje do tebe i kao ceka, e u trenutku kad kazes Luna! ili Dodji, dodji(da bi joj uzeo carapu :D).. ona pobegne glavom bez obzira i bukvalno se juri sa tobom.Ti trcis za njom, a ona bezi 300/h, stvarno ne mozes da je stignes.Tako te izmori, ali bitno da je ona srecna tad hehe.
-e da, takodje se desava i ovo, hranu ne jede kod cinijice gde joj hrana stoji, kao sto je pre radila, nego obavezno uzme granule u usta i ode npr u dnevnu sobu, tamo ih "spusti" i onda jede polako jednu po jednu.Citala sam negde da to raznosenje hrane znaci da ima nekih problema sa zubicima, jel' to tacno?
rastu, ispadaju ili nesto drugo?

Samo jos da cestitam novim vlasnicima :)
Ogi je presladak, videla sam slike, samo nisam upucena u to koja je pudlica...patuljasta?

Mi smo sa Djulijom imali jedno za nas novo i zanimljivo iskustvo. Imala je ona prvo teranje i kad je sve to prošlo, otprilike kad je trebalo da se ošteni, dobila je "napad lažnog materinstva". Navrzla se na jedno žuto gumeno pile koje svira kad se stisne i koje je do tad bila samo njena igračka. Međutim. odjednom je počela da cvili oko njega, da ga liže, mazi i pazi kao štene. Trajalo je to dobrih nekoliko dana, da nismo znali šta da radimo, danonoćno ga je nosila tamo-amo i na momente režala na nas ako krenemo ka piletu. Konsultovali smo veta i žena nam je rekla nikako da krijemo pile već da sačekamo da je prođe. I tako i bi, posle nedelju dana otprilike je prošlo, ali baš su svi bili iznenađeni tako jakim materinskim instiktom, obzirom da joj je ovo bilo prvo teranje u životu. Ona sad ima 15 meseci. Ovo verovatno nekim novim vlasnicima u dogledno vreme može da pomogne kao iskustvo!

jao, meni je ovo preslatko!
Drago mi je sto ste podelili ovo sa nama. :)
 
Ja nikako ne mogu postaviti slike pa sam u avatar jednu stavila,nije najbolja jer je sa mobilnog.Trenutno ucimo vrsenje nuzde ,igramo se,kupao se nije jer nema potrebe,cetkamo se svaki dan pomalo.Najvise me zanima kako ga sto bezbolnije nauciti da ne cvili ,laje i grebe kad ostane sam,ovo mi je vazno jer sam sad stalno s njim a za koju nedelju ce morati ostajati sam pa hocu da ga privikavam.Ima li neko savjet u vezi toga?
 
Ne znam sta bih mogla da predlozim..Luna je posle 2-3 dana prestala to da radi.
Prvo smo kretali sa tim da ona ostane sama u prizemlju, a mi odemo na sprat, zatvorimo vrata i izadjemo nakon 10minuta.I tako vise puta u toku dana.Znaci nismo bukvalno odlazili od kuce, ali bila je sama taj neki period.Cvili, grebe vrata, laje, ali sve to prestane nakon par minuta.
Nadam se da sam pomogla nekako. :)
 
-e da, takodje se desava i ovo, hranu ne jede kod cinijice gde joj hrana stoji, kao sto je pre radila, nego obavezno uzme granule u usta i ode npr u dnevnu sobu, tamo ih "spusti" i onda jede polako jednu po jednu.Citala sam negde da to raznosenje hrane znaci da ima nekih problema sa zubicima, jel' to tacno?
rastu, ispadaju ili nesto drugo?

Mislim da to nema apsolutno nikakve veze sa zubima, vec sa njenom zeljom da "jede u drushtvu" :) Leo mi ima 19 meseci, a to mu je redovna procedura, sa sve kruzenjem:hodnik, kuhinja, dnevna soba, pa u krug, naravno s punim ustima granula koje donosi da bi jeo tamo gde smo mi.
Pozdrav za Lunu :D
 
Grozna, nema na cemu :).


@Gagasf:
I ja sam mislila (nekim delom i dalje to mislim) da je zbog drustva, ali pored toga sto "nosa" hranu sa sobom :D, mnogo sporije jede granule, dok sazvace jednu prodje vecnost :P, a ranije nije bilo tako.

Videcu da je ove nedelje odvedem kod veterinara da je pregleda, jer se, pored ovoga, i ceska i grize veoma cesto vec 4 dana (a ima frontline)...mogu li biti buve ili slicno i pored frontline-a?

i da, danas je celu zadnju nogu...ne bas celu, ali koliko je moglo da stane :D...stavila u usta i grickala.Jel' to ne toliko cudna pojava za pse ili ne?
 
Grozna, nema na cemu :).


@Gagasf:
I ja sam mislila (nekim delom i dalje to mislim) da je zbog drustva, ali pored toga sto "nosa" hranu sa sobom :D, mnogo sporije jede granule, dok sazvace jednu prodje vecnost :P, a ranije nije bilo tako.

Videcu da je ove nedelje odvedem kod veterinara da je pregleda, jer se, pored ovoga, i ceska i grize veoma cesto vec 4 dana (a ima frontline)...mogu li biti buve ili slicno i pored frontline-a?

i da, danas je celu zadnju nogu...ne bas celu, ali koliko je moglo da stane :D...stavila u usta i grickala.Jel' to ne toliko cudna pojava za pse ili ne?

Pre koliko si joj stavila Frontline? Pregledaj je pazljivo, nije tako tesko uociti buve. A moze biti i neko gljivicno oboljenje, bakterija. Svakako ti je najbolje da je odvedes kod veta:ok: Grickanje noge nije cudna pojava, koristi je kao igracku, osim ako nije nesto sot sam vec napisala.

A to za sporo zvakanje, nista cudno, neki psi prosto sporo zvacu. Jedan lutalica iz kraja, velicine vucjaka pojede jednu Kikinu granulicu sporije nego Kiki tri odjednom:lol: Pusti devojku da uziva u klopi:D
 
Baš bi volela da vidim Pašu u krupnijem planu.:eek: I ja sam razmišljala o sivom dečku, ali prevagnuo je aprikot.;) Inače hvala VilleLover-u na komplimentima, a Ognjeni je inače patuljasta pudla, koja je stara dva meseca i četrnaest dana, i danas smo merili cela 2 kg.:ok:Ne mogu da sačekam da počnemo da izlazimo napolje. Ajde, dajte i Lunine slike da vidimo tu čigru.:per:I koliko je ona stara sada?
 
Grozna, nema na cemu :).


@Gagasf:
I ja sam mislila (nekim delom i dalje to mislim) da je zbog drustva, ali pored toga sto "nosa" hranu sa sobom :D, mnogo sporije jede granule, dok sazvace jednu prodje vecnost :P, a ranije nije bilo tako.

Videcu da je ove nedelje odvedem kod veterinara da je pregleda, jer se, pored ovoga, i ceska i grize veoma cesto vec 4 dana (a ima frontline)...mogu li biti buve ili slicno i pored frontline-a?

i da, danas je celu zadnju nogu...ne bas celu, ali koliko je moglo da stane :D...stavila u usta i grickala.Jel' to ne toliko cudna pojava za pse ili ne?
Javi sta je rekao cika doktor !!!! Pozdrav :heart::heart::heart:
 
gde si ti gagasf u Obrenovcu?
a za belu
patuljastih braon,ja videla jos nisam
a ako ne znas,braon ti posvetle,posede za 2,3 godine.
izgube boju totalno,te ako neces na takmicenje,uzmi neku drugu boju.
crnu obicno ,niko ne voli.nisam ni ja,ali kada sam je uzela,ne bih je menjala ni za jednu drugu....
tako da su zelje jedno,al sudbina drugo :)
 

Back
Top