Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
cist proso i bar klas, kao i sto vise svezeg voca, posebno narandze i mandarine, kivi, cak i sargarepu i bananu, ali moji to jedu samo kad im sazvacem i dam im iz usta :D

pored toga moras im davati i minerale, kao i povremeno ugalj za probavu

Obavezno mu u vodu nakapaj 12-15 kapi vitornita
vitornit treba da imas u svim pet shopovima i ne kosta vise od 150 din
imgres
 
Poslednja izmena:
cist proso i bar klas, kao i sto vise svezeg voca, posebno narandze i mandarine, kivi, cak i sargarepu i bananu, ali moji to jedu samo kad im sazvacem i dam im iz usta :D

pored toga moras im davati i minerale, kao i povremeno ugalj za probavu

Obavezno mu u vodu nakapaj 12-15 kapi vitornita
vitornit treba da imas u svim pet shopovima i ne kosta vise od 150 din
imgres

meni je otac rekao da mom ne dajem narandze jer je kiselina prejaka za njega....dao sam mu samo jednom kada je bila neka bas slatka...ti svojima dajes i kisele?
za ovo zvakanje :worth::worth::dash: svaka cast
 
meni je otac rekao da mom ne dajem narandze jer je kiselina prejaka za njega....dao sam mu samo jednom kada je bila neka bas slatka...ti svojima dajes i kisele?
za ovo zvakanje :worth::worth::dash: svaka cast
nebitno je da li je narandza sladja ili manje sladja, ne smes im davati nista lisnato zeleno, tip akupus ili salatu, a narandze obozavaju
a sta je toliko ;udno to sto mi jedu iz usta, to su ptice, tako se i medjusobno hrane, pa im je tako najprirodnije da i od mene uzmu. meni nije tesko, volim ih toliko da bih za njih sve ucinio :)
najmanje sto mogu je da ih hranim upravo na taj nacin
 
Nemam ga dugo. Prvo sam u Pet Shop-u kupio neko miješano zrnevlje, a kad je to potrošio kupio sam neko manje zrnevlje. I dajem mu jabuke. Šta preporučuješ?

ja mu po savetu jednog znalca dajem iskljucivo hranu od proizvodjaca `versele laga` (premium).u njoj ima bas sve sto mu je potrebno.svakodnevno mu dajem i list zelene salate koju obozava.
drugo nista,jer nece.kuvano zumance nije hteo kao ni jabuku ni sargarepu
 
ja mu po savetu jednog znalca dajem iskljucivo hranu od proizvodjaca `versele laga` (premium).u njoj ima bas sve sto mu je potrebno.svakodnevno mu dajem i list zelene salate koju obozava.
drugo nista,jer nece.kuvano zumance nije hteo kao ni jabuku ni sargarepu

oprezno sa zelenom salatomi slicnim povrcem, jer to moze lako da izazove poguban proliv kod ptica, posebno ovih manjih
 
kupio sam kozicu pre par meseci al zadnjih mesec dana je poceo basda gubi prejie da je na nekim delovima ostao bez perija sta da radim .. :(

sudeci po mom iskustvu, izgleda da su ga napali tzv perojedi, posebna vrsta parazita kod ptica, pocinje tako sto se ptica prvo ogoli oko vrata, a posle se siri dalje doke ne ostane potpuno gola po telu, samo ima [perja na krilima glavi oko guze
lek protiv perojeda jeste sprej AVISAN, imas ga u svim petsopovima, manje vise, i kosta oko 500 din
images
 
zasto?kako?
ja mu to od pocetka dajem,nikada nije imao proliv (pu pu daleko bilo).naravno,dooobro je operem
pa ako je tako, onda nastavi ali ubacuj mu i druge poslastice, kivi, mandarine, narandze, banane, sargarepu, jabuke, kruske...
minerale obavezno, aktivni ugalj povremeno, vitornit nakapaj u vodu cesto, i eto, to je njima ok :)
a zumance o kom pricas daje se pticama pred parenje, a ako tvoj nema devojku, badava mu dajes zumanca , s razlogom ih nije hteo :D
 
meni je receno (a i pise na kesi) da hrana koju mu dajem sadrzi sve ono sto treba tigrici,i nije potrebno da mu dajem nikakve dodatke.
ponekad mu kupim od istog proizvodjaca `biskvit`,poslasticu.
inace,ono sto si pomenuo `bar klas`,receno mi je da je bzv i da mu ne dajem
 
ok, meni je odgajivac rekao da pazim sa zelenim povrcem, tacnije sa salatom i kupusom, pa mojima to nikada nisam ni davao. ali zato , banane, jabuke, kruske,paradajz, sargarepu, kivi, mandarine, narandze ... nema sta ne jedu :)
bar klas ih lepo ocisti, jer to je ono sto i u prirodi nalaze i jedu. dakle, sam proso i taj u klasu. to obozavaju svi i dave se u tome. npr kad mojima stavim taj barklas, nista drugo nece ni da pogledaju dok to ne sljuste :)
bas vole :)
 
pa i moj je naleg`o na bar klas kad sam jednom kupila (sta zna svinja sta je dinja :lol: ),i covek me opomenuo da to ne kupujem...kupujem slicnu stvar,ali drugog proizvodjaca.sve sto proizvodi `seme`...njet
 
sudeci po mom iskustvu, izgleda da su ga napali tzv perojedi, posebna vrsta parazita kod ptica, pocinje tako sto se ptica prvo ogoli oko vrata, a posle se siri dalje doke ne ostane potpuno gola po telu, samo ima [perja na krilima glavi oko guze
lek protiv perojeda jeste sprej AVISAN, imas ga u svim petsopovima, manje vise, i kosta oko 500 din
hvalaa :)
 
iskustvo mi govori da je domaca proizvodnja hrane za papagaje sasvim ok, cak i bolja od uvoznih, mnogo bolja. maler je sto nemaju nasi bas sve. pa tako od nasih proizvoda uzimama hranu, minerale i barklas
a od vitakrafta uzimam razne druge dodatke ishrani, tipa za energiju, sa medom, aktivni ufgalj i obavezno one slatkise u stapicima, to moji obozavaju :) ...
vitornit je cini mi se isto nas pa i od njih uzimam kapi za vodu.
 
upomoc, moj Koki se cudno ponasa... Npr postane hiperaktivan, samo pocne da se seta kao lud rasiri krila do pola tj. samo gornji deo, nagne se napred, skupe mu se zenice i ispusti neki zvuk kao da cvrci... Sta to znaci, zasto se tako ponasa nikada mu se pre to nije desavalo?? Da li to ima ikakve veze sa mitarenjem, posto je poceo to da radi jos pre mesec dana, inace ovako je sve super naucio sam ga da mi dodje na prst kad ga pozovem. Jede sve super nema provil kljukam ga vitaminima, i mineralima...
 
upomoc, moj Koki se cudno ponasa... Npr postane hiperaktivan, samo pocne da se seta kao lud rasiri krila do pola tj. samo gornji deo, nagne se napred, skupe mu se zenice i ispusti neki zvuk kao da cvrci... Sta to znaci, zasto se tako ponasa nikada mu se pre to nije desavalo?? Da li to ima ikakve veze sa mitarenjem, posto je poceo to da radi jos pre mesec dana, inace ovako je sve super naucio sam ga da mi dodje na prst kad ga pozovem. Jede sve super nema provil kljukam ga vitaminima, i mineralima...
to moj kicko radi od kad znam za njega
to im je neka vrsta transa.
bar po tome kako si opisao
pokusaj da ga snimis i postavi mi klip da vidim. ali mislim, da ako je sve ostalo ok, to je samo njihov nacin igre
je l mrda glavom kao da brzo otklimava ne dok tako cvrci?
 
jooj sad mi je lakse, kad cujem da se i "vasima" to desava, znaci to je normalno... ja malopre pokusao da ga snimim a on cim se priblizim kamerom on trci ka njoj i gricka je:zblesav:, a probam u kavezu on pocne da jede... ili se timari...
 

Back
Top