Sta mislite ko?

sever.sena

Obećava
Poruka
75
Nijedan Siptar nije u stanju da odgovori na jedno jednostavno pitanje a ono glasi: kako je moguce da pored srpskih zlocina i genocida da u periodu od 1945-2005 g. siptarska populacija na Kosovu i Metohiji poraste sa neverovatnih 92 % a srpska da spadne na svega 3 %? Naravno, to je neko "rezirao" unutar same Srbije. Sta mislite ko?
 
srpska populacija je spala na 3% iz vise razloga-skorih zlocina i proterivanja, ali i decenijske migracije srba odatle.
srbin sa kosova proda za debele pare kucu na kosovu i kupi nekretnine po beogradu, kraljevu, kragujevcu, i tu nastavi da zivi. a istovremeno bi hteo da kosovo nastavi da bude njegovo.
e jbg, zakon fizike je da ne mozes da budes na vise mesta u isto vreme.

isto, masa srba se klela u tita,svoje komuniste, jugoslaviju, ridali kad je umro, a ovamo je taj isti sistem podsticao shiptare da se mnoze, a taj tito bio kum svakom desetom albanskom detetu.
e pa, ne moze oba istovremeno, a da nema posledica.
 
Pa kakve veze ima ako je neko na kosovu prodao kucu, nije prodao svu ostalu zemlju. I sada prema nekim procenama oko 50% zemlje na Kosovu (tj. Kosova), pripada vlasnicima srbima. Sta tebe boli neka stvar hocu li ja da zivim u Monacu, ako imam pola Fruske Gore, jel treba madjarima da je dam ? ili je to automatski madjarsko, jer ja nisam "fizicki prisutan" u svakom momentu?

Glupa vam je teorija. Siptari su zastrasivali i terorisali srpski narod decenijama i to i danas rade, a sto se tice stanja na terenu, rekao sam vam da je vecina te zemlje i dan danas srpska (tj. srpskih vlasnika) i pokusava biti otudjena na silu.

Rankovic i Milosevic su jedini pokusali da urade nesto po pitanju toga, i na jedini moguci nacin, jer drugacije sa divljackim plemenom ne moze. Ovaj drugi ih je proterao iz razloga da ne bi zavrsio i platio za to u Hagu, ali da je onda znao gde ce i kako da zavrsi, siguran sam da bi ih sve pobio, pa danas ne bi imali ni siptara ni njihovog problema.


Steta.....sve sto mogu da kazem.
 
Nacionaldemokrata:
Pa kakve veze ima ako je neko na kosovu prodao kucu, nije prodao svu ostalu zemlju. I sada prema nekim procenama oko 50% zemlje na Kosovu (tj. Kosova), pripada vlasnicima srbima. Sta tebe boli neka stvar hocu li ja da zivim u Monacu, ako imam pola Fruske Gore, jel treba madjarima da je dam ? ili je to automatski madjarsko, jer ja nisam "fizicki prisutan" u svakom momentu?
pa prosta je logika- ti prodas kucu,planiski seiselis odatle,sa sve porodicom,a na to mesto dodje shipar. popuni te.
super ako ti je ostala zemlja, samo sto se,na kraju, rachunaju ljudi. stanovnistvo postaje najbitnije u celoj prici.
 
Statistika na Kosovu bila je sredstvo propagande. Tako da su jedino, donekle tacni popis iz 2001 (OEBS). Po toj statistici je na Kosovu oko 100.000 Srba i 900.000 Albanaca. Proternih u Srbiji i Crnoj Gori jos oko 180.000 tako da dolazimo do 28% Srba.
U periodu 45-89 Albanci su imali svu vlast na Kosovu, a tako su i oni vodili statistiku. U tom razdoblju je % Srba bio dakle najmanje 28%, ali s obzirom da su Albanci 'popisali' 10% toliki je bio i % radnih mesta za Srbe(a u stvarnosti se ni taj procenat nije postovao). Ostatak Srba je mogao samo preziveti prodajom zemlje iz razloga nepostojanja mogucnosti otvaranja privatnih preduzeca (pre 81), a sa druge strane Albanci su bili puni para koje su dobijali pojedinci (iz tzv. novca za razvoj Kosova iz tada cele Yuge). Medjutim, i ta prica o masovnoj prodaji ima delice propagande. Cak i danas 34% zemljista na Kosovu pripada Srbima - bez obzira na oduzimanje u Albansko-komunistickom periodu (ja sam dokaz) ili 'masovnu prodaju' cijoj su propagandi skloni moderni neo-komunisti.
 
Metohija stara grčka reč koja znači imovina crkava i manastira. Zašto li su je Šiptari izbacili iz naziva? :roll: E, kad bi se pogledale sve tapije onda bi došli do prave istine. Zemlju su uglavnom prodavali oni koji su je dobili za dž... Srbi iz centralne Srbije i Srbi iz Crne Gore.
 
petre, petre, rekao je "nijedan shiptar" znaci ti to mozes,ali mismo glupi da to objasnimo.
e sada cu pokusati da mu ja objasnim zasto nas ima samo 92 % vise za celih pola i vise veka. i to citatima iz srpskih novina.
Zlocini u Suvoj Reci: Tajni Gresi Srpske Policije
Balkans Investigative Reporting Network, Pise istrazivacki tim iz Beogada i Pristine, 1. oktobar 2005.

Deset srpskih policajaca moglo bi se vec ove nedelje naci iza resetaka zbog sumnje da su ubili vise od 50 clanova jedne porodice na Kosovu tokom NATO bombardovanja.

U nekoliko narednih dana bice pokrenuta istraga protiv grupe srpskih policajaca osumnjicenih za zlocine pocinjene u Suvoj Reci na Kosovu, tokom NATO bombardovanja, saznaje Balkan Insajt iz krugova bliskim srpskom Tuzilastvu za ratne zlocine.

Tuzilastvo ce zatraziti pokretanje krivicnog postupka protiv deset pripadnika policije za koje se sumnja da su umesani u ubistvo vise od 50 clanova porodice Berisa u prolece 1999. godine.

Njihova tela, zajedno sa ostalim ubijenim Albancima u Suvoj Reci, u tajnosti su nakon zlocina preneta u masovnu grobnicu na policijskom strelistu u Batajnici kraj Beograda, cije je postojanje obelodanjeno jos u prolece 2001. godine.
nacicu ti jos par i to po mogucstvo obuhvatiti ceo taj period
 

Back
Top