Ponos iza ili ispred svega?

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
''Tamo gde ima ljubavi, tamo nema mesta ponosu.''

ili

''U svakoj situaciji najbolje je ostati dotojanstven.''

Dugo sam to htela da vas pitam. Možda je bilo slične teme.
Dakle, za koju ste vi opciju?
Mislite li da ljubav gazi preko ponosa ili ipak stavljate čuvanje sopstvenog ''ja'' ispred svega?
 
Ma meni je "gordost " vec masu puta " dosla glave"...znam! :?

U vezi sam " radila" stvari koje su nekim ljudima sasvim normalne, al' ja bih se lose osetila zato sto se negde kose sa mojim principima i vec bih se tu osetila da se " gazim"... :roll:

Na kraju se to nesto skupi, u momentu puknem i sama sebi kazem " E dalje ne mogu...i ja imam svoj ponos, pa nek' Onn malo razmislja o tome".. :twisted:

I tako...cica mica, gotova prica...ostalo je istorija..! :confused:
 
Zavisi od situacije. Ponekad preci preko ponosa pokazuje nasu velicinu, a ponekad to isto pokazuje nasu slabost i nedostatak karaktera.
Moj odgovor je, naravno...mera izmedju 'sacuvati dostojanstvo po svaku cenu' i 'gaziti ponos nemilice'
Previse je egoisticno traziti da neko zarad ljubavi prema nama bude bas uvek lud, gluv, slep...
Na kraju bih se slozila da ljubav, ipak istiskuje ponos..al ne skroz.
Vise ljubavi - manje ponosa..to je vekovna biblijska istina...
 
Sve si ti to lepo objasnila i sve to tako stoji i od davnina ima ona stara da " U ljubavi i u ratu, se preko svega prelazi", ali sve je to od situacije do situacije i od pojedinca do pojedinca... :smile:

Na primer, u mom slucaju, kada bih sada prva popustila, jako bih se lose osecala i sta god da se posle desi, uvek bi mi na umu bilo to da sam se " ponizila"...ono, kad saberem sve, ipak sam ja bila u pravu sto sam se naljutila...klinacki, al' but 'ebi ga... :?
 
od situacije do situacije..sve zavisi..od prilike isto kao što je Sandrina rekla..mora čovek da postavi neku granicu i očuva lični identitet..bez ponosa i dostojanstva postaješ krpa.. a to ni jedan muškarac neće ceniti.
 
Liblet:
od situacije do situacije..sve zavisi..od prilike isto kao što je Sandrina rekla..mora čovek da postavi neku granicu i očuva lični identitet..bez ponosa i dostojanstva postaješ krpa.. a to ni jedan muškarac neće ceniti.

Slazem se s tobom 300%. Kojem muskarcu je privlacna riba koja uvek ide linijom manjeg otpora i nema svoje ja. :roll:
 
To sve zavisi od situacije i od ljubavi o kojoj je rec...Svi smo mi barem jednom pogazili svoj ponos,zgazili ono svoje "Ja", ja jesam, priznajem! Ali samo jednom! I to je normalno! E sad dal se kasnije to isplati ili ne,to je drugo!Al uglavnom se ne isplati...
 
Sokolica_M:
''Tamo gde ima ljubavi, tamo nema mesta ponosu.''

ili

''U svakoj situaciji najbolje je ostati dotojanstven.''

Dugo sam to htela da vas pitam. Možda je bilo slične teme.
Dakle, za koju ste vi opciju?
Mislite li da ljubav gazi preko ponosa ili ipak stavljate čuvanje sopstvenog ''ja'' ispred svega?

Ja sam uvek bila za varijantu "bolje zbog ljubavi izgubiti ponos,nego zbog ponosa izgubiti ljubav"..i ako vec moram zbog neceg da se pokajem od ta dva biram uvek ono da se kajem "zasto sam-nego zasto nisam"(ustvari,nepostoji stvar u mom zivotu zbog koje se kajem).A dostojanstvo-mislim da bas i nije isto sto i ponos. :???: Dostojanstveno,na nogama cu izgubiti ponos...ha. ;)
 
Mislim da sve zavisi od situacije do situacije.Po meni je bitnije dostojanstvo,nego ponos.Bez ovog prvog,nema ni ovog drugog.Kada si u vezi sa nekim,znaci to zahteva da se malo spustis na zemlju.Zato sto vise ne postojis samo ti kao jedinka,i tvoje velicastveno ''ja''.Ako ti je to idalje na prvom mestu......nema nista od te veze i ljubavi.Najbitnije je uspostaviti neki balans.Znaci imas neke svoje principe i granice i trudis se da ih postujes.Ne mora bas sad po svaku cenu......ali da ih uglavnom ispostujes.
 

Back
Top