Gde na letovanje u maju???

gudajoka

Primećen član
Poruka
583
Zbog posla verovatno necemo moci na letovanje tokom leta kao sav normalan svet i zato razmisljamo da produzimo prvomajske praznike i odemo negde. Treba nam mesto gde su temperatura vode i vazduha u maju vec dovoljno visoki za pravi letnji odmor. Razmisljali smo o Grckoj ali nije ni tamo svugde bas pretoplo u to doba godine.
Znaci, pitanje je gde otici u maju a osecati se kao na pravom letovanju, a da to nisu Maldivi, Mexico i slicna preskupa mesta? Saveti???
 
Definitivno, Š T O južnije.

Što se tiče Grčke, na Halkidikiju se u Maju pokrivaju sa tri ćebeta. Napolju može da bude toplo, ali more je definitivno HLADNO.

Ako preložim Krit, reći će da sam pristrasan.

Možda neka Turska, ali nisam baš ljubitelj.....
 
HA HA, kad bih mogao da smanjim temperaturu, bio bih najsretniji na svetu !

Ujutro u 8 je prosečno 25 stepeni, preko dana oko 30.
More se doduše još nije zagrejalo, ali kupaju se.
U svakom slučaju, toplije je nego u Crnoj Gori u Avgustu.
A o čistoći mora ne želim ni da započnem......

Dodje nekoliko loših dana, ali to samo početkom Aprila, i krajem Oktobra.
Krajem Aprila, prošle godine, mislim da je Uskrs padao 23-ćeg sam bio na plaži i izgoreo kao Indijanac. Kiša je pala četiri puta od 01 Maja do 01 Oktobra.
 
gudajoka:
Zaboravih napomenuti da imamo malo dete. Malo nas je strah africkih zemalja iz zdravstvenih razloga. Ima li neko nekih iskustava po tom pitanju?

prvi put smo vodili sina u Tunis na dve nedelje kad je imao godinu i po. Naredne dve godine u Egipat krajem jula oba puta. Nijednom nismo imali nikakvih problema, čak štaviše. Mnogo mu prija klima tamo. Vazduh je suv, nema vlage i vrućina se ne oseća. Maj je idealan mesec za odlazak u Egipat. Mi smo boravili u dobrim hotelima gde je ishrana raznovrsna (internacionalne kuhinje) tako da nismo imali problema u tom smislu. Voda je topla, čista, plaže (u Hurgadi i odmaralištu Stella di mare) peščane-raj za decu.
 
i ja ti preporucujem egipat. more dovoljno toplo, pravi letnji odmor.
kada sam isla i moje dete je bilo malo i nikakvih problema nije imala.
ako hoces plitko more sa peskovitom obalom - stella di mare.
hurgada ti je nesto izmedju.
sharm el sheik - za mene najbolja destinacija.
u svakom slucaju - srecan ti put..
 
Peščana oluja u Egiptu, aerodrom zatvoren
Utorak, 17. april 2007. 14:04

Peščana oluja sa jakim pustinjskim vetrovima u utorak je zahvatila Kairo i druge delove Egipta, a vlasti su privremeno zatvorile kairski aerodrom zbog smanjene vidljivosti.

Uprava Medjunarodnog aerodroma u Kairu saopštila je da je vidljivosti smanjena na 100 metara i da je zbog toga otkazano više od 15 polazaka, uglavnom prema odredištima u Evropi.

Svi letovi u dolasku su preusmereni na aerodrome u Hurgadi i Šarm el-Šeiku, letovalištima na Crvenom moru.

Uprava kairskog aerodroma očekuje da će se tokom dana vremenske prilike poboljšati.

Oblak narandžaste prašine je prekrio Kairo, zbog čije gustine je sa obale Nila nemoguće videti drugu obalu.

Policija je saopštila da je, prema prvim podacima, bilo više saobraćajnih nesreća zbog nevremena i da su neke starije osobe sa problemima disanja primljene u bolnice.

Egipat svakog proleća zahvataju peščane oluje sa vetrom koji duva 50 dana i nanosi pesak.

Eto meni odgovora gde sigurno necu ici. A i savet za one koji su se mozda dvoumili da li da skoro idu. Mislim da sledecih 50 dana nemamo sta da trazimo tamo.
 

Back
Top