Zamislite kakav oglas za posao???

delfin777

Početnik
Poruka
29
DEL fashion


potrebna

Poslovna sekretarica

minimum VSS,
može bez iskustva,
odličan engleski,
operatiavni sistemi i internet na PC,
izuzetna fizička i psihička privlačnost,
slobodna i samostalna za kraća putovanja do Hrvatske, Slovenije ...
starosna granica 35 godina,
plata vrlo stimulativna
obavezna fotografija cele figure
Prijave poslati do 30.03. na e-mail:

konkursdelfashion_16746@infostud.com

Zamislite samo kako se sprdaju s nama.
Ja posaljem na toj adresi mail i napisem im da sam se slatko ismejala kad sam videla njihov oglas, a oni mi dgovore da su se malo zezali...???
 
Evo jos jednog njihovog oglasa. Cisto da znaju devojke da ne salju..
DEL fashion

potrebne

PROMOTERKE

za teritoriju Beograda, Novog Sada i Niša
radi reklamiranja ženske prolećno-letnje garderobe i veša kao i snimanje reklamnih flajera
za sajt prezentaciju engleske modne kuće.

Uz CV dostaviti 3-4 fotografije ne starije od 3 meseca.
 
Jos sam im taj isti dan poslala ovu sliku, posto su trazili u celoj velicini.. ha,ha
 

Prilozi

  • AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa.jpg
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa.jpg
    3,7 KB · Pregleda: 205
I sta kazu, traze poslovnu sekretaricu a???? Da puknes od smeha ( ili od muke)!!! Pa ajde lepo onda sledeci put da napisu da traze poslovnu pratnju , pa da mi ne kradu vreme! Ali nema veze, bar sam se slatko nasmejala. Ono sto je najtuznije je sto takav oglas stoji na istom mestu sa pravim poslovima, mada ,ruku na srce i ovo mu dodje kao neki posao i to onaj najstariji :). Infostudovci bi bas mogli malo i da sankcionisu ovakve oglase. Izaziva revolt!
 
to preduzece DEL fashion ne postoji..........nadam se da ce ovo pomoci..........da bi devojke bile sigurnije u vezi preduzeca koja daju oglase mogu na sajtu agencije za privredne registre da izvrse pretragu privrednih drustava
link:
http://www.apr.sr.gov.yu/RepsisPublicSite/Search/GeneralEnterpriseSearch.aspx
obavezno izaberite opciju Sadrzi
izlistace vam sva preduzeca koja sadrze reci koje ste izabrali......kada nadjete preduzece koje ste trazili mozete videti osnovne informacije o njemu: ime vlasnika, sediste preduzeca, godisnji finansijski izvestaj i slicne stvari
ako nema preduzeca sa recima koje ste izabrali znaci da to preduzece radi ilegalno

nadam se da ce ovo nekome pomoci.....
 
Radili bi oni na infostudu dobro svoj posao,da ih gazda dobro placa i da im zeli dobro, pardon dobru i obezbedjenu buducnost.U nasoj zemlji se vecina stvari lose radi samo zato sto poslodavac nece da placa srazmerno svojim zeljenim i realnim prihodima vec zeli da on ima maksimalne prihode a da zaposlene placa minimalno, neredovno i samo kad mora. Sto se tice zaposljavanja i novih radnih mesta . Nemojte da trazite vise posao. Dobrih radnih mesta vise nema. Niko nece da stvara dobro radno mesto. To nije nicija obaveza.
 
Kazite mi iz koje privatne ili privatizovane firme radnici odlaze u redovnu penziju?
U kojoj novo komponovanoj firmi se poslodavac interesuje koliko njegovih zaposlenih ima nereseno stambeno pitanje i kako on moze u tome da im pomogne u narednih 5 godina ?
U kojoj mladoj firmi se vodi racuna o zdravstvenom stanju zaposlenih, ako ih zakon na to ne prisiljava ? Da li zaposleni imaju mogucnosti da zasnuju porodicu, da imaju decu, da skoluju decu, da se nerazvode , da zive zdravo i u miru sa svojim sugradjanima itd.

U starim firmama se o tome vodilo mnogo racuna istovremeno i o poslu i poslovnim rezultatima, razvoju itd. I onda je neko iz nejasnih razloga hteo da menja, bez ikakve provere i/ili garancije da je to promena na bolje.
 
Rasha1:
Kazite mi iz koje privatne ili privatizovane firme radnici odlaze u redovnu penziju?
U kojoj novo komponovanoj firmi se poslodavac interesuje koliko njegovih zaposlenih ima nereseno stambeno pitanje i kako on moze u tome da im pomogne u narednih 5 godina ?
U kojoj mladoj firmi se vodi racuna o zdravstvenom stanju zaposlenih, ako ih zakon na to ne prisiljava ? Da li zaposleni imaju mogucnosti da zasnuju porodicu, da imaju decu, da skoluju decu, da se nerazvode , da zive zdravo i u miru sa svojim sugradjanima itd.

U starim firmama se o tome vodilo mnogo racuna istovremeno i o poslu i poslovnim rezultatima, razvoju itd. I onda je neko iz nejasnih razloga hteo da menja, bez ikakve provere i/ili garancije da je to promena na bolje.
Ne, ne radi se. Ako te interesuje zašto, odgovor je vrlojednostavan. Ovde je još uvek u toku period prvobitne akumulacije. Neki su to davno odradili, zato se i zove provobitna, ali kod nas još uvek traje. Ma da se uglavnom koristi neka nova kovanica - tranzicija valjda.
 
Prvobitna akumulacija je u nasoj politickoj ekonomiji i sociologiji obradjen/predstavljen kao ruzan i negativan period u razvoju ljudskog drustva. To je period kada se stice prva imovina koja do tada nije nikome pripadala. ( pronalazeni su novi kontinenti, osvajani novi predeli, otkrivani su novi prirodni resursi itd.) To je period kada je zivelo malo ljudi u poredjenju sa danasnjim brojem i sukobi medju ljudima su bili slabog intenziteta u poredjenju sa danasnjim sukobima. Danas je situacija drugacija jer pojedinci hoce da steknu nadprosecan kapital iskljucivo nepravednim oduzimanjem a ne razmenom , od vecine kojoj ti resursi pripadaju ili su pripadali nasledjivanjem.

Meni to danas izgleda kao potpuno vestacka drustvena situacija. Nemogu da razumem da danas ljudi uprkos velikom broju masina pojedini nemaju sta da jedu, idu po kontejnerima ili prose, iako su zdravi i sposobni za rad i da je hrana vrlo sumnjivog kvaliteta, a sve to zbog preterane komercijalizacije svega i svacega iako je toliko kompjutera,uredjaja koji su kao stvoreni za planiranja pozitivnog drustvenog razvoja, a niko nece da planira razvoj drustvene zajednici i da odgovara za realizaciju plana i izbegavanje negativnih drustvenih pojava koje se mogu predvidjati.i preventivno sprecavati.

Nemogu da razumem da danas svaka obrazovana zena rodi u proseku po jedno dete sa zakasnjenjem , a 50 godina ranije ili jos ranije taj prosek je iznosio izmedju 2-3, iako je
danas toliko bolnica, porodilista, lekara , automobila, lekova , obrazovanja kulture itd.
Kao da je sramota biti udata zena u 18.godini, biti trudna zena u 18.godini ili 22.godini ili sa trideset godina imati petoro dece, imati snaznu i jaku porodicu sa divnom perspektivom. Sramota je ponasati se prirodno.jednostavno logicno.

Zasto je to tako vestacko, nelogicno ili vestacki stvorena situacija neka neko drugi odgovori .Verujem da uslovi zivota mogu biti mnogo mnogo bolji i to mnogo zavisi od nas zajedno.
 
Rasha1:
Prvobitna akumulacija je u nasoj politickoj ekonomiji i sociologiji obradjen/predstavljen kao ruzan i negativan period u razvoju ljudskog drustva. To je period kada se stice prva imovina koja do tada nije nikome pripadala. ( pronalazeni su novi kontinenti, osvajani novi predeli, otkrivani su novi prirodni resursi itd.) To je period kada je zivelo malo ljudi u poredjenju sa danasnjim brojem i sukobi medju ljudima su bili slabog intenziteta u poredjenju sa danasnjim sukobima. Danas je situacija drugacija jer pojedinci hoce da steknu nadprosecan kapital iskljucivo nepravednim oduzimanjem a ne razmenom , od vecine kojoj ti resursi pripadaju ili su pripadali nasledjivanjem.
...
Ako pogledaš oko sebe videćeš da je ono što se dešava baš to što je napisano kao opis prvobitne akumulacije. Nadprosečni kapital se ne stiče pravednom(!) razmenom. I ne, danas situacija nije suštinski drugačija, samo je možda drugačije upakovana.
 

Back
Top