Hanioti ili Neos Marmaras?

Meni je to mesto nesto kao Herceg novi. Nije mi se svidelo mada nekima jeste.
Porto karas je kompleks hotela, vestacka luka, mnogo skupih jahti, matoraca koji se prevrcu po plazi ko morzevi i neverovatno skupe prodavnice pa cak i hrane. Eto, mozes otici tamo jedan dan da vidis, ali nije nista posebno gledati kako se lovadzije (uglavnom matore) razbacuju sa lovom.
Plaza u Portu je od sitnog sljunka i ako dodjes sa peskirom mrko ce te gledati ali ti nista nece reci jer u Grckoj mozes da koristis sve plaze bez ogranicenja posto tako kaze zakon pa cak i ako je necija plaza privatna, ispred njegove kuce, mora da te pusti na nju.
Moja ti je preporuka Metamorfosis, to je dvadesetak km pre N.M. pa ako ste kolima mozete ici tamo u provod a u Metamorfosisu da se kupate i odmarate.
 
Idemo sa dvoje male dece,tako da mi provod u vecernjim satima i nije narocito vazan.Bitno mi je da smo blizu obale i da je lepa plaza.Posle ovih komentara jos malo cu da razmislim.
Prosle godine smo bili u Haniotiju i bilo je super,ali ne bih da opet idem u isto mesto.U svakom slucaju hvala!
 
Sto se tice apartmana koji smo gledali(Sunset),jeste na samoj obali,ali kao sto rekoh 1,5 km.udaljen od Neos Marmarasa,na plazi Paradizo.
To je ok.Ali naravno,da planiramo uvece negde i da prosetamo.
Pa mi se to sto nema pesacke zone i sto je sve uzbrdo-nizbrdo bas i ne svidja.
 
moja porodica i ja idemo u neos marmaras i to u hotel sunset na paradizo plazi od 19.6.do centra ce ti trebati nekih 15-20 minuta hoda,ali ako ides kolima onda nije problem mozda malo kod parkiranja,moja preporuka je da parkirate auto kod kuce korali blizu terena za basket tu postoji mali parking (doduse nesredjen) i nema guzve pa odatle do centra nema mnogo
 
Marge Simpson:
Meni je to mesto nesto kao Herceg novi. Nije mi se svidelo mada nekima jeste.
Porto karas je kompleks hotela, vestacka luka, mnogo skupih jahti, matoraca koji se prevrcu po plazi ko morzevi i neverovatno skupe prodavnice pa cak i hrane. Eto, mozes otici tamo jedan dan da vidis, ali nije nista posebno gledati kako se lovadzije (uglavnom matore) razbacuju sa lovom.
Plaza u Portu je od sitnog sljunka i ako dodjes sa peskirom mrko ce te gledati ali ti nista nece reci jer u Grckoj mozes da koristis sve plaze bez ogranicenja posto tako kaze zakon pa cak i ako je necija plaza privatna, ispred njegove kuce, mora da te pusti na nju.
Moja ti je preporuka Metamorfosis, to je dvadesetak km pre N.M. pa ako ste kolima mozete ici tamo u provod a u Metamorfosisu da se kupate i odmarate.

Podržavam sve one koji su PROTIV Marmarasa. Za iste pare, imate mnogo bolje U BLIZINI . Naprimer, Metamorfosis....i još mnogo toga.

Što se tiče plaža, Grci su tu legenda. NIKO ne može da poseduje plažu. Plaža je vlasništvo ISKLJUČIVO DRŽAVE !!! Vlasnik kuće pored ima prava da naplaćuje ležaljke i suncobrane, jer za to plaća rentu državi. A ako vi dodjete sa svojim peškirom, može samo da vam duva.....
 
Metamorfosis je obicno selo. I sem lepo uredjenog parka i klackalica (ljuljaski) za decu nema nista. Marmaras je sadrzajniji, a sto se tice uzbrdica-nizbrdica ni one nisu strasne (dobro je za odrzavanje kondicije). Okolne plaze i netaknuta priroda je ono sto cini N.Marmaras privlacnim. A ja mu se ponovo vracam u Junu. Jedva cekam, kao da se vracam kuci.
 
Neos Marmaras je lep , Posebno plaza koja je prepuna hladovine , a voda je kristalno cista . Do Porto karasa ide se 10 do 15 minuta pesaka . Moze slobodno da se udje i da se koriste bazeni i lezaljke . On je predivan i vredi da se vidi . Zadnje dve godine letovala sam u Marmarasu. Nisam se pokajala .
 
medlen:
Idemo sa dvoje male dece,tako da mi provod u vecernjim satima i nije narocito vazan.Bitno mi je da smo blizu obale i da je lepa plaza.Posle ovih komentara jos malo cu da razmislim.
Prosle godine smo bili u Haniotiju i bilo je super,ali ne bih da opet idem u isto mesto.U svakom slucaju hvala!



Bolje vam je da nadjete smestaj negde u gradu . Vila panorama je super za vas . Do plaze mozete sa decom i pesaka . Vila je u mirnom delu i blizu je plaze a i ima mesta za parkiranje . Apartmani su super . Ranije ih je imala agencija Marmaras turs nezna dali ih imaju i sada.
 
Cudi me ovolika kolicina negativnih komentara, ali ukusi su definitivno razliciti. Mi smo bili u Marmarasu pre 9 godina (mozda se zaista promenio od tada) sa malim detetom i proveli se super. Bili smo smesteni u mirnom i ravnom delu grada kod Paradizo plaze (na slici to je deo grada gde se nalazi vila broj 11). U tom delu je bio predivan park za decu. Jedino smo kolima isli do gradske plaze koja je predivna za decu (na mapi se nalazi na onoj strani gde je vila broj 5), puna hladovine i voda je divna. Paradizo plaza je bezveze, barem se nama nije dopala. Uvece smo setali pored luke i nikakve guzve nije bilo. Uzbrdice nismo osetili jer nismo imali potrebe da idemo u "gornje" delove grada. Mesto ima svoj smek i nama se dopalo. Metamorfozis je jako malo mesto bez ikakvog sadrzaja.

mapafz8.png
 
Sto se tice apartmana Clio,moja koleginica je bila prosle godine i nije bila zadovoljna.Zalila se na higijenu.Kaze da su sobe bile uzasno prljave.
Ja licno prvi put idem u Neos Marmaras,ali sto se Grcke tice nikada nisam imala takvo iskustvo sa smestajem.
 
medlen:
Sto se tice apartmana Clio,moja koleginica je bila prosle godine i nije bila zadovoljna.Zalila se na higijenu.Kaze da su sobe bile uzasno prljave.
Ja licno prvi put idem u Neos Marmaras,ali sto se Grcke tice nikada nisam imala takvo iskustvo sa smestajem.


Odaberi vilu panorama i neces se pokajati . Blizu je plaze i nalazi se u mirnom delu grada a ima i gde da parkiras auto.
 
Dvoumim se izmedju Haniotija i Neas Marmarasa. Isla bih pocetkom septembra. Neki provod me bas i ne interesuje, vise sam ljubitelj cistog mora, lepih predela, uvala. Da li ima u Marmarasu rent a car agencije? Gde je veca guzva (da ne budemo jedini na plazi)? Pa vas molim pomagajte da na vreme uplatim. :confused:
 
ako gledash more nemoj uopshte da se dvoumish... hanioti bez pogovora... plaza, more, prostranost... bez premca najbolji... neos marmaras - zbijeno brdashce, meni lichno ne bi palo na pemat da tamo letujem sad kad znam kako izgleda, mada mozda i ima svojih chari... ja sam bila u okviru izleta na sat vremena... mnogo bre penjanja... da te mrzi da idesh na plazu kad vetj znash da morash da se vratish...
 
Moj favorit je Hanioti. Mi smo letovali jedne godine u N.M. i mogu slobodno reci da nije nista narocito.Voda je zaista dosta cista ali je plaza dalje u odnosu na centar mesta. Ima dosta uzbrdica,mali prostor za setnju tj. nema trotoara pa moras ulicom da setas. Meni licno nije neko mesto. :roll:
 
Ne želim da budem grub, ali pitanje je tipa: Da li Kina ili Norveška ?

Ta dva mesta se NI PO ČEMU ne mogu porediti. Jedino što su oba u Grčkoj.
Potpuno različit tip sela. Ili, da malo plastično poredim, kao da je dilema da li ići na koncert Ramonesa ili Cece. Pritom nije važno ko je tu Ramones, a ko Ceca.

Treba kvalitetnije postaviti pitanje, u stilu : šta očekujete od letovanja, da li imate malu decu, da li idete kolima itd....

Ovako, nećete dobiti pravi odgovor.
 
Ako voliš da slušaš samo srpski jezik, da budeš "viđena " i "vidiš" nekog svog poznatog iz grada, komšiluka ili s posla- idi u Hanioti.
Ako voliš malo manje(ali samo malo manje) ovo gore navedeno a uz to voliš i da pešačiš po brdašcima gore-dole, gore-dole( pa, uz to i guraš kolica s detetom k'o ja nekad!)- onda Neo Marmaras.
P.S. Za mene mrtva trka ali ipak 51:49 u korist NM...
 
Ja glasam za Neos Marmaras! Bila sam prosle godine, i bilo je sjajno! Istina da plaza u NM nije nista spektakularno, ali je sasvim solidna: lezaljke,suncobrani,tereni za odbojku,tusevi...Nije velika guzva,ljudi ne sede jedni drugima na glavi,itd...
Ali odmah do NM je komplex luksuznih hotela Porto Caras, da koga se stize brodicem (2 eur) za 5 min! A tamo je stvarno divno! Plaza je lepo uredjena (zapravo predstavlja produzetak plaze u NM, ali se ne moze proci peske jer postoje cuvari koji ne dozvoljavaju prolaz ka Porto Carasu, ali se zato u povratku mozete vratiti peske), lezaljke, suncobrani, tusevi, bazeni...sve za dz! Moze se doci i kolima putem, ali se ulaz u kompleks placa!
E sada najbitnije - malo pesacenja od mesta gde vas ostavi brodic, na suprotnoj strani od plaze, nalaze se predivne uvale - oko 15! Svaka raj za sebe! Miris cetinara, hlad, zrikavci, malo ljudi - na nekim se desi da nema nikoga, posebno radnim danima.... Jedna od uvala je privatna, na njoj se ne sme boraviti (cuvari je redovno obilaze),a vlasnici su neki okolni bogatasi (ili mozda cak i Onazisi koji na brdu imaju kucu) ....Do uvala se moze doci i brodom, ali pristup kolima nije dozvoljen (postoji rampa za koju postoji kljuc tako da samo "odabrani" mogu proci). Ali kome malo pesacenja stazom kroz shumu ne predstavlja problem...verujte - isplati se!
Rent a car mislim da je malo skuplji! Na dan, ako dobro pamtim, Toyota Yaris 35-40 eur!
Sto se nocnog zivota tice - nista posebno: par kafica (poluprazni) i 2 manje diskoteke gde je ok provod. Mada koliko znam, Grcka (izuzev Iosa i nije poznata po nocnom provodu).
U Haniotiju sam boravila samo par sati,nocu.Lepo centralno shetalishte, prodavnice, kafici...Lepo mestasce,ali nista od diskoteka i provoda.Porodicno mesto,koliko sam cula.

A posto tebe interesuje cisto more, uvale i lepi predeli - mislim da je reshenje jasno :-)
 
bio sam u mnogim mestima u Grckoj i mogu vam reci da nijedno nije toliko lose kao Hanioti. Ne zamerite mi ali meni nikako nije jasna ta odusevljenost naseg naroda tim mestom. Uzasno je malo, monotono, sa uzasno malom i uskom plazom, bez ikakvog duha. Stoga je moj predlog N.M. A jos bolje za malu decu od takvih mesta Asprovalta koja je daleko prostranija i sa fantasticnom plazom. Zaboravih kao zamerku za Hanioti sto nema glavno setaliste pored mora pa i nemate osecaj da ste uopste na moru. Ja licno ne bih otisao vise u Hanioti ni na (zaista) poklon letovanje.
 

Back
Top