Hanioti ili Neos Marmaras?

Moji roditelji su trenutno u Haniotiju, tamo inace letuju vec godinama. Kazu da je u gradu sve u redu, isto kao ranijih godina. Sto se tice jucerasnje poplave, kroz Hanioti prolazi kanal koji sluzi bas u ovakve svrhe, kazu da je juce bio pun vode, koja je jurila prema moru i spirala sa brda sav garez od pozara, tako da je tu gde se kanal ''uliva'' u more bilo prljavo, pa su se kupali malo dalje, ali je danas vec sve OK. A veruj mi, oni su stariji ljudi, kojima je bezbednost i cistoca na prvom mestu. Dakle, malo je vise sve to naduvano, ne kazem da nije bilo grozno u vreme pozara, ali su grci sve to sredili, kazu da su prali cak i plaze...
 
jao tako bih volela da sam bila tamo za vreme tog pozara, jer bih verovatno ostala i posle toga pa bih onda zahvatila i tu poplavu... po meni je najvetji bedak bio ljudima sa decom, ali mladima - avantura manje vishe... moglo bi biti prilichno zanimljivo, posebo sad kad znam da je bilo mesta gde si mogao pobetji od pozara...
 
kazu... da... ipak je sve proshlo bez prevelikih problema za turiste... mada kad ti neshto sprzi pasosh i nije bash neki osetjaj... ja samo kazem da sad kad znam da je najvetji broj turista, posebno nashih, proshao bez komplikacija, mislim da bi bilo zanimljivo biti tamo...
 
Onima što su iz daljime od jednog km gledali vatru, možda je i bilo zanimljivo, ali nama, koje je vatra opkolila, dim gušio i peko a ogromni talasi bacali levo-desno, baš nije bilo zabavno. Još i ježevi u plićaku ispod nas, pride. Plivali smo na ukotvljene čamce koji su tonuli od pretovarenosti, jedan je eksplodirao, pošto ga je upalila šišarka. Delovi upaljenih kuća su padali na nas, suncobrani pored nas su goreli... Baš zabavno.
 
ja sam bila maj 2005
predivno...super provod...isli smo u klub plato..super kokteli...
plaza cista...ali uska..voda..super..i toplo u maju...
zanimljive ulice, radnje sa suvenirima, ljubazni ljudi...
dosta mesta za setnje, luka....mmm

sta bih dala da se opet vratim....uzivaj
 
Hvala na odgovoru.
Zvuci zanimljivo.....samo mi nije jasno nesto oko tog smestaja.U agenciji kazu da je Sunset udaljen 1,5 km. od grada.Idemo kolima,pa to i nije neki problem,ali ne bih bas da sam negde odsecena od sveta(mislim na blizinu restorana,prodavnica...).Smestaj je na samoj obali,tako da bar sa plazom nece biti problem.
 
Zaista ne znam kome se taj N.Marmaras moze dopasti.Malo,ruznjikavo mesto,nema cak ni pesacku zonu tako da vozila neprestano prolaze kroz taj nazovi centar.Takodje celo je mesto tipa uzbrdo-nizbrdo pa jos ako vam je apartman na brdu....samo za ljubitelje ekstremnih sportova.Provod nikakav.Postoji par velikih diskoteka malo izvan mesta,ali su one pune samo vikendom kada dolazi veliki broj Grka iz Soluna.Mesto je poluprazno cak i u spicu sezone,sva desavanja su rezervisana za petak-subotu.Pri tom je ovo cak i najskuplje mesto na celom Halkidikiju.Plaza je ok,mada ima da se pesaci do nje,ali je daleko od spektakla.Za Porto Caras ne mogu nista da kazem jer tamo nisam bio,a i ne znam sta bi tamo radio,veliki je to hotelski kompleks a ne zabavni park...
Preporucio bih ti pre da odes na Krf,Rodos ili tako nesto,ovo mesto zaobidji u sirokom luku...
 
Nama se N.Marmaras takodje nije dopao-narocito uvece.Situacije je ovakva-parking ne mozes naci ni za lek,masa naroda seta stiskajuci se pored reke automobila na ulici...ne mozes opusteno ni da pustis korak.Preko dana smo takodje bili i tada je vec imao neki smek,ali je strasno uzbrdo-nizbrdo...Porto Karas smo obisli,a pricu o tome procitaj na temi Halkidiki,mrzi me da pisem iznova.Naravno-ovo su impresije moje porodice,ali ima mnogo ljudi koji obozavaju ovo mesto-zavisi od licnih afiniteta!
 

Back
Top