Da li idete na sajam turizma u BGu?

dekibre

Obećava
Poruka
79
Verovatno većina vas zna da je ovogodišnji sajam turizma u Beogradu od 26. 04. 07 do 29. 04. 07. ali prvi dan je samo za poslovne posete ostali dani su za širu javnost.

Možda je malo rano ali šurak i ja počeli sa pravljenjem prostora za ovogodišnji materijal turističke ponude, brošure, mape, CD-ove... a materijal od prethodnih godina polako ide u arhivu.


Šta će vas najviše zanimati na ovogodišnjem sajmu?
 
Ja sam isao na poslednja tri sajma u Bg. Medjutim, smatram da je sajam isuvise rano, zato sto mnoge agencije jos nemaju kompletan prikaz za letovanje 2007. Bolje bi bilo da se organizuje krajem maja. Svi standovi su manje vise slicni. Na jednom sam dobio besplatan CD o Grckoj, sto je za pohvalu. Ni jednom nisam otisao na letovanje iz kataloga koje sam dobio na sajmu, vec kasnije koje sam nasao na internetu, sto govori da je sajam prerano. Ti spremi sve sto imas, pa ces sigurno dobro proci. Moj savet je da imas sto jeftinije aranzmane, zato sto Srbin prevashodno to trazi.I sigurno dolazim i ove godine.Pozz
 
Zanimaju me ponude za zapadnu Evropu, pre svega Belgija, Holandija, Francuska, Danska...
Ovog leta najverovatnije tamo idem, ali nemam pojma CIME, tj. kojim prevoznim sredstvom (InterRail mi je preskup, s obzirom da necu mnogo da putujem, izabracu grad i tamo cu se stacionirati).
Dakle, ako se vi time bavite (autobuskim kartama), lepo bi bilo da pokrijete ovu oblast.
 
ja bih bas volela da idem ove godine na sajam ali ne zmam hocu li moci zbog vec zakazanih obaveza :-( .Bila sam par puta i bas mi se svidja.Mene interesuju krstarenja(narocito Mediteranom)pa bih volela da saznam sto vise o tome...Ko uspe da ode na sajam zelim mu da se lepo provede i nadje neku lepu ponudu za sebe!
 
guitarrr_babe:
Zanimaju me ponude za zapadnu Evropu, pre svega Belgija, Holandija, Francuska, Danska...
Ovog leta najverovatnije tamo idem, ali nemam pojma CIME, tj. kojim prevoznim sredstvom (InterRail mi je preskup, s obzirom da necu mnogo da putujem, izabracu grad i tamo cu se stacionirati).
Dakle, ako se vi time bavite (autobuskim kartama), lepo bi bilo da pokrijete ovu oblast.

Raspitaj se malo da li ima varijanta euro domino voznih karata za te zemlje u koje želiš da ideš, osnovna osobina euro domino karata je da ih kupuješ za odredjeni broj dana i da sam upisuješ datum putovanja.
 
superhik1975:
Ja sam isao na poslednja tri sajma u Bg. Medjutim, smatram da je sajam isuvise rano, zato sto mnoge agencije jos nemaju kompletan prikaz za letovanje 2007. Bolje bi bilo da se organizuje krajem maja. Svi standovi su manje vise slicni. Na jednom sam dobio besplatan CD o Grckoj, sto je za pohvalu. Ni jednom nisam otisao na letovanje iz kataloga koje sam dobio na sajmu, vec kasnije koje sam nasao na internetu, sto govori da je sajam prerano. Ti spremi sve sto imas, pa ces sigurno dobro proci. Moj savet je da imas sto jeftinije aranzmane, zato sto Srbin prevashodno to trazi.I sigurno dolazim i ove godine.Pozz

Slažem se sa tobom da većina agencija nema formirane ponude ali postoje neke agencije koje članovima kluba šalju na email ponude mnogo pre sajma ja sam tako prošle godine uplatio letovanje pre sajma još u martu jer sam bio siguran da neću naći nešto povoljnije od 100 EUR u dvokrevetnom apartmanu, deset dana, na Tasosu, sredinom juna meseca.
 
superhik,
sajam je organizovan isuvise kasno.Trebalo je da se odrzi bar mesec dana ranije(kao i u celom civilizovanom svetu).Jer je upravo poenta u tim tzv.first minute aranzmanima,a to podrazumeva da si izvrsio rezervaciju jedno pola godine unapred i zato ostvario posebne popuste...
 
Mirka šizika:
Evo za vas koji planirate posetu sajma...informacije iz kontikija danas...kazali mi da nece biti cena na sajmu, samim tim ni mogucnosti rezervacije ni popusta...Dakle...samo spisak hotel ....Za to se ne treba cimati po sajmu....
Kontiki nikad nema nista novo na sajmu, oni su tamo ne znam ni ja zasto, oni programe izbace tek oko 20.maja, ali zato ima puno drugih agencija, sa dobrim programima. Ja sam procle godine bas tamo nasla jedan dz aranzman za Tasos.
 
Deki 011! Kada procitas dva pisma posle tvog videces da je moj komentar tacan. Oni jos nemaju ponudu za ovo leto, tako da poslednja dva sajma na koja sam isao, vecina odgovora bila je: nazovite za par nedelja, imacemo cene. Bilo bi lepo da moze da se iskoristi first minute, ali ne i u Srbiji, kao sto sam vidis. Cena ulaznice je 250 dinara, sat parkiranja je 60. Nisam bas siguran za parkiranje. Radno vreme od 10-19h.
 
Sajam je i danas otvoren za siru javnost, ali je danasnji dan pre svega namenjen za poslovne kontakte izlagača sa biznis posetiocima.
Tako da ćete danas moći da uđete, ali nećete kod svih naići na dovoljno vremena za sve informacije.
Cene ima većina agencija, nedostaje 20% cena tržišta. Mada za te avionske destinacije preporučujem last minut, jer će ga ove godine biti veoma i po cenama drastično manjim od first minuta. samo strpljivo i polako.
Za autobuski prevoz preporučujem first minut jer je potražnja, posebno za Grčku ogromna!
 
Ja sam bila juce. Losiji je nego prosle godine, uglavnom su ponude za Grcku, koje su na internetu vec odavno izasle, nekih agencija nema tamo, cije ponude preko interneta mogu da se nadju, npr. spirittravel, magic...Ponude za Egipat, Tursku i sl. jos uvek kod svih nisu kompletne, npr. Kontiki nema bas ni jednu.Grcka ostrva tipa Krit, Kos, Santorini i sl. takodje nisu kod svih agencija jos uvek u ponudi, kao uskoro...A ono sto posebno nervira u odnosu na proslu godinu, sto masa njih nema slike smestaja, neki cak ni cene, nego kao pogledajte na sajtu. Mislim, za to mi sajam ni ne treba. Jedina pohvala je za izlagace iz Srbije, stvarno ima raznih ponuda, prosto covek nije ni znao da u Srbiji ima toliko toga sto moze da se vidi.U hali gde su Crnogorci bilo je tako sablasno da sam se uplasila. Nije bilo zive duse. Pevao je Bojan Marovic i ispred bine su bile neke devojcice, a ostatak hale prazan. Da li su ih ignorisali ilim o cemu se radilo, nemam pojma.Bilo je i cveca i to je to otprilike.Imam utisak da su se agencije mnogo vise trudile prosle godine, ove su verovatno rasprodale vecinu aranzmana za Grcku, pa si imao utisak ko da ih nije ni briga. Mislim, bilo je par agencija sa lepim katalozima , ali moj je utisak da je ovogodisnji sajam trebao da bude ranije, dok se nije toliko toga vec prodalo, pa bi se i oni vise trudili. Inace kazu da je ove godine vise izlagaca, a moj utisak je ko da ih je manje. Nemam pojma, prosle je sve bilo nekako euforicno i glamurozno, ove nije tako, ne znam zbog cega.
 
Astra travel je delio cd sa ponudama, cenama, slikama i video zapisima o njihovim aranzmanima. Uradili su ga boliglava. Prosto da pozelis odmah da odes. Steta sto nemogu da Vam pustim film.....Inace ostalo je uobicajeno. Kao da setas gradom i obilazis agencije. Skoro da nema nikakvih sajamskih popusta !
 

Back
Top