Engleski princ u Iraku?

King 7:
Da li je iko zasticen u Iraku uopste? Ipak je Engleski princ poslastica No1 za ljute arape pa je rizik ipak povelik. Mogao je da se sepuri u uniformi u nekoj bazi u Evropi par meseci recimo. Ipak postoji neka mera i nije red da se plemic posebno tako mlad i neiskusan gura u najgore delove Bagdada samo da bi zadovoljio neciju pravdu. I tada bi se opet nasao neko pa bi pocela prica o tome kako je ovaj ili onaj poginuo a princ nije pa bi bio red da i on pogine.
Ja ne kazem da treba da bude poslat da pogine, nego ne razumes sta zelim da kazem ako ne ide da sluzi kao svi ostali, vec ce tamo biti zasticen i ne izlozen opasnostima, cemu to da uopste ide, e tu dolazimo do onog da engleski vladari ili princevi uvek ucestvuju, sto ti kazes, ali ne kao nas Pera u rovu nego vise kao deo propagande da su oni sa obicnim vojnicima, znaci ne ide on tamo da bi stvarno sluzio vec da posalje poruku
 
Deratizator:
Par hiljada???
Daj mi izvore, navedi tacne naslove i autore!

Streljanja je bilo u nekim jedinicima, ali to su bili pojedinci. U tome i jeste stvar sto vas dvojica pokusavate da od nekoliko losih primera kukavicluka i dezerterstva prljate slavu srpske vojske ... Ogavno!
to sto sada radis je klasicno krivljenje onoga sto smo mi rekli i stavljanje reci u usta! Nikom nije bila namera da prlja slavnu srbsku pobedu, ali samo hocu da ti kazem da je i tada bilo ogromnih problema,jel cinjenica da je misic 3 puta penzionisan? zar se tako postupa sa najboljim medju najboljima? jer cinjenica da je bilo dezerterstva, jeste, jel cinjenica da su srbi vracali oruzje dok nisu videli koja ce strana da pobedi?i dok se nisu osetili sigurnijim u srpsku vojsku, cinjenica jejel cinjenica da se misic i putnik ocima jedan drugog nisu mogli da vide,cinjenica je... sve su to ruzne stvari koje se zaborave kada se rat dobije, isto kao sto se kada se rat izgubi, sve dobre zaborave a ostane samo ruzno. poenta moje price je da se menjaju vremena a ljudi ostaju isti!!! A nemoj sada da se pravis veci srbin od mene, i od nas, jel ce to tesko da ti podje za rukom! a niti jednom niti sam skrnavio srpsku pobedu, niti vredjao dokazane i proslavljene srpske junake!
 
King 7:
Nikako se ne moze ugoditi izgleda. Kada princevi i kraljevi ne bi isli u vojsku onda bi bilo " a kako gine obican narod u Iraku a Vindzori sede u 'ladovini i trose narodne pare koje su opljackali zajedno sa popovima?" Kako god pogledali, princ je za razliku od mnogih ipak bio tamo a princ se ipak cuva ponajvise jer Engleska su stara monarhija i velika imperija i red je da bude ovako kako jeste.
ovo je otprilike najblize istini1 bas je tako, sta god da uradi nacice se nesto protiv njega, ali to je u opisu radnog mesta!
 
Moj pradeda po majci, Licanin ...
Poslali ga na Srbiju, prebegao prvom prilikom. Kod kuce osudjen na smrt ako se ikada vrati (svi Srbi u AU vojsci su znali za to).
Znao je da zapeva ... Oj Srbine, ognju zivi, citav svet se tebi divi ...

Vratio se iz rata, majka ga nije prepoznala ... Otisao ko delija, a vratio se ko decak od 12 godina .. Bilo dvajest kila u njemu.

Ne pricaj gluposti, molim te.
Sve lose sto se desavalo nije imalo veze sa vojskom. Sve lose su radili jugosloveni ...
 
Deratizator:
Moj pradeda po majci, Licanin ...
Poslali ga na Srbiju, prebegao prvom prilikom. Kod kuce osudjen na smrt ako se ikada vrati (svi Srbi u AU vojsci su znali za to).
Znao je da zapeva ... Oj Srbine, ognju zivi, citav svet se tebi divi ...

Vratio se iz rata, majka ga nije prepoznala ... Otisao ko delija, a vratio se ko decak od 12 godina .. Bilo dvajest kila u njemu....
kakve ovo ima veze se Misicem i njegovim postupcima u ratu, ako vec zelis da diskutujes o necemu bar se drzi teme

Deratizator:
Ne pricaj gluposti, molim te.
Sve lose sto se desavalo nije imalo veze sa vojskom. Sve lose su radili jugosloveni ...
a mogao bi malo da saslusas i tudja misljenja, to je svrha foruma, ako ces tvrdoglavo da se drzis onog sto ti kazes kao jedine istine, onda gubis vreme ovde, nauci da cujes i tudje misljenje, i za kraj nisi ti najveci srbin ovde
 
ZORANNS83:
zoran ********* je unuk cetnickog vodje koji je 45-te pobegao za ameriku, i dan danas ovde zivimo,toliko o komunizmu... sto se tice ko je to rekao?da su srbi vracali oruzje, i austrougarima, i turcima u balkanskom ratu,kada je on podelio lokalnom stanovnistvu naoruzanje,to je rekao Zivoin misic licno,ali ti nisi citao njegovu autobiografiju, uspomene zivoina misica! tu ces da vidis i kako je naredjivao plotun po sopstvenim vojnicima koji su dezertirali, procitaj to , srbin si, a svaki srbin treba to da procita,sto se tice dedinja i asignata, o tome imas podataka gde god hoces,kako su oplackali sirotinju i udovice posle 1.s.rata... a vas ''cetnika'' sto se derete tamo po ravnoj gori sa onim vukom ciji je otac jahao pravoslavnog popa da bi pokazao da je veci komunista od tita, mi je pun. k.!
bez uvrede... ako ti je deda bio cetnik ne znaci da si i ti... dolazis ovde dva puta godisnje kao turista i onda nam solis pamet kao da smo mi pasli travu... citao sam malo sve sta se ovde pise, pa sta god neko kaze ti dajes odgovor jbt. stvarno kao sem tebe ovde niko o nicemu nema pojma!
 
dejina81:
bez uvrede... ako ti je deda bio cetnik ne znaci da si i ti... dolazis ovde dva puta godisnje kao turista i onda nam solis pamet kao da smo mi pasli travu... citao sam malo sve sta se ovde pise, pa sta god neko kaze ti dajes odgovor jbt. stvarno kao sem tebe ovde niko o nicemu nema pojma!
da dosao sam kao turista, jednom 1990 god, i tom prilikom boravio 5 godina, za uspomenu sam dobio tri polomljena rebra od snajpera, i par kovci na zadnjici, drugi put sam dosao turisticki za vreme bombardovanja! da vam je vise turista kao ja gde bi vama bio kraj. a ti bez uvrede, ali tesko samnom mozes da pricas oko municije,pesadiskog oruzja i slicnih stvari! ako si igde u mom postu nasao gresku, a ti je ispravi ili reci sta mislis, a ovo gore sto si napisao bas i nema veze snicim , osim ako za cilj ima da mene uvredi!
 
Deratizator:
Moj pradeda po majci, Licanin ...
Poslali ga na Srbiju, prebegao prvom prilikom. Kod kuce osudjen na smrt ako se ikada vrati (svi Srbi u AU vojsci su znali za to).
Znao je da zapeva ... Oj Srbine, ognju zivi, citav svet se tebi divi ...

Vratio se iz rata, majka ga nije prepoznala ... Otisao ko delija, a vratio se ko decak od 12 godina .. Bilo dvajest kila u njemu.

Ne pricaj gluposti, molim te.
Sve lose sto se desavalo nije imalo veze sa vojskom. Sve lose su radili jugosloveni ...
stvarno kakve sada ovo ima veze sa misicem, asignatima ,dedinjem ili bilo cime o cemu smo mi pricali?
 
JBG pa i mi Srbi smo ljudi.Sto znaci da smo gresili u proslosti.Bili smo hrabri ali smo bili i kukavice(U manjoj meri).Glupo je to ne priznati.Ali sto volimo da se prepiremo izmedju sebe mislim da smo u tome najjaci na svetu
 

Back
Top