PIONEER 111d

deejayo

Obećava
Poruka
77
Pozdrav svima, verovatno je bila ova tema,pa se unapred izvinjavam zbog ponavljanja a ako nije drago mi....:)

Naime...rech je o Pioneer-u 111d......uzeo sam ga pre par dana...zanima me dali vredi da skidam novi fireware..(inache rezhem 2dvd na dan uvek) , i zanima te neka mogucnost fleshovanja u 111l i crtanja po cd-u ???? to sam chuo da se pricha o ovom modelu ali bi trazhi o razjashnjenje o tom fleshovanju,al mozhe da krene neshto naopako ako se to radi i dali je uopshte istinita ta pricha o crtanju po cd-u!


Hvala unapred!
 
prvi put cujem za crtanje po cd-u... a kada pominjes flashovanje... verovatno mislis da mu dignes firmware.... ne bi trebalo da bude ikakvih problema ako skines pravi firmware.. mada ako rezac radi normalno- nema potrebe... jos manje razloga ima za to ako koristis xp, jer njegovi driveri nisu stari kao od 98 (ako bi ti ih ona i prepoznala)..
 
Pa mogao bi i da pocne da reze i dvd-ram sa novim firmware-om(kolko ja znam).Za pisanje nisam siguran.Ako pise na netu da ce moci to da uradi,verovatno ce i moci.Razmisli pre no sto flashujes,jer je to u slucaju dvd rezaca opasnije nego kod biosa.Plus to pisanje traje uzasno dugo(najmanje 15 min ako crtas samo par linija,al ako su u pitanju slike u boji,traje preko 30min).
 
111D ne moze da crta po medijima.Evo sta dobijas sa novim firmware-om:
Support New 8x DVD-R Media
( 8x writing:E-top )
Support New 16x DVD-R Media
( 16x writing:Leaddata, AMC, Must Tech )
( 12x writing:E-top, Infosource)
Support New 8x DVD-R DL Media
( 8x writing:Taiyo-Yuden(That's), Maxell )
Support New 8x +R Media
( 8x writing:E-top )
Support New 16x +R Media
( 16x writing:MBI, Optodisc, Ritek, Prodisc )
( 12x writing:VDL ODMS )
Support New 8x +R DL Media
( 8x writing:Ricoh, Ritek )
DVD-R DL Writability has improved.
DVD-R DL Readability has improved.
+R DL Writability has improved.
+R DL Readability has improved.
+RW Writability has improved.
DVD-RAM Readability has improved.
CD-R Writability has improved.
CD-RW Writability has improved.
CD-ROM Readability has improved.
A ako nesto pogresis sa flesovanjem mozes da bacis uredjaj.Pazi sta radis.
Link za download firmware-a : http://www.pioneer.eu/eur/content/support/support/software.html
 
polarnimeda:
prvi put cujem za crtanje po cd-u... a kada pominjes flashovanje... verovatno mislis da mu dignes firmware.... ne bi trebalo da bude ikakvih problema ako skines pravi firmware.. mada ako rezac radi normalno- nema potrebe... jos manje razloga ima za to ako koristis xp, jer njegovi driveri nisu stari kao od 98 (ako bi ti ih ona i prepoznala)..
Mislio je na LabelFlash i Light Scribe.
http://www.lightscribe.com/
http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Specific.aspx?ArticleId=15802
 
Hvala puno za informacije, iskreno, nisam bash siguran da se igram sa fleshovanjem...
evo josh jedno pitanje koje se sigurno provlachilo dosta puta..

koji program za rezanje koristiti,da nema muka itd...dal Nero 7.5.7 ili neshto drugo?

Hvala unapred!
 
deejayo:
Hvala puno za informacije, iskreno, nisam bash siguran da se igram sa fleshovanjem...
evo josh jedno pitanje koje se sigurno provlachilo dosta puta..

koji program za rezanje koristiti,da nema muka itd...dal Nero 7.5.7 ili neshto drugo?

Hvala unapred!
Odradili su program za flesovanje mnogo dobro.Ima dva zip fajla koja otpakujes i pokrenes prvi pa reset kompa pa onda drugi,ponovo reset i to je to.Vazno je samo da nemas medij u drajvu.Nema teorije da se nesto za.ebe. :D
 
Normalno da te ne zanima, evo sad sam ispred KNUa kupio marker SPECIJALNO za CD za 10din:shock: !

Inace samo flesovanje(sem ako nije bilo nekih GRANDE bagova) donosi poboljsanje sa novim tipovima medija, nesto kao da prosiri bazu podataka....Pa treba da bolje radi.Inace pricam o pravim updateovima firmwarea, ne o modovanim.
 
spinx:
Odradili su program za flesovanje mnogo dobro.Ima dva zip fajla koja otpakujes i pokrenes prvi pa reset kompa pa onda drugi,ponovo reset i to je to.Vazno je samo da nemas medij u drajvu.Nema teorije da se nesto za.ebe. :D
Ajde baci link za ta dva programa.
 
http://www.speedlabs.org/index.php?page=firmware_rom_s_bin_s_exe_s

DOWNLOAD 8.19 111L BASE UNIVERSAL.

2. Unzip the package
3. Have the Pioneer DVR-A11/111 class image on a dedicated EIDE channel, if possible
4. Remove ALL media from the drive. DO NOT leave DVD/CD/RAM media in the target flash unit
5. Run the executable file
6. Flash the desired target unit as per the dialog box
7. WAIT for the flash process to finish
8. Once prompted and complete, restart the system/power down the EIDE target device
9. Confirm the unit has re detected correctly with DVDInfoPro/Windows device manager.
10. Next, download the current 8.29 updated kernel/normal flasher package

8.29 Updated flasher package
11. Unzip the package
12. Again, following previous guidelines, make sure NO MEDIA is in the drive
13. Run the executable and follow the dialogue directions
14. FLASH IT!
15. Reboot when prompted
16. Confirm the unit has re detected correctly with DVDInfoPro/Windows device manager. It should be a new device detected, in theory
 
uspesno flashovan :lol:

e sad. Uzeo sam i 2 label diska ali ne mogu u neru da nadjem opciju za pisanje.
Jel moze neko da preporuci neki program ili da pojasni kako se u Neru pise po disku :lol:
 
Hocu da pokusam flashovanje... Imam pomenuti pioneer 111D. Samo da proverim da li sam dobro sve shvatio, tj da potvrdim josh jednom.
Dakle skinem sa http://www.speedlabs.org/index.php?...m_s_bin_s_exe_s oba file-a
otpakujem ih u dva razlicita foldera
proverim da je cd-rom prazan!
pokrenem prvi,tj 111L_819... on odradi svoje,e zatim se pojavi opcija restart pc ili sam ga restartujem???
posle restarta pokrenem drugi file 111L_829! i isti fazon? i posle restarta bi trebalo da bude drugi hardver found?
Molim vas ispravite me ako gresim negde ili mi potvrdite pa da pocnem flashovanje :)
 

Back
Top