Zrtvovati se zbog nje\ga?A kad je dosta?

marina-b:
Ja sam se zbog ljubavi zrtvovala i suvise,na kraju propatila,a na kraju ni hvala nisam dobila,jos sam ispala i kriva,ali izvukla sam se ipak u zadnjem momentu i vise nemam nameru da se zrtvujem ni za koga,niko nije toga vredan.
Nikad ne reci nikad. Covek se iznenadi kad se najmanje nada,problem je "samo"kako znati ko je i da li je stvarno toga vredan. Ako ne probas neces ni znati. Gledaj to kao mali ispit za vlastiti karakter,kod mene pali. :wink:
 
marina-b:
Ja sam se zbog ljubavi zrtvovala i suvise,na kraju propatila,a na kraju ni hvala nisam dobila,jos sam ispala i kriva,ali izvukla sam se ipak u zadnjem momentu i vise nemam nameru da se zrtvujem ni za koga,niko nije toga vredan.

I ja sam svoje emocije i energiju trosila na pogresne ljude... :roll:

Ali, ne mogu da kazem da su to greske na kojima covek treba da se uci...dacu uvek sve od sebe, ali pogresan korak i mene nema...to je pokazatelj vredi li ili ne. Bar meni...
 
marina-b:
Ja sam se zbog ljubavi zrtvovala i suvise,na kraju propatila,a na kraju ni hvala nisam dobila,jos sam ispala i kriva,ali izvukla sam se ipak u zadnjem momentu i vise nemam nameru da se zrtvujem ni za koga,niko nije toga vredan.
Ali nije da nisi naucila neke vazne zivotne lekcije zar ne?Veruj mi da si bogatija od onoga koji nikad slicno nije osetio...Sigurno je lakse uciti se na tudjim greskama ali dok ne osetis na svojoj kozi specificnost tih osecanja ne mozes da znas...Ako nista drugo,uci ces zrelija u neku narednu vezu,ne daj da te neuspeh u prethodnim pokoleba...to nije dobro za coveka!Mozda ce neko misliti"sta ovaj prosipa mudrost?"ali znam iz licnog iskustva da uvek prija kad te neko podseti na ove stvari pa makar bio i neznanac!
 
mrkwica:
nikad se ne treba zrtvovati u ljubavi....deca su druga prica .....jer kad ucinis jedan ustupak vremenom se ocekuje da se sve vise zrtvujes.....uvek mozes naci mnogo bolju osobu.........
to je mozda tacno,ali savrsenu nikad neces naci....samo vas dvoje mozete biti vise ili manje tolerantni,mislim da od toga najvise zavisi jedna veza ne racunajuci na sve ostalo sto se podrazumeva...
 
alya:
Sta raditi....ljudi suvise komplikuju...ako postoji obostrana ljubav, poverenje...itd...nista nije problem....samo ako postoji jaka zelja, ljubav... ;)

Ako smatras, a je to To i da je osoba "prava" za tebe, onda vredi mnogo toga "zrtvovati".


Za sve postoji samo jedna osoba.Ako je ta osoba prava za tebe i ti si za nju.Onda se tu može govoriti o ljubavi.
Ostalo je uglavnom zaljubljenost.
Jer ljubav ne traži ništa za sebe, ona daje.Ljubav trpi.
Na žalost, o ljubavi najčešće pričaju ljudi koji je najmanje mogu dati
 
Samo vas gledam! :lol: :lol: :lol:
Ma, zar je ovo tema za Romantiku!? (Iš, na LJIS! :wink: ) Mada sam prijatno iznenađena što se (najzad) razvija diskusija na ovom podforumu. Romantika nije copy/paste. Mada, život, možda, jeste! :razz:
Žrtvovanje? Zvuči sektaški! :wink: Biti zaljubljen ne znači ući u Klub Poklonika Ljubavi. :lol:
Ljubav je emocija. Žrtva (žrtvovanje) to nije. 'Dosta' je onda kada To shvatimo. Neki u samom startu, neki kasnije, u raziličitom protoku vemena. Kako ko, već, i kako šta, trpa pod pojam 'ljubav'. :D
 

Back
Top