FAKTOR 4 i DIVLJA MAGIJA

milan2.0

Početnik
Poruka
31
Sledece nedelje izlazi F4 broj 5 u kojem se zavrsava prva, uvodna pricha.
Evo naslovne (bez logoa) i dve table iz stripa -
faktor4naslovna5ir6.jpg

07hx3.jpg

faktabla1je3.jpg
 
Nisam citao Divlju magiju ali Faktor 4 jesam i moram reci....Jedan od najjgorih stripova koje sam kupio i citao...Zao mi je ali je tako...Ovo je klasican primer zasto se strip nipodastava kao umetnost i smatra se samo delom odrstanja...Nacin crtanja kao losi crtaci iz Jetfix (ili kako se vec zove kanal) prica koja je skroz lame....A kada se samo setim koliko sam se nalaozio ocekivajuci prvi broj nakon pompeznog najavljivanja na vestima b92.... Jedina pozitivna stvar je papir koji je za mene neverovatnog kvaliteta...Porucujem autorima, mislim da je ovo greska i da se manu ovoga i okrenu ako nista tipa stripu Okruzen mrtvima i slicno a ne ovo, podseca me na citat iz filma Lepa sela....Ciciban....
 
Gregor Samsa:
Porucujem autorima, mislim da je ovo greska i da se manu ovoga i okrenu ako nista tipa stripu Okruzen mrtvima i slicno a ne ovo, podseca me na citat iz filma Lepa sela....Ciciban....
Gregore, nasha zelja je da stvorimo novu citalacku publiku - odnosno da klincima i tinejdzerima koji nemaju pojma sta je strip priblizimo ovaj medij. Okruzen Mrtvima je fenomenalan strip, ali je to strip za odrasle.
 
milan2.0:
Gregore, nasha zelja je da stvorimo novu citalacku publiku - odnosno da klincima i tinejdzerima koji nemaju pojma sta je strip priblizimo ovaj medij. Okruzen Mrtvima je fenomenalan strip, ali je to strip za odrasle.
Covek nemoj, molim te misliti da sam zlonameran, daleko od toga, kao veliki ljubitelj stripa zelim nasim autorima sve najbolje i da najbolji nacin promovisu strip kulturu.
ALI, nova citalacka publika ne moze da se stvori trazeci ciljnu grupu, koja je minimalna, citajuci ovaj strip (uvideo sam da je to ciljna grupa maksimalno do 14 godina). Ako dobrim delom i od te ukupne grupe izuzmemo one koje to nikada nece zanimati koliko ostaje? Druga stvar...Danas deca (neka bude uzrast 12-14) nisu zainteresovana za takve teme kao sto je Faktor 4, pa covece oni igraju masovno ne znam, Doom, Quake, CS, zasto mislis da ce pribliziti prica koja mene verovatno ne bi zanimala kada sam imao 7-8 godina? tada sam citao Dilan Doga, Marti Misteriju, Miseter No-a, drugi Zagora.... Kao dobar deo ljudi....
Uostalom kada smo kod ciljne grupe tu mora da bude univerzalan pristup (ili tacnije da uopte se nema pristup), jer samo tako strip moze da zainteresuje vise ljudi i da povrati barem deo starog sjaja...
Kazem molim te ne shavti ovo kao neku zlobu prema tvom radu samo sam rekao sta mislim, a i verujem da ti i grupa ljudi koji to rade mogu da pristupe tome mnogo bolje i ozbiljnije....
 
luci:
ja imam 20 pa citam divlju magiju, i dopada mi se... mada i ovo okruzen mrtvima zvuci dobro... ima li ga na srpskom ili sta dajte me malo uputite molim vas nov sam skroz
Ako mislis Okruzen mrtvima ili ne bas originalno Walking Dead's (zaboravih valjhda se ovako zove), imas da uzmes u Alan Fordu to znam zasigurno za neku sitnu cenu (tipa ne vise od 150 din), a da li ima u Darkwood-u nisam siguran....
 

Back
Top