Злостављање грађана у Војводини

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Знам шта ћете да помислите када видите наслов.
Али реч је о нечем другом

Јесте ли знали да све новине, Политика, Новости, Данас, Блиц итд имају своја Вовођанска издања?
Нисте, зада знате.
Јесте ли знали да на Територији Војводине, скоро нигде не може да се нађе примерак Београдског издања Политике, Новисти итд?
Јесте ли знали да су грађани Нове/Цтаре Пазове присиљени да читају готово искључиво Војвођанска издања новина?
Јесте ли знали да се већ у панчеву на киосцима налази Војвођанско издање новина?

Ради се о једноставном политичком наметању воље грађанима Србије. Намеће се диктатура Новог Сада, који у Срему и Јужном Банату никада није имао упоришта, па опет грађани се на силу терају да читају Војвођанска издања иу којима је повећан обим вести из Новог Сада?
панчевцо, Ковињани, Вршчани којима треба до Београда мање од сат времена или десет минута возом, као у Панчеву, немају могућности да читају Београдска издања новина, да виде вести о саобраћају и стању на прилазним путевима Бегорада, културна дешавања у Београду су штура и недовољна, али зато о Новом Саду читави епови!

Али тек када се расприча ко је умро у Меленцима, и ко се удаје и жени у Перлезу! ИХ! Па ко се у кафићу у у неком селу крај Суботице потукао! Прави извештај!
Десет страна!

Треба престати са гетоизацијом грађана у Војводини.
Једноставно расписати референдуме на општинским нивоима које је општина з ато да остане у саставу Војводине а која да се угаси аутономија.

Све су причали о аутономији и о статусу војводине, али су вешто избегли да питају народ Војводине шта мисли о томе. Зашто?
Јер би народ Војводине распустио Војводину.
 
jedite_kod_Joa:
Како нема београдска издања!?

ретко које стигне, једноставно не шаљу. Људи су се жалили али једноставно неће да пошаљу Београдска издања. Ако нађеш у "Максију" или у појединим трафикама која прва добиајју новине.
 
jedite_kod_Joa:
Па,ја не знам да ли је то могуће?
Ја нисам приметио.

Свуда у заглављу пише "Војводина" у Политици се најбоље види, а има и у другим. У Политици излази читав подлистак "Војводина" као што је некад "Београд"
 
south:
pa zato nema cekanja,
dok vi razmisljate,neprijatelj radi...
dok se vi probudite sutra,oni mozda i RTS zamene za RTV
@joe,bi vec trebao da skuplja dobrovoljce,a ne da kuca ovde :evil:

Драги мој Саут:

већ месец и више тана на нашим малим екранима постоји РТВ1 и РТВ2.
редиотелевизија Војводине...
 
Па никад раније у унутрашњост и нису слали "београдско издање".

А ово, за "Војводина".... Можда. У најновије време. Али, искрена да будем, не верујем док не проверим код неког поуздано.

Додуше, тв рецимо јесте преименована у "РТВ Војводине", што ми се ни мало не свиђа, али ово за новине ћу да проверим.
 
Norma Kampl:
Па никад раније у унутрашњост и нису слали "београдско издање".

А ово, за "Војводина".... Можда. У најновије време. Али, искрена да будем, не верујем док не проверим код неког поуздано.

Додуше, тв рецимо јесте преименована у "РТВ Војводине", што ми се ни мало не свиђа, али ово за новине ћу да проверим.

Панчево, Нова пазова и Вршац нису "унутрашњост"

замисли човек који ради у београду а живи у Панчеву у Панчеву не може да купи Београдско издање?
ради се о политичкој подвали малтретирању грађана.
Ствар је у следећем, узми само мој Вршац за пример.

Вршац према Београду није провинција, јер је на 80 км, а Вршац према Новом Саду је жестока провинција, јер смо везани з аБеоград не за Нови Сад!
 
south:
a ja reko vi se to borite tamo :shock:

cekaj samo @joe iz n.s., da mi se pojavi...
ovde brani irance &co,a kuci gleda RTV i cita novine iz subotice.
...i ni temu o tome da postavi :shock:
od sad ga zovem @joe -separatista
:)

Проблем јесте у Србима.
Ми се овде убисмо од расправљања о Ирану Ираку п. материној, а губимо србију.
Нисам Радикал, али опет се своди на то да неко мора да овакав след догађаја заустави.
"Европски" оријентисани Демократе али и ДСС који то аминује праве рак у Војводини. Један по један закон с еусваја, један по један акт доноси, један по један корак се чини и то искључиво у договору ДСС и ДС без да ико пита грађане.
Свима пуна уста Војводине, а грађане нико н епита?!
 
filatelista:
Meni kao novosađaninu to odgovara. Glupo mi je da čitam šta se dešava u Bg, a ne u Vojvodini. Tržište treba da omogući i jedno i drugo izdanje pa neka ljudi kupuju koje žele.

Задржи своје вести з асвој град!
Треба да постојо Новосадско издање за НОВИ САД, а не да мене Вршчанина малтретирају ко је чију жену уватио у швалерисању на Детелинари...
Нови сад и онако има "Дневник".
Треба те да добијете издање за Нови Сад, али нас оставите ан миру!
 
Alekasandar2:
Задржи своје вести з асвој град!
Треба да постојо Новосадско издање за НОВИ САД, а не да мене Вршчанина малтретирају ко је чију жену уватио у швалерисању на Детелинари...
Нови сад и онако има "Дневник".
Треба те да добијете издање за Нови Сад, али нас оставите ан миру!

Ma ja sam da čita ko šta hoće... Lepo napišeš mail novinskoj kući koju čitaš i pitaš kako se može u Vojvodini naći beogradsko izdanje? Malo mi je verovatno da u tome ima prste politika. To je trend u novinarstvu, da bi se ljudima što više približile informacije iz njegovog regiona.
Ako ti je zanimljivije ko je čiju ženu uhvatio na Dorćolu, samo napred
 
Alekasandar2:
Панчево, Нова пазова и Вршац нису "унутрашњост"

замисли човек који ради у београду а живи у Панчеву у Панчеву не може да купи Београдско издање?
ради се о политичкој подвали малтретирању грађана.
Ствар је у следећем, узми само мој Вршац за пример.

Вршац према Београду није провинција, јер је на 80 км, а Вршац према Новом Саду је жестока провинција, јер смо везани з аБеоград не за Нови Сад!
Али, ја рекох да то - није ништа ново. Одувек је тако.

А ипак се званично рачуна, таква је административна подела, свиђало нам се то или не - "Београд" а остало је све - "унутрашњост" .

(Ни мени се не свиђа али је тако. За сада.)

Те апсурдне асминистративне поделе нису само у томе, ако хоћеш могу да ти их набрајам, у другим областима.
 
Koja je ovo glupost nevidjena strasno ja citam redovno skoro sve ove novine (blic ,danas i politiku skoro svaki dan ) tacno je da te novine imaju vojvodjanska izdanja ali ona imaju 6 kao Novosti ili 8 strana kao Blic i od toga su samo 2 o Novom Sadu a ostalih 4 ili 6 su o ostalim opstinama i vestima u Vojvodini i to iz svih od Bele Crkve do Apatina dok u Politici ni nema Novog Sada .Za to vreme u Beogradskim izdanjima novina nema NIJEDNA vest o vojvodjanskim opstinama lokalnog karaktera vec samo servisne informacije sa teritorije Beogradske opstine i mozda juzno od Save i Dunava ako nema tamo izdanja.Bilo bi idealno kad bi svaka veca opstina do 100 000 ljudi pa i manje imala svoje novine ili kada bi "nacionalni" dnevnici gore pomenuti imali svoja izdanja za svaki region Banat ,Backu ili Timocku Krajnu ali zbog lose materjalne situacije kao i velike centralizacije to nazalost nije moguce a valjda ce biti.
 
Norma Kampl:
Али, ја рекох да то - није ништа ново. Одувек је тако.

А ипак се званично рачуна, таква је административна подела, свиђало нам се то или не - "Београд" а остало је све - "унутрашњост" .

(Ни мени се не свиђа али је тако. За сада.)

Те апсурдне асминистративне поделе нису само у томе, ако хоћеш могу да ти их набрајам, у другим областима.

Није тачно.
Наиме важило је то у бреме док су новине биле државне, али сада су у приватном власништву. И уместо да се носе економским односом, то јест како желе читаоци, они одреда као да примају команду од негде.

Пази ја сам за демократзско друштво и ту онда нема "Администартивна подела"
 
filatelista:
Ma ja sam da čita ko šta hoće... Lepo napišeš mail novinskoj kući koju čitaš i pitaš kako se može u Vojvodini naći beogradsko izdanje? Malo mi je verovatno da u tome ima prste politika. To je trend u novinarstvu, da bi se ljudima što više približile informacije iz njegovog regiona.
Ako ti je zanimljivije ko je čiju ženu uhvatio na Dorćolu, samo napred

О томе се и ради, не можћеш да читаш шта хоћеш, већ ти се натура!
И не постоји Банатско или Бачко издање, већ, по команди Војвођанско!
 
Што се тиче РТВ-а...То је некадашња ТВ Нови Сад.Чист идиотизам...
Али ако је ово тачно што ти Александре кажеш,онда грађани морају да реагују.
И ја сам против било какве врсте аутономије,и слажем се да је хитно потребан референдум по том питању.
Али,то је сада немогуће.Нов Устав је донешен који је овакву аутономију потврдио.

Можда ће неко рећи како је ово параноја или не знам шта,али овако се почиње.Са медијима...
 
jedite_kod_Joa:
Што се тиче РТВ-а...То је некадашња ТВ Нови Сад.Чист идиотизам...
Али ако је ово тачно што ти Александре кажеш,онда грађани морају да реагују.
И ја сам против било какве врсте аутономије,и слажем се да је хитно потребан референдум по том питању.
Али,то је сада немогуће.Нов Устав је донешен који је овакву аутономију потврдио.

Можда ће неко рећи како је ово параноја или не знам шта,али овако се почиње.Са медијима...

Зс све што смо од 1991 сматрали "идиотизмом" испоставило се да је намерно смишљана и префидно спровођена акција.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top