Astronomija - komentari

djoledjole:
....@Proximo...znam...ni tvoj nije los ;)


E da, da dodam nesto:Ja mislim, a nadam se da se svi slazu, da je u pocetku bila tacka od koje je sve nastalo.Ali namece se logicno pitanje...odakle ta tacka,i sta se desavalo pre praska?Nauka nema nikakvih informacija koje bi mogla da izucava.Naravno vecina nas ima neko svoje verovanje u vezi toga:npr. Bog je stvorio tu tacku i On je prouzrokovao Vel. prasak,stvaranje zivota itd.Ali niko ne moze da tvrdi zasigurno kako je nastala ta tacka,ili jos bolje zasto je nastala...
Zasto se tako lako odricete tog vaseg Boga. Do skora je Bog stvorio svet ovakav kakav je a sada se odricete takvog Boga a prihvatate Boga koji je zaceo Veliki Prasak. Sta cete reci ako nauka utvrdi da je Vasiona pulsirajuca.
 
Hej proximo , polako. Pa treba i nesto drugo da se radi.

U svakom slucaju tema ti je fantasticna, apsolutno se slazem i ne treba je zanemariti. Vidim da se trudis da cinjenice potkrepise dokazima, to ti je definitivno plus (za sada a videcemo dalje).
 
Tvorac nije prouzrokovao veliki prasak iz jednostavnog razloga sto Velikog praska nikada nije ni bilo. Ili, bolje receno: koji su DOKAZI za Veliki prasak?

Sveto365 ti si vec pokazao koliko nemas pojma ne samo o fizici nego i o biologiji. Covece, tebi smo najmanje 10 puta na razlicite nacine objasnili nesto sto se objasnjava sa dve formule a ti neces da ruzumes. Druga stvar ti da umes da citas, video bi i na temi Astronomija a i na ovoj ovde da se ide postepeno. A ljudi poput tebe, koji pokusavaju sa fizike iz osnovne skole da skoce odma i da razumeju veliki prasak nemogu nece imati uspeha. Zato ga ti ne razumes. Ti ne razumes neke trivijalne cinjenice u fizici koje sam ti ja, pa ober sad evo i stnco pokusali da objasnimo. Sad jos jednom za sve one koji se ponasaju kao nepismeni ili primitvnog intelekta, TEMU SAM ZAPOCEO OD POCETKA ASTRONOMIJE, I OBRADICU NAJPRE RAZVOJ ASTRONOMIJE KAO NAUKE ( gde cu se povremeno obazirati i na druge prirodne nauke ) I ONO STO JE JAKO BITNO, RAZVOJ INTELEKTA I KRITICKOG NAUCNOG, LOGICKOG RAZMISLJANJA. Da bi neko ko je zavrsio osnovnu skolu shvatio veliki prasak mora da shvati kako su ga ljudi koji su svoje zivote ulozili u fiziku shvatili i kako su dosli do te teorije. Ne mozes ti sveto365 da kazes nije ga nikad postojalo kad u opste ne razumes niti znas sta je veliki prasak niti koja je poslednja teorija koja potkrepljuje veliki prasak. Evo sad, i tebe izazivam ovde, be my guest, i napisi ono za sta ti mislis da je poslednja revolucionarna verzija velikog praska i objasni je sa svim onim elementima s koji su potrebni da bi se zaista shvatila ta teroija.

Naravno ti to neces uraditi jer ti unapred imas stav da to ne moze ili jos gore ne sme biti tacno.
 
...nepismeni u dvadesetprvom veku nece biti oni koji ne budu znali da citaju I da pisu, nego oni koji ne budu znali da uce, zaborave nauceno I ponovo uce zaboravljeno.

Svidja mi se, jer zaista oslikava ogranicenost iz koje nase drustvo ne ume, ne zeli ili ne sme da iskoraci.


opustite se, kao da ste “tabula raza”- neispisani list papira koji ceka za nove redove, zaboravite vasa uverenja jer ona mogu biti mnogo opasniji neprijatelji istine od same lazi.

Ej, pa to ne ide. Ako smo "tabula rasa" pa onda svaki idiot moze da nas oblikuje po sopstvenoj zelji (naravno pod ovim ne podrazumevam tebe, cak naprotiv ).

Ne treba da zaboravimo uverenja, treba samo da dozvolimo da ih cinjenice promene.


Pokazalo se tada da jedan inteligentan covek I jedan stap sasvim su dovoljni da se izmeri obim Zemlje. Drugim recima, ako spojite intelekt I aparaturu za merenje skoro sve ce izgledati dostizno.

A ja htedoh da kazem: pa nismo mi krivi sto smo rodjeni u vreme cvetenja tehnologije... :)



Znas sve dobre stvari imaju dug i dosadan uvod, ali sa interesovanjem cekam dalje. Jos uvek ja tu ne vidim konkretnu problematiku, no necu te pozurivati


E ja malo kaskam ali stici cu vas , jer otvorena sam za nove ideje i teorija ali nisam "tabula raza"


samo napred proximo
 
Ej, pa to ne ide. Ako smo "tabula rasa" pa onda svaki idiot moze da nas oblikuje po sopstvenoj zelji (naravno pod ovim ne podrazumevam tebe, cak naprotiv ).
Ne treba da zaboravimo uverenja, treba samo da dozvolimo da ih cinjenice promene.

Kada sam rekao ..."opustite se, kao da ste "tabula raza"... mislio sam u tom smislu reci da se oslobodite svojin prethodno stecenih stavova, ali ne i intelekta. Tabula raza se kaze za one koji se tek rode, neispisani listovi papira koji cekaju da se ispisu. Inteligencija je nesto sto se ne uci ( u nekoj meri moze da se razvije) ali ako po strani ostavite ono sto vam je od ranije u mislimda kao vremenom stecena informacija, ostace vam slobodan zreo intelekt spreman da obradjuje.

Ne treba da zaboravimo uverenja, treba samo da dozvolimo da ih cinjenice promene.
Ovo bih podrzao samo u slucaju da ljudi svoje stavove ne grade na osnovu emocija vec na osnovu surove logike.
 
proximo:
Kada sam rekao ..."opustite se, kao da ste "tabula raza"... mislio sam u tom smislu reci da se oslobodite svojin prethodno stecenih stavova, ali ne i intelekta. Tabula raza se kaze za one koji se tek rode, neispisani listovi papira koji cekaju da se ispisu. Inteligencija je nesto sto se ne uci ( u nekoj meri moze da se razvije) ali ako po strani ostavite ono sto vam je od ranije u mislimda kao vremenom stecena informacija, ostace vam slobodan zreo intelekt spreman da obradjuje.


Ovo bih podrzao samo u slucaju da ljudi svoje stavove ne grade na osnovu emocija vec na osnovu surove logike.

E pa onda budi pazljiviji u izrazavanju misli, molim te/
E nemoj da zalazimo u inteleigenciju
ionako je 40% nasledje a ostatak iskustvo..
 
E pa onda budi pazljiviji u izrazavanju misli, molim te/
E nemoj da zalazimo u inteleigenciju
ionako je 40% nasledje a ostatak iskustvo..
Ok, posto te poznajem insisitracu na tom podatku od 40% ;-) Dokazi. ;-)
Druga stvar vrlo je jasno sta sam hteo da kazem svojim uvodom a to je da se postovima na toj temi treba pristupiti otvorenog uma i bez uplitanja predrasuda.( pitam se koliko cu puta morati jos ovo da napisem pre nego sto oni koji razumeju prestanu da izigravaju Brainiac-e) Dakle, za sve one kojima treba detaljnije objasnjenje;-), temi Astronomija ne treba da pristupate sa pozicije vernika jer to ne ocekujem ni od koga, niti bilo ko ocekuje da se veruje da je nesto tacno ili nije tacno od mojih postova. Kao sto sam vec rekao, priroda je ista za sve, i koristeci nauku mozemo svi doci do istih rezultata ili potpuno razlicitih ali u tom slucaju neko nazalost gresi. Dakle, nemojte da mi verujete da su rezultati nekog merenja ili racunanja ili u opste eksperimenta tacni, proverite sami, ispravite me i svi cemo biti bogatiji.


to je prva recenica u promo materijalu svih sekti
Dakle, i sekte znaju kako treba poceti ? ;-) A da li znaju kako treba zavrsiti?
 
1.znas da nauka i emocije ne idu u paru, jedno iskljucuje drugo ili racionalno ili emocionalno
ali nije to tema

2. Joj proximo sto ti coveka provociras da ti odgovara
Samo napred

1. Zar ja to vec nisam rekao nekoliko puta i direktno i indirektno?;-)
2. Hehe, i ovo pisem po ko zna koji put, ako se nesto od postova na temi Astronomija ne poklapa sa vasim ideoloskim stavovima ili nemojte citati dalje ako vam je to problem ili nemojte pisati vase predrasude ovde. ( ovo se ne odnosi bukvalno na tebe zalutala_13)

Da li je neko primetio mozda, koliko je puta otvorena tema Astronomija a koliko je puta otvorena tema Astronomija-komentari? U ovom momentu dok gledam u te brojeve ( kazem u ovom momentu jer ce se sigurno za par minuta odnos promeniti) vidim da Astronomija-komentari imaju 2 puta vise pregleda nego sama tema Astronomija. Zasto je to tako? Zasto se svi trude da kritikuju mene i moj uvod ( licno, nesmeta mi kritika) a niko nije ni pokusao da analizira nacine razmisljanja i metode kojim su se koristili ljudi koje sam pomenuo u tim tekstovima? ;-)
Kazu da su mnogi sposobni da kritikuju ali da je malo onih koji su sposobni da zaista urade nesto. Ako vec kritikujemo nesto, podignimo to na zavidan nivo i izvucimo nesto pozitivno za dalji napredak.
 
Proximo:
opustite se, kao da ste “tabula raza”- neispisani list papira koji ceka za nove redove, zaboravite vasa uverenja jer ona mogu biti mnogo opasniji neprijatelji istine od same lazi.
Svako duhovno i intelektualno uzdizanje počinje od stanja tabula raza. Treba ga praktikovati kao svakodnevni trening. Tek kad se um isprazni od svake misli i od svake emocije ostvaruje se preduslov koji omogućava upliv mozga u višia saznanja (prave istine). Nemate razloga da se plašite opstrukcije teme sa moje strane. Ja to ne radim ni sa jednom temom. Astronomska znanja koja će Proximo iznijeti, u osnovnim crtama, već znam. Biće, svakako, i novih podataka, koje još ne znam.
 
Svako duhovno i intelektualno uzdizanje počinje od stanja tabula raza. Treba ga praktikovati kao svakodnevni trening. Tek kad se um isprazni od svake misli i od svake emocije ostvaruje se preduslov koji omogućava upliv mozga u višia saznanja (prave istine). Nemate razloga da se plašite opstrukcije teme sa moje strane. Ja to ne radim ni sa jednom temom. Astronomska znanja koja će Proximo iznijeti, u osnovnim crtama, već znam. Biće, svakako, i novih podataka, koje još ne znam.
Ti zaista pocienjes da me iznenadjujes kao vernik. Mogao bih reci da si jedini vernik kojeg poznajem da tako razmislja.;-) Zbog tebe vredi nastaviti sa temom bez obzira sta na kraju rekao. Samo jedna mala sugestijica;-), to sto je boldovano, jos uvek niko ne zna ( pa ni ti )sta cu tacno sve napisati i da li cu se drzati samo price ili cu poceti i sa formulama. ;-) Samo polako.
 
Samo sto je krenula tema Astronomija, pocele su odmah sumnje i neka poluzlonamerna pitanja, a do sada su iznosene suve cijenice, nesto sto je apsolutno dokazano, provereno i savremenim sredstvima izmereno. Pitam se sta li ce biti kada se dodje na deo u kome teorija pokusava da objasni neka zapazanja a koja bas nisu takva za "svakodnevnu" proveru.
Ja mislim da se pojedinci boje ovih suvih cinjenica, jer su se do sada uljuljkivali sa nekim bajkovitim predstavama o Vasioni i njenom nastanku, a koje nisu zahtevale malo razmisljanja, malo razumevanja i uopste nisu zahtevale nikakav intelektualni napor da se nesto shvati, jer je dovoljno bilo da se posegne za carobnim stapicem i hop, Vasiona je tu.
 
Postavio sam dva nova posta na temi Astronomija.
Sad bi bilo dobro da pocnemo sa pravim komentarima. Misljenja, o Kopernikovoj ideji, metodama, njegovim razmisljanjima?
Komentar na izjavu Djordana Bruna:" :” VI, KOJI IZRICETE MOJU PRESUDU VEROVATNO STE U VECEM STRAHU OD MENE KOJI JE PRIMAM".
Nisam zeleo da napisem tacno obrazlozenje te izjave, zeleo bih da cujem prvo vase misljenje.
Oko ova ta dva posta pod naslovom Revolucija imamo dosta toga da diskutujemo. Da li je u redu da se malo duze zadrzimo na tome?
 
Crkva i Vera nisu uvek zajedno (ponekad). Crkva je ovozemaljska institucija koja boluje sa istim simptomima kao i druge sekularne institucije pa čak i carstva. Veru treba odvojiti od Crkve. To mnogi ne umeju koji veruju, ali isto tako mešaju veru i crkvu oni koji ne veruju. Nekako se kroz diskusije To zaboravlja, pa ima mnogo nesporazuma ... i trošenja energije ...

----
Majstore kod vas se uveliko spava ... odmori malo ... ima dana
 
1.Crkva i Vera nisu uvek zajedno (ponekad). Crkva je ovozemaljska institucija koja boluje sa istim simptomima kao i druge sekularne institucije pa čak i carstva. Veru treba odvojiti od Crkve. To mnogi ne umeju koji veruju, ali isto tako mešaju veru i crkvu oni koji ne veruju. Nekako se kroz diskusije To zaboravlja, pa ima mnogo nesporazuma ... i trošenja energije ...

----
Majstore kod vas se uveliko spava ... odmori malo ... ima dana

1. Razmislicu o ovome sto si napisao.;-)

U pravu si da se ovde uveliko spava. Evo 20 minuta je do 4h ja jos nisam legao. Radio sam onaj tekst za temu Astronomija i malo poceo novi al ne moze da se izdrzi. Kad mi napises ono majstore podseti me da sam umoran ko majstor ( misleci na zidare i sve one vredne fizicke radnike kojim skidam kapu) i da ujutru u 10h moram na posao. Idem ja polako pa cemo mi nastaviti. Tebi zelim dobro jutro i ugodan dan. ;-)
 

Back
Top