Američka viza

Kada sam ja putovao u Ameriku kao student na Work & Travel program, dobvanje vize bilo je uvjetovano studentskim statusom i ostatak ispita ili diplomskog za riješit, jer im je to služilo kao garancija da ćete se vratit nazad u Hrvatsku. Što se tiče turističke vize ona se lakše dobiva, pa ako namjeravate dobiti neku dugoročnu opciju ostanka tamo, pronađete partnera, oženite se radi papira i stvar riješena. U nekim većim gradovima pri zapošljavanju ni ne gledaju imate li radnu vizu ii Social security number, tako da na pojedinim poslovima možete i tako privremeno radit. Sve ovisi o tome kakav vam je cilj posjete Amerike i planirate li ostati na dulji period vremena..
 
$500,000 + sama viza kosta oko $18,000 ali najbolje da uracunas jos i advokate oko 20k :)
http://www.eb5investors.com/qa/what-total-cost-of-an-eb5-visa

viza se zove eb5.

Viza kosta 1.500 dolara (I-526). Advokati (ciju si stranicu postovao) mogu da uzmu proizvoljno, onoliko koliko je neko spreman da plati, troskovi advokatskih usluga za firmu se racunaju uinvesticiju. Nakon godinu dana je potrebno fajlovati Form I-829 za uklanjanje ogranicenja ($3.750 + $80 za biometriju). Otprilike bi tako trebalo biti. Naravno, i dalje ostaje problem kako sakupiti 500K dolara.
 
Da li bi mi neko mogao reci u vezi turisticke vize koja je na 10 godina,ima li neki vremenski period do kad se mora prvi put uci u USA od datuma dobijanja ili moze recimo i posle 6 godina da bude prvi ulazak u USA?
 
Molim vas neko da mi da neki savet za intervju imam zakazan za 7.decembar za b1/b2..stari pasos mi je pun oko 30 pecata iz sengena,tunisa,turske,egipta,Kanadska viza koja jos vazi..da li oni to gledaju uopste ili ne???ne znam sta da radim imam veliku tremu u USA nemam nikoga idem u Mississaugu kod toronta u Kanadi sad 18.decembra imam vec povratnu kartu da li je pametno da je prilozim..plasim se da me odbiju jer tamo nemam nikoga, imam 15.000e na racunu da pokrije boravak u kanadi.
 
Cao svima,zanima me kolike su mi sanse za dobijanje b1 vize.
Ucenica sam 4 godine srednje skole,isla bih na raspustu na 2 nedelje..cesto putujem,tata mi ima privatnu firmu..

Ako je u pitanju letnji raspust, tada to više nije raspust za tebe, jer si onda završila školu, osim ako ne ponavljaš 4. srednje ;)

U tome zapravo i vidim potencijalne probleme - jer, ti ćeš tada praktično biti u "procepu" - imaćeš završenu srednju školu, ali istovremeno nedovoljno "istorije" (u smislu fakulteta ili posla).

Tada će ti verovatno trebati ili potvrda o upisanom fakultetu, ili o zaposlenju. Mada, imam osećaj da će teško ići sa fakultetom, obzirom da do puta u leto 2016 (ako si na taj raspust uopšte mislila) nećeš imati prilike da daješ ispite, a upisati xy fakultet i nije neka umetnost, sa stanovišta konzulata - mnogo bitnije je redovno davanje ispita. Verovanto je, u tvom slučaju, stalno zaposlenje nešto bolja garancija, ali onda bi već sada morala da budeš zaposlena (ako ne i dosta ranije), da bi imala "istoriju zaposlenja" dužu od par nedelja ili meseci.

To što ti otac ima firmu, svakako može da ti pomogne kod zaposlenja, ali je istovremeno i potencijalni minus, zato što ti je poslodavac istovremeno i, jel'da, otac. Biće teško dokazati da je zaposlenje (ako se kod njega zaposliš) na svega par meseci ili čak nedelja pre traženja vize zaista "nevezano" za traženje vize...
 
Poslednja izmena:
Molim vas neko da mi da neki savet za intervju imam zakazan za 7.decembar za b1/b2..stari pasos mi je pun oko 30 pecata iz sengena,tunisa,turske,egipta,Kanadska viza koja jos vazi..da li oni to gledaju uopste ili ne???ne znam sta da radim imam veliku tremu u USA nemam nikoga idem u Mississaugu kod toronta u Kanadi sad 18.decembra imam vec povratnu kartu da li je pametno da je prilozim..plasim se da me odbiju jer tamo nemam nikoga, imam 15.000e na racunu da pokrije boravak u kanadi.

Čekaj malo, tvoj cilj Mississauga je u Kanadi, i ti već imaš važeću kanadsku vizu. Kakve veze to ima sa USA vizom, ne shvatam baš najbolje?
 
Čekaj malo, tvoj cilj Mississauga je u Kanadi, i ti već imaš važeću kanadsku vizu. Kakve veze to ima sa USA vizom, ne shvatam baš najbolje?

Hocu otici u Buffalo i Njujork(koji je 8 sati voznje).U USA nemam nikog pa pitam jel uopste ima svrhe predavati?

- - - - - - - - - -

Cuo sam da je kanadska viza veliki MINUS jer veruju da ces preko kanade lakse da im imigriras..pojma nemam sta im u glavi
 
Moje danasnje iskustvo da podelim sa vama..
Jutros sam bio na intervju za vizu i dobio bez problema samo je bitno da ne zamuckujete i da budete opusteni..petoro njih je bilo ispred mene i svih petoro su bili odbijeni.uplasio sam se da necu biti i ja..Odgovarao sam iskreno,jedan covek koji je bio ispred mene na salteru je koliko sam razumeo slagao u vezi rodjaka da ih nema u americi a brat mu je ilegalno tamo na turistickoj i glatko je odbijen..
Ja ne znam na koliko sam dobio saznacu tek kada dobijem pasos..srecno svima samo osmeh na lice i iskreno moguce je dobiti vizu iako ste nezaposleni kao sto sam ja.:D
 
Hocu otici u Buffalo i Njujork(koji je 8 sati voznje).U USA nemam nikog pa pitam jel uopste ima svrhe predavati?

- - - - - - - - - -

Cuo sam da je kanadska viza veliki MINUS jer veruju da ces preko kanade lakse da im imigriras..pojma nemam sta im u glavi

Te "čuo sam da je..." priče su u 99.9999% slučajeva izmišljotina nekoga ko nije dobio vizu (odnosno nije prošao na konkursu za posao, pao na prijemnom, itd.) iz ko zna kog razloga (a obično je sam kriv), pa pokušava da racionalizuje ("...samo su jednom od nas 27457334356 tog dana dali vizu", i slično).
 
Poslednja izmena:
@MidHeale...Razumem okusao sam srecu i dobio sam nikoga nisam hteo da uplasim vec iskustvo iz moje familije iznosim.

Na koju foru uopste moze kanadska viza da bude otezavajuca okolnost..?
pa poenta je da su u strahu da ne zbrises iz siromasne zemlje i ostanes kod njih ilegalno. Kome je cilj da se dokopa zapada, kanadska viza mu je dovoljna da pobegne iz svoje zemlje.
Samim tim sto i pored kanadske planiras dalja putovanja je valjda dokaz da stvarno putujes a ne da hoces da se dokopas prvog inostranstva i ostanes tamo..
 
Kanadsku vizu je relativni lako dobiti,mnogi ljudi koriste kanadu kao tranzit da se dokopaju SAD-a..u Kanadi je teze ilegalno ostati nego u SADu ..i to je cinjenica,lakse se u SAD zaposliti na crno nego u kanadi.

Ali, zašto bi neko, za ime Boga, želeo da se zaposli na crno u USA, odbacjući mogućnost da radi potpuno legalno u Kanadi, sa svim papirima i beneficijama, zdravstvenim osiguranjem, pravnom zaštitom, i tako dalje? :eek:

O mogućnosti sticanja kanadskog državljanstva posle svega par godina u Kanadi da i ne pričam, tada može do mile volje posećivati USA, sasvim legalno.
 
Pozdrav svima! zamolio bih sve clanove foruma za malu pomoc i savet.. Voleo bih da idem za Ameriku, Njujork u pitanju preko agencije,grupno se ide sa vodicem,povremeno putujem po evropi, posecujem rodjene sestre koje zive preko,ima njihovo drzavljanstvo,sto mogu i da dokazem ako je potrebno u ambasadi da ne misle da cu tamo ostati ali voleo bih da vidim i nesto van evrope, tako da ne idem u americi da imigriram vec na par dana koliko traje to putovanje. Sad ono sto mene zanima ja sam nezaposlen iz pvt razloga jer imam bolesnu majku o kojoj brinem, ona ima inostranu penziju, ja imam punomoćje u banci pa raspolazem sa celom penzijom,imam kola na moje ime, devizni stedni racun, bio sam pre zaposlen radio i na crno ali imam i listing iz nemanjine gde se vidi radni staz, uplaceno za penziju 15god kako se vec to zove, imam dosta pečata u pasosu da sam putovao.. e sad sta bi meni bilo potrebno od dokumenatacije kada idem na intervju za vizu i sta da napisu ovi iz agencije kada popune formular? unapred sam svima zahvalan za svaki odgovor i savet. nov sam na forumu i izvinjavam se za dugacak text.
 
Pozdrav svima! zamolio bih sve clanove foruma za malu pomoc i savet.. Voleo bih da idem za Ameriku, Njujork u pitanju preko agencije,grupno se ide sa vodicem,povremeno putujem po evropi, posecujem rodjene sestre koje zive preko,ima njihovo drzavljanstvo,sto mogu i da dokazem ako je potrebno u ambasadi da ne misle da cu tamo ostati ali voleo bih da vidim i nesto van evrope, tako da ne idem u americi da imigriram vec na par dana koliko traje to putovanje. Sad ono sto mene zanima ja sam nezaposlen iz pvt razloga jer imam bolesnu majku o kojoj brinem, ona ima inostranu penziju, ja imam punomoćje u banci pa raspolazem sa celom penzijom,imam kola na moje ime, devizni stedni racun, bio sam pre zaposlen radio i na crno ali imam i listing iz nemanjine gde se vidi radni staz, uplaceno za penziju 15god kako se vec to zove, imam dosta pečata u pasosu da sam putovao.. e sad sta bi meni bilo potrebno od dokumenatacije kada idem na intervju za vizu i sta da napisu ovi iz agencije kada popune formular? unapred sam svima zahvalan za svaki odgovor i savet. nov sam na forumu i izvinjavam se za dugacak text.

Bolesna majka je jak razlog da se vratis u Srbiju. Sestra sa americkim drzavljanstvom je jak razlog da ostanes u USA. Od dokumentacije ponesi ono so imas, izvode sa deviznog racuna, pasose. Koliko ja znam turisticka agencija ne popunjava formulare vec ti licno.
 
Ali, zašto bi neko, za ime Boga, želeo da se zaposli na crno u USA, odbacjući mogućnost da radi potpuno legalno u Kanadi, sa svim papirima i beneficijama, zdravstvenim osiguranjem, pravnom zaštitom, i tako dalje? :eek:

O mogućnosti sticanja kanadskog državljanstva posle svega par godina u Kanadi da i ne pričam, tada može do mile volje posećivati USA, sasvim legalno.

Ovo je tako jasno, jer nema nikakve logike, da dodje ovde u USA i radi na crno, mislim da je smesno, sta on pise.Ima legalitet u Kanadi,a hoce na crno u USA, :think::dash:
 
mika_hakkinen, hvala puno za odgovor.. sestre mi imaju austrijsko drzavljanstvo, ono kako sam ja napisao nepovezano ispadne da imaju usa drzavljanstvo. od dokumentacije ponecu ponecu taj izvestaj iz banke sa deviznog stednog racuna, a moracu i iz druge banke da izvadim izvestaj za zadnjih par meseci da se vidi da ima svakog meseca uplata, da li sad na tom izvestaju sto je penzija iz inostranstva mora da se vidi iz koje je zemlja uplata i da imam ja punomocje da podizem pare ili je dovoljno bankomat kartica ? da li da ponesem i izvod rodjenih moje majke ili je dovoljna licna karta samo? hvala jos jednom, msm da ce ovo biti dovoljno od dokumentacije sem ako ne budu jos nesto trazili..
 
mika_hakkinen, hvala puno za odgovor.. sestre mi imaju austrijsko drzavljanstvo, ono kako sam ja napisao nepovezano ispadne da imaju usa drzavljanstvo. od dokumentacije ponecu ponecu taj izvestaj iz banke sa deviznog stednog racuna, a moracu i iz druge banke da izvadim izvestaj za zadnjih par meseci da se vidi da ima svakog meseca uplata, da li sad na tom izvestaju sto je penzija iz inostranstva mora da se vidi iz koje je zemlja uplata i da imam ja punomocje da podizem pare ili je dovoljno bankomat kartica ? da li da ponesem i izvod rodjenih moje majke ili je dovoljna licna karta samo? hvala jos jednom, msm da ce ovo biti dovoljno od dokumentacije sem ako ne budu jos nesto trazili..

najbitnije je da dokazes da majka ne moze bez tvoje pomoci. Ta cinjenica ce sluziti kao dokaz da ces se vratiti. Konzul treba da vidi da ti organizujes negu za majku, da raspolazes njenim novcem, drugim recima da si joj neophodan. Sto se tice sestre, manje je bitno citje drzavljanstvo ima nego da li je tamo legalno. Predlazem ti da se drzis programa koji je predvidela turisticka agencija. Sestra ako zivi negde u blizini svakako ce doci da provedete jedan dan zajedno. Tvoj veliki problem je ako je sestra tamo ilegalno.
 

Back
Top