Američka viza

zdravo svima,mozete li mi pomoci oko nekih pitanja o bracnoj vizi,ja i suprug smo se vencali oktobra 2013 i predali zahtev za vizu novembra odmah 2013. cekali smo na neki odgovor i on je dobio poziv za intervju tamo,bio je na intervju 5.avgusta sada,on je proso dobro ali nije dobio nikakv odgovor,e sta sada dalje,moze li mi neko reci ...cekanje ubija
 
odgovor zasto te je odbio je prost. Godine + od devojke sestra u USA. Ocigledan pokazatelj da postoji sansa da ce vam sestra pomoci da ostanete u USA. Iskreno ako ne bih video pasos pun viza da si putovao najmanje 20-30 puta do sada i ja bih te odbio. Da nisi imao nekoga u USA i da ste uplatili Miami letovanje i da si imao pasos pun viza prosao bi tj ne bi imao zakonskog osnova da te odbije. Ovako .... spadas u rizicnu grupu a pogotovo sto imate nekoga u USA ko bi mogao da vam "pomogne".
jel to sad nesto poostreno za dobijanje vize, posto vidim da sa ovim zahtevima koje ti iznosis verovatno niko nikad ne bi dobio vizu..
 
Ja ne znam zasto se dize tolika fama oko americkih viza. Srbija ima relativno malu stopu odbijenih zahteva za neuseljenicke vize (14,7%) i posle Hrvatske (5,9) je najbolje rangirana od svih drzava bivse SFRJ. Najgoore je na Kosovu (40% odbijenih) i Montenegru (32,6%).
 
Ja ne znam zasto se dize tolika fama oko americkih viza. Srbija ima relativno malu stopu odbijenih zahteva za neuseljenicke vize (14,7%) i posle Hrvatske (5,9) je najbolje rangirana od svih drzava bivse SFRJ. Najgoore je na Kosovu (40% odbijenih) i Montenegru (32,6%).

Da mi je znati kako ovih 85.3 % dobiju vizu. Moj brat je 5 puta podnosio ,i kad je imao dobre papire i kad ne i nista.
Voleo bih da cujem iskustva ljudi koji su dobili ,sta su nosili od papira i koja je njihova prica bila.
 
Poslednja izmena:
Ja sam americku vizu dobila za 5min,doduse u kanadi,ne u beogradu.prvo kad sam zakazivala razgovor preko neta,zakazala sam sutradan,u BG mora da se zakaze 2meseca ranije.visa officeeru je bilo najbitnije da nemam nikog u USA i da idem turisticki.momku pre mene nisu dali jel je imao brata.
 
Ja sam americku vizu dobila za 5min,doduse u kanadi,ne u beogradu.prvo kad sam zakazivala razgovor preko neta,zakazala sam sutradan,u BG mora da se zakaze 2meseca ranije.visa officeeru je bilo najbitnije da nemam nikog u USA i da idem turisticki.momku pre mene nisu dali jel je imao brata.

Kakav ti je status u Kanadi? PR, Work permit? Za PR se dobija gotovo stoprocentno odavde. U kom gradu si dobila vizu (imala intervju)?
 
pozdrav Kanadjanin,vidim da si u Alberti...ja bih uskoro trebao doci za Edmonton na radnu vizu....
reci mi molim te ako znas kakvo je stanje tamo sa poslom-u oblasti gradjevine pogotovo,i kako je za zivot uopste?
citam sve najbolje sto se tice posla i sve-AB broj 1,uvek traze radnike i dobar $....ali ipak je bolje cuti iz prve ruke...
hvala
 
Dobijao sam J-1 vizu 2009. i 2011. godine, C1/D(pomorska viza) 2012. U martu ove godine prvi put išao na razgovor za turističku (B1/B2) i dobijem odbijenicu. Od dokumenata sam nosio:
-potvrdu da sam zaposlen u osnovnoj školi kao nastavnik engleskog (6 mjeseci staža), naveo sam da mi je plata 500e
-ovjeren ugovor o izdavanju poslovnog prostora na iznos od 150e
U elektronskom formularu sam još naveo i primanja od privatnih časova u iznosu od oko 200e.
Naveo sam da idem turistički na mjesec dana kod porodičnog prijatelja, naveo njegovu adresu, podatke o zaposlenju njega i supruge.
Konzul me ispitivao oko 20min. Pitao me sve ono što sam naveo u elektro.formularu, gdje/sta radim, zašto sam dao otkaz na brodu, kolika su mi primanja, šta radi taj prijatelj u Americi itd.
Na kraju mi ništa nije rekao, samo mi uručio onaj papir na kome piše da nisam pružio dovoljno dokaza da ću se vratiti, odnosno o vezi sa matičnom zemljom.
Da napomenem da sam iz RS i da sam išao u Sarajevo na viziranje (kao i ranije).
Taj dan, prije mene je bilo četvoro ljudi i svi su dobili odbijenice. Drugarica iz Banjaluke, kao i njenih 4-5 poznanika su svi dobili vize na 10 god. Konkretno u vezi nje, razgovor joj je trajao 5 min, rekla je da ide turistički, da provede Novu godinu tamo, imala je samo potvrdu o zaposlenju koje traje ne više od godinu dana... (dva puta je bila na J-1)
Sve u svemu, po meni, nema pravila...
 
Ti možeš tražiti vizu u bilo kojoj američkoj ambasadi. A što se tiče toga da je teže - ne slažem se. Pričam iz iskustva sa J-1 (work&travel) vizom za studente.
Prvi put kad sam išao, odem u Beograd, i glatko me odbiju iako sam bio redovan student koji redovno daje ispite. Odem posle 10 dana u Sarajevo, i dobijem vizu iako te godine, zvanično, nisu davali vize za studente sa privatnih fakulteta! Drugarica dobije vizu iako nije dala ispit preko godinu dana i u obnovljenoj godini, drug koji je upisao faks samo zbog W&T sa dva položena ispita dobije vizu. Svi živi su dobijali i dobijaju J-1 vize u Sarajevu. Dok su u Beogradu zbog najmanjih sitnica studenti dobijali odbijenice. Ogradjujem se na J-1 vize, a za B1/B2 mislim da je svuda slično, i naravno, dosta dosta zavisi od konzula.
 
Ti možeš tražiti vizu u bilo kojoj američkoj ambasadi. A što se tiče toga da je teže - ne slažem se. Pričam iz iskustva sa J-1 (work&travel) vizom za studente.
Prvi put kad sam išao, odem u Beograd, i glatko me odbiju iako sam bio redovan student koji redovno daje ispite. Odem posle 10 dana u Sarajevo, i dobijem vizu iako te godine, zvanično, nisu davali vize za studente sa privatnih fakulteta! Drugarica dobije vizu iako nije dala ispit preko godinu dana i u obnovljenoj godini, drug koji je upisao faks samo zbog W&T sa dva položena ispita dobije vizu. Svi živi su dobijali i dobijaju J-1 vize u Sarajevu. Dok su u Beogradu zbog najmanjih sitnica studenti dobijali odbijenice. Ogradjujem se na J-1 vize, a za B1/B2 mislim da je svuda slično, i naravno, dosta dosta zavisi od konzula.

"Podnosioci zahtjeva za vizu bi trebali da zahtjev predaju u Američkoj ambasadi ili konzulatu koji je nadležan za mjesto stalnog boravka podnosioca zahtjeva. Iako zahtjev za vizu mogu podnijeti u bilo kom konzularnom odjelu S.A.D. u inostranstvu, postoji mogućnost da će se teže kvalifikovati za izdavanje neuseljeničke vize van zemlje svog stalnog boravka." (http://bosnian.sarajevo.usembassy.gov/nv-kako-podnijeti-zahtjev.html)

Naravno, ostavljamo mogucnost da ti problematiku poznajes bolje od americkog konzularnog osoblja.
 
mika_hakkinen

Molim za pomoc
Napisao sam i na jos jednom temom,i izbinjavam se moderatorima ukoliko koristim pogresnu temu ali posto molim za pomoc nadam se da nece uzeti za zlo

Dobitnik sam GC (imao sam ranie odgodzeno intetvju na nov dobio odgobor da nema slobodnih viza)
Sada dobio info da ima slobodnih samo dve vize za mene i duprugu a za moih malih deca moram nekako aplicirati za F2a vizu
Ovo nemam poima kako da izvedem,
Nemozemo da ostavimo malu decu a mi da idemo u USA, nesmemo da ispustimo rok za ulaz u roku od 6meseca od dobijanje vize.
Jedino neka kombinacija da idemo na svakih 6meseca da pravimo ulaz dok klinci ne dobiju f2a vizu.
Ali neznamo dali u nekim dokumentima treba da ubacimo i da zovimo u americi ili slicno
Staarno nemam poima i ne rado mi mozak
Mislim da je ovo neizvodjivo
Pa ako neko ima iskustvo molim za pomoc.
Pozdrav
 
Pozdrav forumasi,
zamolio bih vas za malo pomoci,planirao sam sa devojkom da idem za Ameriku,da zivimo tamo neko vreme,iznajmimo stan,radimo oboje ja bih radio dva posla ako je moguce.
Da li bi neko mogao malo da mi objasni da li su ovi nasi planovi moguci,znaci da li moze tako da se zivi tamo i prezivi,koji je najbolji grad za posao,gde su stanovi pristupacni,dalje,koja je viza najpogodnija za ove nase planove,kako najbolje uveriti ljude iz ambasade tj sa kojom dokumentaciojom izaci pred njih da bi ih ubedili.Oboje imamo 23 god,studenti smo,ja sam apsolvent, ona je god pred kraj studija.
Hvala vam unapred.
 

Back
Top