Američka viza

zanima me na koliko se dobije viza kad se ide na brod raditi i kako to ide i na primer ako odradis ugovor jedan mozes li nakon nekog vremena opet uci u usa ali da neides na brod poz
Dogovaras sa agencijom na koji period ides, obicno je to 6 meseci i toliko i dobijes, posle produzavas ako zelis nastaviti raditi. Ako zelis uci u US bez da ides na brod, onda trazis turisticku vizu.
 
Pozdrav svima, sledece nedelje se prijavljujem za turisticku vizu, prosle godine sam bio na J-1 vizi na istocnoj obali, radio sam dosta, na kraju malo i putovao, upoznao sam dosta ljudi i stvarno mi je bilo extra, na kraju sam 2 nedelje bio gost kod prijateljice i njenih roditelja u San Franciscu, nju sam upoznao u restoranu gde sam radio.
Sada bih zeleo da odem opet u posetu da obidjem Las Vegas, LA jer to nisam uradio prosli put.
od dokumentacije sam skupio sledece:
- garantno(pozivno) pismo od prijatelja tj njenog caleta, gde on navodi da cu biti kod njega u kuci, da on garantuje da tokom boravka on odgovara za mene i td.
- izvestaj iz banke sa dovoljno novca za put i troskove
- dokaz da imam kucu na sebi
- potvda da sam student i lista predmeta koje sam polozio
Cuo sam i da je plus to sto sam bio i vratio se na vreme.
Ako neko moze da mi proceni kolike su mi realne sanse da dobijem vizu?
Hvala svima u napred.
 
Pozdrav svima, sledece nedelje se prijavljujem za turisticku vizu, prosle godine sam bio na J-1 vizi na istocnoj obali, radio sam dosta, na kraju malo i putovao, upoznao sam dosta ljudi i stvarno mi je bilo extra, na kraju sam 2 nedelje bio gost kod prijateljice i njenih roditelja u San Franciscu, nju sam upoznao u restoranu gde sam radio.
Sada bih zeleo da odem opet u posetu da obidjem Las Vegas, LA jer to nisam uradio prosli put.
od dokumentacije sam skupio sledece:
- garantno(pozivno) pismo od prijatelja tj njenog caleta, gde on navodi da cu biti kod njega u kuci, da on garantuje da tokom boravka on odgovara za mene i td.
- izvestaj iz banke sa dovoljno novca za put i troskove
- dokaz da imam kucu na sebi
- potvda da sam student i lista predmeta koje sam polozio
Cuo sam i da je plus to sto sam bio i vratio se na vreme.
Ako neko moze da mi proceni kolike su mi realne sanse da dobijem vizu?
Hvala svima u napred.

Tvoj najveci kapital u celoj prici je cinjenica da si se vratio na vreme. Mislim da imas sansu.
 
Pozdrav svima, sledece nedelje se prijavljujem za turisticku vizu, prosle godine sam bio na J-1 vizi na istocnoj obali, radio sam dosta, na kraju malo i putovao, upoznao sam dosta ljudi i stvarno mi je bilo extra, na kraju sam 2 nedelje bio gost kod prijateljice i njenih roditelja u San Franciscu, nju sam upoznao u restoranu gde sam radio.
Sada bih zeleo da odem opet u posetu da obidjem Las Vegas, LA jer to nisam uradio prosli put.
od dokumentacije sam skupio sledece:
- garantno(pozivno) pismo od prijatelja tj njenog caleta, gde on navodi da cu biti kod njega u kuci, da on garantuje da tokom boravka on odgovara za mene i td.
Garanto pismo ti ne treba i cak je 'otezavajuca okolnost'. Jer ako imas nekoga u US znaci da postoji mogucnost da ces ostati. Sto znaci kad pitaju jel imate nekoga u US oni koji odgovore NE imaju vece sanse jer barem nemaju kod koga da ostanu.

- izvestaj iz banke sa dovoljno novca za put i troskove
To je odlicno. Racunaj oko 100$ po danu.

- dokaz da imam kucu na sebi
extra.

- potvda da sam student i lista predmeta koje sam polozio
odlicno.

Cuo sam i da je plus to sto sam bio i vratio se na vreme.
Ako neko moze da mi proceni kolike su mi realne sanse da dobijem vizu?
Hvala svima u napred.
ako izbacis garantno pismo, rezervises neki hotel. Kazes da ides da vidis diznilend, universal studio i Las Vegas sanse su ti 99% da ces dobiti vizu.
B1/B2 viza se dobija na 10 godina.
 
Imam jedno pitanje i svaka informacija mi je dobrodosla.

Ovako, prvo da ispricam situaciju pa ko moze da pomogne nek se javi. Ja sam u Americi, imam zelenu kartu, trudna sam i svakog trenutka cekam da se porodim. Problem je sto je otac mog deteta (moj decko, sa kojim sam zivela u vanbracnoj zajednici) u Srbiji, a volela bih da dodje ovamo da bismo ovde mogli da budemo porodica. Nije mi bitno da l' ce moci da radi ili ne, samo mi je bitno da bude ovde sa mnom. Glavni je problem sto on niti je student, niti ima neku nekretninu koju moze da prepise na sebe, a nije u prijavljenom radnom odnosu. Cula sam da je dosta ljudi otislo na foru spasilac na bazenu, ali vecinu informacija sto sam ja nasla na internetu vezano za to, uglavnom se odnosilo na studente, kao deo Work and Travel programa, koji nama ne odgovara jer nije student.

Ako neko moze da mi pomogne stvarno bih bila jako zahvalna i svaka informacija mi je znacajna... hvala u napred!!!
 
Imam jedno pitanje i svaka informacija mi je dobrodosla.

Ovako, prvo da ispricam situaciju pa ko moze da pomogne nek se javi. Ja sam u Americi, imam zelenu kartu, trudna sam i svakog trenutka cekam da se porodim. Problem je sto je otac mog deteta (moj decko, sa kojim sam zivela u vanbracnoj zajednici) u Srbiji, a volela bih da dodje ovamo da bismo ovde mogli da budemo porodica. Nije mi bitno da l' ce moci da radi ili ne, samo mi je bitno da bude ovde sa mnom. Glavni je problem sto on niti je student, niti ima neku nekretninu koju moze da prepise na sebe, a nije u prijavljenom radnom odnosu. Cula sam da je dosta ljudi otislo na foru spasilac na bazenu, ali vecinu informacija sto sam ja nasla na internetu vezano za to, uglavnom se odnosilo na studente, kao deo Work and Travel programa, koji nama ne odgovara jer nije student.

Ako neko moze da mi pomogne stvarno bih bila jako zahvalna i svaka informacija mi je znacajna... hvala u napred!!!
Za njega postoji nekoliko mogucnosti
1. b1/b2 viza
Da pokusa da aplicira za turisticku vizu koja se danas izdaje na 10 godina i koja omogucava da se godisnje provede u US maksimalno do 6 meseci. Naravno to sto si ti u US njemu samo umanjuje mogucnosti da dobije vizu ako u ambasadi budu saznali da si ti u US (a moja preporuka je da ne lazete pred konzulom).
2. F1 viza
Da upise neku skolu jezika i da aplicira za studentsku F1 vizu a ako ga u ambasadi pitaju sta planira dalje (sto hoce) onda da kaze pokusace mozda neki fax u US.
Naravno i tu mu je otezavajuca okolnost to sto ima "nekoga" u US i to sto nema nekretnine na svoje ime. Jedino dobro za F1 vizu je sto mu sigurno nece traziti 'zaposlenje' u Srbiji koje ni nema a ako aplicira za b1/b2 turisticku vizu trazice mu stalno zaposlenje ili neki drugi dokaz da ce se vratiti u zemlju. Obe vize su ne-imigracione i kad istekne rok trajanja potrebno je da se vrati u Srbiju samo sto na F1 vizi moze da boravi koliko god hoce u US dokle god je redovan student. U skolu mora da ide svaki dan i ako izostane vise od 3 dana prijavice ga imigracionom.
Za F1 vizu potrebna su mu i sredstva na racunu da dokaze da ima dovoljno da upise skolu.
 
Poslednja izmena:
Mislite li da na duzinu ostanka koju odredjuje lik na aerodromu u Americi , utice grad u koji sletemo???
Da pojasnim recimo da idemo sa turistickom vizom, da li je isto da sletimo u Phoenih gde je brdo ilegalaca isto kao eventualno sletanje u Boston ....
Ili recimo Chichago gde je brdo Srba i gde je lako naci posao i ostati u Americi ?
Majami grad sa turistickim potencijalom ali takodje morem ilegalaca ...
Mislim da su to stvari koje mozda uticu na duzinu ostanka , sta vi mislite kakva su vasa iskustva ?
 
Imam jedno pitanje i svaka informacija mi je dobrodosla.

Ovako, prvo da ispricam situaciju pa ko moze da pomogne nek se javi. Ja sam u Americi, imam zelenu kartu, trudna sam i svakog trenutka cekam da se porodim. Problem je sto je otac mog deteta (moj decko, sa kojim sam zivela u vanbracnoj zajednici) u Srbiji, a volela bih da dodje ovamo da bismo ovde mogli da budemo porodica. Nije mi bitno da l' ce moci da radi ili ne, samo mi je bitno da bude ovde sa mnom. Glavni je problem sto on niti je student, niti ima neku nekretninu koju moze da prepise na sebe, a nije u prijavljenom radnom odnosu. Cula sam da je dosta ljudi otislo na foru spasilac na bazenu, ali vecinu informacija sto sam ja nasla na internetu vezano za to, uglavnom se odnosilo na studente, kao deo Work and Travel programa, koji nama ne odgovara jer nije student.

Ako neko moze da mi pomogne stvarno bih bila jako zahvalna i svaka informacija mi je znacajna... hvala u napred!!!

Imaju dva nacina:
1. da se vencate i da ti predas zahtev za useljenicku vizu. Kao permanent resident imas pravo da sponzorises njegov dolazak (kategorija F2a). Procedura traje oko tri godine (trenutno je tako mozda se ubrza/uspori)
2. da sacekas da postanes US Citizen i onda ga dovedes po ubrzanoj proceduri.

postoji i mogucnost da trazi posjetilacku vizu, moze da proba pa sta bude. Sve drugo je akrobatika sa puno rizika, a koliko sam shvatio tvoja namera je da zivis sa tim covekom pa treba dobro da izmeris da li ti je rizik prihvatljiv. Bolje malo sacekati pa ostvariti ono sto zelis nego ici u nepoznato sa mogucnoscu da napravis nepopravljivu stetu.
 
Nije problem sto on ima nekog u USA, jer on i ja nismo vencani, ja imam svoje prezime on svoje, sto se ambasade tice oni nemaju pojma da se mi poznajemo, a kamo li nesto vise. Glavni nam je problem sto nemamo nista da navedemo kao dokaz da ce se on vratiti u zemlju :(
 
Pozdrav svima,unapred se zahvaljujem svima koji pokusavate da razresite nedoumice oko dobijanja US vize.Moja situacija je sledeca:u Americi sam bio" 06 na h2b,pa "09,"10 na j1,pa sam '11 odbijen za H2B,jer sam bio u to vreme apsolvent ,i nisam dao ispit duze vreme.Posto nisam otisao u US marta prosle godine,vec u maju sam poceo da volontiram u Ministarstvu finansija-PU ,i bio tamo do 9 meseci,do pre 5 dana.Dobio sam naravno potvrdu o tom,e sad,u US bi trebao da idem vec krajem marta,a ja vise nisam u radnom odnosu,niti aktivno studiram.Uz to otac mi boluje od kancera,pa u svakom slucaju ja ne bih ostao tamo duze od 6 meseci( 5+1) koliko mi dozvoljava viza.Sta mi savetujete ?
P.S Uvek sam ispostovao vize i nikakav problem nisam imao do prosle godine oko dobijanja.

Hvala unapred
 
Nije problem sto on ima nekog u USA, jer on i ja nismo vencani, ja imam svoje prezime on svoje, sto se ambasade tice oni nemaju pojma da se mi poznajemo, a kamo li nesto vise. Glavni nam je problem sto nemamo nista da navedemo kao dokaz da ce se on vratiti u zemlju :(

E ok ako niste 'povezani' onda je to u redu. Treba Vam samo neka cvrsta veza sa Srbijom. Zaposlenje, nekretnine, roditelji, pasos pun viza itd.
 
Pozdrav svima,unapred se zahvaljujem svima koji pokusavate da razresite nedoumice oko dobijanja US vize.Moja situacija je sledeca:u Americi sam bio" 06 na h2b,pa "09,"10 na j1,pa sam '11 odbijen za H2B,jer sam bio u to vreme apsolvent ,i nisam dao ispit duze vreme.Posto nisam otisao u US marta prosle godine,vec u maju sam poceo da volontiram u Ministarstvu finansija-PU ,i bio tamo do 9 meseci,do pre 5 dana.Dobio sam naravno potvrdu o tom,e sad,u US bi trebao da idem vec krajem marta,a ja vise nisam u radnom odnosu,niti aktivno studiram.Uz to otac mi boluje od kancera,pa u svakom slucaju ja ne bih ostao tamo duze od 6 meseci( 5+1) koliko mi dozvoljava viza.Sta mi savetujete ?
P.S Uvek sam ispostovao vize i nikakav problem nisam imao do prosle godine oko dobijanja.

Hvala unapred

pa isto kao i pedhodni slucaj jednostavno moras imati dokaz cvrste veze sa Srbijom:
- nekretnine na svoje ime
- pasos pun viza da se vidi da si svetski turista a ne da ides samo u US
- stalno zaposlenje i potvrdu o tome

pored toga ti treba i da imas novca na racunu za te tvoje turisticke potrebe :)
Bez barem necega sa spiska po meni ti je samo kocka da ce te jos jednom odbiti pa samo vise komplikujes situaciju.
 
Hvala na odgovoru,ali sam ja lose formulisao pitanje,nije rec o turistickoj,ja sam slucajno replicirao,rec je o h2b vizi.

Jel imas poslodavca da te poziva da radis za njih i da je obavio sve neophodne procedure da bi mogao da te primi ?
Ako imas jel firma mala, srednja ili velika. (Srednje i velike firme ne bi trebale da imaju problema).

Ako je sve ovo gore ok i ako prezentujes sebe u pravom svetlu ne bi trebalo da imas bilo kakvih problema, pogotovo sto je H2B dual intend viza pa cak i ako imas imigracione namere ne bi trebali da te odbiju. Ja bih aplicirao svakako i objasnio se sa sluzbenikom sta je problem da znas pa da to ispravis. Pozovi call centar US ambasade u Beogradu i lepo se izobjasnjavaj sa njima dace ti vrlo korisne informacije. Sve im reci sta si napisao ovde.
 
prosle godine si kao APSOLVENT mogao na studentsku vizu da odes!
Da li je moguce ove godine?
Zanima me koja je to viza koju ja kao apsolvent mogu da dobijem?
Kolko bi to eventualno moglo da kosta-preko agencija?
Sta ta viza(koju eventualno mogu da dobijem) menja u odnosu na studentsku?
 
Mozes na j1 kao apsolvent prvi put i da se provuces,malo teze,ali moze.Oko cene,moze biti dosta razlike.Mozes da probas na h2b(radnu vizu),i ne menja znacajnije nista.

ako bi mogao u procentima da mi kazes?
koja je verovatnoca da prodjem na J1? Od cega to zavisi?
Ako ne dobijem J1,jel mogu naknadno da traazim H2B?
Da li agencija preko koje idem placa neke penale-ako napustim radno i mesto boravka-ako odem na H2B?
Hvala za predhodni-i unapred hvala za odgovor na ova pitanja :)
 
Hvala na odgovoru Mika_h.
Imam jos jedno pitanje - u mejlu koji sam dobila od ambasade pise da se posebno obrati da se u formularu navedu sve zemlje koje sam posetila i tacni podaci o obrazovanju, ali ta pitanja nisam pronasla u DS-160 formularu iako sam ga popunila do kraja. Postoje pitanja o zaposlenju, ali ne i o obrazovanju. A sto se tice zemalja, toga uopste nema. Da li negde gresim? Da li postoji jos neki formular da se popuni?
 
Dobro vece svima,htela bih da izlozim moj problem i eventualno resenje,pa da mi neko odgovori kolike su mi sanse za vizu i sta da korigujem.Naime,brat mi zivi u americi,ima zelenu kartu,ozenjen s amerikankom,i cekaju drugo dete.Pre 2 god.sam aplicirala,bila sam 3.razred srednje i posle mucnog ispitivanja odbijena sam.Sada sam prva god.faxa,imala bih potvrdu od prodekana da mi je dozvoljeno da odsustvujem 2 nedelje,sto znaci da imam razlog da se vratim,ali u indexu nemam nijedan ispit polozen,pa se plasim da me odbiju zbog toga,a i samof.sam student.dala bih i dokumentaciju roditelja i da zivim u stanu njihovom,garantno pismo snaje itd.A razlog sto idem je jer snajka treba da se porodi krajem aprila,trebalo je mama da ide,al je polomila nogu,pa bih ja,ali sam istraumirana od proslog puta i plasim se da ne dobijem zbog ispita i jer imam nov pasos i nigde nisam putovala.molim vas pomozite,hitno je :) i izvinite sto smaram,hvala :)
 

Back
Top