Sta su Rusi doneli Srbiji?

jedite_kod_Joa:
Како да не!
Прво,нема их 2 милиона,већ око 1.6м.
Друго,шиптари с Космета неће имати право да купују по Србији...већ сад не могу.То се регулише законом.Већ у новом Уставу је предвиђен специфичан облик аутономије КиМ-а,који ће бити регулисан,као што рекох,законом.
Немој да шириш сепаратистичку Чедину демагогију...мисли својом главом!
Ti ne samo da siris demagogiju vec i iskazujes jako nizak nivo inteligencije .Kako mozes da zabranis gradjanima jednog dela Srbije da kupuju kuce u drugom delu Srbije ? To je apsolutno nemoguce a takodje je nemoguce da se primeni rasni princip prilikom prodaje nekretnina niti bilo cega drugog jer je to napusten princip od pada treceg rajha pa ti nikako ne mozes da zabranis stanovniku Pristine da kupi kucu ako je on Albanac a da mu dozvolis ako je Srbin ili tunguz uostalom to je protivustavno i protiv svih konvencijama o osnovnim ljudskim pravima.
 
jedite_kod_Joa:
Због чега се усташе нису одрекле свог дела територије на којем су већина били Срби?Још су их протерали,побили,неке чак и покатоличили/унијатили...
А што ти то мене питаш?Нисам компетентна за то питање...Или можда ти знаш одговор?
 
Obersturmfuehrer:
znaci od rusa za sad imamo
-vodka
-komunizam
-moskvic
-psiholoski mir

sa zapada imamo
-parna masina
-sijalica
-avion
-helikopter
-raketa
-stamparska masina
-tranzistor
-rok end rol
-istrazivanja u oblasti medicine
-istrazivanja u oblasti biologije
-istrazivanja u oblasti astronomije
....


...Или не познајеш довољно "историју проналазака" или си злонамеран...
 
Jelena87:
А што ти то мене питаш?Нисам компетентна за то питање...Или можда ти знаш одговор?
Наравно да знам одговор...
Питам јер тврдиш да треба поклонити српску територију шиптарима.Што ти комшији не поклониш своју имовину?
 
vidim da se diskutovalo o medicini...

osnove kardiohirurgije i najmodernije operacije
osnove neurohirurgije i najmodernije operacije
oftamologija i najmodernije operacije
transplantologija
znanje o maticnim celijama
osnove i najmodernije teorije i prakticna dostignica u revitalizaciji
...
 
samo da se razumemo, nije moj cilj da opanjkavam ruse, vec mi je cilj da, ponavljam, uvidimo dobre stvari i sa istoka i sa zapada...lako je baljezgati o svemu sto je lose....
btw, za helikopter odlicno znam da je konstruisao sikoriski, ali ga je napravio i usavrsio u usa...
 
Na trenutak je tema bila zalutala, ali se sad srećom vratila na kurs.

Rusija je dala ogroman i nezamenjiv uticaj na umetnost. Kada bi nabrajao ruske književnike, kompozitore... naveo bih najveće u svojim oblastima. E sad, ako neko ovde ne smatra umetnost važnom i uticajnom ljudskom delatnošću to je samo njegov problem.
 
Obersturmfuehrer:
samo da se razumemo, nije moj cilj da opanjkavam ruse, vec mi je cilj da, ponavljam, uvidimo dobre stvari i sa istoka i sa zapada...lako je baljezgati o svemu sto je lose....
btw, za helikopter odlicno znam da je konstruisao sikoriski, ali ga je napravio i usavrsio u usa...

ok. licno, ne vidim svrhu, posto je postavka 'zapad' vs. rusija prilicno vestacka. da si rekao - naucni pozitivizam i naucni idealizam/misticizam onda bi imalo smisla pricati. jer bi onda pricali o dve naucne paradigme, manje ili vise karakteristicne za 'zapad' ili 'istok'. ali to ne bi bila politicka tema. ovako, da bi napravio politicku temu, bavio si se praznom retorikom... to je valjda i jedino politicko u celoj temi ;)
 
_Milanche_:
posao za gradjevinkse radnike u moskvi i sibiru...

i za arhitektore, dizajnere. oko 50 000 radnih mesta u sferi zauzimaju srbi. to je jako puno. i najvecim delom su to stariji rdadnici, gradjevinski direktori, arhitektori i dizajneri. a 'ruke', to su uglavnom kavkazci. sad, neki nasi mladi strucnjaci idu u london da bejbisituju i peru sude, a drugi se ne gade rusije, pa se tamo bave svojim poslom.

primer - nasi arhitektonski studiji i gradjevinske firme ekskluzivno su radile na restauraciji pitera za proslogodisnji jubilej. to su stotine miliona dolara. ekskluzivno nasi rade i mekdonaldse po celoj rusiji, recimo. to su takofdje stotine miliona.
pitam se samo, da li se nasa vlast tamo setila da im naplati porez...? ili su to odradili onako, ispod tezge...
 
Ja sam prijatelju znam mnogo dipl.arihitekata u SAD koji ne peru sudove nego rade dobro poslove...
inace kad sam rekao gradjevinske radnike mislio sam na celu gradjevinsku operativu...i gradjevinski iznedjer i arhitekta je gradjevinski radnik a ne samo onaj fizikalac...
 
DeteSunca:
Prelistao sam sve, ali to nisam zapazio, izvini.

ma negde sam rekao, mozda ne u ovoj temi, ali sam se posle pogubio u moru naucnih dostignuca :)
elem, to smatram za vrlo bitnu stvar koja vrsi uticaj na zemlje u okolini ili na svetu....

@jabuchilo
ta postavka je bila zbog 30 strana pljuvanja po zapadu, kao da sa zapada nikad nista dobro nije stiglo....to je bio moj motiv postavljanja ove teme, iako realno sve one stvarcice koje sam ja napisao su pronadjenje na jednom mestu a usavrsene na drugom i slicno....
poenta je u tome da postoji 'globalno dobro' i da to nema veze sa komunistima, zapadom ili korejom...
 
Obersturmfuehrer:
ma negde sam rekao, mozda ne u ovoj temi, ali sam se posle pogubio u moru naucnih dostignuca :)
elem, to smatram za vrlo bitnu stvar koja vrsi uticaj na zemlje u okolini ili na svetu....

@jabuchilo
ta postavka je bila zbog 30 strana pljuvanja po zapadu, kao da sa zapada nikad nista dobro nije stiglo....to je bio moj motiv postavljanja ove teme, iako realno sve one stvarcice koje sam ja napisao su pronadjenje na jednom mestu a usavrsene na drugom i slicno....
poenta je u tome da postoji 'globalno dobro' i da to nema veze sa komunistima, zapadom ili korejom...

slazem se. jedini problem je sto se na globalnom dobru obicno slepa neko globalno zlo. mislim da je to ono sto neki ovde pokusavaju da podvuku. sto se mene tice, svi ste u pravu. samo, bez prava na sijalicu se moze, ali bez prava na sebe, malo teze. u tome je ceo trik.
 
JABUCHILO:
slazem se. jedini problem je sto se na globalnom dobru obicno slepa neko globalno zlo. mislim da je to ono sto neki ovde pokusavaju da podvuku. sto se mene tice, svi ste u pravu. samo, bez prava na sijalicu se moze, ali bez prava na sebe, malo teze. u tome je ceo trik.

odlicno razumem sta oni hoce da podvuku, ali isto tako odlicno ne razumem totalno neutralisanje zapada i po pitanju nauke i po pitanju umetnosti....
 
Obersturmfuehrer:
iposto tema o tekovinama zapada postoji, i svi se prave blesavi i secaju se samo osiromasenog uranijuma, evo ja sam odlucio da postavim slicnu temu...
pa da vidimo....
pa dojceru,rekao sam ti da se skines vise sa neke stvari,...
a reci cu ti sta nam braca Rusi nisu donijeli,..nisu nam donijeli bombe kasetne,uranijumske,...itd.
 

Back
Top