Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U pravu si, glupo je, medjutim svako od njih ima svoj nacin rada i svako prvo hoce da te pogleda na UZ pa onda da prica. To sam primetila. Tako je bilo svih pet puta koliko sam ja radila. Posle UZ oni procenjuju neke svoje procente uspesnosti

Vesnicice, kako si ti? Ima li kod tebe šta novo? Sve se nadam nekim pozitivnim pisanjima na temi, al niko ništa :dosadno:

- - - - - - - - - -

Znaci ja treba da idem od klinike do klinike na konsultacije i da se naplacam tih konsultacija samo da bih izabrala doktora i kliniku ??? Pa to je totalno bzvz

Yoohoo, jesi donijela odluku?
 
mr2014 sta da ti kazem, recimo da sam dobro. Hvala na pitanju. Hormoni luduju verovatno posto mi kasni ciklus vec 8 dana i to me brine. Ja stalno imam fobiju kad mi kasni da nije prevremena menopauza i tako sve mislim da se blizi taj period.
No dobro, kako si ti? Dokle si stigla? Ima li novih vesti?
 
mr2014 sta da ti kazem, recimo da sam dobro. Hvala na pitanju. Hormoni luduju verovatno posto mi kasni ciklus vec 8 dana i to me brine. Ja stalno imam fobiju kad mi kasni da nije prevremena menopauza i tako sve mislim da se blizi taj period.
No dobro, kako si ti? Dokle si stigla? Ima li novih vesti?

Ja ovih dana pratim ovulaciju pa kad se desi- pravac po smrzliće :)
A jel ti se inače dešava u poslednje vrijeme da ti kasni ili je to neka nova situacija? Mislim da je stvarno već tvoj red da dobiješ bebicu- ako ima ikakve pravde "gore" :think:
Ne predaj se dokle god ne iscrpiš i poslednju jajnu ćeliju, mada mislim da ih imaš još :ok: Mene muka hvata od same pomisli na čekanje hoće li preživjeti odmrzavanje, pa čekanje bete, pa dosađivanja po kući, pa nadanja..... Nekako se bojim nove nade i neuspjeha, a znam da odustati neću.
Kakvi su tvoji planovi? :cmok2:
 
Pa prosle godine u aprilu mi se desilo da sam dobila 47. dan pa evo sad vec 36. prolazi i nista. Medjutim 25.-og dana sam imala onako tamniji sekret kao na pocetku ciklusa i posle nista. Pa planiram malo da se vratim u formu pa na jesen da probam jos jednom.
Ti nemoj tako negativno da razmisljas o transferu. Nemoj unapred da mislis na neuspeh. Misli na uspeh. Citaj lagane knjige ili savremenu psihologiju da ucvrstis samopouzdanje. Znas kako kazu "kakve su ti misli takav ti je zivot". Znaci pozitivno razmisljaj. Necu da te cujem da si negativna. Mora uspeti uz veru u ono sto radis. Moras samu sebe bodriti. Tako mora biti. Kisss!!!
 
Mr2014 drzim fige...szuki ljubim, idemo dalje.Nije tacno da zovu prvo one sa malim amh..evo ja prosla komisiju u decembru...pa dobila pismo za 25 maj a vto tek u septembru hmmmm...ko zna zasto je to dobro...drzavni trosak inace druga vto
 
Mr2014 NAPREEEEEEED :-* Szuki75 ne kloni duhom, idemo dalje :-* p.s. Imam jedno pitanje za zenske koje su prolazile VTOe nazalost neuspesne, nakon koliko dana ste dobijele cikluse, da li se desavalko da kasne po par dana? Naime meni ciklus nakon neuspesnog VTOa iz prtirodnog je stigao 39 dana , u maju mi je ciklus bio 26 dana, a sada kasni tri dana. Pitam jer sam u postupku VTOa o triosku drzave i 20 jula javljam se u Betaniju. Odradila sam briseve, serologiju, treba da odradim jos hormonski status i UZ. DCA LI TREBA JOS NESTO OD ANALIZA, ja mogu jos samo da im dostavim nalaze hematologa, i otpusnu listu od neuspele VTO u martu? POZZZZZZZZZZZZZZZZ za SVE :-* :-* :-*
 
Yoohoo, jesi donijela odluku?

Nisam, jos uvek se nadam drzavnom trosku, imam zakazano na socijalnom za ponedeljak da to sve predam, pa cu videti sta dalje, mada mi rece ona zena kad sam zakazivala da su za septembar vec dobili pozive ko treba da ide tada, sad se mogu nadati nekm decembru kontam, a to mi je tako daleko :( Mislim da cu pokusati privatno, nego sad me brine sto mi je papa test 3a grupa, ne znam jel takav nalaz prolazi. Inace mi je u januaru bio 2 grupa al sada mi je radjen bukvalno zadnji dan menstruacije pa se nadam da je to u pitanju, moram otici da ga ponovim negde ove nedelje.
Gde mi vi predlazete da idem privatno na VTO u NS? Cula sam da je sad ova dr Crnogorac bolja od Kopitovicke jer vise ide na seminare i prati novine. Ili da se mozda ipak javim u tu novu Feronu? A kako se moze na Betaniji privatno? Tako zelim da zatrudnim i to sto pre... kao i svevi verovatno. Imam utisak da trosim zivot uzalud bez deteta kraj sebe :(
 
Mr2014 NAPREEEEEEED :-* Szuki75 ne kloni duhom, idemo dalje :-* p.s. Imam jedno pitanje za zenske koje su prolazile VTOe nazalost neuspesne, nakon koliko dana ste dobijele cikluse, da li se desavalko da kasne po par dana? Naime meni ciklus nakon neuspesnog VTOa iz prtirodnog je stigao 39 dana , u maju mi je ciklus bio 26 dana, a sada kasni tri dana. Pitam jer sam u postupku VTOa o triosku drzave i 20 jula javljam se u Betaniju. Odradila sam briseve, serologiju, treba da odradim jos hormonski status i UZ. DCA LI TREBA JOS NESTO OD ANALIZA, ja mogu jos samo da im dostavim nalaze hematologa, i otpusnu listu od neuspele VTO u martu? POZZZZZZZZZZZZZZZZ za SVE :-* :-* :-*

Ja sam posle VTO dobila 39. dan. Pa dva meseca relativno na vreme, pa danas 43. dan. Mislila sam da cu poludeti koliko sam naduvena.
 
Zakazala sam konsultacije u Feroni za plovinu juna. A na komisiju u Betaniji cu nadam se pocetkom jula. Eto da se pohvalim
Zna li neko da li se hormoni moraju raditi svi isti dan? Ja sam ih sve radila razbacano, jer su me tako slali i davali mi upute
 
mr2014 pisi kako je prosao transfer? Nikako se ne javljas :ok:

Draga moja vesnicice, hvala što misliš na mene :heart:
Prekjuče bio transfer, oba embriona se uspješno odmrzla :D Nisam vjerovala da će oba, mislila sam da su neki slabići, kad ono ja ušla u salu i vidim na monitoru :heart: :heart:
Oba su blastociste, jedna već počela da izlazi iz opne, a oko druge je opna još debela- odoh u detalje, al eto kad već pišem :lol:
Ležala u sobi malo više od 2 sata (mada su oni rekli samo 1 sat) i nakon ta dva sata nazad put kući , vožnja oko 3 sata.
Ako se ne računa dan trasfera, danas mi je 2dnt, simptom-i ništa vrijedno pomena osim uvećanih jajnika i gasova, što pripisujem Pregnil-u :D :D
Ne uzimam ni estrofem ni utrogestan, jer je moj prirodni ciklus bio dobar i samo nsu mi dali pregnil kao buster.
Datu za betu- 22.06.- daleko brate........ :dash:
Sve se nadam nekom žiguckanju, ali neće :zcepanje:
Ti si ipak dobila, jel da? Kasnilo, ali ipak je došao ciklus? :ok:
 
Draga moja vesnici
ce, hvala što misliš na mene :heart:
Prekjuče bio transfer, oba embriona se uspješno odmrzla :D Nisam vjerovala da će oba, mislila sam da su neki slabići, kad ono ja ušla u salu i vidim na monitoru :heart: :heart:
Oba su blastociste, jedna već počela da izlazi iz opne, a oko druge je opna još debela- odoh u detalje, al eto kad već pišem :lol:
Ležala u sobi malo više od 2 sata (mada su oni rekli samo 1 sat) i nakon ta dva sata nazad put kući , vožnja oko 3 sata.
Ako se ne računa dan trasfera, danas mi je 2dnt, simptom-i ništa vrijedno pomena osim uvećanih jajnika i gasova, što pripisujem Pregnil-u :D :D
Ne uzimam ni estrofem ni utrogestan, jer je moj prirodni ciklus bio dobar i samo nsu mi dali pregnil kao buster.
Datu za betu- 22.06.- daleko brate........ :dash:
Sve se nadam nekom žiguckanju, ali neće :zcepanje:
Ti si ipak dobila, jel da? Kasnilo, ali ipak je došao ciklus? :ok:

E pa to su super vesti, bas se radujem. To je sad to. Bice to sve super. Sve ukazuje na to da je uspeh jako blizu. Ne pa nije ti daleko 22. Brzo ce to proci.
 
Zakazala sam konsultacije u Feroni za plovinu juna. A na komisiju u Betaniji cu nadam se pocetkom jula. Eto da se pohvalim
Zna li neko da li se hormoni moraju raditi svi isti dan? Ja sam ih sve radila razbacano, jer su me tako slali i davali mi upute



Yoohoo, Hormoni se rade izmedju 2 i 4 dana krvarenja. Kod nas u KGu AMH se radi privartno, LH, FSH, Estradiol, Progesteron i Testosteron se rade u centralnoj laboratoriji KG Kragujevac, a Prolaktin, TsH, T3 i T4 se rade na nuklearnoj medicini. Nadam se da sam od pomoci :-)

- - - - - - - - - -

Draga moja vesnicice, hvala što misliš na mene :heart:
Prekjuče bio transfer, oba embriona se uspješno odmrzla :D Nisam vjerovala da će oba, mislila sam da su neki slabići, kad ono ja ušla u salu i vidim na monitoru :heart: :heart:
Oba su blastociste, jedna već počela da izlazi iz opne, a oko druge je opna još debela- odoh u detalje, al eto kad već pišem :lol:
Ležala u sobi malo više od 2 sata (mada su oni rekli samo 1 sat) i nakon ta dva sata nazad put kući , vožnja oko 3 sata.
Ako se ne računa dan trasfera, danas mi je 2dnt, simptom-i ništa vrijedno pomena osim uvećanih jajnika i gasova, što pripisujem Pregnil-u :D :D
Ne uzimam ni estrofem ni utrogestan, jer je moj prirodni ciklus bio dobar i samo nsu mi dali pregnil kao buster.
Datu za betu- 22.06.- daleko brate........ :dash:
Sve se nadam nekom žiguckanju, ali neće :zcepanje:
Ti si ipak dobila, jel da? Kasnilo, ali ipak je došao ciklus? :ok:

mr2014 samo opusteno i napred, bice sve OK :-* Navijamo za VELIKUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU betu
 
Draga moja vesnicice, hvala što misliš na mene :heart:
Prekjuče bio transfer, oba embriona se uspješno odmrzla :D Nisam vjerovala da će oba, mislila sam da su neki slabići, kad ono ja ušla u salu i vidim na monitoru :heart: :heart:
Oba su blastociste, jedna već počela da izlazi iz opne, a oko druge je opna još debela- odoh u detalje, al eto kad već pišem :lol:
Ležala u sobi malo više od 2 sata (mada su oni rekli samo 1 sat) i nakon ta dva sata nazad put kući , vožnja oko 3 sata.
Ako se ne računa dan trasfera, danas mi je 2dnt, simptom-i ništa vrijedno pomena osim uvećanih jajnika i gasova, što pripisujem Pregnil-u :D :D
Ne uzimam ni estrofem ni utrogestan, jer je moj prirodni ciklus bio dobar i samo nsu mi dali pregnil kao buster.
Datu za betu- 22.06.- daleko brate........ :dash:
Sve se nadam nekom žiguckanju, ali neće :zcepanje:
Ti si ipak dobila, jel da? Kasnilo, ali ipak je došao ciklus? :ok:

Bravo mr2014,čestitke i puno sreće i od mene :) .Biće to sve super ovaj put.Držimo ti sve palčeve i da ti beta bude trocifrena :zag:
 
Bravo mr2014,čestitke i puno sreće i od mene :) .Biće to sve super ovaj put.Držimo ti sve palčeve i da ti beta bude trocifrena :zag:

Hvala Angel :heart: Moram reći da ovaj put imam osjećaj da se nešto dešava :rumenko: Stalno imam neka bockanja, napetost kao kad imam tremu :D I od danas konstantno onaj pristisak kao da ću dobiti, a treba da dobijem između 15. i 17.6. Bradavice bole i od pomisli na njih :zcepanje:
Danas mi je 5dnt. Ako ne dobijem do 17, taj dan idem da vadim betu, pa šta bude.
 
Mr2014,naravno da se dešava i to implementacija embriona :) .Ne radi betu tako rano...Sačekaj i strpi se makar do 12-og dana,iako znam da je isčekivanje najgore,ali ako se implement.kasnije desi beta ti tada neće pokazati,jer će biti rano.Uživaj i ne razmišljaj o tome.Opusti se maksimalno,šetaj,skitaj i udri brigu na veselje :super: .Smij se što više i trudi se da budeš u društvu pozitivnih ljudi :rotf: .Mi navijamo i čekamo te da nam se javiš s pozitivnim vijestima,što želim i svim ostalim curama :* .Ljubac za sve :heart:
 
Hvala Angel :heart: Moram reći da ovaj put imam osjećaj da se nešto deš
ava :rumenko: Stalno imam neka bockanja, napetost kao kad imam tremu :D I od danas konstantno onaj pristisak kao da ću dobiti, a treba da dobijem između 15. i 17.6. Bradavice bole i od pomisli na njih :zcepanje:
Danas mi je 5dnt. Ako ne dobijem do 17, taj dan idem da vadim betu, pa šta bude.

Draga moja i ja sam protiv bete pre 12-og dana od et. Moze da ne pokaze veliku betu. Sacekaj bar 12-ti dan. Nemoj biti toliko nestrpljiva kad si do sad cekala mozes i 2-3 dana duze
 
Draga moja i ja sam protiv bete pre 12-og dana od et. Moze da ne pokaze veliku betu. Sacekaj bar 12-ti dan. Nemoj biti toliko nestrpljiva kad si do sad cekala mozes i 2-3 dana duze

Ma znam žene, ali... :evil: Pošto su blastociste onda su se valjda zakačile u prva tri dana ili nisu nikako :manikir: Danas 26. dan ciklusa (obično mi toliko traju) pa sad stalno zavirujem da nema šta :sad2: Ako preguram danas, sutra i prekosutra da ne dobijem onda sam "na konju" i ne bi ni radila betu do 22.6. nego test. Ali duga su još dva dana preda mnom iščekivanjaaaaaa............ :dosadno:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top