Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Razumem te u potpunosti, meni nazalost nije uspelo iz prve, terapiju sam podnela dobro, jajnik ( imam samo jedan) je dobro odgovorio na istu, aspirirano mi je 5 folikula, 3 su bila adekvatna, 2 oplodjena...ali sam 15 dan dobila ciklus....zelim ti da ozdravis do ponedeljka i da na put krenes rasterecena...:)
 
E pa drage moje, da se i ja javim. 11.8 smo bili na uz,bilo 2 meska,prvi 2,3mm a drugi 3,2mm. Pa smo bili na odmoru 10ak dana. Danas bili ponovo na uz i sad su porasli na 21mm i 18mm.. srca se cuju,prelep zvuk formiraju se ručice. Krajem sep. na ekapertni. Saljem vam svima puno puno poljubaca i jedva cekam da svaka od vas ima ovako lepe vesti!! :super:
 
Malapegawa, pisem ti moj primer, imam 42 god, ja nemam problem (barem ga nisu dijagnostifikovali), mm nema problem, ali nam nije uspevalo. Nazalost bila sam na 10 vto (kod Garalejicke u Medical centru i kod Ljubica u Jevremovoj), obicno sam imala 5-7 folikula, u proseku 3-5 jc, barem po dve ocenjene kao jako dobre. Rezultat svaki put negativan (jednom biohemijska trudnoca). Cinjenica je da posle 35 jako opada procenat uspesnosti zbog kvaliteta jc. Sad rodjena sestra mi zivi u Nemackoj, na njen nagovor odemo na neku kliniku, tamo mi lepo kazu, "Da je sve u redu vi biste do sada bili trudni, dakle ocigledno nije, preporuce mi donaciju jc obzirom na godine jer kazu ukoliko je spermogram OK verovatno je problem do vas (kaze sanse su mi 50%). Mi mozgali jedno 6 meseci onda nekako to prelomimo i odlucimo se za to i uspe nam iz prve. Na klinici imam jos preostala 4 embriona zamrznuta ukoliko se odlucim za jos jedno dete. Molim te razmisli o toj opciji, znam da se to radi i u Pragu jer je moja drugarica koja ove godine puni 44 godine to po mom savetu tamo i uradila i da je cena ok, ispalo je jeftinije nego vto ovde i uspelo joj je iz drugog puta sa zamrznutim embrionima i trenutno je u 4-om mesecu. Ovo ti saljem iz najbolje namere, ovde lekari slabo spominju donaciju jer nije sve zakonom regulisano, radilo se to "tajno" u jevremovoj ali su se tamo zenama nudile jc drugih zena koje su radile vto pa su im preostale, a te zene su takodje ocigledno imale problem cim su bile na vto, ovde se biraju zene mladje mislim do 30g,...mozes da utices na boju kose ociju, krvnu grupu, odredjene afinitete,...
Pozdrav i svu srecu ti zelim.
 
Drugarice, trebam pomoc....... mm je uradio jos jedan spermogram prije odlaska u MB i pocetka stimulacije i ispade da rezultati nikad nisu bili gori, a pije Profertil plus od pocetka juna. Sto je jos gore, pokretnih nema nikako (nema veze jer nam je dr rekao da cemo ici na ICSI metodu), ali nema ni jedan procenat normalnih oblika! Ocajna sam, cak sumnjam da su oni taj nalaz dobro i odradili.... Jer pise da nema ni normalnih ni patogenih- mislim, pa kakvih onda ima (a pise broj spermatozoida 2 miliona)?
Znate li da li je potrebno da bude normalan oblik za icsi vto? Pomagajte....... :dash:
 
Jaoj, ne znam...znas radim u jednoj socijalnoj ustanovi u kojoj imam prilike da susrecem decu koja se usvajaju...svasta se nagledam, verovatno mi je to prokletstvo jer sam svesna rizika koje nosi nepoznat DNK...nazovi me paranoicnom...i jedna moja poznanica je isla u Prag, nedavno je sa doniranim jajnim celijama rodila dve devojcice...ni suprug mi nije za to ili bar nece da prizna...njegov spermogram je takodje problematican iako je on malo mladji od mene...zbunjena sam, volela bih kad bi pred odlazak u inostranstvo mogla da dobijem vise informacija o donaciji a i pitanje da li bih se na kraju odlucila za to...hvala ti sto si se javili...budimo u kontaktu...:)
 
Izvini draga sto se tek sad javljam imam neku frku na poslu...ja se ipak nadam da ste vec usli u program i da nalaz supruga nije bio smetnja...i mi smo isli na ICSI i nalaz mog supruga je bio loš, mozda ne bas kao kod Vas ali nije bio obecavajuci...mislim na tebe i drzim ti fige :)
 
Izvini draga sto se tek sad javljam imam neku frku na poslu...ja se ipak nadam da ste vec usli u program i da nalaz supruga nije bio smetnja...i mi smo isli na ICSI i nalaz mog supruga je bio loš, mozda ne bas kao kod Vas ali nije bio obecavajuci...mislim na tebe i drzim ti fige :)

Sve ok :) Isli smo u MB, ja sam od 1.9. na Gonalu- 150 jedinica, a danas i sutra pored Gonala treba da primim i Cetrotide. Ne osjecam apsolutno nikakve promjene ni na tijelu, a ni psihicki- sto mi je jako drago jer sam cula da raspolozenje bude strasno promjenljivo kad si na stimulaciji :D Sto se tice spermograma i normalnih oblika, doktor kaze da to nije neki problem jer on vec zna kakvi "nenormalni" oblici ipak mogu da prodju, mada uvijek postoji sansa da se nadje koji normalan. 8.9. opet idemo tamo na folikulometriju i da mm odradi spermogram kod njih (mi smo tako htjeli, za svaki slucaj) i trebalo bi da ostanemo iducu nedelju tamo, pa mozgamo oko smjestaja.... Ako neko ima informaciju o smjestaju u Mariboru neka napise.... :) Eto, za sada toliko. Hvala na odgovoru i podrsci :cmok2:
 
Sve ok :) Isli smo u MB, ja sam od 1.9. na Gonalu- 150 jedinica, a danas i sutra pored Gonala treba da primim i Cetrotide. Ne osjecam apsolutno nikakve promjene ni na tijelu, a ni psihicki- sto mi je jako drago jer sam cula da raspolozenje bude strasno promjenljivo kad si na stimulaciji :D Sto se tice spermograma i normalnih oblika, doktor kaze da to nije neki problem jer on vec zna kakvi "nenormalni" oblici ipak mogu da prodju, mada uvijek postoji sansa da se nadje koji normalan. 8.9. opet idemo tamo na folikulometriju i da mm odradi spermogram kod njih (mi smo tako htjeli, za svaki slucaj) i trebalo bi da ostanemo iducu nedelju tamo, pa mozgamo oko smjestaja.... Ako neko ima informaciju o smjestaju u Mariboru neka napise.... :) Eto, za sada toliko. Hvala na odgovoru i podrsci :cmok2:

Drago mi je sto je ipak sve za sad u redu:D sto se tice stilumacije ja sam neke propratne efekte imala tek nakon transfera ( znojenje, nocne more,preterano osetljiv zeludac i vrlo bolne dojke ) nazalost kao posledica hiperstimulacije...nadam se da ces ipak bolje sve podneti..drzim Vam fige za ovu nedelju u Mariboru...puno pozdrava:super:
 
Izvini draga sto se tek sad javljam imam neku frku na poslu...ja se ipak nadam da ste vec usli u program i da nalaz supruga nije bio smetnja...i mi smo isli na ICSI i nalaz mog supruga je bio loš, mozda ne bas kao kod Vas ali nije bio obecavajuci...mislim na tebe i drzim ti fige :)

nazalost draga moja ja sam isla privatno pa ti ne mogu puno pomoći sto se tice Visegradske :confused:mozda mogu u nekim drugim segmentima postupka. Pozdrav.:)

- - - - - - - - - -

Zdravo svima,duze vreme citam vase objave posto me muci ista muka kao i vas. Predala sam papire za drugostepenu komisiju u Visegradsku pa me zanima koliko dugo se ceka na poziv? Hvala unapred

nazalost draga moja ja sam isla privatno pa ti ne mogu puno pomoći sto se tice Visegradske mozda mogu u nekim drugim segmentima postupka. Pozdrav.:)
 
Drage kako ste?evo ja u prikupljanju novih papira za drugu vto...malo u strahu od hormona i amh da nije pao jos...zna li neko do koje vrednosti amh te pustaju da radis o trosku drzave.Ja sam sa amh 0,59 radjen prosle godine u septembru imala 2 dobre jc po kratkoj semi vodjena ...u julu bio et ..no beta bila 14 biohemiska...Pomagajte vi sa malim amh i pisite svoja iskustva ...koliko on moze da padne za jednu godinu .....cmok
 
....idemo sad da se bacimo na kucnu radinost..ima li primera da je neko odmah posle ili uskoro uspeo hihihi:hahaha:

JA sam takav primer...
Nakon vto (posle cetiri meseca) zatrudnela prirodno i sad mi jedan dvogodisnjak ispunjava svaki trenutak...

Sad pokusavamo da mu napravimo seku, al opet nece...

Al zelja je veeeelliiiika, pa cemo se boriti, makar opet sa vto.
 
Evo ja se javljam 4. dan nakon transfera blastociste. Treći dan od transfera sam se vratila na posao (kancelarijski), normalno se ponašam, izbjegavam stresne situacije (mada je teško),...... I sada jedino što me brine je to da mi doktor u MB nije dao nikakvu terapiju iako mi je Tsh bio 4,1 :/ Nalaze hormona su tražili da im pošaljem mailom, što sam i uradila. Nakon nekog vremena sam dobila mail da su nalazi u redu i da planiramo postupak početkom septembra. Sada kad je sve to prošlo, brinem se zbog Tsh jer svugdje čitam da ga za postupak snižavaju na oko 2. E sad, ako UKC Maribor važi za jednu od najboljih klinika, onda ne treba da se brinem što mi nisu dali nikakvu terapiju, ali ipak..... ne mogu da ne razmišljam
 
Hvala Samma ....hmmm mozda uspe i meni i dalje se nadam:zper:.....Ajde drzim fige za drugo...si probala one suplemente kao sto je maticna mlec,maka,Q10,ulje nocurka.....hm ja od kad pijem sve se nesto bolje osecam i napadam dragog...nesto ima:evil:
 
mr 2014 Drzimo fige...ja mislim da doktori znaju sta rade....super za blastice...nego koliko su ti vratili?:worth::heart:

Hvala, utješila si me :) Vratili su jednu jer je samo ta jedna peti dan bila dobra. Pet su ostavili još jedan dan da vide da li će biti dovoljno dobre da ih zamrznu i juče su mi javili da su zamrznuli dvije :) Laknulo mi je :) Inače, primala sam samo Gonal F i Cetrotide i dobila 17 folikula, a od toga 11 jajnih ćelija. Pa sad čekam betu..... Nemam nikakav osjećaj ni da je uspjelo ni da nije :) Možda je tako i bolje, ne nadam se previše :) I meni je doktor na početku tražio Antimilerov hormon i ispalo je "zadovoljavajuća plodnost"- znači ni loše ni sjajno, a imam 26 godina. Mada mislim da Amh ne igra preveliku ulogu u svemu tome.... Eto, toliko od mene za sad :bye:
 
Hvala, utješila si me :) Vratili su jednu jer je samo ta jedna peti dan bila dobra. Pet su ostavili još jedan dan da vide da li će biti dovoljno dobre da ih zamrznu i juče su mi javili da su zamrznuli dvije :) Laknulo mi je :) Inače, primala sam samo Gonal F i Cetrotide i dobila 17 folikula, a od toga 11 jajnih ćelija. Pa sad čekam betu..... Nemam nikakav osjećaj ni da je uspjelo ni da nije :) Možda je tako i bolje, ne nadam se previše :) I meni je doktor na početku tražio Antimilerov hormon i ispalo je "zadovoljavajuća plodnost"- znači ni loše ni sjajno, a imam 26 godina. Mada mislim da Amh ne igra preveliku ulogu u svemu tome.... Eto, toliko od mene za sad :bye:

Ja planiram 2-gu VTO pa me zanima zasto si se odlucila za Maribor, a ne recimo Prag /meni svi kazu kako je tamo najbolje/
i ako nije problem koliko te je sve otprilike kostalo.
Hvala ti unapred.
 
Ja planiram 2-gu VTO pa me zanima zasto si se odlucila za Maribor, a ne recimo Prag /meni svi kazu kako je tamo najbolje/
i ako nije problem koliko te je sve otprilike kostalo.
Hvala ti unapred.

Aneri77, za Maribor sam se odlučila po preporuci prijateljice koja je prošla 3VTO (Srbija, Hrvatska, Austrija), a tek 4 pokušaj u Mariboru joj je bio uspješan jer su joj tek tu histeroskopijom otkrilli da ima septum u materici. Nakon otklanjanja problema i ICSI metode ostala je trudna i sad ima djevojčicu :) A problem je prvobitno bio u njenom mužu koji je imao loš spermogram (kao i moj). Još malo sam čitala o UKC Maribor i vidjela da ih hvale i nisam dalje ni razmišljala, nazvala sam i za manje od mjesec dana dobila termin za prve konsultacije. Do Maribora imam 3 sata vožnje, tako da nismo morali ostajati tamo, osim dan pred punkciju, što je super jer mm i ja imamo puno obaveza oko posla. Sve zajedno (sa gorivom) nas je izašlo oko 3000 eura. Sutra mi je 8 dan od transfera i mislim da ću ujutro da uradim test :worth: pa šta bude :) Ako te bilo šta još detaljnije zanima slobodno pitaj, tu sam da dam informacije iz prve ruke :)
I da- imam 2 embriona zamrznuta.
P.S. Oni uglavnom idu na blastociste. Ja sam 5. dan od punkcije imala jednu dobru blasticu i nju su mi vratili, a pet su ostavili do sutra da vide jesu li dovoljno dobre za zamrzavanje i javili su mi da su zamrznuli dvije.
Eto, nadam se da sam od pomoći i sretno ;)
 
I evo javljam se poslije urađenog testa, rezultat: jedan veliki MINUS, druge crtice ni na vidiku, znači ubjedljivo. A test je neki od Plive, za rano otkrivanje trudnoće, kao najmjenjen baš za nakon in vitro jer ga možeš uraditi i prije nego što ti men. kasni. A meni danas osmi dan od transfera. Zadnju men, dobila 1.9., a ciklusi mi inače na 26 dana. Osjećam se baš razočarano. I ljuta sam. Znam da je prvi put, ali mi je krivo jer mi nisu dali ništa da snizim Tsh, možda je zbog toga...... Toliko truda, vremena i iznad svega vjerovanja kad padne u vodu stvarno nije lako..... Eto, toliko. :cry:
 
Mr2014 zar nije rano za test......nekako 8 dan je tek ....:confused:

Pa možda i jeste, al nekako računam da se blastice lijepe već oko trećeg dana pa bi moglo pokazati...... Juče me bolio stomak i svijetlo smeđi iscjedak, a danas me ne boli stomak, ali iscjedak je malo tamniji..... Nisam smjela ponavljati test, mada mislim da je menstruacija već na pragu, samo je utrogestan još spriječava :( A opet, sve se nadam da sam ja u onoj maloj grupi cura koja nakon tih razočaravajućih simptoma ugleda veliku betu :sad2:
Nadam se da si u pravu Libra35 i da je rano za test :worth:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top