Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znam da ne pripadam ovde, ali bi da vam prenesem iskustvo brata i snaje mog zeta. 11 godina nisu mogli da imaju dete, i odlucili su se da odu kod Dr Miodraga Stojkovica u Leskovac, kostalo je oko 3000E i uspelo iz prve, eno sad imaju divnu bebu, devojcicu.

Srecno svima....
 
Znam da ne pripadam ovde, ali bi da vam prenesem iskustvo brata i snaje mog zeta. 11 godina nisu mogli da imaju dete, i odlucili su se da odu kod Dr Miodraga Stojkovica u Leskovac, kostalo je oko 3000E i uspelo iz prve, eno sad imaju divnu bebu, devojcicu.

Srecno svima....

hvala tebi na lepim zeljama............bas mi je drago zbog njih,11 godina je puno,uh
a sto se tice leskovca ,dr miodrag stojkovic ,nije los,on je mom muzu rekao da on nikad nece imati dece ,nakon sto je uradio punkciju testisa ,a u briselu smo imali 6 embriona ,na skali od 1 d 10 ,bili su 9 i 8 .........znaci da se gadno zeznuo u proceni,i hvala bogu na tome
 
hvala tebi na lepim zeljama............bas mi je drago zbog njih,11 godina je puno,uh
a sto se tice leskovca ,dr miodrag stojkovic ,nije los,on je mom muzu rekao da on nikad nece imati dece ,nakon sto je uradio punkciju testisa ,a u briselu smo imali 6 embriona ,na skali od 1 d 10 ,bili su 9 i 8 .........znaci da se gadno zeznuo u proceni,i hvala bogu na tome

Hvala bogu da se prevario...
Svako gresi...
Meni je jedan doktor prosle godine, kada sam dobio grip rekao da su mi uvecani krajnici, a ja krajnike izvadio pre 15 god. desava se...., sada je isti taj dor na specijalizaciji decije hirurgije.
Oni su otisli kod njega, zato sto navodno on radi po nekoj spec metodi, pa, nakon toliko godina nisu zalili pare.
Srecno jos jednom svima koji pokusavaju na pvaj nacin da postanu roditelji i naravno iskrene cestitke onima koji su vec postali........
 
Hvala bogu da se prevario...
Svako gresi...
Meni je jedan doktor prosle godine, kada sam dobio grip rekao da su mi uvecani krajnici, a ja krajnike izvadio pre 15 god. desava se...., sada je isti taj dor na specijalizaciji decije hirurgije.
Oni su otisli kod njega, zato sto navodno on radi po nekoj spec metodi, pa, nakon toliko godina nisu zalili pare.
Srecno jos jednom svima koji pokusavaju na pvaj nacin da postanu roditelji i naravno iskrene cestitke onima koji su vec postali........

da ,slazem se da svako ima pravo na gresku ,ali greske kad su ovakve stvari u pitanju ,uh ,nema reci kojima bih opisala stanje u kojem sam se nalazila:(........bolnica je poprilicno mala,jako puno pacijenta ,a tog dana kada su mom muzu radili punkciju testisa ,ja mislim da je bilo najmanje jos 40 muskaraca koji su cekali svoj red,a pritom moram da napomenem da se punkcija radila bez ikakve anastezije,pa makar i lokalne.............bilo je jezivo slusati krike koji su dopirali iz ordinacije:eek:.........mozda on jeste strucan,upoznali smo se licno,i kao covek je dobar,ali ta sama cinjenica da je zavrsio veterinu ,meni ne uliva poverenje,bezobzira sto je kasnije zavrsio specijalizaciju u nemackoj...........nije isto zena i krava:roll:
a sto se tice para,dosada sam dala pravo malo bogastvo,i ne zalim i opet cu dati,kod mene vazi samo jedno "SVE ZA BEBU",i to je ono zasta zivim,tako prepostavljam da su razmisljali i tvoji prijatelj............cestitaj im,neka uzivaju u devojcici ,za ono sto su se 11 godina borili.............hvala tebi na lepim zeljama,ja se iskreno nadam da cemo sve do kraja godine ili biti trudne,ili u postupku,ali iskreno verujem u to:super::[vidite sta radi psihic u samo jednoj terapiji:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:]
 
Devojke , ove mene opet u problemu :think:

Da Vas podsetim:per: U septembru idem na vantelesnu , trenutno pijem antibebi tabletice, odnosno pauziram do sutra pa nastavljam. Međutim, trebala sam da dobijem mecu oko 13, što se nije desilo. Odnosno desilo se , ali kilavo (malo braon kapljica). Drugarica koja je VTO radila u Leskovcu kaže mi da je i ona tako reagovala i da je to normalno :dontunderstand:

Može li ko da mi pomogne:histericna:
 
Pazarka, vidim da si ona stara! Povratila si se. Jer su ti rekli da li ces raditi u septembru ili oktobru? Pozdrav!

ej draga ,kako si??????????ja sa tretmanom pocinjem krajem septembra,ne znam jos uvek sve detalje ,znacu ih posle 25.08 jer je dr milica na odmoru tako da jos uvek ne znam sta su odlucili,hoculi imati duzi ili kraci postupak,uglavnom znacu sve nakon 25.........ja se iskreno nadam da ce biti kraci postupak:roll:
 
Pazarka, ne idem u Leskovac, niti sam ikad tamo bila:roll:
Radim VTO u Mariboru:super:

ah da sad se secam........oprosti,i molim te obavestavaj nas kako ti ide i kako si zadovoljna,jer ako mi opet ne uspe,moram se odluciti u kojoj cu klinici opet raditi ,a ne moram reci da je maribor na vrhu moje liste
dijana ,isto vazi i za tebe:cmok2:

i konacno sam kuciiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,hvala bogu:super:
 
Pazarka:heart:

Meni je ovo prva VTO, a odlučila sam se za Maribor zahvaljujući komentarima sa raznih foruma sa neta.
U svakom slučaju, moja iskustva za sada su pozitivna tj. oni su divni, strpljivi i profesionalni.:klap:
Razmisli dobro, a ako želih kod njih moram da te upozorim da se čeka dugo:eek:
Ja sam zahtev poslala krajem jula 2008. (odgovorili su mi u aprilu 2009.) a na programu sam u septembru 2009.
U svakom slučaju želim da ti uspe šta god i gde god da pokušaš:cmok:
 
,jer ako mi opet ne uspe,moram se odluciti u kojoj cu klinici opet raditi ,a ne moram reci da je maribor na vrhu moje liste
dijana ,isto vazi i za tebe:cmok2:

i konacno sam kuciiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,hvala bogu:super:

Vidi ti nje! Zasto razmisljas da ce ova biti neuspesna? Jedan MORA biti uspesna! I sta ces onda, kad bude bilo sve ok i kad ti stomacic bude rastao, ti ces razmisljati o sledecoj Vto. Nisi jos krenula u ovaj postupak, a ti vec razmisljas o sledecem! Sad se lepo odmaraj, a 25 ce za koji dan pa ces znati detalje tvoje pripreme. Ja 23 idem za Bgd, pa 24 idem u Visegradsku na kontrolu, onda uvece na koncert, pa 27 ce me primiti na Institut za majku i dete da radim Amniocentezu, bicu u bolnici tri dana, tako da jedno nedlju dana necu biti kuci :confused:
 
Vidi ti nje! Zasto razmisljas da ce ova biti neuspesna? Jedan MORA biti uspesna! I sta ces onda, kad bude bilo sve ok i kad ti stomacic bude rastao, ti ces razmisljati o sledecoj Vto. Nisi jos krenula u ovaj postupak, a ti vec razmisljas o sledecem! Sad se lepo odmaraj, a 25 ce za koji dan pa ces znati detalje tvoje pripreme. Ja 23 idem za Bgd, pa 24 idem u Visegradsku na kontrolu, onda uvece na koncert, pa 27 ce me primiti na Institut za majku i dete da radim Amniocentezu, bicu u bolnici tri dana, tako da jedno nedlju dana necu biti kuci :confused:

milice,ljubim te puno........u meni se sada vodi borba,cas me optimizam vine u visine,a onda me prethodni neuspesi tresnu po glavi,i padnem u najdublji ponor pesimizma,valjda me podsvest priprema na najgore,jer u suprotnom necu izdrzati ,ovo je previse zaista........i jednostavno moram da imam neki plan zaista,jer u slucaju neuspeha ,ne bih ostala ziva :sad2:............jednostavnom MORAM
auuuuuuuu i ti ces imati zanimljivu nedelju kao ja:roll:,nadam se da ce aminosinteza proteci najbolje sto moze drzim ti rucnonozne fige:super:.........ljubim te puno
 
Pazarka:heart:

Meni je ovo prva VTO, a odlučila sam se za Maribor zahvaljujući komentarima sa raznih foruma sa neta.
U svakom slučaju, moja iskustva za sada su pozitivna tj. oni su divni, strpljivi i profesionalni.:klap:
Razmisli dobro, a ako želih kod njih moram da te upozorim da se čeka dugo:eek:
Ja sam zahtev poslala krajem jula 2008. (odgovorili su mi u aprilu 2009.) a na programu sam u septembru 2009.
U svakom slučaju želim da ti uspe šta god i gde god da pokušaš:cmok:

znam da je maribor jedna od najboljih klinika u evropi,kao sto je ovaj uneverzitet u briselu,ali ssto se tice brisela,ja sam zaista razocarana,zato i pitam da li je prica oko klinike u mariboru previse "naduvana",..............ja sam odlucila,moj sledeci postupak je u klinici jevremova u Bg,ali moram da pripremim neki plan u slucaju neuspeha ,da znam kako gde i kuda inace ziva ne bih ostala,ionako sam na rubu ponora
a sto se tice cekanja,ja sam ti vec negde rekla da ti se klanjam do zemlje zbog kolicine strpljenja,ja mislim da ako bih cekala 1 god. dana,odradila bih i u segedinu,i u becu.......i tako bi mi se to cekanje isplatilo.............uglavnom zelim ti svu srecu sveta,i da se to tvoje cekanje isplati:cmok2:,najmanje sa blizancima:zper:
 
Videcu te Pazarkice mila, kad budes dobila trojke, pa ces nam neispavana pisati o tvojim "slatkim" mukama! :heart: I ja sam u pocetku mislila, sta ako se zakace dvojke, mislim to bi bilo super, e sad, s obzirom da zelim ne samo jedno dete, a po mom misljenju i drugi put cu na Vto, sta ako tad budu dvojke? Onda ce mi biti veselo! Moje dve "sapatnice' koje su radile samnom Vto nose trojke, uspesno, za sad, imam jos malo da sacekam pa da cujem informacije iz prve ruke, kako je sve to pa puta tri!;)
 
Videcu te Pazarkice mila, kad budes dobila trojke, pa ces nam neispavana pisati o tvojim "slatkim" mukama! :heart: I ja sam u pocetku mislila, sta ako se zakace dvojke, mislim to bi bilo super, e sad, s obzirom da zelim ne samo jedno dete, a po mom misljenju i drugi put cu na Vto, sta ako tad budu dvojke? Onda ce mi biti veselo! Moje dve "sapatnice' koje su radile samnom Vto nose trojke, uspesno, za sad, imam jos malo da sacekam pa da cujem informacije iz prve ruke, kako je sve to pa puta tri!;)

ma ne bih se zalila ja i da imam trojke ...........ali bojim se da nisam ja te srece,ma samo jedno da se "zakaci",i u trenutku kad bi mi rekla da je beta pozitivna,ja garantujem da bih prezivela manji srcani udar od srece:whistling:.............blago njima ,stvarno uh
 
Videcu te Pazarkice mila, kad budes dobila trojke, pa ces nam neispavana pisati o tvojim "slatkim" mukama! :heart: I ja sam u pocetku mislila, sta ako se zakace dvojke, mislim to bi bilo super, e sad, s obzirom da zelim ne samo jedno dete, a po mom misljenju i drugi put cu na Vto, sta ako tad budu dvojke? Onda ce mi biti veselo! Moje dve "sapatnice' koje su radile samnom Vto nose trojke, uspesno, za sad, imam jos malo da sacekam pa da cujem informacije iz prve ruke, kako je sve to pa puta tri!;)

U potpunosti se slazem sa tim da Pazarkica moze sutra da se susretne sa cinjenicom da su na primer trojke i verujem da ce ako i biti :).
Trenutno i ja polako ulazim u program za VTO. Treba za dva dana da dobijem, a onda pocinjem 5 dana ciklusa sa mikroginonom. Meni je onjasnjeno da ne prestajem da ga pijem do pocetka stimulacije. Dogovor je da se 15. septembra cujem sa DR.
Inace i meni je pre neki dan palo na pamet da moze biti vise od jedne bebe (podsecanje imam devojcicu od 4 godine). Dao bog, bice zurke u kuci, ali razmisljam korak po korak, prvo kontraceptivi.....
 
Vilenjak, da li si ti dobro cula za Mikroginon? Ja sam dobila jedan ciklus, krenula da ga pijem od treceg dana, popila sve tabletice, 7 dana od poslednje tablete sam dobila i tad odmah krenula sa stimulacijom. Proveri ti jos jednom.
 
pozdrav mile moje,nije me bilo jedno vreme...mali predah pred septembar,kad sve krecem iz pocetka,i tada verovatno necu silaziti sa ovih nasih stranica,jer trazicu podrsku u vama!!!!pazarkice mila moja,iscitavala sam poruke na forumu i veruj min mi bila uz tebe i na granici,i u jevremovoj,i na moru,i na pijankama,konsultacijama,histeroskopiji...sve znam i stalno mislim i na tebe i na sve nase drugarice na ovom forumu!ja ti zelim trudnocu koliko i sebi i svim drugim devojkama sa ovim problemom,ali ti trojke nikako ne bih pozelela,znas i sama zasto ti ovo pisem,da se ne ponavljam...tesko je nositi tri zdrava,prelepa andjela ispod srca 5 meseci i onda ih svo troje izgubiti neobjasnjivo,za jedan dan.tesko je i jako boli!!!!ja svima nama zelim za pocetak,po jedno zivo i zdravo cedo,a za posle,ima vremena...svakoj,kao i nasoj nadi po jedan andjelcic djordje,i boze gde bi nam kraj bio...ljubim vas sve
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top