Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drage moje pozdrav za sve vas.

Ja već dugo pratim ovaj forum i mogu vam reći da mi je samo čitanje vaših poruka puno pomoglo da se i ja borim za svoju bebicu.
Posebno sam oduševljena Pazarkom i njene poruke sam iščitala sve od početka do kraja.Naravno čitala sam i od vas svih ali ona me oduševila koliko je spremna da se bori
za svoj cilj u životu.
Ja sam u braku 15 godina i samo prvu godinu nisam ništa pila od čajeva ili tableta ,sve ove godine se borim da dođem do cilja tj. do bebice.
Prije dvije godine sam operisala cistu na jajniku klasičnom operacijom jer nisam mogla na vantjelesnu sa cistom veličine narandže.
Nakon oporavka sam radila vantjelesnu u Sarajevu koja nažalost nije uspjela a uz to sam preživjela i groznu hiperstimulaciju i završila sa temperaturom i petnaest dana u
bolnici na infuzijama.
Čitajući ovaj foru našla sam poruku o bolnici Bahčeći u Turskoj kao i broj gospođe koja radi u bolnici kao prevodioc.
U julu ove godine sam otišla u Tursku da radim vantjelesnu,međutin na pregledu dr. mi je ponovo ustanovila da imam cistu koju treba otkloniti.
Radili su mi stimulaciju i sa jednom anestezijom su mi i punktirali jajnike,uklonili cistu i priraslice oko jajovoda kao i zatvaranje jajovoda.
Nakon tri dana oporavka vratila sam se kući i javili su mi iz bolnice da su mi se dva embrija zamrznuli.
Išla sam ponovo u septembru na embriotransfer međutim zbog povišenog progesteron vratili su me kući da primam lukrin unjekcije
da bi oborila progesteron.
Još nisam uspjela da ga dovedem na neku normalu koju dr. očekuju.U međuvremenu se otvara klinika u Sarajevu tako da dr iz Turske dolazi ovamo da radi.
Ja trebam još dodatne analize da uradim kod dr kad dođe i kad bude sve ok idem u Tursku po svoje bebice.
Jedva čekam.
Izvinite što je poruka ovako duga,al morala sam jer me jedino vi razumijete.
Pozdrav za sve žene koje su na forumu.
 
Drage drugarice, ja danas u Nemanjinoj sa sve skupljenim analizama... Kad ono, SHOKKKKKKKKKK. Neprimaju vise ni za Visegradsku. I kao resenje mi nude Novi Sad ili Nis. Naravno ne pristanem. Pa zar ja iz Bg da idem u Novi Sad ili Nis? Kao placen put, itd.... Sokirana i razocarana, kazem, naravno ne, cekacu ja prosirenje liste. Mora da bude, ima nas dosta, a tek pocetak godine:zblesav::zblesav::zblesav:????? Kazu i ako prosire listu, to bi bilo tek za jun, do tad sve punoooooooo. Znaci mozda bi i dosla na red oktobar. To bas mozda uz neku ludu srecu. A, kakav pocetak godine..... bice to i decembar mesec. Sve u svemu, corak. Sta nam ova lepa radi! Pa, mozda bi ja nekako i svarila to putovanje, ali mi kroz glavu prolazi, zamislite dosao dan ET, kad moram da se truckam do Bg 2h... Odose i bebe , ode sve. Pa, kakva je to logika. Ja ne znam sta da mislim, i kazem. Bas mi treba neka lepa rec.
 
Drage drugarice, ja danas u Nemanjinoj sa sve skupljenim analizama... Kad ono, SHOKKKKKKKKKK. Neprimaju vise ni za Visegradsku. I kao resenje mi nude Novi Sad ili Nis. Naravno ne pristanem. Pa zar ja iz Bg da idem u Novi Sad ili Nis? Kao placen put, itd.... Sokirana i razocarana, kazem, naravno ne, cekacu ja prosirenje liste. Mora da bude, ima nas dosta, a tek pocetak godine:zblesav::zblesav::zblesav:????? Kazu i ako prosire listu, to bi bilo tek za jun, do tad sve punoooooooo. Znaci mozda bi i dosla na red oktobar. To bas mozda uz neku ludu srecu. A, kakav pocetak godine..... bice to i decembar mesec. Sve u svemu, corak. Sta nam ova lepa radi! Pa, mozda bi ja nekako i svarila to putovanje, ali mi kroz glavu prolazi, zamislite dosao dan ET, kad moram da se truckam do Bg 2h... Odose i bebe , ode sve. Pa, kakva je to logika. Ja ne znam sta da mislim, i kazem. Bas mi treba neka lepa rec.

Jebla nas Srbija. samo toliko.
 
Cao svima,ja sam vam se pridruzila na 521 stranici ....tu mozete videti moje prve poruke,nisam bila bas neki aktivan clan,upravo iz razloga sto je vrlo brzo krenuo i sam proces a posto nisam iz Bg-a to je zahtevalo mnogo vremena i energije...elem ja vam iz Visegradske mogu preneti samo reci hvale za kompletnu postavu i doktora i sestara,ja sam licno bila najvise u kontaktu sa dr.Micic i prof.Ljubica,ja sam bila na tom takozvanom skracenom programu stimulacije i ona je zaista prosla savrseno,sa stimulacijom sam krenula 02.12.2011,aspiracija 14.12.2011 gde su izvadili 9 jajnih celija od kojih su 16.12.2011 morali da izaberu 3 od 7,, dobrih,, embriona..bili su cetvorocelijski i beta je 30.12.2011 bila 515.13 a cetiri dana kasnije 2.713..na uz je potvrdjena blizanacka trudnoca....ovo je mom suprugu i meni prvi vto...moja poruka je glavu gore i bez preteranog razmisljanja o svemu i svacemu...
 
Drage drugarice, ja danas u Nemanjinoj sa sve skupljenim analizama... Kad ono, SHOKKKKKKKKKK. Neprimaju vise ni za Visegradsku. I kao resenje mi nude Novi Sad ili Nis. Naravno ne pristanem. Pa zar ja iz Bg da idem u Novi Sad ili Nis? Kao placen put, itd.... Sokirana i razocarana, kazem, naravno ne, cekacu ja prosirenje liste. Mora da bude, ima nas dosta, a tek pocetak godine:zblesav::zblesav::zblesav:????? Kazu i ako prosire listu, to bi bilo tek za jun, do tad sve punoooooooo. Znaci mozda bi i dosla na red oktobar. To bas mozda uz neku ludu srecu. A, kakav pocetak godine..... bice to i decembar mesec. Sve u svemu, corak. Sta nam ova lepa radi! Pa, mozda bi ja nekako i svarila to putovanje, ali mi kroz glavu prolazi, zamislite dosao dan ET, kad moram da se truckam do Bg 2h... Odose i bebe , ode sve. Pa, kakva je to logika. Ja ne znam sta da mislim, i kazem. Bas mi treba neka lepa rec.

Draga MRVINICE, ja sam uradila VTO u NS na moju srecu uspesno. Sam put do NS svaki put nam je odnosio 4,5 sata. Odlazak i povratak punih 9 sati,plus vreme u cekaonici. Posle ET uzeli smo sobu prespavali i sutradan put pod noge.Sve je relativna stvar ali nemoj da bezis od NS,zar da ti prode cela godina u cekanju. POZDRAVz:poz:
 
Čestitam presretnim budućim roditeljima.Ti si zaista sretnica kad ti je uspjela vantjelesna od prvog pokušaja.
Cao svima,ja sam vam se pridruzila na 521 stranici ....tu mozete videti moje prve poruke,nisam bila bas neki aktivan clan,upravo iz razloga sto je vrlo brzo krenuo i sam proces a posto nisam iz Bg-a to je zahtevalo mnogo vremena i energije...elem ja vam iz Visegradske mogu preneti samo reci hvale za kompletnu postavu i doktora i sestara,ja sam licno bila najvise u kontaktu sa dr.Micic i prof.Ljubica,ja sam bila na tom takozvanom skracenom programu stimulacije i ona je zaista prosla savrseno,sa stimulacijom sam krenula 02.12.2011,aspiracija 14.12.2011 gde su izvadili 9 jajnih celija od kojih su 16.12.2011 morali da izaberu 3 od 7,, dobrih,, embriona..bili su cetvorocelijski i beta je 30.12.2011 bila 515.13 a cetiri dana kasnije 2.713..na uz je potvrdjena blizanacka trudnoca....ovo je mom suprugu i meni prvi vto...moja poruka je glavu gore i bez preteranog razmisljanja o svemu i svacemu...
 
Čestitam presretnim budućim roditeljima.Ti si zaista sretnica kad ti je uspjela vantjelesna od prvog pokušaja.

Da draga Nera,zaista se tako i osecam kao velika sretnica i zahvalna sam dragom bogu na tom veruj mi,ja samo zelim bez nekog velikog pametovanja da vama koje ste u zaista iscrpnoj i zahtevnoj borbi...u kojoj sam i sama bila skoro deceniju, da morate verovati u uspeh i imati neverovatno veliku pozitivnu energiju... i nije fraza kada se kaze da se mora biti opusten i uporan...ja vam od srca zelim da uskoro budete najsrecnije zene na svetu....ljubim vas!!!
 
Drage moje, nisam se dugo javljala jer nisam imala sta da vam kazem. Ovih je dana trebalo da udjem u drugi postupak o trosku drzave, medjutim predomislila sam se, jer sam u medjuvremenu dobila hipertireozu verovatno usled silnih hormona i jos vise stresa zbog prvog neuspeha koji je bio u junu. Posavetovala sam se sa dr Kopitovic i odlucila da uradim laparoskopiju sa histeroskopijom jer mi je jos jedino to ostalo da proverim. Ako posle toga ne uspem prirodno, na leto bih isla na drugu VTO. Interesuje me je li neka od vas bila na laparoskopiji i kakva su vam iskustva? Ja se nadam oporavku kroz 7 do 10 dana, ali citajuci razna iskustva cini se da to bas i nije tako pa bih volela da cujem i vase misljenje. Inace, kod mene i supruga je sve u redu, ali bebe nema, pa nema...
 
Draga naša,i ja sam nova na forumu,mada ga već dugo čitam i vjeruj mi da sam mnogo naučila od ovih divnih žena.
Ja sam u julu radila laparaskopiju u Turskoj.Otklonili su mi cistu sa jajnika i zatvorili jajovode.
Operacija mi je bila u devet ujutro a poslijepodne u šest sati sam već išla iz bolnice taxijem do hotela.Nije strašno koliko sam se ja bila uplašila.
A znaš kako turci brzo voze sve sam nogama kočila.Ležala sam dva dana u hotelu već treći dan smo išli na aerodrom koji je bio pun.
Dva sata sam stajala u redu da mi čekiraju kartu.
Nakon dvadeset dana oporavka krenula sam na posao.
Nemoj da se plašiš jer to nije klasična operacija.Kod mene su bile tri rupice na stomaku i na pupku mali rez.
Navijam za tebe da sve bude uredu.
 
Hvala ti puno Nero! Ma ne plasim se, jedva cekam da odem i vidim sta je problem. Nego mi je zbog posla, ne znam hocu li moci odsustvovati duze od deset dana, mada mi posao nije naporan, pa cu mozda i moci da se vratim za desetak dana.
Verujem da jedva cekas da odes u Tursku i ja ti od srca zelim da ovaj put bude sve u redu i da uspe!
 
Drage moje, nisam se dugo javljala jer nisam imala sta da vam kazem. Ovih je dana trebalo da udjem u drugi postupak o trosku drzave, medjutim predomislila sam se, jer sam u medjuvremenu dobila hipertireozu verovatno usled silnih hormona i jos vise stresa zbog prvog neuspeha koji je bio u junu. Posavetovala sam se sa dr Kopitovic i odlucila da uradim laparoskopiju sa histeroskopijom jer mi je jos jedino to ostalo da proverim. Ako posle toga ne uspem prirodno, na leto bih isla na drugu VTO. Interesuje me je li neka od vas bila na laparoskopiji i kakva su vam iskustva? Ja se nadam oporavku kroz 7 do 10 dana, ali citajuci razna iskustva cini se da to bas i nije tako pa bih volela da cujem i vase misljenje. Inace, kod mene i supruga je sve u redu, ali bebe nema, pa nema...

Da li ti je Kopitovićka predložila Jednodnevnu dijagnostiku na Betaniji?

To je koliko se sećam intervencija koja obuhvata oba zahvata... i laporoskopiju i histeroskopiju...
Ja sam je radila u Oktobru 2010.godine, nakon 2 sata ideš kući, i već taj dan možeš da se vratiš na posao...

Što se tiče klasične laparoskopije(koju rade u BG), imaćeš 3 male tačkice na donjem delu stomaka, a taj dan, ili sutradan ideš kući... i imaš kontrolu za 7 dana...
A histeroskopija se koliko mi se čini radi naživo... (ako nisam pomešala ove dve intervencije)

Sve u svemu, ništa strašno... z:)
 
Čičaaak nemoj da plašiš našu suncokret ahahahhahahahhaha
histeroskopija se isto radi u totalnoj anesteziji, verovatno si mislila na hsg, kad ti produvavaju jajovode, tj proveravaju d ali su prohodni.

Sunce, ja sam imala oba zahvata, mada ne istovremeno, ali praktikuje se da oba rade po ceni jednog ahahahhaha
ja sami imala vrlo složenu laparoskopiju, duuuugo trajala pa zato nisu odmah i histero, nego sam na nju išla kasnije.
Ukoliko su oba zahvata samo eksplorativna, znači ne rade ti ništa, ne sekcaju, čiste, vade gadosti, samo bace pogled i ustanove da je sve ok, onda ubrzo ideš kući. Verovatno naredni dan, ako ne dođe do nekih komplikacija.
Ako ti budu našli nešto, tipa cisti, mioma, priraslica ili ostalih gadosti to će sve srediti. onda oporavak traje malo duže, ali ne duže od 3-5 dana. Ti ćeš već za 7-10 dana biti kao nova. Rezovi mali, bole u prvih par dana i to je to. Mene je najviše bolelo vrat i grlo zbog tubusa :)

srećno!!!!!!!
 
e da, mrvinice, to sa putovanjem i nije tako strašno. i ja sam se vozala svaki put do Segedina i nazad...svakako se jć ne usađuje odmah u trenutku kada je ET, naročito ako nisu blaste, već 6-8 ćelija, treba da prođe par dana 2-3 dok dostignu određeni stepen zrelosti da se ugnezde. a sigurno ti neće ispasti dok stigneš kući :)
mislim jeste glupo, dolaziti za ns, kad već u bg postoje silne klinike, ali ako nećeš da čekaš, kuliraj, nije strašno putovati.

ljubac i srećnooooo
 
Meni je sedma nedelja,osecam se sasvim normalno jedino me uvece malo zigucka taj donji deo stomaka.Doktorka mi kaze da je to normalno,** materica se navikava na plod**,radila sam ultra zvuk,sve je ok. A ti d
raga moja Andelija?[/Q
Divnooo, i ja sam u sedmoj nedelji...ma ja imam one ,,slatke,,mucnine koje znaju da traju i po celi dan,apetit mi je znatno manji,naravno te slabe bolove u predelu stomaka,osetljive grudi i ponekad me zaboli karlica...ali ne traje dugo....mimo toga je sve sasvim normalno...
 
Zdravo svima!
Nova sam ovde i jaaaako mi trebaju informacije...
Krenula sam u betaniju radi lecenja steriliteta. Doktorka me je poslala tamo sa uputom i svim neophodnim rezultatima briseva koji su uredni i rezultatima hormona koji baš i nisu za pohvalu... Dakle,tu je problem.
Moj dr od tada pa nadalje je dr Artur Bjelica. Pregledao je rezultate i uradio mi ultrazvuk,spomenuo mi je policistične jajnike... Pričali smo o daljem razvoju lečenja i rekao mi da je sledeće što treba da uradim histeroskopija ili transvaginalna laparoskopija. Sada više ni sama nisam sigurna ali razumela sam ga da ja mogu da izaberem šta ću od ta dva da radim ali da nije neophodno raditi oba. Da li sam ga dobro razumela? A zanima me i sledeće:
1. kako se uopšte leči hormonalni disbalans? - pošto pretpostavljam da će prvo to morati da se reši...
2. koliko traje lečenje (okvirno)
3. ima li neko iskustva sa dr Bjelicom?
4. koliko vremena je ukupno prošlo kod vas do nečeg konkretnog (inseminacija ili VTO)?

Hvala vam svima unapred na odgovorima i razumevanju!!! :kiss:
Veliki pozdrav svim trudilicama! :bye:
 
Čičaaak nemoj da plašiš našu suncokret ahahahhahahahhaha
histeroskopija se isto radi u totalnoj anesteziji, verovatno si mislila na hsg, kad ti produvavaju jajovode, tj proveravaju d ali su prohodni.

Sunce, ja sam imala oba zahvata, mada ne istovremeno, ali praktikuje se da oba rade po ceni jednog ahahahhaha
ja sami imala vrlo složenu laparoskopiju, duuuugo trajala pa zato nisu odmah i histero, nego sam na nju išla kasnije.
Ukoliko su oba zahvata samo eksplorativna, znači ne rade ti ništa, ne sekcaju, čiste, vade gadosti, samo bace pogled i ustanove da je sve ok, onda ubrzo ideš kući. Verovatno naredni dan, ako ne dođe do nekih komplikacija.
Ako ti budu našli nešto, tipa cisti, mioma, priraslica ili ostalih gadosti to će sve srediti. onda oporavak traje malo duže, ali ne duže od 3-5 dana. Ti ćeš već za 7-10 dana biti kao nova. Rezovi mali, bole u prvih par dana i to je to. Mene je najviše bolelo vrat i grlo zbog tubusa :)

srećno!!!!!!!

Što se tiče Beograd i Višegradske, odmah sutradan ideš kući i ako su ti skidali miome, priraslice itd... sve u stvari zavisi od tvog stanja, ali proces izgleda ovako:
NPR.
Dođeš i ponedeljak ujutru, čekaš bar prepodne, dok te prime, i daju ti krevet. Taj dan nakon ručka ne jedeš više ništa, samo voda. U 9 uveče imaš klistir, pa razgovor sa anesteziologom. U 4 ujutru ti dolazi sestra da ti stavi zavoje na noge. U 8 počinje operaciona sala da radi, ako imaš sreće vode te do 12. Ako te ne odvedu, obično te ostavljaju za sutra. Gore u operacionoj si sve ukupno oko 2 sata, vraćaju te u tvoj krevet, te i se budiš. Nakon sat-dva bi TREBALO da ustaneš i šetaš, jedeš. Sutra posle vizite ideš kući, i za 7 dana dolaziš na kontrolu.
Ako se desi, a vrlo je retko, da ti je jako loše taj dan nakon operacije, ne možeš da ustaneš itd... ostave te još jedan dan...
 
Cicak, Zsuki hvala vam puno! Ja sam odlucila da sve radim privatno u Genezisu jer se u Betaniji ceka, kazu da pre maja ne bih dosla na red. Sve se to vec predugo oteglo pa sam tako odlucila. Ne znam jel jos neko radio laparoskopiju i histero u Genezisu:think:
Ma ne plasim se ja, jedva cekam da saznam kakvo je stanje jer sigurno nesto nije u redu kad trudnoce nema tri godine a svi nalazi pa cak i HSG super. Uskoro cu saznati. Nadam se da cu se probuditi iz anestezije:sad2::eek::pop3:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top