Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako mislis bez hormonske terapije?Mozes li nesto o tome da napises.Ja sam ih zvala pre 2 meseca na broj 016218171 i rekli su mi da su guzve da mozemo da dodjemo na konsultacije u februaru.Za skoplje nista ne znam ako saznam pisacu,cesto sam na ovom forumu.Pozdrav.
 
Zdravo svima, ja sam nova na forumu.Cestitam prvo svim trudnicama i zelim da vam se i ja pridruzim.Veoma me je Nada 77 zainteresovala za kliniku u Segedinu.Ako te ne mrzi Nado, molim te da mi kazes kako si sa klinikom uspostavila kontakt? Moj engleski je indijanski, znaci los, pa me zanima da li je to velika prepreka za potrebnu komunikaciju?Sta se sve u prvom obracanju, pretpostavljam e-mailom mora navesti od podataka?Koliko se ceka odgovor? Izvini ako sam dosadna, znacile bi mi ove informacije.Unapred hvala.z:lol:
 
Kako mislis bez hormonske terapije?Mozes li nesto o tome da napises.Ja sam ih zvala pre 2 meseca na broj 016218171 i rekli su mi da su guzve da mozemo da dodjemo na konsultacije u februaru.Za skoplje nista ne znam ako saznam pisacu,cesto sam na ovom forumu.Pozdrav.

Pozdrav, kontaktirala sam sa devojkom koja je bila na oplodnji letos kod njih i nije reagovala na hormonsku terapiju, to se i meni desilo pre 3 godine u bg-u u Jevremovoj.Pored hormonske terapije ona je imala samo dve jajne celije, ja takodje. Bila je na konsultacijama kod njih i sad se priprema za jos jedan pokusaj bez terapije. Izvrsice ce punkciju njenih jajnih celija u normalnom ciklusu uvek ih ima jedna ili dve. Prima se terapija za odrzavanje trudnoce, nisam sigurna, i to je sve.
S obyirom da nije reagovala na hormone, sad ce da proba bez njih. Ja idem kod njih za vikend na razgovor. Pokusavam da saznam sto vise detalja do konacne odluke da odem kod njih. POZZZZ!!!
 
Ljudi sad sam poludela,upravo sam dosla sa komisije i ultrazvuka za besplatnu vantelesnu i rekli su mi da imam 3 polipa u matericnoj duplji.Pitala sam da li to da skidam odmah da bi kada me pozovu na vantelesnu,ma kad to bilo,bila spremna,kaze to ces uraditi pred postupak vantelesne.Da li neko ima iskustva sa polipima?Kazu polipi se ponovo javljaju,a cula sam i da sprecavaju usadjivanje embriona u sluzokozu materice.Molim vas ako je neko radio polipektomiju da odgovori.HVALA.
 
Draga Mustro, hvala na cestitkama. Naravno da zelimo da nam se pridruzis i ti kao i svi oni koji su u slicnoj situaciji.
Dr govori engleski i madjarsi, pa bi ti moj savet bio da povedes nekoga ko dobro zna jedan od ta dva jezika. Inace, ja sam u prvom pismu navela osnovne podatke o sebi i muzu, kao i problem zbog kojeg im se i obracam. Napises ono sto mislis da je vazno i zamolis da te sto pre pozovu na konsultacije. E sad, ja sam tako i uradila, pa me je pozvao i pre nego sto sam napravila pasos i vizu. Dr je jako predusretljiv i neces imati problema ni ako ti ne odgovara prvi datum koji ti kaze, dogovoricete se lako. Odgovor ces dobiti, ako ne bas istog dana onda kroz 2-3 dana sigurno. U odgovoru ce ti napisati sta treba da doneses od nalaza. (Jedino sam trebala i da ga nazovem na kliniku da bi mi dao tacno vreme dolaska. Znaci- nista specijalno.)
Pre nego sto odes na konsultacije treba da prikupis sve dotadasnje rezultate - ako si vec bila na VTO do sada, od operacija vezanih za zensko zdravlje a u cilju pokusaja zatrudnjivanja... Posto sam ja u maju bila na VTO koja nije bila uspesna, ponela sam sve papire koje sam imala na konsultacije (u julu) i on ih je sve priznao.
Mnogo srece i veliki pozdrav!!!
 
Ljudi sad sam poludela,upravo sam dosla sa komisije i ultrazvuka za besplatnu vantelesnu i rekli su mi da imam 3 polipa u matericnoj duplji.Pitala sam da li to da skidam odmah da bi kada me pozovu na vantelesnu,ma kad to bilo,bila spremna,kaze to ces uraditi pred postupak vantelesne.Da li neko ima iskustva sa polipima?Kazu polipi se ponovo javljaju,a cula sam i da sprecavaju usadjivanje embriona u sluzokozu materice.Molim vas ako je neko radio polipektomiju da odgovori.HVALA.
Nemam iskustva sa polipima, ali znam da se to cesto punktira uoci vantelesne. Nista ti ne brini!
 
Verovatno rade histreoskopiju pred VTO zato sto u medjuvremenu opet mogu da se pojave, mislim ako uradis hist. mnogo ranije...Ja sam histeroskopiju radla u Subotici, jer sam cula da tamo imaju dobru optiku.Naravno da se placa, jer ne mozes iz Bg da dobijes uput za Suboticu, ali je mnogo manje nego privato (u Jevremovoj je 1000e!!!, u neki drugim je jeftinije...). Ne brini, posle histeroskopije brzo se oporavis, stvarno nije nista strasno. Ako ces uskoro na VTO, sacekaj, ali ako ces dugo da cekas, razmisli jer su ti manje sanse da prirodno ostanes u drugom stanju. Smaranje je naravno oko svih analiza koje treba da pripremis, ali sama operacija nije nista strasno, ne brini...i ja sam tako upadala u paniku sta sada, gde da idem...nije lose da uvek cujes misljenje jos nekog doktora, pa da onda prosudis sama sta je najbolje za vas...Veliki pozdrav.
 
Hvala ti puno,pod uzasnim sam stresom,cekam samo da mi jave da li sam prosla komisiju i bar orijentaciono da znam kad cu biti pozvana na VTO.Obavezno cu da se posavetujem sa jos nekim doktorom posto imam cesto i neke bakterijske infekcije , mozda ima veze sa polipima,a verujem da do prirodnog zaceca mozda moze doci u cemu me ometaju sad i polipi.Zelela bih da ih se sto pre resim.,samo me brine da se opet ne jave?Da li su se tebi opet pojavili?Moji su velicine 7 mm-1cm.Koliko si cekala da te obeveste da li si prosla komisiju?Hvala ti puno,izvini ako sam previse dosadna.VELIKI POZDRAV!!!
 
Ljudi sad sam poludela,upravo sam dosla sa komisije i ultrazvuka za besplatnu vantelesnu i rekli su mi da imam 3 polipa u matericnoj duplji.Pitala sam da li to da skidam odmah da bi kada me pozovu na vantelesnu,ma kad to bilo,bila spremna,kaze to ces uraditi pred postupak vantelesne.Da li neko ima iskustva sa polipima?Kazu polipi se ponovo javljaju,a cula sam i da sprecavaju usadjivanje embriona u sluzokozu materice.Molim vas ako je neko radio polipektomiju da odgovori.HVALA.

Nista se ne brini. Budi srecna sto su ih videli i sto ces ih se resiti pre IVF. Meni nisu videli polipe na UZ u VIsegradskoj pred vantelesnu, tako da mi je besplatan pokusaj odradjen preko polipa i samim tim bio osudjen na neuspeh u startu. Kad sam otisla u privatnu kliniku, ljudi su se zgranuli kako mi je uopste radjen IVF na takav endometrijum. Radila sam krajem oktobra histeroskopiju i polipektomiju.
Nista se ne sekiraj, bice sve u redu.
Pozdrav
 
Sokira me cinjenica da neko mora da plati histeroskopiju i to 1000 evra!! Strasno!!! Kad sam ja radila (u Subotici) histeroskopiju pitala sam sestrice da li se placa, pa su mi odgovorile:``Zvanicno ne``, te sam ja to i iskoristila. Niko mi nije trazio pare, niti sam ja nudila. Radio mi je dr Andjelic, od koga sam mogla ocekivati da ce reci neku cifru, medjutim, nije. Dobro se raspitajte, jer histeroskopija ne bi trebalo uopste da se placa. Cak mislim da mozete dobiti uput ako trazite (potreban je konzilarni, sa potpisima i pecatima 3 lekara ako se pacijent upucuje u drugi grad), i ne bi trebalo da bude problema.
Ne dajte pare u drzavnoj bolnici!! Pa zar nemate zdravstveno osiguranje? Na mnoge nacine pokusavaju da nas `izmuzu`, ali samo zato sto ne znamo njihove stoseve. Za skoro sve se moze dobiti uput!!
 
Juce sam radila Histeroskopiju na Betaniji u NS.Nije ništa strašno i moj ti je savet da ako ceš dugo da cekaš na VTo da to sad odstraniš,jer polipi smetaju prilikom zaceca.A ako imate sansu za prirodno,onda nemoj cekati..Ja sam u drzavnom besplatnom programu i polip mi je otkriven na UZ,kad sam vec trebala da krenem sa postupkom.Ranije ga nije bilo.Radjeno mi je u totalnoj anesteziji i nakon dva sata od intervencije otpuštena sam kuci.E sad,što se tice placanja,stvari stoje ovako:
Socijalno refundira bolnicko lezanje,a sam postupak ne.Tako da sam i sa "zelenim" uputom za stacionarno lezanje Histeroskopiju platila 8500din.Ja nisam iz NS,ako to nešto znaci.
Pauziracu jedan ciklus,da bi mi se materica odmorila i onda krecem,ako Bog da,u postupak VTO.
Nadam se da sam nešto pomogla.
 
Ja sam pitala za vantelesnu, pre mozda mesec,dva i s obzirom da imam policisticne jajnike i zavaljenu matericu u nasoj bolnici mi je receno da ne mogu na vantelesnu oplodnju (i ako posle malo vise od 3 godine pokusavanja,nikako ne ostajem trudna) jer navodno vantelesna opodnja ne moze da se radi ako postoji neko obolenje npr kao sto su policisticni jajnici. Meni to zvuci malo glupo jer zasto bi vantelesna oplodnja uopste postojala ako bi isle zdrave zene koje nemaju neka obolenja! Kod drugog lekara ne vredi da idem jer sam iz malog mesta, svi su oni povezani, a uput za "dalje" dobijaju ljudi preko veze ili tek kad sve isprobaju pa usput jos uspeju da nameste gore!!! Sto su meni vec uradili sa hormonima!!! Molim vas ako znate uslove za vantelesnu oplodnju napisite!!!! Unapred zahvalna!!!
 
E pa sad cu sve detaljno da ti objasnim.Prvo pozovi 011/3615611.Oni ce ti reci sledece:prvo da uradis analize i to:
<oba partnera>
-brisevi na chlamidiu,micoplasmu i ureaplasmu ne stariji od mesec dana
-hepatitis b,c,hiv,vdrl-serologija
<zena>
-od 2-4 dana od pocetka menstruacije sledece hormone:
FSH,LH,E2,PROGESTERON,TESTOSTERON,PROLAKTIN,TSH,T3,T4.
-TORCH
-kolposkopija,papanikolau
-TVCD-ne stariji od mesec dana
-krvna grupa,rh faktor,krvna slika,urin,biohemijske analize i mali faktori koagulacije-neposredno pred postupak(ja sam i to uradila odmah)
<muskarac>
-spermogram-ne stariji od mesec dana
-spermokultura
Kad sve prikupis odes sa suprugom sa licnim kartama na salter 3 na Institut za Ginekologiju i Akuserstvo Klinickog Centra Srbije.Nalazi se u blizini hrama Svetog S
ave u BG.Poneces ako imas neka dokumenta vezana za ranije ginekoloske operacije.Tada ce te popuniti formular i to je to.Kad dodjes kuci odmah idi kod tvog ginekologa u dom zdravlja da ti napise plavi uput na kome ce da pise:komisiji za vantelesnu oplodnju i ultrazvuk -visegradska institut za ginekol.i akuserstvo klinickog centra srbije.Dijagnoza treba da stoji na uputu i IVF/ET.To je uredno popunjen uput koji ces overiti u rzzo-takozvano socijalno.Iz visegradske ce te pozvati neki od iducih cetvrtaka u 8 da dodjes sa uputom da uradis ultrazvuk.Posle ce ti reci da cekas da te pozovu.Ja tu sad trenutno cekam i ne znam sta dalje.Tvoj ginekolog ti mora napisati uput,ti imas zakonsko pravo na jednu besplatnu vantelesnu,a od sledece godine ces imati pravo i na drugu.Ne brini lekari su strasno neobavesteni ,ne znaju ni uput da popune zato sam ti napisala kako se popunjava da kazes tvom ginekologu jer nece znati da popuni,a tebe da ne vracaju iz visegradske jer dolazis iz unutrasnjosti pa nije bas lepo da se setas 10 puta.Veliki pozdrav!Obavesticu te sta dalje.Imate pravo na tu besplatnu,ne brini sto ce sestra nada sa saltera biti strasno drska ti pitaj sta te interesuje kad budes zvala.CAO.POLJUBAC.
 
Zdravo svima ja sam nova, evo i ja bi želela da vam se pridruzim pošto sam već dva puta prolazila kroz veštačku oplodnju nažalost neuspešnu. Interesuje me ima li ko informaciju gde se radi naj uspešnija veštačka, ako toga uopšte ima.
Pozdrav za sve
 
Zdravo svima ja sam nova, evo i ja bi želela da vam se pridruzim pošto sam već dva puta prolazila kroz veštačku oplodnju nažalost neuspešnu. Interesuje me ima li ko informaciju gde se radi naj uspešnija veštačka, ako toga uopšte ima.
Pozdrav za sve

I ja sam prosla kroz dve neuspele vantelesne na klinici Uromedika!! Sada sa odlucila da treci put pokusam na klinici Ivanovic, jer sam cula da oni imaju dosta uspeha!! Klinika neradi do marta zbog virusa!:rtfm:
 
Kako sad funkcionisu privatne klinike u bg,posle donosenja novog zakona kojim im se zabranjuje rad u privatnim i drazavnim klinikama istovremeno?U mom gradu su ipak morali da se opredele gde ce da rade,ili u drzavnim ili privatnim.Nema vise prepodne u drzavnim pa popodne u privatnim.Interesuje me zbog vantelesne.Prema tome znaci da Goca Ivanovic jedina radi privatno regularno(ona odavno ne radi u klinickom centru).Sta je sa ostalima?
 
Kako sad funkcionisu privatne klinike u bg,posle donosenja novog zakona kojim im se zabranjuje rad u privatnim i drazavnim klinikama istovremeno?U mom gradu su ipak morali da se opredele gde ce da rade,ili u drzavnim ili privatnim.Nema vise prepodne u drzavnim pa popodne u privatnim.Interesuje me zbog vantelesne.Prema tome znaci da Goca Ivanovic jedina radi privatno regularno(ona odavno ne radi u klinickom centru).Sta je sa ostalima?
Goca i Dragan Ivanovic rade samo privatno!
A sto se tice Jevremove, zakon se ne odnosi na Vlaisavljevica jer je on Slovenac, ni na dr.Milicu Janicijevic jer ona radi samo privatno!
A sta ce biti sa Ljubicem i Zoranom Stankovicem-ne znam, oni ce morati da se odluce!
 
Odlicno,krug se suzio.Sad mi je lakse da odlucim gde cu na vantelesnu.
-ivanovici
-vlaisavljevic -jevremova
-vlaisavljevic-maribor
Racunam da od ove besplatne nece biti nista,pa bar da znam gde cu dalje.Hvala puno.VELIKI POZDRAV!!!!!!:heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top