Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako smo se i mi mucili jer nismo znali sta je problem i posle cetiri godine kada su mi rekli da je problem to sto nikada nisam imala ovulaciju i kada mi je doktorka rekla da se to resava tabletama moj muz se jako prehladi i zalio mi se da ima problem sa mokrenjem nasta sam mu se ja smejala kao i nas doktor,inace privatnik,kome nije islo u korist da ga salje kod urologa jer on nebi imao koristi od toga,ispostavilo se da je bio u pravu njemu se ta bas jaka prehlada odrazila na prostatu samim tim i na spermatozoide,a da smo otisli kod urologa tada danas bi verovatno imali dete,ali smo poslusali doktora,danas sam ja uredu a on nije.A jesi li radila celioskopiju?Meni su problem tako otkrili jer je meni folikulometrija svaka pokazivala da imam ovulaciju,a ustvari je nikada nisam imala
 
Dragi moji prvo da vas sve pozdravim . Tema je veoma osetljiva i dobro je sto postoji mesto gde se mogu naci saveti i pomoc u vezi vantelesne oplodnje. Muz i ja smo u braku vise od dve godine i nemamo decu. Rezultai su pokazali mali broj spermatozoida. Moja osnovna ispitaivanja pokazuju normalne rezultate. Resili smo se na vantelesnu oplodnju na osnovu saveta lekara. Inace suprug je radio test dva puta u roku od mesec dana i drugi put rezultati su bili mnogo bolji,tako da smo bili na granici za insemenaciju. Pomalo sam zbunjena u vezi jedne stvari. Naime lekar nam nije savetovao nikakvu terapiju za moguce poboljsanje rezultata mog supruga, niti ispitivanje moguceg uzroka loseih rezultata. Sve se svodi na to da ne smemo da gubimo vreme. To prihvacam i odlucili smo se na vantelesnu,ali da li je moguce i pokusati neku terapiju za supruga paralelno sa vt. Vasa iskustva sa tim.Hvala puno.
 
Ne samo histeroskopiju niko mi nije trazio celioskopiju.Ja ima redovnu ovulaciju pratila sam neprekidno zadnjih godinu i 2-3 meseca neprekidno svaki mesec i pucaju mi folikuli koji i treba da puknu ali nista ni od ciljanih odnosa ni od insemenacija.Naravno i pre toga sam pratila folikule ali bilo je i prekida.Pila sam par puta i klomifen da bi ih bilo vise i bude ih ali opet nista.Jednostavno oplodnje nema.....Ne zelim vise cekati.Mislim da mi je lakse podneti sve dok sam mladja....
 
Zogo mnogo mi je zao zbog tebe ali verujem da cete uspeti jer nema razloga da ne uspe,to ti od srca zelim.Ja se danas bas lose osecam jer od kada sam ustala o svemu ovome razmisljam i nemogu ni nasta drugo da se skoncentrisem,uzas.I ja sam pila klomifen od koga sam se uzasno osecala i moracu opet da ga pijem u kombinaciji sa inekcijama hormonskim za vto,ne smem ni da razmisljam o tome kako cu tek onda da se osecam.Mogla sam i neke druge varijante da probam ali bas isto kao i ti ne zelim vise da se mucim.Za kada ti je zakazana vto?
 
Draga ladybug i moj muz i ja imamo iste probleme,ustvari mi ne mozemo ni na inseminaciju jer je spermogram moga muza katastrofa.Nemoj da brines jer za vto nekim ljudima se muce da nadju 2 ziva spermatozoida a ti govoris da ste na granici za inseminaciju sto znaci da ima veliki broj zivih spermatozoida.Najbolje vam je da podjete kod urologa da se raspitate jer ja iz svog iskustva znam da br. spermatozoida moze sa odredjenom terapijom da se poboljsa.Mi smo se odlucili za vto jer se vec 4 godine mucimo sa sterilitetom a terapiju je moj muz trebao oko dve godine da pije a mi vise nemamo zivaca.U slucaju da se odlucite za vto mislim da ne trebate da se mucite sa poboljsanjem njegovih nalaza jer kao sto sam rekla za vto treba samo nekoliko "kvalitetnih" spermatozoida.
 
U decembru pocinjem sa kontracepcijom to pijem i u januaru pa u februaru krecu injekcije....Ovih dana ostalo mi je da povadim jos nalaze na viruse i to je to sve ostalo imam.Ja sam to vadila 2005 bili su u redu samo sto mi sad nepriznaju to jer je staro....nadam se da ce sve biti ok i drzim fige za obe.....
 
Ladybug najbolje da se muz posavetuje sa urologom....neznam koliko godina vi imate ali na osnovu jednog spermograma nemoze se doneti zakljucak.Jel radio spermokulturu i briseve na viruse(klamidija,mikroplazma ,ureaplazma....) sve to prethodi vto tako da mislim da treba naci uzrok loseg spermograma.A isto tako znam da jedan spermogram nije merodavan znam ljude koji dobije terapiju pa za2-3 meseca se ponovi spermogram...najbolje po savet kod urologa.
 
Uh ja sam u cetvrtak radila sve moguce analize,sve je urdu,jos cekam histeroskopiju i ako prezivim spremna sam za vto...ma bice i tebi sve uredu,samo razmisljaj pozitivno.Kakva je to kontracepcija koju trebas da uzimasi koliko se injekcija dobija?Ja sam skroz dezinformisana po tom pitanju,jedino sto znam da su te hormonske injekcije mnogo jake i da na svaciji organizam razlicito deluju
 
Moje ime je Dubravka J. i u braku sam tri godine bez dece.Ove nedelje bila sam kod Papića i radila HSG:Pored fizičkog bola,doživela sam i šok da su mi jajovodi zapušeni.Na pitanje jel postoji neka alternativa,doktorka mi je odgovorila da pročitam na internetu.Jel postoji nešto vezano za ovu kliniku da nisam znala,jer mi nije jasno kakav je to postupak?
 
[QUOTE=TINA BAMBINA;5435878Nemoj da brines jer za vto nekim ljudima se muce da nadju 2 ziva spermatozoida a ti govoris da ste na granici za inseminaciju sto znaci da ima veliki broj zivih spermatozoida.

DRAGE MOJE,
nisam mogla da odolim a da se ne priključim trenutnoj temi i pre svega odgovorim TINI BAMBINI. Moj muž je jedan od "tih" kojima se jedva pronalaze dva živa spermatozoida za vto. Medjutim, pričam kao žena koja ima isti problem kao i vi a i kao medicinski radnik. Medicina je toliko napredovala da su dovoljna i dva živa spermatozoida, narovno normalne gradje, viskoznosti. . .
Ukoliko ih je i manje od ovog broja vrši se interpunkcija iz testisa, a na kraju se radi biopsija tkiva.
Bez obzira na sve ovo ženski sterilitet je mnogo teži i komplikovaniji za lečenje od muškog.
Moj muž i ja smo već u fazi pripreme za vto, već dva puta je moj muž dao spermu, iz koje su uzeti živi spermatozoidi i zamrznuti su. :razz::razz::razz:
Iskreno se nadamo da ćemo u toku sledećeg meseca i odraditi vto.
 
Samo napred žene.

Muževe kod urologa, na konsultacije. Mi smo uspeli da da dignemo rezultat sa 20 mil i 70% patoloških dignemo na 80 mil i 20% patoloških samo uz tablete cinka, selena i tokoferola. Naravno ništa pušenje, ništa alkohol. Pio je 6 nedelja i rezultat je bio očigledan.

inače, ja sam juče vadila konce posle laparoskopije i ušla sam u taj državni program. imam fore do aprila da uradimo 3 insemenacije i probamo sami, od aprila sam na kontraceptivima za VTO u Betaniji.

Zogo kod kog lekara si?

A za Tinu: nemoj da se brineš, ja sam u roku od 2 sata od kako sam izašla iz sale posle histeroskopije (ne dijagnostičke, nego sa sve resekcijom) otišla kući na štiklama! :D (pošto sam, naravno glupavo i nerazmišljajući, došla u bolnicu na štiklama :lol:)
 
Samo napred žene.

Muževe kod urologa, na konsultacije. Mi smo uspeli da da dignemo rezultat sa 20 mil i 70% patoloških dignemo na 80 mil i 20% patoloških samo uz tablete cinka, selena i tokoferola. Naravno ništa pušenje, ništa alkohol. Pio je 6 nedelja i rezultat je bio očigledan.

inače, ja sam juče vadila konce posle laparoskopije i ušla sam u taj državni program. imam fore do aprila da uradimo 3 insemenacije i probamo sami, od aprila sam na kontraceptivima za VTO u Betaniji.

Zogo kod kog lekara si?

A za Tinu: nemoj da se brineš, ja sam u roku od 2 sata od kako sam izašla iz sale posle histeroskopije (ne dijagnostičke, nego sa sve resekcijom) otišla kući na štiklama! :D (pošto sam, naravno glupavo i nerazmišljajući, došla u bolnicu na štiklama :lol:)

Cao vanjans,
koliko sam dobro procitala tvoju poruku, rekla si da si radila laparoskopiju, a moje pitanje je zasto ces da radis insiminaciju ako si usla u program vto i zasto si radila laparoskopiju?
Pitam te jer i ja sam usla u drzavni program za VTO i isto su mi predlozili da prvo uradim laparoskopiju ,jer mi nisu dobri rezultati, pa onda VTO.
Pozdrav
 
Vanjans ja sam kod Dunje.I ja sam imala uslov da pokusam tri insemenacije pa onda vto.Ni jedna mi nije uspela tako da....decembar pocinjem sa kontracepcijom.Kod koga si ti?
Tinabambina ja sam dobila semu od decembra pa skroz do kraja februara kada je zavrsni cin embriotransfer.Pijem microgynon a u slucaju da ga nema moze i logest ili stedril.Onda u februaru sa uputom javim se kod njih i ostajem u bolnici gde cu primati te injekcije i gde ce mi pratiti kako reagujem i na osnovu toga ce mi odrediti dozu....
 
Pa da to je kontarcepcija kao sa malom dozom hormona to je da bi regulisali ciklus i da se regulisu hormoni na najmannju granicu(nema ovulacije) e posle toga hormonske injekcije to su jaki hormoni koji deluju totalno suprotno(izaziva se sto vise jajnih celija)....Nemoj da se bojis videces i sama da nije strasno.Srecno!!
 
Iskreno i ja se toga plasim.Prvi put kad sam pila klomifen meni su folikuli prerasli u ciste bili su preko 30mm.Posle 2gi put mi dr smanji dozu na 1 dnevno i reagovala sam normalno.A da ne pricam o nervozi promenama raspolozenja i nadutosti.I ja se plasim kako cu reagovati na injekcije....
 
Iskreno i ja se toga plasim.Prvi put kad sam pila klomifen meni su folikuli prerasli u ciste bili su preko 30mm.Posle 2gi put mi dr smanji dozu na 1 dnevno i reagovala sam normalno.A da ne pricam o nervozi promenama raspolozenja i nadutosti.I ja se plasim kako cu reagovati na injekcije....

Draga Zogo,
ovo je verovatno već hiljadu puta ispričana priča i ponoviću je i ja ponovo.
U ovakim situacijama nema mesta strahu i panici. Razmišljanja o tome kako ću reagovati, da li će biti dobro, da li će uspeti, unose strah i bez razloga padaš u depresiju zbog stvari i događaja na koje ne možeš direktno da utičeš. Opusti se, biće ono što biti mora.
Nijedna od nas ti ne može reće mene to nije bolelo ili meni je od klomifena bilo loše. SVE ŽENE DRUGAČIJE REAGUJU NA BILO KOJI OBLIK TERAPIJE.
Veruj u sebe i svog lekara. . .
 
Cao vanjans,
koliko sam dobro procitala tvoju poruku, rekla si da si radila laparoskopiju, a moje pitanje je zasto ces da radis insiminaciju ako si usla u program vto i zasto si radila laparoskopiju?
Pitam te jer i ja sam usla u drzavni program za VTO i isto su mi predlozili da prvo uradim laparoskopiju ,jer mi nisu dobri rezultati, pa onda VTO.
Pozdrav

ja sam morala na laparoskopiju zbog ciste na levom jajniku i da bi otkrili šta se dešava sa desnim. sve u svemu na desni jajovod ne mogu da računam...
inače ja sam kod Trninić-Pjević doktorice i dala mi je dve opcije: da pokušavam još godinu dana sama, pošto praktično svaki drugi mesec imam ovulaciju na tom levom jajniku koji mogu da iskoristim (to mi se nije svidelo pošto mi je čekanja preko glave); ili da probamo stimulaciju proizvodnje jajca pa da radimo insemenacije. u svakom slučaju ako ne uspe do aprila, stavila me odmah u program da posle ne dangubimo...
tako da smo sad opušteni, ako prođe prođe...
a ako pitaš zašto prvo insemenaciju kad već imam datum VTO, to sam i ja pitala, njeno objašnjenje je bilo da je hormonska terapija za VTO PUNO jača (ona je upotrebila izraz hormonska bomba), tako da prvo ovo pa tek ako ni ovako ne uspe, onda me bombarduje.
 
Jel neko zna kako doktori reaguju kada im kazes da hoces da ti ubace samo jednu jajnu celiju.Ja nebih vise od jedne zato sto je velika verovatnoca dvojki,a ja to ne zelim.Zogo sto te nema?Ja se taman navikla da razmenjujem iskustva sa tobom,bas nisi drug.
 
Jel neko zna kako doktori reaguju kada im kazes da hoces da ti ubace samo jednu jajnu celiju.Ja nebih vise od jedne zato sto je velika verovatnoca dvojki,a ja to ne zelim.Zogo sto te nema?Ja se taman navikla da razmenjujem iskustva sa tobom,bas nisi drug.

Tina bambina da li ti uopšte želiš dete?
Ne bih da zvučim maliciozno i zlurado ali postavljaš jako čudna pitanja za nekoga ko zaista želi da dobije bebu.
U matericu se vraćaju najviše tri embriona, što ne mora da znači. Ali veća je šansa za uspeh ukoliko vrate dva ili tri...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top