Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakvi bolidi najbolje sve strpaj na NBGD ....I ovako je na NBGD haos jos sada prebacuju okretnice sa ove strane mosta znaci vise autobusa preko mostova....Idioti.

koliko sam shvatio ideja je da se masa autobusa prebaci preko mosta da bi se NB bolje povezao sa ostatkom grada.
samo onda sto prave tu okretnice. bolje da su produzili linije sve do okretnice 95 ili do pohorske jer sustinski nista mnogo ne postizu jer je presedanje obavezno, a ljudima je otprilike svejedno da li ce preseati sa ove ili one strane mosta

- - - - - - - - - -

Ништа ми није јасно. Хоће ли се 27-мица окретати ту или ће да шиба све до блока 70 а.

deluje mi da ce 27 ici do bloka 70a a 27E do usca
 
Nema GSP dovoljno vozila da bi tako puno produzavao linije.

Deo sa trga ce da bude izmesten kod hotela Rad a deo odmah kod mosta.
Mozda se desi da neke linije budu spojene. Ne mogu sad da se tacno setim, ali sam procitao da ce 27 ('bez broja' ili onaj E, ne znam) da bude spojen sa 84kom u jednu liniju. Tako bi se resio broj vozila, ali bi se dobila prilicno dugacka linija.
 
ja zaista ne mogu da razumem da su oni napravili okretnice bez jasnog cilja.
ispada da samo okvirno znaju koji ce autobusi gde okretati ali ni to jos nije sigurno.
zar se stanice ne prave planski i da se jos dok su one na "papiru" tacno ne zna koji ce autobusi tu stajati?

krenuli su u realizaciju projekta u fazi "predlozenih ruta"?

- - - - - - - - - -

ne znam da li je neko ovo kacio

BG: 3 nove okretnice, 27 i 96 idu na NBG
Beograd -- Beograđane će prvog septembra na ulicama dočekati električni autobusi i tri nove okretnice. Uz zimski red vožnje na ulicama opet 1.300 autobusa.


Novi terminusi biće kod Ušća, Starog Sajmišta i u “Belvilu”, dok okretnica na Trgu republike neće biti ukinuta sve do izgradnje buduće na Dorćolu.
Nove okretnice naćiće se u Ulici Vladimira Popovića u Bloku 20 i nedaleko od „Skejt parka” na Ušću. Najveća je preko puta zgrade „Rada” i u blizini Starog sajmišta, a ona će se prostirati na oko 4.300 kvadrata.

Prilaz terminusu u Bloku 20 planiran je iz Ulice Milentija Popovića i internom saobraćajnicom pored hotela „Hajat ridžensi”. Alternativni pravac biće veza terminusa sa Zemunskim putem. Na okretnici biće postavljeni objekti za otpravnike i toaleti, a na okretnici će biti uređena i prateća infrastruktura – javno osvetljenje i kišna kanalizacija.

Na terminus na Ušću vozila će dolaziti iz Bulevara Nikole Tesle. I na ovoj okretnici biće urađeno javno osvetljenje, kišna kanalizacija, šahtovi, kao i veza na postojeći kišni kolektor, vodovodna mreža i protivpožarni hidranti. U okviru radova na ovom potesu biće obnovljeni travnjaci i posađeno drveće uz trotoar.

Jedan od glavnih razloga za gradnju dva terminusa nedaleko od Brankovog mosta je rasterećenje postojećih okretnica na Trgu republike, koji treba da postane deo buduće velike centralne pešačke zone, ali i okretnice na Zelenom vencu, koja je trenutno jedna od najopterećenijih u gradu, pišu beogradski mediji.

Tako će linija 27E biti produžena do terminusa kod Ušća. Ono što je za sada izvesno jeste i da će na novu okretnicu, ali u Vladimira Popovića, imati i autobus 96 što znači da će zbog rasterećenja Trga republike njemu biti produžena trasa. Pored Brankovog mosta. Kod Ušća svoju vožnju će završavati linija 43.

Okretnica na Ušću je manja i obezbeđuje dobru vezu sa linijama 15 i 84, ali i sa tržnim centrom i parkom, dok je ona u Bloku 20 veća i omogućava presedanje na linije 7, 9, 11, 13, 78 i 83. Produženjem ovih linija Kotež, Višnjička banja i Mirijevo dobiće direktnu vezu sa Novim Beogradom.

Okretnica na Trgu republike biće znatno rasterećenija. Na njoj će se i dalje okretati autobusi sa linija 27, 32E i 96, sve dok prema planu Direkcije za javni prevoz, ne budu preusmerene na budući terminus u Dunavskoj ulici.

Otvaranjem novih okretnica rasteretiće se ona na Trgu republike, ali će se sa druge strane stvoriti veliko opterećenje kroz Terazijski tunel i Brankovu ulicu, jer je novim izmenama predviđeno da tuda prolaze autobusi na linijama 16, 27E, 35, 43, 65, 77‚ 95, EKO1, E4 i E6.
 
ja zaista ne mogu da razumem da su oni napravili okretnice bez jasnog cilja.
ispada da samo okvirno znaju koji ce autobusi gde okretati ali ni to jos nije sigurno.
zar se stanice ne prave planski i da se jos dok su one na "papiru" tacno ne zna koji ce autobusi tu stajati?

krenuli su u realizaciju projekta u fazi "predlozenih ruta"?

- - - - - - - - - -

ne znam da li je neko ovo kacio

Kakav sad 43, zar nije receno da 43 ide u Dunavsku na okretnicu trola.

Ili ovi lupetaju ili ovi drugi ne znaju sta rade, pa je danas jedno, a sutra drugo.

I kako sad neko ko ide u centar trolom da presedne na 43.
 
Meni sve to zvuci jako komplikovano :lol:

Napisano je zbrda zdola... :roll:

Neke linije ce da budu pruduzene do pocetka Novog Beograda. Od njih ce deo da ima okretnicu kod Usca (posle mosta desno) a deo u Bloku 20 (posle mosta levo).

Kod Usca ce da okrecu:
27E, 43

Kod Radovog hotela - Blok 20 ce da okrecu:
96

Zasto su u tekstu napomenuli da ce 96 i dalje da okrece na Trgu a potom da ce da okrece na NBG... valjda je njima jasno, meni nije.

Ostatak linija sa Trga, 27, 32E i 96 (?!?!?) ce da zavrsi u Dunavskoj, kada to bude napravljeno jednog dana.

Okretnica kod Usca je manja i dobija 2 linije.
Okretnica u Bloku 20 je veca i dobice samo 1 liniju (valjda :roll: ).

p.s. naknadnim ponovnim citanjem sam utvrdio da pominju liniju 35 da ide kroz tunel - ali ne pominju okretnicu na NBG. Dobrodusno cu da pretpostavim da to treba da bude umesto fantomske 96ce ka Bloku 20.
 
Poslednja izmena:
Pa u onom tekstu prvo pominju da i 96 i 27E idu na NBG.

Gde je tu logika da 95 i 96 i sada jos i 43 ide na NBG kao i 27E.

Pa svakom sa dve celije koje se dodiruju u mozgu je jasno da ovi koji idu sa 43 i 96 mogu da sidju cim predju most i sacekaju 16 (koji ide na minut) i 95 i recimo dodati taj 27E, ako bas hoce da idu na NBG. Nigde logike da sve ove linije sada idu istim putem na NBG. Totalno ludilo.
 
Данас је пало умирање од врућине и загушљивости у 65-ици, питам возача шта је са климом - каже да не ради.

Поправка, сервис, одржавање - постоји ли то уопште?

Juce il' prekljuce sam na Hronici cuo da im je najveci problem - lula (nekakva odvodna, koliko razumem).
Vidjam Solarise gde nista ne curi, ali su ti poklopci gore prljavi...

- - - - - - - - - -

jel to gsp-ov ili privatni bus?
bila je neka prica prosle godine da privatnici ne pale klimu jer od grada dobijaju bonus zbog upotrebe klime i uvecanih troskova pa razliku trpaju sebi u dzep

Vise radi klima kod privatnika nego u Solarisima.
GSP su najveci lopovi.
I naravno, kako to kod nas uvek biva - lopov vice "lopovi!"

- - - - - - - - - -

Napisano je zbrda zdola... :roll:

Neke linije ce da budu pruduzene do pocetka Novog Beograda. Od njih ce deo da ima okretnicu kod Usca (posle mosta desno) a deo u Bloku 20 (posle mosta levo).

Kod Usca ce da okrecu:
27E, 43

Kod Radovog hotela - Blok 20 ce da okrecu:
96

Zasto su u tekstu napomenuli da ce 96 i dalje da okrece na Trgu a potom da ce da okrece na NBG... valjda je njima jasno, meni nije.

Ostatak linija sa Trga, 27, 32E i 96 (?!?!?) ce da zavrsi u Dunavskoj, kada to bude napravljeno jednog dana.

Okretnica kod Usca je manja i dobija 2 linije.
Okretnica u Bloku 20 je veca i dobice samo 1 liniju (valjda :roll: ).

p.s. naknadnim ponovnim citanjem sam utvrdio da pominju liniju 35 da ide kroz tunel - ali ne pominju okretnicu na NBG. Dobrodusno cu da pretpostavim da to treba da bude umesto fantomske 96ce ka Bloku 20.

Jes, da citiram sebe, ali imam konacno objasnjenje, danasnja Politika:
U Bloku 20 ce da okrecu 27E, 35 i 43 (produzenje linija)
Kod Usca ce da okrecu 15 i 84 (skracenje linija, koje vise nece ici do Zelenog venca). Mogu da zamislim mnogo ljudi koji ce prvog dana izmene da budu zapanjeni.
 
Jes, da citiram sebe, ali imam konacno objasnjenje, danasnja Politika:
U Bloku 20 ce da okrecu 27E, 35 i 43 (produzenje linija)
Kod Usca ce da okrecu 15 i 84 (skracenje linija, koje vise nece ici do Zelenog venca). Mogu da zamislim mnogo ljudi koji ce prvog dana izmene da budu zapanjeni.

А тако значи...Земунске иду до тамо сада! А ја мислила да ће ту бити 27е и ове друге линије.
 
Zdravo,

Prvi put sam dobio kaznu dok sam se "švercovao" i nisam siguran sta sad da radim.Koji je protokol?
Kontrolor je nesto promrljao 2 soma al posle toga nista nisam razumeo.Vidim na internetu da stize na kucnu adresu valjda ...

Ima neko iskustva sa tim?
 
Kod Usca ce da okrecu 15 i 84 (skracenje linija, koje vise nece ici do Zelenog venca). Mogu da zamislim mnogo ljudi koji ce prvog dana izmene da budu zapanjeni.

jao užasa....pa kako će ljudi koji se voze tim linijama da odu do grada....moraju da šipče do prve stanice....što nije malo po vrućini, kiši, vetru...još ako vode decu...qq...
dakle, moronština :aha:

:aha:
u principu ili idem peske ili kolima.. bus mi je preskup.. :)
autobusom obicno idem stanicu dve do tri tu i tamo.

vidim ja da ti nemaš pojma o gradskom prevozu :) tačnije, nisi baš obavešten :lol:
 
a joj..to uopste nije mala razdaljina do dejtona..a i prelazi se pesacki prelaz koji ima zeleni talas za automobile sto znaci duze cekanje.
a ko se zahebe pa krene ka uscu mora da ide sve do podzemnog prolaza koji je na drugom kraju.
ok kapiram da ce ljudi preseati negde oko hotela jugoslavija..ali potpuno nepotrebno rpesedanje.

produzetak nekih linija do novog beograda i ima smisla..ali skracenje nekih linija do mosta nema.
 
jao užasa....pa kako će ljudi koji se voze tim linijama da odu do grada....moraju da šipče do prve stanice....što nije malo po vrućini, kiši, vetru...još ako vode decu...qq...
dakle, moronština :aha:
Mogu ljudi svasta, nije to problem... nego kada onako neobavesteni zavrse 'pre roka' odnosno pre mosta na krajnjoj stanici... ce da se prisete svih psovki koje znaju.

Neka se menja sta hoce, ali neka se obavesti mesec dana unapred. Ovo sad... ni nedelju dana ranije se ne zna bas.
 
Онда нека линије 707, 706, 704 добију станицу код ТЦ Ушће, ради лакшег преседања до Зелењака.

To je dobra ideja.

Jednom kad se društvo okupljalo kod Ušća, jedan je seo na jedan od tih buseva ne znajući da on ne staje tamo. I zovemo ga da proverimo gde je, a on se baš u tom trenutku približavao Ušću. I kaže: "Tu, sam evo upravo dolazim na Ušće-e-e-e-e-e..." i samo je video kako se tržnjak udaljava od njega. :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top