Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo još novosti. 30 avgusta je u GSP stiglo 20 minibusa, pretpostavljam namenjeni za đačke linije i manje operećene linije. Od Ikarbusa je naručeno 32 autobusa, niskopodna, zglobna.


Grad uskoro nabavlja 400 novih autobusa, tako da se iskreno nadam da ce takvi busevi ubuduce da sluze samo za delove (ako to uopste moze).

ЈКП Градско саобраћајно предузеће „Београд“,
Кнегиње Љубице 29,
11000 Београд, Република Србија

ПОЗИВ ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПОНУДА

за набавку добара - Куповину 180 нових нископодних зглобних аутобуса градског типа
МН: 44014

Овај позив за подношење понуда уследио је након Општег обавештења о набавци у вези са Пројектом обнове возног парка Београда, који је објављен на интернет сајту EBRD Procurement Notices (www.ebrd.com), дана 9.5.2012. године.

ЈКП Градско саобраћајно предузеће »Београд« (у даљем тексту: "Наручилац"), намерава да употреби средства зајма од стране Европске банке за обнову и развој (у даљем тексту: »Банка«), за набавку нископодних зглобних аутобуса градског типа.

Наручилац позива заинтересоване добављаче да доставе затворене понуде за испоруку 180 нископодних зглобних аутобуса градског типа, која ће бити финансирана средствима по основу зајма.

ЈКП Градско саобраћајно предузећe “Београд” овластило је Агенцију за јавне набавке Градске управе града Београда да спроводи поступак набавке у име и за рачун Наручиоца.

Компаније из свих земаља могу да учествују на тендеру за уговор који ће се финансирати средствима од зајма одобреног од стране Банке.

Да би се квалификовао за доделу уговора, понуђач мора да задовољи следеће минималне критеријуме:

• Задовољавајући ниво производње и испоруке 400 аутобуса у последњих 5 година, односно искуство као Испоручиоца у најмање 3 (три) уговора у последњих 5(пет) година, сваки са вредношћу од најмање 15 милиона ЕУР, од којих је минимум један ван земље произвођача, који су успешно и знатно завршени и сличним добрима која су понуђена.

• Понуђач мора приказати да има приступ или да има на располагању ликвидна средства, неоптерећену реалну имовину, кредитне линије и друга финансијска средства осим других авансних плаћања по уговору, у минималном износу од 5 милиона ЕУР,

• Понуђач мора имати минимални просечни годишњи промет од 20 милиона ЕУР, израчунат као укупно оверено плаћање за уговоре који су у току или су завршени у последњих 5 (пет) година.
http://www.gsp.rs/tenderi1.htm#EBRD_44014

Dakle, otvoren je tender za 180, to je što finansira EBRD. Uskoro će biti i tendera za CNG, 10 komada.
 
nije dobar primer.
kazes.. kad mi se nesto ne svidja odem i kupim nesto drugo a onda za gsp kazes ne placam.
pravi primer je da ako ti se ne svidja gsp ides kolima ili taksijem. (uzmes nesto drugo :) )

ti sigurno u maxiju kad ti je nesto trulo ili lose to ne ukrades a ovde prakticno ukrades voznju :mrgreen:

los primer :)

Ne ukradem u GSP-u nista jer nemam drugog izbora. U Maxi-ju bar imam izbor da promenim prodavnicu. I da, postoje stvari koje ne moraju da se jedu ili moraju ali u manjim kolicinama, a na posao mora svaki dan da se ide. Ako nemam para da platim kola ili taksi (kako ti kazes), a moram da dodjem na posao mogu slobodno da izjednacim sa moranjem da kupim, recimo, polubudjavi hleb. E sada, tehnicki jesam ukrao voznju, ali u stvarnosti nisam jer nisam imao izbora. Jer, moras priznati, da kada ne postoji izbor, vec moras da uzems sta ti se ponudi to drasticno menja okolnosti i covek ima pravo da se brani od toga, da pokusa da promeni takvo stanje, da se bori protiv toga itd.:neutral:
Nadam se da sam bio jasan, jer mi ne deluje da si bas shvatio sta sam hteo da kazem u prethodnom odgovoru. Nije to nista strašno, stvari moras da gledas malo iz polozaja sefa, ali moras da gledas i iz polozaja obicnog coveka:).
Sada je odlican primer, ko shvati:).
 
Ne zaboravljam ja to.
Samo, ne zaboravljam da sve što koristiš treba i da platiš. Pa i ovaj internet koji je tekovina 20. veka, ali nije džabe.
Pa i taj gradski prevoz ćeš ili da platiš, a ako nećeš njega imaš alternative. Jedna od njih je da ideš peške.

Da vidis, dobro me podseti, da nemam skype kod kuce i internet bi bio preplacen kao i voznja GSP-om.
 
:).
Sada je odlican primer, ko shvati:).

... nije odlican primer :hahaha:
uvek postoji dogovor, dogovoris se sa nekim kolegom da te vozi na posao :rotf:

salu na stranu.. svi se mi ponekad svercujemo ali ne mozemo traziti opravdanje za nase ponasanje u ponasanju gsp-a jer bez para ce i gsp nuditi losiju uslugu i tako ulazimo u zacaran krug.
zaista malo koristim prevoz moram biti iskren i to vecinski trole i moram priznati da su uvek bile ciste, sredjene, klima je radila.
ne znam kakav je prevoz u drugim busevima, jednom prilikom sam koristio autobus do padinjaka isto je bio nov, cist, klima je radila.
meni to deluje kao sasvim solidna usluga.

medjutim u jednoj stvari se slazem, prevoz je preskup i cena bi morala biti niza..
na stranu sto je uvodjenjem busplusa poskupeo jer ne postoje troskovi stampanja karte a dodatno se naplacuju kartice na koje se upisuju "krediti"

ali ponavljam jos jednom za one koji nisu razumeli.
to sustinski nema veze sa samim sistemom.
ovde ljudi brkaju neke stvari koje zavise od odluka (cena, ulaz na koja vrata, obaveza validiranja...) i tehnicka resenja.
moj stav je da je tehnicko resenje busplusa dosta dobro i da je daleko bolje od onog busaca kartica gde sam vise bacio neiskoriscenih karata jer bi mi se unistile u dzepu nego sto sam ih iskoristio :rumenko:
 
... nije odlican primer :hahaha:
uvek postoji dogovor, dogovoris se sa nekim kolegom da te vozi na posao :rotf:

salu na stranu.. svi se mi ponekad svercujemo ali ne mozemo traziti opravdanje za nase ponasanje u ponasanju gsp-a jer bez para ce i gsp nuditi losiju uslugu i tako ulazimo u zacaran krug.
zaista malo koristim prevoz moram biti iskren i to vecinski trole po centru i moram priznati da su uvek bile ciste, sredjene, klima je radila.
ne znam kakav je prevoz u drugim busevima, jednom prilikom sam koristio autobus do padinjaka isto je bio nov, cist, klima je radila.
meni to deluje kao sasvim solidna usluga.

medjutim u jednoj stvari se slazem, prevoz je preskup i cena bi morala biti niza..
na stranu sto je uvodjenjem busplusa poskupeo jer ne postoje troskovi stampanja karte a dodatno se naplacuju kartice na koje se upisuju "krediti"

ali ponavljam jos jednom za one koji nisu razumeli.
to sustinski nema veze sa samim sistemom.
ovde ljudi brkaju neke stvari koje zavise od odluka (cena, ulaz na koja vrata, obaveza validiranja...) i tehnicka resenja.
moj stav je da je tehnicko resenje busplusa dosta dobro i da je daleko bolje od onog busaca kartica gde sam vise bacio neiskoriscenih karata jer bi mi se unistile u dzepu nego sto sam ih iskoristio :rumenko:

To si u pravu i sa tim se slazem.
Sto se kvaliteta vozila tice, ti si se verovatno vozio novima. Medjutim, ako udjes u vozila stara 4 pa i 3 godine (da ne pominjem starija) i uporedis ih sa novim vozilima shvatices da se ta vozila uopste ne odrzavaju. Ne moze tako, makar da je prevoz i besplatan, neki minimum kvaliteta mora da postoji. Pri tom mislim na bezbednost putovanja u takvim vozilima.
Tehnicko resenje BUSPLUS-a jeste dosta dobro, ali je primena BUSPLUS sistema jako losa i neiskoriscena. Dovoljan je podatak da je sistem ostao isti kao i kod "onog busaca kartica", samo su kupljeni novi "busaci kartica" umesto starih.
 
koliko sam video najavili su dnevne, vikend, i slicne karte za ograniceno koriscenje.

videcemo.

inace znam, imao sam prilike da vidim nakrivljene autobuse :)

i onaj sistem , kad ce autobus da li je poce oda se naplacuje?
u normalnim zemljama se pokazuju minuti, kod nas broj stanica.
 
koliko sam video najavili su dnevne, vikend, i slicne karte za ograniceno koriscenje.

videcemo.

inace znam, imao sam prilike da vidim nakrivljene autobuse :)

i onaj sistem , kad ce autobus da li je poce oda se naplacuje?
u normalnim zemljama se pokazuju minuti, kod nas broj stanica.

Bio sam u Kjot(o)u. Tamo na stanicama postoje displeji koji prikazuju broj stanica i broj minuta do dolaska sledeceg vozila. I iznenadio se koliko je taj broj minuta netacan. I sam japanac koji nas je vodio se kiselo smejao na taj broj minuta.
Mozda je to resenje. Ipak, mislim da ljudi treba da se naviknu da broj stanica ne znaci i broj minuta. A da u zavisnosti od doba dana pretpostave broj minuta na osnovu broja stanica i bez obzira na minutazu na displeju.
U ala sam otisao daleko u razmisljanju. Postacu deda dok se ovo ne ostvari.:)
 
Ali treba poći od toga da skoro polovina "Beogradžana" nisu Beograđani.
Trebali su da ostanu u svojim "planinama" il' gde već da se opismene pa onda dojure ovamo.

1945. godinu je Beograd docekao sa 250 hiljada stanovnika... Mozda su oni imali dobar prirodni prirastaj i duplirali se na 500 hiljada... Ali Beograd sada ima 1,65 miliona stalnih stanovnika, pa ispada da je 70% stiglo posle Drugog svetskog...
 
Ma nemam pojma ..citala u Zabavniku i gledala na javnom servisu Srbije.. numero uno kanal...

i nebitno je to..samo vi raspalite po gsp-u...

E hvala na dozvoli da raspalimo.
I hoćemo raspalićemo, jer GSP nije luskuz, već nasušna potreba stanovnika velegrada, a zaslužili smo kvalitetniji i jeftiniji prevoz i lepša stajališta, posebno ona velika, kao i maksimalno ukrštanje stanica, kako bi brže presedali i manje izmučeni stizali do odredišta.
 
... nije odlican primer :hahaha:
uvek postoji dogovor, dogovoris se sa nekim kolegom da te vozi na posao :rotf:

salu na stranu..

To je smesno u danasnje vreme. Ali nekada je to bilo normalno kad su ljudi imali normalne plate.

Evo na primer moja majka se dogovorila sa nekoliko koleginica koje su zivele u susednom kraju. Svaka od njih je kupila automobil od svoje plate, uglavnom jugice. Onda su napravile dogovor da svaka od njih vozi nedelju dana svojim kolima ostale, sledece nedelje vozi druga i to je to. Niko nije kupovao markice za prevoz, niti se vozio u ono vreme autobusom.
 
Tehnicko resenje BUSPLUS-a jeste dosta dobro, ali je primena BUSPLUS sistema jako losa i neiskoriscena. Dovoljan je podatak da je sistem ostao isti kao i kod "onog busaca kartica", samo su kupljeni novi "busaci kartica" umesto starih.

A čemu "bušenje", validacija, eliminacija karte,.... nije li dovoljno posedovati vremenski oročenu ili personalnu kartu?
 
E hvala na dozvoli da raspalimo.
I hoćemo raspalićemo, jer GSP nije luskuz, već nasušna potreba stanovnika velegrada, a zaslužili smo kvalitetniji i jeftiniji prevoz i lepša stajališta, posebno ona velika, kao i maksimalno ukrštanje stanica, kako bi brže presedali i manje izmučeni stizali do odredišta.

Tacno, tacno, ovo bas nedostaje za pojedina presedanja. Primer: stajaliste autobusa kod Pancevackog mosta i stajaliste BG voza. Daleko su brate.
 
Ne ukradem u GSP-u nista jer nemam drugog izbora. U Maxi-ju bar imam izbor da promenim prodavnicu. I da, postoje stvari koje ne moraju da se jedu ili moraju ali u manjim kolicinama, a na posao mora svaki dan da se ide. Ako nemam para da platim kola ili taksi (kako ti kazes), a moram da dodjem na posao mogu slobodno da izjednacim sa moranjem da kupim, recimo, polubudjavi hleb. E sada, tehnicki jesam ukrao voznju, ali u stvarnosti nisam jer nisam imao izbora. Jer, moras priznati, da kada ne postoji izbor, vec moras da uzems sta ti se ponudi to drasticno menja okolnosti i covek ima pravo da se brani od toga, da pokusa da promeni takvo stanje, da se bori protiv toga itd.:neutral:
Nadam se da sam bio jasan, jer mi ne deluje da si bas shvatio sta sam hteo da kazem u prethodnom odgovoru. Nije to nista strašno, stvari moras da gledas malo iz polozaja sefa, ali moras da gledas i iz polozaja obicnog coveka:).
Sada je odlican primer, ko shvati:).

Tačno. Da postoje dva - tri javna gradska prevoznika, pa da možeš da biraš...
Poređenje taksija i GSP-a (u postu na koji si odgovarao) je neadekvatno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top