Protest protiv Kostunice, DSS-a i koriscenja termina "Sandzak"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Chedo Kokardic

Primećen član
Banovan
Poruka
963
DSS, DS G17+ su stranke koje koriste termin "Sandzak" kada zele da se odrede prema Novom Pazaru i njegovoj okolini.. Ja kao covek iz tog kraja zelim ovom prilikom da izrazim protest jer u unutrasnjem uredjenju Srbije ne postoji nikakva regija , autonomna oblast ili bilo sta drugo pod nazivom Sandzak.

KORISCENJEM TERMINA SANDZAK VI KAZETE DA JE OVAJ DEO SRBIJE MUSLIMANSKI I DA NIJE SRPSKI I DA SMO MI SRBI OVDE OKUPATORI!

Taj naziv je ostatak iz turskog perioda i znaci zastava , i nas Srbe iz Raskog Okruga iliti Starog Rasa, kako se zove oblast u kojoj mi zivimo podseca na mracan period turske okupacije pod kojima je nas narod doziveo najcrnje trenutke.

Zelim ovom prilikom da porucim clanovima stranaka DSS, DS i G17+ da upozore svoje lidere da ne skacu sami sebi u usta i kad zele da kazu nesto o nasem kraju neka kazu u Novom Pazaru, u Sjenici, u Tutinu, u Raskoj Oblasti - a ne nikako u Sandzaku.

Raska je najstarija i prva srpska drzava , nastala u 12 veku, najstarija srpska crkva se nalazi kod Novog Pazara - crkva Svetog Petra i Pavla iz 7 veka, najstariji ocuvani srpski manastir se takodje nalazi na brdu iznad Novog Pazara - Djurdjevi Stupovi iz 11. veka, u nasem kraju je rodjen jedan SVETI SAVA - tako da ako ste neki Srbi molim vas da koristite SRPSKE TERMINE a ne TURSKE kada zelite da kazete nesto o ovom nasem delu Srbije. Hvala.
 
Inace za otvaranje ove teme me je podstakla ova vest:

Коштуница позвао грађане Санџака да изађу на референдум

Нови Пазар, 9. октобар 2006. године - Председник Владе Републике Србије Војислав Коштуница рекао је данас у Новом Пазару да одредбе новог Устава које обезбеђују равномерни развој свих регија у Србији и регулишу положај националних мањина представљају гарант квалитета највишег правног акта земље.

Коштуница је у обраћању новинарима након састанка са председником општине Нови Пазар Сулејманом Угљанином нагласио да Србија мора да се развија равномерно.

Председник Владе је истакао да је циљ његове данашње посете општинама у Санџаку да упути позив грађанима да изађу на референдум, који ће бити одржан 28. и 29. октобра, и гласају за нови Устав.

Он је указао на то да нови Устав доноси утврђене и разрађене одредбе о положају националних мањина, што је, како је оценио, веома значајно за овај крај.

Председник Владе Србије ће, после обраћања студентима на Правном факултету у Новом Пазару, где ће говорити о решењима из новог Устава Србије, посетити општине Тутин и Рашка.

У посети санџачким општинама су и министри - привреде Предраг Бубало, за капиталне инвестиције Велимир Илић и правде Зоран Стојковић.
http://www.srbija.sr.gov.yu/vesti/vest.php?id=57077
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top