Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko bi se usudio da to radi, to je kao da sama sebe stavis na indukciju. :confused:

pa efekat je isti, i jedno i drugo stvara kontrakcije materice... samo sto te taj caj priprema polako danima i nedeljama postepeno na porodjaj...dok te indukcija prodrma momentalno...
nemam pojma, ja sam tako citala i po knjigama i na netu, mada nisam nesto obracala paznju na to, jer me nije interesovalo...ali logika im je bila ta
 
I ja sam oduvek slusala da se decaci nose nisko, meni se poklapa, za kiselo isto. Kazu da kad je decak trudnici uglavnom samo raste stomak, dok kad je devojcica goji se svuda, to mi je isto tacno. Ja isto nemam gorusicu, ali sam citala da ta "bapska" koja kaze da bebina kosica izaziva gorusicu nije tacna. E bas da vidimo Angi da li ce nam bebe biti celave. :P Javi kako je bilo na UZ, jeli osecas da je beba sad u drugacijem polozaju, ili je isto?

to za gojenje samo u stomaku kod decaka, a kod devojcica svuda ni na jednom primeru nisam primetila :confused:
ne zovu se dzabe bapske price...kao i ono da ne smes da se sisas da ne bi skratila bebi srecu :eek:
 
pa efekat je isti, i jedno i drugo stvara kontrakcije materice... samo sto te taj caj priprema polako danima i nedeljama postepeno na porodjaj...dok te indukcija prodrma momentalno...
nemam pojma, ja sam tako citala i po knjigama i na netu, mada nisam nesto obracala paznju na to, jer me nije interesovalo...ali logika im je bila ta
Hm, da, to ima logike, zato verovatno i kazu da ne sme vise od 2 soljice dnevno, ali meni to sve izgleda kao igranje vatrom.
A u ovom clanku koji je Strawberry citala jos stoji i da izaziva opustanje materice. :eek:
...Ma mi smo lude sto citamo svasta, ako vec citas, citaj naucne studije, a ne novinare zute stampe koji kao pisu clanke o zdravlju, ili ko zna kakve gluposti po netu koje te na kraju samo slude. :thumbdown:
 
Hm, da, to ima logike, zato verovatno i kazu da ne sme vise od 2 soljice dnevno, ali meni to sve izgleda kao igranje vatrom.
A u ovom clanku koji je Strawberry citala jos stoji i da izaziva opustanje materice. :eek:
...Ma mi smo lude sto citamo svasta, ako vec citas, citaj naucne studije, a ne novinare zute stampe koji kao pisu clanke o zdravlju, ili ko zna kakve gluposti po netu koje te na kraju samo slude. :thumbdown:

ja sam pre nekoliko nedelja naisla na clanak kom sam samo naslov procitala, a on je bio " najnovija istrazivanja pokazuju da su u trudnoci dovoljne 2 doze kofeina da izazove srcane defekte na fetusu" :eek::eek::eek: posle jedne takve gluposti rekla sam da mi ne pada na pamet vise da citam bilo sta o trudnoci, jer takve laicke i nepismene interpretacije naucnih istrazivanja samo mogu da me isprepadaju od svega normalnog...

onda mi mama zacudjeno kaze kako je na tv-u gledala lekara koji kaze da se u trudnoci mora jesti na 8 sati, ne cesce jer ako beba dobija hranu cesce, onda ce samo spavati i uopste nece biti aktivna :eek: to znaci da treba da jedes max 3 puta na dan - jednom cim se probudis, drugi put posle 8 sati i eventualno treci put pre nego sto odes na spavanje :eek:. pa ovakav rezim ne savetuju ni nekome ko nije trudan...i to kaze jedan lekar!
kad sam gladna, meni se beba sva primiri i cim jedem ona odmah zivne...pitam ja docu dal je to normalno on mi kaze "a jel ti skaces kad si gladna?"

a bapske price, sujeverje...sve je to iz iste kuhinje...meni je interesantno nekad ih citati, kao zanimaciju...
 
Da,neka tupa bol,ali nekako gore,na sredini stomaka,ne skroz dole,i mene tako drzi nekih desetak min pa kao prestane pa posle nekog vremena opet...a bebac se samo proteze,i mala stopala bas sutiraju :mrgreen:
Jer si vise otekla sad?
 
Carobna,
Mislim da mi se bebac nije okrenuo...Aktivan je cesto, ali uvek nogice osecam da me golicaju levo malo nize, a glava iskace gore desno. Jutros me iznenadio kad se nabudzio na levoj strani, ja se ponadala...kad ono posle opet isto sve...daj boze da gresim, ali ne verujem...

Bonzi, Gde ti osetis bebine nogice?
Da ti to nisu kontrakcije sto osecas? Mozda da pitas dr preko telefona da li da pijes lek protiv kontrakcija. Ipak si tek usla u deveti.
Caj od lista maline se preporucuje pred porodjaj za omeksavanje i otvaranje grlica. Zato ga ne treba piti u ranijoj trudnoci. Ako mi se beba okrene kupicu ga, i piti sigurno poslednje dve nedelje devetog. Isto vazi da poslednje 2-3 nedelje treba izbegavati crveno meso jer i ono drzi grlic cvrstim, sto nam pred porodjaj nikako ne treba.
 
Ludnice,
Pa gde si ti? kako si, kako probavne smetnje?

Ma cuti,zeno, jedva izvukoh glavu prosli cetvrtak na klistiranju...dobila sam i kontrakcije tada....al dobro prodje i to...i jos me i babica pregledala rucno..uf:mrgreen:
Doktor mi dao neki prasak protiv konstipacije da pijem 7 dana i imam dosta gasova od njega al malko mi pomaze...da ne ureknem...pu,pu.:worth:

A beban se od krckanja creva samo cima....hehehe,kukavica majkina,isti je ko majka:hahaha:i vise ne lupa nego se samo migolji i jos sedi na besiku...pa se samo stiskam...:dash:
 
Poslednja izmena:
Angi,
Osecam nogice skroz gore sa leve strane,kod rebra,mada se okrece nekad se nabudzi sto ti kazes skroz popreko i sa leve i desne skroz gore...
neznam dal su kontrakcije,al bas me nervira ovaj osecaj(cuti zeno ,nismo jos spremili sve) cak me i krsta bole,ali prestane pa opet,i nesmem puno da se zadrzavam na wc solji,jer nekako imam neki cudan osecaj,kao da me nesto zigne i neda mi da se napinjem...cudno ovo drugo stanje...
Carobna,
Nek te izmasira muz veceras a i ujutru videces bice ti malo bolje,otok ce se smanjiti...
 
Angi,
Osecam nogice skroz gore sa leve strane,kod rebra,mada se okrece nekad se nabudzi sto ti kazes skroz popreko i sa leve i desne skroz gore...
neznam dal su kontrakcije,al bas me nervira ovaj osecaj(cuti zeno ,nismo jos spremili sve) cak me i krsta bole,ali prestane pa opet,i nesmem puno da se zadrzavam na wc solji,jer nekako imam neki cudan osecaj,kao da me nesto zigne i neda mi da se napinjem...cudno ovo drugo stanje...
Carobna,
Nek te izmasira muz veceras a i ujutru videces bice ti malo bolje,otok ce se smanjiti...

Bonzi sta vam je jos ostalo da spremite...?
 
:super::super::super:
Imas tremu carobna? il si cool potpuno?
Nego ko ce da nam javlja vesti od tebe kad odes da se poradjas?Da nam das tel pa da ti pisemo poruke?:telefon:
Gde si ti Ludnice, nema te sto godina... Sad mi je malo frka jer bas naticem, a ovaj vikend sam sama kod kuce. Al nadam se da ce beban sacekati jos malo. :ok:
Bonzi, ko ce o tebi da nas obavestava, tvoj muz ne govori srpski koliko ni moj? :lol:
Ja kontam da ovog mog zaduzim da vam javi novosti, ali garant nece znati gde se nalazi. :P
 
Poslednja izmena:
Gde si ti Ludnice, nema te sto godina... Sad mi je malo frka jer bas naticem, a ovaj vikend sam sama kod kuce. Al nadam se da ce beban sacekati jos malo. :ok:
Bonzi, ko ce o tebi da nas obavestava, tvoj muz ne govori srpski koliko ni moj? :lol:
Ja kontam da ovog mog zaduzim da vam javi novosti, ali garant nece znati gde se nalazi. :P

Pa neka javlja vesti,nek pise na engleski ako srpski ne govori....:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top