Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Angi nadam se da znaš da ako odeš na trudničko bolovanje dobijaš samo 65% plate...pa sad ako je stvarno toliko veliki stres na tvom poslu onda razumem,razgovaraj sa ginekologom i idi na bolovanje,ali ako možeš da izdržiš...videćeš koliko će vam kasnije te pare nedostajati...i ja sam radila na veoma stresnom radnom mestu u pozorištu,možeš da zamisliš šta se sve tamo dešava...ali sam tek na onih obaveznih 28 dana pre određenog datuma porođaja otišla na trudničko...
 
Ja sam na trudnicko otisla u cetvrtom mesecu i nije bilo nikakvih problema. Isto zbog stresa. Kad sam uhvatila sebe da idem svaki dan u wc da se smirim i sva se tresem od nerviranja, pomislila sam-nema tih para... i pokupila se.
 
Moja firma isplacuje malo vise od 65%, mislim do 80%. Po yakonu je 65% minumum koji mora, ali firme dolucuju koliko. Ima i nesto dobro...;)

Ako sve bude u redu verovatno cu na pocetku 4tog meseca da otvorim, pa tih pet meseci do porodiljskog nece biti tako strasno..I muzic radi:)
 
Moja firma isplacuje malo vise od 65%, mislim do 80%. Po yakonu je 65% minumum koji mora, ali firme dolucuju koliko. Ima i nesto dobro...;)

Ako sve bude u redu verovatno cu na pocetku 4tog meseca da otvorim, pa tih pet meseci do porodiljskog nece biti tako strasno..I muzic radi:)

Nije citavih pet, moras pred porodjaj da otvoris porodiljsko minimum 28dana ranije, tako da ostaje neki 4meseca, ako jos imas neki neiskoriscen odmor(on se placa 100%)...vidi kako ces da ga iskoristis, razmisli nemoj da ti propadne, a posle je nezgodno prekidati bolovanje zbog papirologije...
 
Koliko ja znam jos je 65%, a prica se da ce od Nove godine biti 100% u skladu sa Strategijom za podsticaj radjanja.

Enna,

Ako otvorim na pocetku 4.tog, to je do 9.meseca 5 plata sa trudnickim bolovanjem, a od pocetka devetog porodiljsko, tako sam izracunala.
 
U mom kraju bolovanje je 80 % gole plate bez uslova rada ,dodataka na rukovođenje itd poslije 42 dana.Do 42 dana 80 % od zarađene plate .Moja drugarica prije tri godine doduše je imala punu platu. I tih 80% je do poroda ,poslije preuzima centar za socijalni rad ili neka slična služba sa prosječnim prosjekom i zakašnjenjima svakih nekoliko mjeseci .Ali što se mora ....
 
I zar nisu "vratili" bolovanje radi odrzavanja trudnoce na 100%?
Kada sam ja bila pre 2.5godine bilo je propisano 65%, jel se nesto promenilo?

65% dobijaš ako odeš na porodiljsko pre nego to po zakonu nalažu...45 dana pre određenog datuma za porođaj dobijaš 80%,a ako odes na vreme,odnosno 28 dana pre porodjaja,onda dobijas 100% platu...posle porođaja preda firma papire socijalnoj službi,i onda naravno dobijaš celu platu,ali u NS gde ja živim kasno majko moja 4-5 meseci...znači posle porođaja toliko dugo uopšte nisam dobila platu,a i sada nije redovno,jer nekad uplate na kraju meseca,a nekad pređe u sledeći mesec,kao upravo sada...prošlog meseca 1o-og su mi uplatili,a od tada ništa...ja već totalno očajna...
 
65% dobijaš ako odeš na porodiljsko pre nego to po zakonu nalažu...45 dana pre određenog datuma za porođaj dobijaš 80%,a ako odes na vreme,odnosno 28 dana pre porodjaja,onda dobijas 100% platu...posle porođaja preda firma papire socijalnoj službi,i onda naravno dobijaš celu platu,ali u NS gde ja živim kasno majko moja 4-5 meseci...znači posle porođaja toliko dugo uopšte nisam dobila platu,a i sada nije redovno,jer nekad uplate na kraju meseca,a nekad pređe u sledeći mesec,kao upravo sada...prošlog meseca 1o-og su mi uplatili,a od tada ništa...ja već totalno očajna...

Znaci nista novo...:roll:
 
65% dobijaš ako odeš na porodiljsko pre nego to po zakonu nalažu...45 dana pre određenog datuma za porođaj dobijaš 80%,a ako odes na vreme,odnosno 28 dana pre porodjaja,onda dobijas 100% platu...posle porođaja preda firma papire socijalnoj službi,i onda naravno dobijaš celu platu,ali u NS gde ja živim kasno majko moja 4-5 meseci...znači posle porođaja toliko dugo uopšte nisam dobila platu,a i sada nije redovno,jer nekad uplate na kraju meseca,a nekad pređe u sledeći mesec,kao upravo sada...prošlog meseca 1o-og su mi uplatili,a od tada ništa...ja već totalno očajna...

Ovo je potvrdila Zorana, tj drugarica... samo kaze da kao od Nove Godine planiraju da uvek bude 100% kao da se digne natalitet... :roll:
 
Ako si na bolovanju, onda ti otvaraju trudnicko 45 dana pre termina, sasvim sigurno (ukoliko lekar nece da ti izadje u susret), bolje gledaj da kombinujes nesto sa odmorom i slobodnim danima, jer posle treba puno ranije da se vratis na posao. Ili bar gledaj ako si u mogucnosti da prekidas bolovanje na dan-dva, pa da se ponovo vracas.
@zia
ja nemam problema sa isplatama, jer to valjda preuzima socijalno, plata mi svakog meseca leze izmedju 21. i 30. Inace radim u skoli.
 
evo sad sam bila na pregledu.
dr mi je stavio neki lekic, nazvao ga je "fizioloshkim" kojim bi trebalo za koji sat da dobijem bolove, a zatim i da se porodim.
to sve prema nalazu, koji kazze da je sve spremno, da sve ide i da je to ok.
inache, imala sam izbor, ili to, ili ujutro da me prijave u bolnicu...
a ja nisam mogla da lezzim u bolnici bez povoda....

tako da...
OTISHLA SAM!!!! :D :D :D :D :D

javljam se sleeci put od kuce...
 
Ako si na bolovanju, onda ti otvaraju trudnicko 45 dana pre termina, sasvim sigurno (ukoliko lekar nece da ti izadje u susret), bolje gledaj da kombinujes nesto sa odmorom i slobodnim danima, jer posle treba puno ranije da se vratis na posao. Ili bar gledaj ako si u mogucnosti da prekidas bolovanje na dan-dva, pa da se ponovo vracas.
@zia
ja nemam problema sa isplatama, jer to valjda preuzima socijalno, plata mi svakog meseca leze izmedju 21. i 30. Inace radim u skoli.

da sve ide preko socijalnog,ali tamo su rekli kako njima stigne uplata tako oni raspoređuju...kultura je uvek na zadnjem mestu,a eto ja spadam baš među njih...
 
Sretno Maslachak!

Nemam starog godišnjeg ali upravo sam se vratila sa kontrole i dotkor nam je dozvolio da se malo vratimo na posao , doduše ne u punom opsegu kao prije trudnoće ali bolje išta nego ništa.Potom ću ,nadam se ako ne bude kakvih problema da iskoristim dio godišnjeg kojeg imam 40 radnih dana pa opet bolovanje.To je plan, čovjek snuje......
 
evo sad sam bila na pregledu.
dr mi je stavio neki lekic, nazvao ga je "fizioloshkim" kojim bi trebalo za koji sat da dobijem bolove, a zatim i da se porodim.
to sve prema nalazu, koji kazze da je sve spremno, da sve ide i da je to ok.
inache, imala sam izbor, ili to, ili ujutro da me prijave u bolnicu...
a ja nisam mogla da lezzim u bolnici bez povoda....

tako da...
OTISHLA SAM!!!! :D :D :D :D :D

javljam se sleeci put od kuce...

SRECNO zenska!!! :heart::super::klap:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top