Svi naši šefovi

Moj nacelik je super lik; uopste, cela nasa grupa funkcionise kao jedna velika porodica, i on je veoma zasluzan za to. Radimo timski, i tako obavljati posao pravo je zadovoljstvo. I pored stndardizacijama jasno propisane hijerarhije, ponasamo se shodno znanjima i umecima svakoga od nas, i nakada se u nasog grupi niko bez fakultetskog zvanja nije osetio ni najmanje manje vrednim. Ne samo da ga ne bismo menjali, vec ga svi mi i jako volimo :p
 
ja radim sa idiotima...i to shkolovanim idiotima...zhene koje su u stanju ceo dan da prichaju samo o svadbama komshijama razvodima rodjacima i slichnim nebulozama...imam jednu klimakterichnu ona se udala iz bga u maleni graditj u provinciji...udala jer je zakachila to je bilo sramota...i sad zhivi isfrustrirana s muzhem koji je dresira da tjuti i slusha...i onda dodje na posao i krene da se.re da se.re da se.re...ne prestaje da pricha ne zatvara usta samo melje iste glupe priche iznova i iznova i iznova...i onda joj vrutjina pa otvara prozore pa joj hladno pa ukljuchi grejanje pa se samo cheshe i cheshe i cheshe dok ne raskrvari neshto...shto ti je klimax - chudo...

imao sam ok shefovicu...bash je bila na mestu...znala je da iznervira al retko...sa njom sam bio super i razumeli smo se...onda je ona otishla na mesto direktora a meni doshla harpija...koja je ceo zhivot posvetila poslu nije se udavala nije se nistha sem posla...i sad rukovodi ko da radimo u nuklearnoj elektrani pa sve da bude ne pod konac vetj pod mikroskop...ubija me u pojam i nismo u dobrim odnosima...
 
Ја немам проблема са директором (нити са бившим директорима)....
Поштујем ауторитет нечије функције, али имам довољно личног ауторитета да не зазирем и не страхујем пред надређенима.

Понекад ме нервира људска глупост или себичност оличена у неким колегама....али искулирам.
 
Mene sefovi ne nerviraju, znam da su formalno iznad i to postujem a imala sam srece da su i strucno bili ok. Kolege... kompleksasi, glupi, zavidni me jako nerviraju. Imam jednog takvog u kancelariji kojeg moram da gledam svaki dan i sto je najgore moram i da saradjujem sa njim a ne mogu ocima da ga vidim (uz to je i stvarno ruzan :))) , uzas.
 
Hmm... ja sam direktor u svojoj firmi, i redovno primetjujem kako moji radnici zabushavaju, i stalno se nesto zale.
Srecha njihova, pa ne smem da ih sve pootpustam, zato sto smo u rodbinskim vezama, ja i nekolicina njih, a i ne umem da radim posao sam, + me i mrzi.....
Bas je super biti shef, niko ti ne sme nista reci, i svi spustaju pogled, i kriju se, kada se dernjash i bacash fiskalne kase na njih u napadu pravednog direktorskog gneva
 
Brit_page01.jpg
 
Moj sef je skroz cool. Priblizno smo istih godina i slicnog porodicnog stanja tako da imamo puno zajednickih tema za razgovor. Cesto zbrisemo s posla na negde na kafu da se ispricamo i istracamo kolege u firmi. Posto i ja sefujem jednom njegovom odeljenju, mogu bukvalno da radim sta hocu, imam odresene ruke, ali to nikada ne zloupotrebljavam. Mozda zato i ima toliko poverenja u mene.
Sve u svemu, sva sreca pa je ruzan inace bih se sigurno zaljubila u njega i eto ti belaja...
 
Ja sam shef onom s kojim spavam, na mene se vodi porodicna firma, tako da ...medjutim.:razz:
A moja zvanicna sefica (ovde gde radim puno r.v.) je takav laf od zene, divan je covek i misli da sam joj strasno znacajna u zivotu, tako da uopste nemam osecaj da mi je sef. Niko nad glavom, nikad, nikad ni jedan jedini nesporazum ili problem za evo pet godina. Milina.:wink:
 
Ja moram da pomenem jednog svog kolegu. Covek izgleda ima kompleks sto nije zavrsio fakultet i sav je onosan na svoje znanje kad ispadne da nesto zna bolje od onih koji jesu. Svaki put kad nesto pogresim, obavezno to pomene, uglavnom pred drugima. I najvaznije, kada ga pitamo da nam pojasni neke stvari koje poznaje bolje posto je duze u firmi i po prirodi svog posla mora to bolje da zna, krene da objasnjava od Kulina Bana, valjda da svi primetimo koliko je veliko njegovo znanje. Svaki put toliko detaljise i smara da izgubimo koncentraciju dok ga slusamo i uvek nam nesto ostane nedoreceno. I onda kad ga posle par dana pitamo da ponovi, odgovori: "Objasnjavao sam, ali me niste shvatili" Mislim... Dodje mi da dam otkaz kad ujutru krenem na posao i znam koga cu sve da zateknem na poslu.
 
Charlotte:
Pisite nesto, ljudi. Ispade da se samo ja u zivotu zalim:)

Evo:

Zasto nisam doboljno bogata da ne moram da radim?
Moze i drugacije:
Kad vec moram da radim, zasto ne zaradjujem toliko da bi to kompenzovalo diktat rada sa neprijatnim osobama?
Moze i ovako:
Kad vec radim u takvim uslovima u kakvim radim, sto, bre, nisam drvo flegmaticno!?
 
direktorka mi je super i njena zamenica, bas gotivne zene, dozivljavam ih kao neke drage likove iz familije...imaju godina koliko i moja mama,,, al zato neki periferni likovi koji su umislili da su neke face njih bi tukla ko volove...
 
Imam sefa koji je perfekcionista i stvara pritisak onda kada nema potrebe za tim. Ne propusta da uputi kritiku a ponekad i da pohvalu. Uglavnom za banalne stvari. Kontrolise sve sto svako u firmi radi do najmanjih sitnica. Dobro poznaje svoj posao, dobro vodi firmu, ali kao menadzer je veoma los. Ima li leka tome?
 
jao upomoc ja sam dobila i drugog bolida u kancelariji...
a sef...primedbe su tipa e ovo ti ne valja, a sto, pa nije lepo, a sta nije lepo, pa ne svidja mi se...
samo za informaciju moj posao nema nikakve veze ni sa kakvom estetikom niti bilo cime sto ima komponentu zvanu umjetnicki dojam, a ja to slusam svaki dan, a o sustini nit govori nit romori samo ono cuveno nije mi lepo...
 

Back
Top